Ciąża z zaskoczenia plus cukrzyca i astma w czasie ciąży. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża z zaskoczenia plus cukrzyca i astma w czasie ciąży.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: Ciąża z zaskoczenia plus cukrzyca i astma w czasie ciąży.

Witam, dziś wykonałam dwa testy ciążowe oba pozytywne dwie wyraźne krechy, przez 3 lata nie zabezpieczałam się przed ciążą ponieważ podobno jestem bezpłodna, jednak zaczęłam czuć się dziwnie pobolewanie w dole brzucha, latanie do łazienki dosłownie co 10 minut, spóźniona miesiączka no i na koniec dwie krechy. Boje się w pracy ostatnio dźwigałam bardzo ciężkie do 50 kg przedmioty i właśnie w trakcie tego zaczęłam czuć te pobolewania byłam u lekarza, nawet powiedziałam że może to ciąża jednak ten się roześmiał na zasadzie "pani i ciąża". Jednak wszystko wskazuje że dziecko się pojawi i mam w związku z tym kilka pytań, zwłaszcza że na wizytę u mojego lekarza musze chwilę poczekać a jestem pełna obaw.

Czy te pobolewania w podbrzuszu są normalne czy to znaczy że coś może być nie tak z dzieckiem? sad

Czy któraś z Was była w ciąży i urodziła, mając cukrzycę i astmę? Czy dziecko jest zdrowe?

Nie byłam przygotowana na takie wieści bo po prostu myślałam że nigdy nie będę mieć dziecka teraz z jednej strony przepełnia mnie radość bo to taki mały nieoczekiwany cud i być może moja jedyna szansa na bycie mamą z drugiej strony ogromny strach, zwłaszcza przez mój nienajlepszy stan zdrowia i obawę że odbije się on na dziecku.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez lena812 (2013-10-06 14:49:12)

Odp: Ciąża z zaskoczenia plus cukrzyca i astma w czasie ciąży.

mam w rodzinie dziewczynę co ma astmę i urodziła 2 dzieciaczków,ciąża bez komplikacji,nawet żadnych ataków astmy nie miała w tym czasie
co do cukrzycy,niestety ci nie pomogę,co prawda miałam cukrzycę ciążową ale od 7 miesiąca,jeździłam do diabetologa to tam przychodziły dziewczyny tez w ciaży i z cukrzyca taką jak Ty masz,ale co do ich leczenia to ci nie pomogę ,ja miałam tylko dietę

edit: ja miałam bóle podbrzusza na poczatku ciaży,ale takie jak na okres

3

Wszystkie te pytania powinnaś zadać DOBREMU lekarzowi.

4

Jutro idę do moje lekarza rodzinnego. Bóle tak dość podobne do miesiączkowych, nie plamię i nie boli bardzo, po za tymi bólami, osłabieniem i częstym siusianiem innych objawów brak.

Jestem pod kontrolą diabetologa brałam leki ale już nie biorę bo na tyle przestrzegam diety że nie potrzebuję już leków jem normalne porcje, tylko nie jem tego co ma wysoki indeks glikemiczny, przed zajściem w ciąże sporo schudłam właśnie na diecie dla cukrzyka, a myślę że jem wystarczająco dużo by czuć się dobrze, ale zaczęłam czytać że cukrzyca zwiększa ryzyko wad rozwojowych u dziecka a nic nie pisali czy tylko ta źle prowadzona czy w ogóle. Myślałam że nigdy nie będę mieć dzieci pogodziłam się z tym bo sama miałam świadomość tego jak beznadziejny jest mój organizm, a tu nagle mały cud, oby tylko był zdrowy.

5

powinnaś pójść do diabetologa to raz,a dwa jak najszybciej do ginekologa,właśnie ze w/g na swoje choroby

6

Cukrzyca też nie jest problem. Jednak powinnaś urodzić w szpitalu specjalistycznym. Chyba do 3 dób po porodzie noworodkowi jest wyrównywany cukier (kroplówki). Bez obaw. Kontrola cały czas obowiązkowa.

7

zależy jak cukier dziecku wyjdzie,mi zalecali rodzić w szpitalu specjalistycznym ze w/g na cukrzycę ciążową,ale bez przesady nie będę się tłukła do szpitala tego 150 km w środku mroźnej zimy,rodziłam w dobrym szpitalu,bez problemów,synek zdrowy cukier miał zbadany od razu po porodzie

8

Ja mam już 7 miesięcznego synka, też mam astmę do tego alergia.. a on zdrowy jak ryba się urodził wink

'szczęśliwi Ci, którzy odnaleźli szczęście w sobie..'

9

Mój cukier od kilku miesięcy utrzymuje się na dobrym poziomie dzięki rygorystycznej diecie domyślam się że jeśli mój jest dobry to dziecka też? Astma ostatnio mi zbytnio nie dokucza na szczęście chociaż boje się zimy bo najbardziej w kość daje mi chodzenie z zimnego do ciepłego wtedy dostaje ataków w lato rzadko je miewam bo moja astma nie wynika z alergii. Oczywiście pójdę do mojego internisty (jutro mam wizytę) zastanawiam się czy od razu skierują mnie na USG i sprawdzą czy dzidzi nic nie jest (nawet nie wiem który to może być tydzień) boje się że na badania będę musiała czekać i się zadręczać sad

10

Byłam u lekarza rodzinnego następnie u ginekologa, palpacyjnie ciąży nie potwierdził ani nie wykluczył, natomiast z góry powiedział że poziom cukru który jest dobry dla cukrzyka bez ciąży nie jest dobry dla cukrzyka w ciąży i istnieje duże prawdopodobieństwo że będę musiała brać insulinę.

11 Ostatnio edytowany przez lena812 (2013-10-07 15:29:11)

jesli bez ciąży miałaś rygorystyczną diete,to obawiam sie że jeśli jesteś w ciazy też bedziesz miała taką diete plus insuline niestety
w ciazy nie możesz przekroczyć 120 mg po godzinie od posiłku

edit: no i jeszcze jesli jesteś w ciązy to bedziesz sie mogła starac o wypozyczenie pompy insulinowej

12

Dziś godzinę po posiłku którym była faszerowana papryka (farsz: mięsko, ryż niełuskany, pieczarki) miałam cukier.....65- glukometr sprawny mierzyłam dwukrotnie, może jednak uda się obejść bez smile postaram się zrobić wszystko by tak było smile moja dieta choć rygorystyczna dostarcza wszystkich najważniejszych składników, nie mam żadnych niedoborów myślę więc że jeśli zaostrzę ją jeszcze odrobinę to jest szansa że uda się bez insuliny a też nie sądzę by branie insuliny było zupełnie obojętne dla dzidzi sad

13 Ostatnio edytowany przez lena812 (2013-10-07 19:49:30)

niski ten cukier jak po posiłku,tak to nawet za bardzo na czczo nie powinien być

no i na poczatku ciązy byc może ten cukier taki duzy nie bedzie,gorzej moze byc po 5 miesiącu

14

Kolejny posiłek godzinę po cukier =111 czyli w normie, oczywiście posiłek typowo warzywny żadnego pieczywa ani makaronów, ale myślę że warto jeśli można uniknąć brania insuliny.

15

warto,tyle że przez całą ciążę ciężko Ci bedzie insuliny uniknąć,zwłaszcza że masz normalną cukrzycę a nie cięzarnych

16

Biorę to pod uwagę że może przyjść taki moment że nie uniknę, ale na ile mogę uniknąć brania leków podczas ciąży to chcę to zrobić w końcu to moje dziecko i w dodatku myślałam że nigdy nie będę mamą smile

ja dopiero planuję i staramy się do 3 miesięcy. Nie wiem tylko, co z moją alergią. Czy leki z bilastyna w składzie trzeba ostawić w ciąży? Nie wiem, jak dam sobie bez nich radę, gdy zaczną pylić brzozy - może zdążę urodzić ;-) Ale potem karmienie, kurcze

18

czarna_porzeczka napisał/a:

ja dopiero planuję i staramy się do 3 miesięcy. Nie wiem tylko, co z moją alergią. Czy leki z bilastyna w składzie trzeba ostawić w ciąży? Nie wiem, jak dam sobie bez nich radę, gdy zaczną pylić brzozy - może zdążę urodzić ;-) Ale potem karmienie, kurcze

Wydaje mi się, że w ciąży można je przyjmować ale w ulotce piszą, żeby najpierw skonsultować to z lekarzem. Przynajmniej tak jest w clatrze, nie wiem jak z innymi tabsami z bilastyną;) pozdr

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża z zaskoczenia plus cukrzyca i astma w czasie ciąży.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021