1

Temat: peeling - dobry peeling / peelingi do twarzy

Czy możecie polecić jakieś dobre peelingi do twarzy ? Bo przyznam , ze gubię się w nich - tyle tego jest teraz na rynku, ze nie wiadomo co wybrać.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: peeling - dobry peeling / peelingi do twarzy

Ja najlepiej lubię peelingi enzymatyczne, te z granulkami podrażniają mi skórę.

3

To prawda - na rynku jest cała masa różnych peelingów, więc wybór jest trudny. Spójrzmy jednak na niektóre z nich , na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie smile

1) Peeling enzymatyczny Perfecta (Dax Cosmetics) z enzymem proteolitycznym i aloesem. Jak zapewnia producent oczyszcza, wygładza i odświeża ; nadaje się do cery wrażliwej, naczynkowej suchej i łojotokowej. Jest też dosyć tani ok 20 złotych.

2)AA Plus New Skin Dhea (Oceanic) Głęboki peeling do twarzy do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii  cena ok. 40.00 zł;  Jak zapewnia producent :Alternatywa dla mikrodermabrazji. Delikatny i łatwy w użyciu peeling zapewnia efekt czystej, gładkiej i odnowionej skóry. Zapobiega nadmiernej pigmentacji, rozjaśnia plamy i przebarwienia. Zastosowanie w preparacie głęboko oczyszczającego kompleksu DuoDerm zainspirowane zostało metodą mikrodermabrazji stosowanej w medycynie estetycznej. DuoDerm to połączenie stabilizowanych w ciekłych kryształach enzymów typu proteaz o działaniu złuszczającym z mikrokuleczkami oleju Jojoba. Ten unikalny kompleks oczyszcza pory, wspomaga usuwanie zrogowaciałego naskórka, sebum i zanieczyszczeń skóry. Zawarty w peelingu ekstrakt z białej i czarnej masy perłowej wygładza skórę oraz odbudowuje jej zniszczone struktury, działając zarówno na keratynocyty, komórki naskórka uczestniczące w procesach odżywczych, jak i fibroblasty, czyli te komórki skóry, od których uzależniona jest jej gęstość. Masło malinowe wspomaga proces regeneracji. Po zastosowaniu peelingu skóra jest perfekcyjnie przygotowana do wchłonięcia maksymalnej dawki składników aktywnych zawartych w podkładzie i kremach AA Plus New Skin.

3) Anew Clinical 2-step Facial Peel (Avon) ma z kolei ciekawą formę są to waciki nasączone dwoma preparatami ? 10% roztworem kwasu glikolowego oraz kojącym wyciągiem z roślin i ziół. Wystarczy potrzeć twarz karbowaną powierzchnią wacika z pojemnika nr 1, a po kilku minutach zrobić to samo, ale gładką powierzchnią wacika z pojemnika nr 2. Pozornie nic się nie dzieje ? chociaż czasami można wyczuć lekkie pieczenie czy swędzenie twarzy, to jednak nie jest to uczucie, które kojarzy się ze stosowaniem kwasów. Podczas stosowania tego peelingu trzeba przed wyjściem z domu stosować wysokie filtry UV. Cena ok. 80 złotych, ale ponieważ to Avon można czekać na jakąś promocję

4) Hydracid SP (SVR) tutaj zawarto kwasy AHA  o jeszcze większym bo 25 % stężeniu, peeling intensywnie stymuluje odnowę komórkową, spłyca i redukuje głębokie zmarszczki a także poprawia jędrność i elastyczność skóry. Kosztuje ok 80 złotych - 10 ml

5)Capture R - Lisse (Dior) zawiera z kolei kompleks z alg i polimerów wnika w zagłębienie zmarszczki i unosi ją do góry, dzięki jednoczesnemu delikatnemu złuszczaniu potęgowany jest efekt wygładzenia. Daje efekt wypoczętej skóry. Cena około 180 złotych

6) Idealist Mikro - D (Estee Lauder) Formuła Idealist Micro-D Deep Thermal Refinisher została wyposażona w system Triple Sphere Refinishing. W połączeniu z błyskawicznym dogłębnym oczyszczaniem termicznym, które otwiera pory, Micro-D przynosi ponoć niesamowite rezultaty, a skóra wygląda perfekcyjnie.Idealist Micro-D Deep Thermal Refinisher regeneruje i odnawia skórę, która straciła swój zdrowy wygląd. Stres, szkodliwe działanie promieni słonecznych i wolnych rodników prowadzą do powstawania zmarszczek, skóra traci blask, łuszczy się, jest szorstka. Idealist Micro-D Deep Thermal Refinisher delikatnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia zmniejszając przy tym pory i likwidując drobne zmarszczki. Cena około 200 złotych

Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.

? Johann Wolfgang Goethe

4

ja ostatnio wyprobowalam peeling avon spa z oliwka jest SUPER nawilza i cudownie pachnie a skora pieknie gladka moj ulubiony a probowalam juz sporo roznych peelingow

5

ja używam z biała herbatą z avonu smile w ogóle wszystkie peelingi avonu z tej serii spa są bardzo dobre. w gruncie rzeczy tylko tych używam smile
ale ostatnio wypróbowałam kilka naturalnych peelingów smile np. z papai - bardzo fajny efekt smile powrzucam przepisy jakieś jeśli chcecie big_smile

Nie stój nad kwiatem z konewką i batem - to na nic!

6

Jeśli chodzi o peelingi to mam jeden swój ulubiony z Avonu(niebieski-clearskin).Co do reszty co kupowałam to był mnie za ostry i nie czuła  jego działania.ten z Avonu nadaje mroźność,ale dzięki temu jak go zmyję widzę odnowioną skórę,a co ważniejsze moja skóra czuje,że miała dobry pelling.W promocji kosztuje z 9-10zł.To ten może wypróbuj,może akurat Ci też przypasuje:D

7

ja mam skórę jak na nosorożcu i peelingi enzymatyczne wcale na mnie nie działają sad
raz na jakiś czas stosuję z soli kuchennej, skóra po nim jest naprawdę gładka i czysta, ale stosuję go rzadko bo nie wiem czy to zdrowe, jeśli macie jakieś fajne przepisy na domowe peelingi do twarzy to chętnie skorzystam smile

8

obecnie stosuję żel peelingujący do mycia twarzy Bueaty care z lirene. jestem zadowolona i moja twarz również smile jest super efekt jedwabistej skóry.

Czasem jasna myśl podsuwa ciemne pomysły.

9

Ja też najbardziej lubię peelingi enzymatyczne, ale wśród mechanicznych znam jeden fajny, z Ziaji ogórkowy - świetnie pachnie i nie wysuszył mi skóry, a fajnie ujednolica koloryt skóry smile Przy skórze naczynkowej muszę uważać na peelingi, bo wiadomo, że te z drobinkami nie są dla tego typu cery najlepsze. Enzymatycznych jest znacznie mniej niż mechanicznych, ale tak jak mówię, wśród tych drugich też zdarzają się mniej i bardziej delikatne.

10

Ja zazwyczaj stosuję peeling enzymatyczny z Kolastyny, ale jest bardzo delikatny:)

11

enzymatyczny Mirraculum-delikatny i skuteczny

12 Ostatnio edytowany przez Agatka (2010-12-01 08:34:09)

fachowo zrobiony peeling nazywa się "zabieg mikrodermabrazji diamentowej"

tutaj jest za 1/3 cenyjakby ktoś w Warszawie chciał spróbować.
spam

13

Najważniejsze to dobrać peeling do rodzaju cery. Ja mam cerę bardzo suchą i szczerze mówiąc dla mnie najlepszy jest peeling enzymatyczny.

14

Ja też używam enzymatycznego, bo mam delikatną skórę i boję się podrażnień. Polecić mogę Anti Acne Ideal Skin Flosleku smile Jest świetny smile

15

ufoludek napisał/a:

ja mam skórę jak na nosorożcu i peelingi enzymatyczne wcale na mnie nie działają sad
raz na jakiś czas stosuję z soli kuchennej, skóra po nim jest naprawdę gładka i czysta, ale stosuję go rzadko bo nie wiem czy to zdrowe, jeśli macie jakieś fajne przepisy na domowe peelingi do twarzy to chętnie skorzystam smile

Zamiast soli kuchennej lepiej skorzystać z aromatycznej soli. Ja niedawno zaczęłam używać soli algowo- termalnej Zabłockej. Jest bardzo przyjemna zarówno do kąpieli jak i do peelingu. Ładnie pachnie, daje ładny kolor wody i skóra rzeczywiście jest gładsza. I to jest na pewno zdrowe wink

16

Witaj. jeśli chodzi o peelingi to w zasadzie, a wiem to z własnego doświadczenia przy cerach z trądzikiem ( niestety sad  pomimo 30 tki pomagają i to bardzo, ale tylko wówczas gdy stosuję zaraz po nim tonik, maseczkę, tonik, krem. Wtedy mam wrażenie, że zrobiłam coś dobrego dla skóry. Jeżeli mogłabym polecić peeling to Biomarisu, ale w zasadzie każdy jest dobry jeżeli ma spore stężenie aktywnych składników i przede wszystkim naturalnych składników...

17

Ja dopóki nie używałam płynu na skóre, używałam st.ives morelowy. Naprawdę skóra była gładka, dobrze ścierał naskórek. Po wizycie u dermatologa, kazał mi sie przerzucić na coś lżejszego, delikatniejszego i teraz mam ziaja tin tin, naprawde delikatny ale działa i jeszcze jakiś z perfecty. A tego st. ives stosuje na ciało, bardzo dobrze się sprawdza. smile

18

Ja dopóki nie używałam płynu na skóre, używałam st.ives morelowy. Naprawdę skóra była gładka, dobrze ścierał naskórek. Po wizycie u dermatologa, kazał mi sie przerzucić na coś lżejszego, delikatniejszego i teraz mam ziaja tin tin, naprawde delikatny ale działa i jeszcze jakiś z perfecty. A tego st. ives stosuje na ciało, bardzo dobrze się sprawdza. smile

19

Ja sama używam takiego z Garniera 3w1 można przemywać nim twarz, lub stosować jako maseczkę. Jestem zadowolona odświeża twarz i matuje.

20

Ale po tym Garnier 3w1 na początku pogarsza się stan skóry. Warto to wiedzieć

siła jest kobietą...

21 Ostatnio edytowany przez Makita (2011-02-04 10:33:13)

Dla wypróbowania kupiłam peeling enzymatyczny ze strony z kosmetykami naturalnymi i mimo iż trzeba się troszkę namęczyć, żeby go samemu wykonać, to efekt jest tego warty. Skóra jest po nim gładka i optymalnie napięta. Podkreślę, że nie jest to peeling, który mocno złuszcza. A ja jestem właścicielką suchej skóry, więc mechanicznych unikam.

22

Ja z kolei używam i polecam:) peeling z firmy St. Ives morelowy. Zakupiłam go pod wpływem dziewczyny, która ma swój kanał na you tube (z tego co się orientuję dziewczyna zawodowo zajmuje się pielęgnacją skóry i ma ogromną i kompetentną wiedzę na ten temat). Używam go 1-2 razy w tygodniu. Drobinki są dosyć duże, ale robiąc delikatny masaż jest ok. Ja miałam zawsze dosyć widoczne pory, ale od czasu stosowania tego peelingu widzę, że stały się mniej widoczne i znacznie lepiej oczyszczone. Dla mnie super!

23

A  byłyście kiedys w tym celu u kosmetyczki? Na peelingu?  Jak wrażenia?

ps. i co polecacie do cery mieszanej ze skłonnością do trądziku i przebarwień?

24

Catwoman, spróbuj kremowy peeling Garnier Essentials winogronowy smile Też ma mieszaną cerę, skłonną do wyjątkowych przesuszeń n policzkach tongue

A ten Garnier sprawdził się u mnie super, właśnie ze względu na delikatność:
- skutecznie i delikatnie złuszcza
- zmniejsza widoczność porów
- wygładza cerę
- pięknie pachnie, zapach nie narzuca się
- ma super konsystencję, jest kremowy i aż miło się nim masuje

Zaraz po tym peelingu stosuję jeszcze metodę OCM i mam twarz jak pupcia mojego synka lol

Słowa ranią najbardziej. Szczególnie takie jak: "nie ma mleka do kawy" i "zjedz sałatę".

25

Też uwielbiałam ten St. Ives morelowy, teraz już go nie ma, bo wydaje mi się że Soraya przejęła tę firmę. Kupiłam ostatnio ten morelowy soraya i jest taki sam jak własnie St. Ives. Tylko uwaga nie jest on dla wrażliwców, ma bardzo ostre drobinki.

26

Potwierdzam, Soraya harata jak tarka big_smile  Na twarz nie stosuję, bo by mi chyba skóra zeszła, ale na dekolt owszem smile

Słowa ranią najbardziej. Szczególnie takie jak: "nie ma mleka do kawy" i "zjedz sałatę".

27

Ja mam dosć delikatną skórę, dlatego stosuje tylko mikrodermabrazje, wydaje mi się, że to jest optymalne rozwiązanie

28

A ja ciągle poszukuję peelingu, bo mam przesuszoną cerę oraz wrażliwą i zaraz mi czerwone plamy wyskakują od podrażnienia. Następnego dnia po peelingu mam problemy z cerą hmm Kiedyś używałam St. Ives  i był dobry, ale teraz jest za ostry. Polecicie coś?

"Najpiękniejszą suknią dla kobiety są ramiona mężczyzny, którego kocha"

29

a czy korzystałyście z jakichś"kwasów":) poczytałam o tym na forum, podobno nie tylko w gabinecie kosmet.wykonują ale można kupić w internecie i zrobić samemu.

30

msmonika napisał/a:

A ja ciągle poszukuję peelingu, bo mam przesuszoną cerę oraz wrażliwą i zaraz mi czerwone plamy wyskakują od podrażnienia. Następnego dnia po peelingu mam problemy z cerą hmm Kiedyś używałam St. Ives  i był dobry, ale teraz jest za ostry. Polecicie coś?

Morelowy? Też mam ale teraz wolałabym coś delikatniejszego.

31

St.Ives morelowy the best of the best smile polecam, bo próbowałam wszystkich  smile

32

Austi napisał/a:

To prawda - na rynku jest cała masa różnych peelingów, więc wybór jest trudny. Spójrzmy jednak na niektóre z nich , na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie smile

1) Peeling enzymatyczny Perfecta (Dax Cosmetics) z enzymem proteolitycznym i aloesem. Jak zapewnia producent oczyszcza, wygładza i odświeża ; nadaje się do cery wrażliwej, naczynkowej suchej i łojotokowej. Jest też dosyć tani ok 20 złotych.

2)AA Plus New Skin Dhea (Oceanic) Głęboki peeling do twarzy do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii  cena ok. 40.00 zł;  Jak zapewnia producent :Alternatywa dla mikrodermabrazji. Delikatny i łatwy w użyciu peeling zapewnia efekt czystej, gładkiej i odnowionej skóry. Zapobiega nadmiernej pigmentacji, rozjaśnia plamy i przebarwienia. Zastosowanie w preparacie głęboko oczyszczającego kompleksu DuoDerm zainspirowane zostało metodą mikrodermabrazji stosowanej w medycynie estetycznej. DuoDerm to połączenie stabilizowanych w ciekłych kryształach enzymów typu proteaz o działaniu złuszczającym z mikrokuleczkami oleju Jojoba. Ten unikalny kompleks oczyszcza pory, wspomaga usuwanie zrogowaciałego naskórka, sebum i zanieczyszczeń skóry. Zawarty w peelingu ekstrakt z białej i czarnej masy perłowej wygładza skórę oraz odbudowuje jej zniszczone struktury, działając zarówno na keratynocyty, komórki naskórka uczestniczące w procesach odżywczych, jak i fibroblasty, czyli te komórki skóry, od których uzależniona jest jej gęstość. Masło malinowe wspomaga proces regeneracji. Po zastosowaniu peelingu skóra jest perfekcyjnie przygotowana do wchłonięcia maksymalnej dawki składników aktywnych zawartych w podkładzie i kremach AA Plus New Skin.

3) Anew Clinical 2-step Facial Peel (Avon) ma z kolei ciekawą formę są to waciki nasączone dwoma preparatami ? 10% roztworem kwasu glikolowego oraz kojącym wyciągiem z roślin i ziół. Wystarczy potrzeć twarz karbowaną powierzchnią wacika z pojemnika nr 1, a po kilku minutach zrobić to samo, ale gładką powierzchnią wacika z pojemnika nr 2. Pozornie nic się nie dzieje ? chociaż czasami można wyczuć lekkie pieczenie czy swędzenie twarzy, to jednak nie jest to uczucie, które kojarzy się ze stosowaniem kwasów. Podczas stosowania tego peelingu trzeba przed wyjściem z domu stosować wysokie filtry UV. Cena ok. 80 złotych, ale ponieważ to Avon można czekać na jakąś promocję

4) Hydracid SP (SVR) tutaj zawarto kwasy AHA  o jeszcze większym bo 25 % stężeniu, peeling intensywnie stymuluje odnowę komórkową, spłyca i redukuje głębokie zmarszczki a także poprawia jędrność i elastyczność skóry. Kosztuje ok 80 złotych - 10 ml

5)Capture R - Lisse (Dior) zawiera z kolei kompleks z alg i polimerów wnika w zagłębienie zmarszczki i unosi ją do góry, dzięki jednoczesnemu delikatnemu złuszczaniu potęgowany jest efekt wygładzenia. Daje efekt wypoczętej skóry. Cena około 180 złotych

6) Idealist Mikro - D (Estee Lauder) Formuła Idealist Micro-D Deep Thermal Refinisher została wyposażona w system Triple Sphere Refinishing. W połączeniu z błyskawicznym dogłębnym oczyszczaniem termicznym, które otwiera pory, Micro-D przynosi ponoć niesamowite rezultaty, a skóra wygląda perfekcyjnie.Idealist Micro-D Deep Thermal Refinisher regeneruje i odnawia skórę, która straciła swój zdrowy wygląd. Stres, szkodliwe działanie promieni słonecznych i wolnych rodników prowadzą do powstawania zmarszczek, skóra traci blask, łuszczy się, jest szorstka. Idealist Micro-D Deep Thermal Refinisher delikatnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia zmniejszając przy tym pory i likwidując drobne zmarszczki. Cena około 200 złotych

Dostałam kiedyś w prezencie ten od diora i jest boski niestety mnie osobiście żeby sobie kupić kolejny to szkoda kasy...bo po prostu mam też inne wydatki

33

ja nie ukrywam, że najfajniejsze peelingi i najskuteczniejsze jakie mialam....robiłam sama:)

34

Laski,a idealny peeling dla cery mieszanej? Czyli enzymatyczny,bo taki jest przeznaczony do mojej cery i ile razy w tygodniu Wy używacie tego specyfiku na skórę twarzy?

Zamknij oczy,ale nie umieraj... Masz prawo do płaczu...       
A teraz wstań i walcz o następny dzień...

35

Enzymatyczny peeling z Lirene, cena ok. 15 zł, sprawdzony na sobie.

36

Oprócz peelingów enzymetycznych polecam peeling z Garnier 3w1 z maseczką. wink Jak dla mnie jest bardzo fajny.

37 Ostatnio edytowany przez Mentira (2012-06-21 13:05:49)

w zależnosci jaką masz skóre, ja mam bardzo wrazliwą i naczyniową moge uzywac tylko peelingów enzymatycznych, w gabinecie peelingu migdałowego lub kawitacyjnego, te z drobinkami pogą podraznic moja cere peelingi typu peel off które sie pociera jak zastygną zmywam tez wodą, bo przez pocieranie/ gumkowanie moja skora robi sie od razu bardzo zaczerwieniona i piecze
Jezeli masz skóre tłustą to peeling enzymatyczny moze nie dać sobie rady- po prostu bedzie za słaby wybierz wtedy peeling ziarnisty

Używam peelingu enzymatycznego raz w tygodniu i po nim daje na buzie maseczke albo oczyszczającą jak widze ze mam zanieczyszczoną skóre albo na naczyńka czy tez nawilzającą

38

Mentira napisał/a:

w zależnosci jaką masz skóre, ja mam bardzo wrazliwą i naczyniową moge uzywac tylko peelingów enzymatycznych, w gabinecie peelingu migdałowego lub kawitacyjnego, te z drobinkami pogą podraznic moja cere peelingi typu peel off które sie pociera jak zastygną zmywam tez wodą, bo przez pocieranie/ gumkowanie moja skora robi sie od razu bardzo zaczerwieniona i piecze
Jezeli masz skóre tłustą to peeling enzymatyczny moze nie dać sobie rady- po prostu bedzie za słaby wybierz wtedy peeling ziarnisty

Używam peelingu enzymatycznego raz w tygodniu i po nim daje na buzie maseczke albo oczyszczającą jak widze ze mam zanieczyszczoną skóre albo na naczyńka czy tez nawilzającą

Mam cerę mieszana, czyli sucha na policzkach, tłustą  w strefie T i z tędencją do drobnych wyprysków. Skoro takowe wypryski są,to trzeba z nimi obchodzić sie bardzo delikatnie ażeby ich nie rozdrapać i nie poprzenosić dalej, więc peeling enzymatyczny jest odpowiedni. Jeszcze nie zakupiłam takiego. Ostatnio sprobowałam peelingu z kawy. Oczywiście deliktani na twarz. Nic po tym nie było, wszystko ok więc sie jeszcze zastanowie nad Lirene....

Zamknij oczy,ale nie umieraj... Masz prawo do płaczu...       
A teraz wstań i walcz o następny dzień...