1

Temat: Zapach perfum odpowiedni na lato

Nie mogę się pogodzić z faktem, że wycofano z produkcji perfumy Elizabeth Arden -  Green Tea, przecudowny zapach niezwykle świeżutki i idealny na lato. Teraz już nie potrafię znaleźć równie pięknego zapachu pełnego takiej świeżości!!!Czy znacie jakieś perfumy podobne do tych Arden?

http://img690.imageshack.us/img690/8308/elizabethardengreentea.jpg

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zapach perfum odpowiedni na lato

Les Belles Nina Ricci, w zakręconych flakonikach, ja miałam te w zielonej buteleczce, naprawdę świeży letni zapach, malinowy i chyba był tam zapach liści pomidora!!!Generalnie wszystkie jej zapachy są świetne i idealnie nadają się na lato! a Arden też mi się bardzo podobał!!!Super!!!

http://img696.imageshack.us/img696/8729/lesbellesdericciliberte.jpg

3

Miami Glow stworzony przez Jennifer Lopez,  wyczuwalne zapachy różowego grapefruita, orzecha kokosowego, cyklamenu, wanilii i piżma, no mniam mniam po prostu!!! uwielbiam go super nei tylko na lato!!!rozkosz dla zmysów i nic dodac nic ujac, ja pokochalam te perfumy od razu, sa naprawde niesamowite:))))))))

http://img508.imageshack.us/img508/7012/miamiglow.jpg

Reklama

4 Ostatnio edytowany przez Suri (2007-07-24 21:14:46)

Zdecydowanie  Dolce&Gabbana Light Blue, zapach lekki,  radosny, niebieski jak niebo latem i czysty jak powietrze w lesie. Jest po prostu wspaniały, bardzo zmysłowy i elegancki. Działa jak narkotyk smile

http://img135.imageshack.us/img135/880/dolcegabbightblue.jpg

5

A moim odkryciem są DCNA Fenzi, w tych fajowych flakonach-kulach:) obecnie mam ten zielony jabłkowy, tak pachną, że ma się ochotę je zjeść!I chyba właśnie z owocami kojarzy nam się lato cool

http://img820.imageshack.us/img820/8167/dcna.jpg

Reklama

6

SUNSET , Naomi Campbell, cudowny zapach!!! ostatnio mój najulubieńszy:) zrezsta zobaczcie
Nuta głowy: Bergamotka, Pieprz, Arbuz, Akordy zielone

Nuta serca: Crinium tampolo beach (egzotyczny, dziki kwiat z Madagaskaru),Malina ,Konwalia majowa, Frezja

Nuta bazowa: Piżmo, Drzewo sandałowe, Wanilia, Bursztyn

http://img710.imageshack.us/img710/319/naomisunsetedt.jpg

7

Morgan Sweet Paradise - jest cudowny smile)) Nie tylko na lato, ale i na wiosnę smile Zdecydowanie smile

http://img51.imageshack.us/img51/4272/morgansweetparadiseeaut.jpg

8

Ja na ciepłe dni preferuje mgiełki plus antyperspirant,lepiej żeby w tej samej gamie zapachowej.Ja używam antyperspirant dove ogórek z zieloną herbatą i mgiełkę do ciała zielona herbata od coty.

Piękno jest tym, co czujesz wewnątrz i co odbija się w twoich oczach

9

Jeżeli będziemy się opalać - pozostają nam niestety mgiełki i wersje letnie (niestety tylko przy drogich markach perfum). Moim faworytem wśród mgiełek są produkty Aquolina, ale oczywiście inne również mają swoich wielbicieli.

Jeżeli nie, to polecam bardzo delikatne zapachy Kenzo oraz wspomniane Dolce&Gabbana Light Blue - sama uwielbiam ten zapach.

Szkoda, że prawie nie da się już kupić Les Belles - mam wrażenie, że to były perfumy mojego życia wink Achh ten zapach smażonych pomidorów i gorzkich migdałów...

Zróbmy mały przegląd najciekawszych letnich nowości 2008 - CK One Summer 2008, autorstwa Harry'ego Fremonta. Wyczujemy w nim nuty watermelon,
mięty wodnej (Mentha aquatica, pachnie podobnie do bergamotki), hedione (jasmonidy), ogórka, kardamonu, mchu, nut drzewnych i piżma. Flakon wodny, przejrzysty... Ciekawa jestem kontrastu tego, jak wyobrażam sobie ten zapach z estetyką unisex produktów (w tym zapachów) CK.

Tegoroczna DKNY Summer - premierowy zapach w kwietniu - zapowiada się na zapach dla imprezowiczek wink Nawiązuje bardzo do DKNY, ale dodatkowo kusi aromatem dojrzałych borówek brusznic (czerwonych borówek), a dodatkowo porzeczek (czerwonych i czarnych), ponczowych mandarynek, tymianku, liści pomidora (moja ukochana nuta!), żonkili, brzozy i tulipanowca. Z pewnością brzmi interesująco.

Issy Miake, lubiany przez wiele kobiet, proponuje aromaty wody różanej, gruszek, woni drzewnych, goździków i osmantusa.

YSL proponuje nuty imbiru, ozonu, bazylii, liści fiołków, białego pieprzu, cedru i piżma.

Estee Lauder w zapachu Summer Fun 2008 tworzy letnie wersje, odpowiednie do spryskania się nawet przed wyjściem na słońce.

Jak co roku letnią wersję damskiego zapachu wypuszcza Davidoff - Cool Water. W tym roku doświadczymy ananasa, mięty, nut morskich, fiołków, magnolii, lilii, jaśminu, drzewa sandałowego, irysów, brzoskwini, ambry i  piżma.

Wracając jednak do pytania o alternatywę dla Elizabeth Arden Green Tea - ten zapach kojarzy się z zieloną herbatą, jednak jego budowa jest wielowymiarowa:

Nuty głowy: kminek, rabarbar, cytryna, pomarańcza, bergamotka.
Nuty serca: zielona herbata, mięta, jaśmin, goździk, koper, seler.
Nuty bazy: mech dębowy, piżmo, biała ambra.

Możesz poszukać czegoś o podobnych nutach, możesz poszukać podróbek (odradzam), bądź zrobić zakupy w perfumeriach internetowych - aktualnie zapach ten można zakupić w świetnych zestawach z zapachowymi środkami do codziennej pielęgnacji - wystarczy poszukać w internecie, także na polskich stronach.
Zieloną herbatą pachnie także zapach Tommy Girl - Tommy Hilfiger, ale jednak różni się od Green Tea znacząco. Zapach "Green Tea" miał w swojej ofercie również Bvlgari.
Pozdrawiam

10

ja ostatnio poszłam w owoce... dokładnie w grejpfruty wink
Perfumy:
DKNY Be Delicious (Głowa - grejfrut, ogórek, magnolia Podstawa - biała ambra, drewno sandałowe Serce - jabłko, tuberoza, konwalia, róża, fiołek) na zmianę z CKIN2U (Nuty głowy: sycylijska bergamota, różowy grejpfrut, liście czerwonej porzeczki. Nuty serca: orchidea miodowa, biały kaktus. Baza: drewno czerwonego cedru, ambra, suflet waniliowy.)
Dezodorant:
Dove Go Fresh Grejpfrut i trawa cytrynowa
Mgiełka - jeśli nie perfumy wink :
Avon Mandarynka i Aloes

Nie stój nad kwiatem z konewką i batem - to na nic!

11

ja na wiosnę i lato zmieniam swoje zapachy, wybieram wszystko co kojarzy mi się ze świeżością i energią. sa to najczęściej zapachy owocowe lub kwiatowe. obecnie perfumy Adidas Floral Dream a pod pachy dove go fresh o zapachu zielonego ogórka i zielonej herbaty.

Czasem jasna myśl podsuwa ciemne pomysły.

12

Polecam mój ulubiony Eclat d'Arpege z kolekcji Lanvin. Baaardzo świeży i leciutki, niesamowicie orzeźwiający nawet w upały.

13

hmmm big_smile pierwszy raz słyszę o tym... z chęcią bym się czegoś więcej dowiedziała... chyba zaraz przegugluję...
a zna ktoś jeszcze jakieś grejpfrucikowe zapachy? big_smile bo szukam dalszych inspiracji big_smile

14

ja uwielbiam zapach flowerbomb marki viktor&rolf. Są to dla mnie poprostu perfumy idealne.

15

a jaki to zapach? smile jakie nuty?

16

Bergamotka, mandarynka, pomarańcza, różowy pieprz, a także ambra, kaszmir i zapach paczuli.

Piękny zapach smile

17

Wiitm:)
szukam taniej mgiełki do ciała o zapachu paczuli.bardzo pilnie jej poszukuje.max. 20 zł.

z góry dziekuje