Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ??? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

Jeszcze nie dawno pisałam że mam mega stres z związku z tym że , znalazłam nową pracę.  Jednak już się czuję w pracy coraz lepiej. Mam inny problem heh... ah te dorosłe życie. Ostatnio w pracy robiłam raport i wyszło mi 9 zł za dużo więc kierownik stwierdził że mam zobaczyć czy produkty za 9 zł zgadzają się z magazynem. W tym miałam problem bo wyszło że mam 4 za mało. Napisałam do tego mojego zmiennika i On stwierdził , że to winna poprzedniego . Mu strasznie było i że popełnił błąd... i wszystkiego nie sprawdził. Zgodziłam się to z Nim uregulować ( do końca miesiąca) bo chciałam aby były to dobre relacje , a jeden raz mogę dopłacić . Napisałam kierownikowi że tak jednego produktu brakuje. Jednak teraz ostatnio mam podejrzenia co do Niego i chciałam sprawdzić magazyn z składem w komputerze( wszystkiego jeszcze nie sprawdziłam). Wydaję mi się że już brakuje  2 baterii po 80 zł. Jeszcze dokładnie tego nie przeszukałam bo miałam duży ruch i nie miałam czasu. Podejrzewam że mnie wkręca i oszukuję.  Rodzinna podpowiada że dałam się mu i On dobrze wie jak mną manipulować. Powinnam napisać prawdę kierownikowi a ja Go w ten sposób kryję i będzie wszystko na mnie. Moja siostra stwierdziła że nie zrobił inwentaryzacji po poprzednim bo wiedział że będzie brakowało. Kolejne podejrzenie to że płyny się nie zgadzają z ilością w komputerze i wmówił mi że to ten poprzednik tak nakręcił że wydawał inne a On ma listę i mi ją przyniesie ( jeszcze tego nie zrobił)  .  Jestem załamana ... to moja pierwsza praca taka poważna i z kasą ( na zmianę ).  Jestem bardzo odpowiedzialna i zbyt ugodowa. Dostałam po tyłku. Siostra stwierdziła że w pracy to każdy patrzy na siebie i jest się chamem. Popłakałam się że dałam się tak wykołować. Chciałam dobrze i wyszło gorzej. Teraz jeszcze wyjdzie że to ja kradnę sad. Mieć pracę źle a nie mieć też źle sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

A czy macie jakieś szefa wspólnego?

3

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

Mamy wspólnego szefa. Chciałabym wierzyć że to poprzedni tak namieszał ale intuicja mi podpowiada że raczej dałam się wkręcić w Jego gierkę.

4

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

No i świetnie, bo zawsze jest ktoś, komu możesz problem zgłosić. I ja bym to zrobiła niezwłocznie; bo jeśli będą ginąć kolejne rzeczy to pewnie będzie na Ciebie- jesteś nowa, nikt Cię nie zna.
Porozmawiaj z Waszym wspólnym szefem- jemu powinno zależeć na tym, by nikt go nie okradał.

5

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

A może spoglądasz na problem ze złej strony ?
Przez ćwierć wieku zajmowałem się handlem i wiem z doświadczenia, że stan magazynowy w komputerze i stan rzeczywisty bardzo często mijają się w szczegółach.
Wystarczy, że kilka razy dostaniecie inną pozycję, niż była zamówiona i wyszczególniona na fakturze. Jeżeli pozycja jest "sprzedawalna", to nikt nie bawi się w jej fizyczny zwrot do dostawcy, tylko przy następnej dostawie jest ona dopisywana do faktury, a brakujący towar dowożony bez "kwitu'. W międzyczasie sprzedawany jest omyłkowo przywieziony towar, który wg stanu w komputerze, nie istnieje. W taki sposób robi się bałagan, który można uporządkować dopiero podczas spisu rocznego.
Nie wiem jak duże obroty ma Twoja firma, ale w mojej taka procedura, była jedynym rozsądnym rozwiązaniem (przy kilku dostawach dziennie po kilkadziesiąt do kilkuset pozycji, nie sposób dopilnować korekty np. dziesięciu długopisów).
Przy małym obrocie zgodność stanu w komputerze ze stanem w magazynie jest teoretycznie łatwiejsza do utrzymania, ale wszystko zależy od Waszego systemu pracy.
Konkludując różnice między stanem w komputerze, a stanem rzeczywistym towarów nie oznaczają od razu zaistnienia kradzieży.

6

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

Właśnie powinnam to od razu zgłosić ale nie chciałam Jemu robić problemu. Odzywa się tu moja głupia dobra duszyczka. Jeszcze raz sprawdzę stan ( idę teraz do pracy w środę)  i jak coś to napiszę do szefa.  Tak jestem na gorszym stanowisku bo właśnie jestem nowa. Jednak i tak co się dowiedziałam to , że przede mną pracowała dziewczyna przez trzy miesiące i  chłopak przez dwa ( czyli tak jakoś krótko )

Teraz do mnie przed chwilką dzwonił że podobno zostawiłam otwartą szafkę z płynami hmmm a  ja kilka razy sprawdzam czy wszystko jest zamknięte. 

Jeszcze na dodatek obniża mi samoocenę że jak mogłam nie potrafić  zmienić papieru w terminalu ( pierwszy raz zmieniałam) , przecież Tobie pokazywałem.  Przecież wszystko jest logiczne i odnoszę od Niego  wrażenie że ja nie myślę logicznie . Jestem opóźniona w rozwoju i wszystko trzeba jak takiej tłumaczyć. Przez słuchawkę powiedział mi że tego nie zgłosił szefowej ( że niby nie zamknęłam tej szafki ) a skąd ja niby mam wiedzieć. Wszystko później będzie na mnie.

7

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

Sun_Bia001 o widzisz, YOGI Ci co nieco naświetlił smile Ja w handlu nie pracowałam, od razu poszłabym do szefa by nie było żadnych niedomówień. Zresztą...... ja nadal myślę, że warto iść i sprawę wyjaśnić i zapytać jak masz te "braki" traktować, czy mają jakiś system na ewentualny bałagan smile

8

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

YOGI bear to teraz hmmm nie mam pojęcia co mam robić  bo jeśli jest tak jak piszesz to nie powinnam się tym martwić.

9

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

....ale ponieważ jesteś nowa, pytaj! Lepiej zapytać niż potem się stresować gdy zapytają Ciebie.

10

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???
Catwoman napisał/a:

Sun_Bia001 o widzisz, YOGI Ci co nieco naświetlił smile Ja w handlu nie pracowałam, od razu poszłabym do szefa by nie było żadnych niedomówień. Zresztą...... ja nadal myślę, że warto iść i sprawę wyjaśnić i zapytać jak masz te "braki" traktować, czy mają jakiś system na ewentualny bałagan smile

Do szefa głównego pójść powinna i o całej sprawie uczciwie opowiedzieć. Tylko nie powinna zbyt dużo dyskutować, gdy szef będzie niektóre sprawy usiłował zbagatelizować.
Takie wprowadzanie do sprzedaży towaru, na który nie dostało się jeszcze faktury nie jest mile widziane przez US, dlatego nikt takich uproszczonych rozwiązań nie chce nagłaśniać.

11

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???
Sun_Bia001 napisał/a:

YOGI bear to teraz hmmm nie mam pojęcia co mam robić  bo jeśli jest tak jak piszesz to nie powinnam się tym martwić.

Wiesz: ja w magazynie swoich kolegów znalazłem 12 magnetowidów, o których przez prawie trzy lata nie pamiętali big_smile, o drobniejszych pozycjach, to już nawet wspominać nie będę big_smile.
Wszystko zależy od wielkości obrotu. W firmie od magnetowidów codziennie wystawiano kilkadziesiąt faktur, każda na kilkadziesiąt różnych pozycji, a całość fakturowały i wydawały 3 osoby. Nie ma szansy, by przy tak dużym ruchu nigdy się nie pomylić.
Zresztą oni mieli mega bałagan big_smile. Gdy moja koleżanka przyjęła się u nich do pracy, to z powodu tego bałaganu sama szybko zrezygnowała.

12

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

Lepiej byłoby tak jak piszesz YOGI bear heh .... gorzej jak jednak podbiera sad


Jeszcze zaczynam myśleć że na prawdę jestem jakaś głupia.

13

Odp: Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

Mysle, Sun_Bia001, ze sobie wkrecasz. Niezgodnosc stanow to cos naturalnego. Nawet w banku nie zawsze sie zgadza smile.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Nowy problem w pracy - ja zbyt uczciwa a On ???

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024