Plastik? To zakazane! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Plastik? To zakazane!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: Plastik? To zakazane!

Posłowie Parlamentu Europejskiego zdecydowali, że od 2021r wejdzie w życie zakaz produkcji plastiku jednorazowego użytku.
Których rzeczy, tak dziś popularnych i często używanych będzie Wam najbardziej brakować?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Plastik? To zakazane!
bbasia napisał/a:

Posłowie Parlamentu Europejskiego zdecydowali, że od 2021r wejdzie w życie zakaz produkcji plastiku jednorazowego użytku.
Których rzeczy, tak dziś popularnych i często używanych będzie Wam najbardziej brakować?

Na terenie UE produkcja będzie zabroniona i co z tego?? Wszystko to będzie importowane, np. z Chin chyba że również tu będzie zakaz.

3

Nie widzę tego zupełnie.
Z czego będą słomki do napojów w kawiarniach? Z czego będą jednorazowe kubki na zimne napoje? Z czego będą przykrywki na ciepłe napoje? A kubki do dystrybutorów wody w miejscach publicznych? Przecież w centrum medycznym nie położą szklanek obok czegoś takiego. Bo po pierwsze połowa się potłucze, a po drugie zapewne drugą połowę pozbierają pacjenci.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Reklama

4

Lady Loka napisał/a:

Nie widzę tego zupełnie.
Z czego będą słomki do napojów w kawiarniach? Z czego będą jednorazowe kubki na zimne napoje? Z czego będą przykrywki na ciepłe napoje? A kubki do dystrybutorów wody w miejscach publicznych? Przecież w centrum medycznym nie położą szklanek obok czegoś takiego. Bo po pierwsze połowa się potłucze, a po drugie zapewne drugą połowę pozbierają pacjenci.

Kubki przecież są też papierowe np. do kawy.

5

Lady Loka napisał/a:

Nie widzę tego zupełnie.

Biodegradowalne jednorazówki z tektury i celulozy. Kubki które się rozłoża po uplywie 6-12 miesiecy.

Reklama

6

assassin napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Nie widzę tego zupełnie.

zimne napoje zwykle dostaje się w plastiku big_smile z półokrągłym wieczkiem i wielkim otworem na słomkę:D

7

Lady Loka napisał/a:
assassin napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Nie widzę tego zupełnie.

zimne napoje zwykle dostaje się w plastiku big_smile z półokrągłym wieczkiem i wielkim otworem na słomkę:D

Cóż zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało. Też tego nie widzę, ale z innych powodów.

8

Skoro ciepłe napoje można dostać w biodegradowalnym kubku, to pewnie da się z nich pić i zimne napoje.
Mam nadzieję, że z takich materiałów da się również stworzyć słomki do picia i że nie trzeba będzie w tym celu wycinać hektarów bambusów smile
Ochrona środowiska, naprawa dotychczasowych zniszczeń są dla mnie osobiście bardzo ważne i nawet jeśli będzie mi brakować jednorazowych sztućców, to przyzwyczaję się do życia bez nich big_smile

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

9

IsaBella77 napisał/a:

Skoro ciepłe napoje można dostać w biodegradowalnym kubku, to pewnie da się z nich pić i zimne napoje.
Mam nadzieję, że z takich materiałów da się również stworzyć słomki do picia i że nie trzeba będzie w tym celu wycinać hektarów bambusów smile
Ochrona środowiska, naprawa dotychczasowych zniszczeń są dla mnie osobiście bardzo ważne i nawet jeśli będzie mi brakować jednorazowych sztućców, to przyzwyczaję się do życia bez nich big_smile

Ja się zastanawiam co będzie np. właśnie zamiast sztućców plastikowych w foodtruckach smile
U mnie w pracy jest zniżka jak w bistro na wynos bierze się do własnego pojemnika smile i dużo ludzi tak robi. Ale nie wyobrażam sobie nosić sztućców w torebce.

10

Lady Loka napisał/a:

Ja się zastanawiam co będzie np. właśnie zamiast sztućców plastikowych w foodtruckach smile
U mnie w pracy jest zniżka jak w bistro na wynos bierze się do własnego pojemnika smile i dużo ludzi tak robi. Ale nie wyobrażam sobie nosić sztućców w torebce.

Dokładnie o tym myślałam pisząc to smile i jeszcze trochę o tym, że w przypadku jogurtów, albo przekąsek do szkoły mojej córki, obecnie mamy stan małych łyżeczek:
szkoła - jakieś 30
dom - 4
big_smile

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

11

assassin napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Nie widzę tego zupełnie.

No niekoniecznie... Papier jest powlekany cienką folią, aby nie przeciekał. Może być co prawda powlekany folią biodegradowalną i wówczas wszystko ok, np jak polska firma coffee-service , ważne jednak, aby taki odpad wyrzucić do odpadów bio

12

IsaBella77 napisał/a:

W Polsce są już producenci słomek produkujący z certyfikowanych materiałów biodegradowalnych.

13

Lady Loka napisał/a:

Ale nie wyobrażam sobie nosić sztućców w torebce.

A wiesz, że są już plastikowe sztućce wielorazowego użytku? Sama czegoś takiego używam i dla mnie jest to bardzo wygodne. Tym bardziej, że te jednorazowe nie są zbyt dobrej jakości i często zdarza mi się je łamać.

14

IsaBella77 napisał/a:

Mam podobne podejście - nie widzę problemu, by zrezygnować z plastikowych jednorazowych sztućców, naczyń czy rurek do napojów. Prawdę mówiąc ja ich od dawna niemal nie używam. 

marika237 napisał/a:

A wiesz, że są już plastikowe sztućce wielorazowego użytku? Sama czegoś takiego używam i dla mnie jest to bardzo wygodne. Tym bardziej, że te jednorazowe nie są zbyt dobrej jakości i często zdarza mi się je łamać.

Mój syn już od jakiegoś czasu zabiera ze sobą na uczelnię lunchbox ze sztućcami znajdującymi się pod pokrywką. To bardzo wygodne, a przy okazji ekologiczne rozwiązanie.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

15

Ostatnio byłam w hotelu we Włoszech i zaskoczyła mnie w pokoju "kupa" ręczników - do kąpieli, do rąk, do higieny intymnej, do nóg, itd, do tego oczywiście mega rozbudowany zestaw jednorazówek - mikro szamponik, mikro mydełko w płynie, w kostce, siateczka na głowę w pudełeczku, patyczki do uszu w pudełeczku, małą gąbeczka oczywiście opakowana, itp. W Polsce już nieco się to zmieniło, jest wiele hoteli, gdzie nie wymienia się codziennie ręczników, stosuje się dozowniki do mydła, zmienia się podejście, co nie zmniejsza jakość usług.
Podobnie było z torebkami plastikowymi - teraz coraz więcej osób nosi ze sobą torby na zakupy.

Z jednorazówkami w restauracjach będzie tak samo, pojawią się/rozwiną działalność firmy, które będą dostarczać alternatywne produkty.
Myślę, że jest to dobry kierunek.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Plastik? To zakazane!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018