Temat: wybielanie zębów

czy któraś z Was zna jakiś skuteczny sposób/ metodę na wybielanie zębów.
Niektóre spotykane kobiety mają bielutkie zęby - ale wybielone jak widać gołym okiem paskami które sięgają maks do lewej i prawej czwórki. przy szerszym uśmiechu dalsze zęby już są niewybielone.
szukam czegoś co pozwoliłoby mi wybielić zęby za pomocą ewentualnie nakładek.
w necie, na allegro są tego typu specyfiki, na you tube także, ale czy nie niszczą szkliwa? a może ktoś z Was wypróbował coś także innego. oczywiście szukam czegoś co nie da po kieszeni.

aktualnie od paru mies używam szczotki elektrycznej white oral, plus dobrej jakości pasty wybielające. osady z kawy/herbaty/tytoniu są usuwane, ale szkliwo nie jest aż tak białe.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: wybielanie zębów

Ja korzystam z porad na pewnym Funpage gdzie są opisane różne produkty i wzajemnie opiniujemy. Nie ma uniwersalnego środka dla wszystkich, każdy ma inną specyfikę szkliwa, dziąseł. Niektórymi środkami można sobie zaszkodzić, a co do domowych sposobów wybielania sodą itp. to zdecydowanie odradzam.

3 Ostatnio edytowany przez Flawed Velvet (2015-06-01 17:57:38)

Wszystkie metody wybielania w jakims stopniu szkodza. Mi czesciowo pomaga ograniczenie herbaty i picie sokow owocowych  (ktore zawieraja kwasy) np. pomaranczowych. Poza tym normalne szkliwo nigdy nie jest sniezno biale.

4

właśnie soki owocowe niszczą szkliwo.
Jestem po kuracji z sokiem cytryny. po każdym spożyciu musiałam używać pasty sensodyne na wzmocnienie szkliwa. wszelkie kwasy szkliwo niszczą właśnie.
Nie wiem.. myślałam bardziej o opcji zakupienia z allegro płynu wybielającego z wkładką na zęby, ale nie chce sobie zaszkodzić.

5 Ostatnio edytowany przez Flawed Velvet (2015-06-02 08:59:29)

no wlasnie niszcza. Dlatego napisalam ze wszelkie metody szkodza :D
Ale po pomaranczowym w sumie mnie tak zeby nie bola.
Jak chcesz zmienic odcien szliwa na na jasniejszy, to musisz sie pogodzic, ze to zaszkodzi szliwu. A po drugie nie bedzie na stale i trzeba bedzie to powtarzac. Snieznobiale i na stale to  chyba tylko licowki.

6

sok porańczowy nie szkodzi tak.. jak szklanka soku z cytryny :)

właśnie w tym problem, że licówek nie mogę, bo mam dolną jedynkę kanałowo przeleczoną. Kiedyś się tym interesowałam, chciałam w to zainwestować, ale nie wyszło przez tego zęba.

7

kiedys przeszukalam caly internet w poszukiwaniu metody wybielania. I jest jeszcze metoda wybielania skorka od banana. Nie mam pojecia czy dziala, bo nie probowalam :D
Moze sprobujesz i dasz znac czy dziala? :D

8

ja UZYWAm elektrycznej szczoteczki + delikatnie wybielająca pasta, nie piję kawy, herbaty tylko owocowe, żadnych soków, coli, tylko woda,
raz w roku robie piaskowanie u stomatologa..
nie mogę mocniejszymi wybielać, bo potem mam strasznie wrażliwe zęby :/
ale polecane są takie paski co się nakleja na zęby.

9

Na pewno nie warto używać typowo wybielających, ściernych past. Owszem, mogą pomóc w usunieciu osadów, ale po latach stosowania szkliwo będzie osłabione i cienkie. Warto też pamiętać, że naturalne szkliwo nigdy nie ma śnieżnobiałego koloru, ten można uzyskać tylko poprzez profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym, a i tu nie zawsze udaje się uzyskać pożądany efekt. Tu zresztą wrócę do punktu wyjścia - im szkliwo jest grubsze i mocniejsze, tym końcowy efekt lepszy.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

10

Polecam pasty wybielające i tylko pasty wybielające. Inne metody są żrące i prowadzą do poważnego osłabienia lub nawet uszkodzenia szkliwa, przez co zęby staja się bardzo wrażliwe i praktycznie nie można z nich korzystać - i co z tego, że będą białe? :-)

11

Hejka :)
Ostatnio czytałam sporo na temat wybielania i te metody tzw. domowe też mogą być skuteczne, ale nie chodzi o takie sposoby jak sok z cytryny czy nie daj Boże soda oczyszczona (ja bym się bała...), tylko raczej o takie, które można zrobić samemu, nie w gabinecie. I tutaj np. będą wszystkie pasty wybielające, potem żele dwufazowe - nakłada się je na zęby na jakiś czas. Są też paski wybielające, które już w sobie mają żel, nakłada się je na zęby na jakieś 30 minut dwa razy dziennie przez 5 dni chyba i ponoć to już daje konkretne efekty.
Z kolei takie metody trwalsze - bo te powyżej to trzeba powtórzyć po kilku miesiącach z reguły - to już w gabinecie. Albo nakładki na noc (do których się wykonuje najpierw wycisk zębów, więc dokładnie przylegają do kształtu każdych zębów :) ), albo wybielanie nadtlenkiem wodoru/karbamidu i potem naświetla - i to już trwa tylko godzinę, ale jest bardzo drogie.
Myślę że te nakładki są najlepszym rozwiazaniem, tylko też kilkaset zł trzeba na to wygospodarować. No i trzeba najpierw mieć zrobione zęby, bo bez sensu wybielać, a potem zakładać jakieś wypełnienia czy coś.
Mam nadzieję, że trochę pomogłam :)

... a włosy jak złoto tego kraju, pszenica, a oczy jak niebo przed burzą...
Dorota Terakowska

[tu była niedozwolona reklama]

12 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2016-11-02 16:37:01)

Kasik> Czy na krzywe zęby można nakładać takie wybielające paski? Kilkaset zł to sporo kasy, czy ta metoda jest skuteczna na 100%?

Jeszcze jedno: piszecie, ze najbezpieczniejsze są pasty wybielające. Mam bardzo duży osad na zębach. Po usunięciu kamienia w gabinecie ponownie pojawia mi się kamień już po 2 tygodniach!!!!  Zęby są wręcz czarne, z daleka ponoć wygląda jakbym była bez zębów :( . Czy takie pasty są na tyle silne, ze usunąć tak duży kamień??? Jakoś nie chce mi się wierzyć... .

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

13

kasik.mad napisał/a:

No i trzeba najpierw mieć zrobione zęby, bo bez sensu wybielać, a potem zakładać jakieś wypełnienia czy coś.

Przed wybielaniem zęby muszą być zdrowe, aby nie nabawić się nadwrażliwości, a tym bardziej, by nie zaczęły boleć (w końcu zachodzą w nich określone reakcje chemiczne), za to wszystkie wypełnienia, które są widoczne lepiej robić po wybielaniu - aby nie było widać różnicy w kolorze.

tajemnicza75 napisał/a:

Po usunięciu kamienia w gabinecie ponownie pojawia mi się kamień już po 2 tygodniach!!!!  Zęby są wręcz czarne, z daleka ponoć wygląda jakbym była bez zębów :(.

Współczuję, ja nigdy w życiu nie miałam ściąganego kamienia. Pytałam kiedyś moją pani doktor i ona twierdzi, że winnym za odkładanie kamienia może być nieprawidłowe mycie zębów, spożywanie produktów, które temu sprzyjają plus palenie papierosów, ale też porowata budowa zęba (może to być właściwość genetyczna lub wytworzyć się w wyniku różnego rodzaju czynników, na przykład stosowania past ściernych). Ze swojej strony proponuję po ściągnięciu kamienia i innych osadów zabezpieczyć zęby płynnym szkliwem. Jest relatywnie niedrogie (płaciłam ok. 36 zł na Allegro), a efekty są świetne - zęby stają się gładkie i są doskonale zabezpieczone. Poza tym znika wszelka nadwrażliwość wynikająca z uszkodzeń naturalnego szkliwa, tak więc po wybielaniu jest to wyjątkowo wskazane.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 
Dobry zwyczaj mówi: wypowiadając się w nowym wątku jako pierwsza/y, zacytuj cały post opisujący problem.

14

Nie pije kawy, czarnej herbaty, coli/pepsi, nie palę więc te czynniki odpadają.
Mam zły zgryz i dentysta powiedział, ze prawdopodobnie dlatego na tych 2 zębach stale pojawia się kamień. Szczoteczka nie ma dostępu do niektórych części zęba, a ja się tak przykładam do mycia- zwłaszcza- tych dwóch krzywych zębów.... i nic to nie daje. Płynem zabezpieczył mi dentysta jak sądzę, nie wiem jakim konkretnie... ale jakimś bezbarwnym płynem smarował pędzelkiem zęby.
Najtrwalsza metoda to była soda, aż 2 m-ce bez kamienia!!!!! Tylko niestety nikt jej nie poleca :( .

15

tajemnicza75 napisał/a:

Najtrwalsza metoda to była soda, aż 2 m-ce bez kamienia!!!!! Tylko niestety nikt jej nie poleca :( .

Soda rozmiękcza szkliwo, więc nadużywana może spowodować trwałe i niestety dotkliwe w skutkach zmiany.
Powstawanie kamienia jest przyspieszone, jeśli zęby mają dużą przyczepność (różnego rodzaju makro-drobinki szybko się w nie "wczepiają"), a mają ją, kiedy są porowate. Dlatego poleciłam Ci to sztuczne szkliwo. Ja kupuję je w paście (GC Tooth Mousse - są różne smaki), można stosować raz w tygodniu, a nawet częściej, doskonale wypełnia te wszystkie kanaliki, pęknięcia i inne uszkodzenia, które potem są odpowiedzialne za przyczepianie się kamienia. Kiedy po użyciu (całość trwa 5-6 minut plus 30 minut trzeba zaczekać z jedzeniem i/lub piciem) przejedziesz po zębach językiem, niemal od razu można wyczuć jakie są gładkie.

16

Tylko najpierw powinnam usunąć kamień, prawda?
Nadużywana.... a to zależy co to dla kogo znaczy ;) .

17

jesli chcesz miec naprawde dobrze i stale wybielone zeby, to polecam udac sie jednak na zabieg. zaplacisz wieksza kwote niz wydasz na paski, ale przynajmniej masz gwarancje efektu i jest on trwaly.

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

18

Gosia_77 napisał/a:

(...) ale przynajmniej masz gwarancje efektu i jest on trwaly.

Niestety nie mogę się zgodzić - nie ma takiej metody, która jest trwała. Każdy zabieg wybielania zębów z czasem traci swój efekt, nawet jeśli zęby pozostają bielsze niż były przed nim. No chyba, że ktoś zupełnie zrezygnuje z wszelkich pokarmów i płynów, które mają właściwości barwiące, a oprócz tego oczywiście nie pali papierosów.

19

tylko wizyta w gabinecie

20

Olinka napisał/a:
tajemnicza75 napisał/a:

Soda rozmiękcza szkliwo, więc nadużywana może spowodować trwałe i niestety dotkliwe w skutkach zmiany.

Naduzywanie. czyli jesli raz sprobuje to nic mi sie nie stanie?
Czy ktoras miala stycznosc z produktem o nazwie eucryl? to jest jakis proszek, ktorym myje sie zeby i ma za zadanie wybielic wlasnie :) Kosztuje kolo 5 zł, wiec zastanawiam sie nad nim, ale wlasnie nie wiem jak ze szkliwem itd.

Jestem spamerką. Polecane przeze mnie produkty kupujesz na własną odpowiedzialność!

21

Na czego bazie jest ten proszek??

22

Najzdrowsze to jest branie pasków wybielających, są najbardziej bezpieczne pod tym względem, na pewno bardziej od past wybielających. Ja swoje kupiłam na bialy-usmiech.pl, tam sprzedają Whitestrips, które jest znane i dobre ;p

Uwaga! Nabywając produkt polecany przez spamera nie masz absolutnie żadnej pewności, że opinia jest rzetelna, tym samym robisz to na własną odpowiedzialność - ostrzega moderacja forum.

23

Ja ostatnio na jakimś blogu czytałam o myciu od czasu do czasu pastą zrobioną z węgla... takiego leczniczego na biegunkę :P  Podobno nie niszczy to szkliw aa działa świetnie. Trochę boję się próbować ale możliwe, że już dziś coś z tym podziałam bo niestety ale bardzo lubię kawę w przeciwieństwie do moich zębów :D

próbowałam też różnych past wybielających, tych z dodatkowymi akceleratorami czy jak to tam się nazywa też ale jakiś specjalnych efektów nie zauważyłam niestety. W ostateczności zawsze zostaje dość drogi zabieg u dentysty :/

I feel that there is nothing more truly artistic than to love people. - Vincent Van Gogh

24 Ostatnio edytowany przez Iceni (2017-08-16 10:22:29)

justyna_mu napisał/a:
Olinka napisał/a:
tajemnicza75 napisał/a:

Naduzywanie. czyli jesli raz sprobuje to nic mi sie nie stanie?
Czy ktoras miala stycznosc z produktem o nazwie eucryl? to jest jakis proszek, ktorym myje sie zeby i ma za zadanie wybielic wlasnie :) Kosztuje kolo 5 zł, wiec zastanawiam sie nad nim, ale wlasnie nie wiem jak ze szkliwem itd.

Olinka skąd ta informacja o "rozmiękczaniu" szkliwa przez sodę?

Polowa past wybielających zawiera w swoim skladzie sode oczyszczona, ktora, nawiasem mowiac, jest uzywana do wybielania zębów "od zawsze".

Oczywiscie codzienne mycie zębów czystą sodą w postaci proszku nie jest najlepszym pomyslem, ale tez nie ma zupelnie takiej potrzeby - ja uzywam/uzywalam sody oczyszczonwj do wybielania zebow od lat nastoletnich, bo tak robilo sie w mojej rodzinie, i moje zeby maja sie swietnie :)

(W zasadzie i sode i wegiel aktywny stosuje od dawna, wegiel sprawdza sie lepiej wedlug mnie, dziala efektywniej choc wiecej trzeba sprzatac :D soda poza tym okropnie niesmaczna jest ;P  )

Niebezpieczne jest jedynie NADUŻYWANIE  tych środkow, ale nawet wybielania w gabinecie stomatologicznym bywają dla zebow niebezpieczne oraz nawet bezpieczne wybielania powtarzane ZBYT CZĘSTO tez moga uszkodzic szkliwo.

25

Iceni napisał/a:

Olinka skąd ta informacja o "rozmiękczaniu" szkliwa przez sodę?

Zabij mnie, ale nie pamiętam dokładnie, za to na tyle często ta informacja do mnie docierała, że wbiła się w pamięć. Podobnie zresztą jak w kwestii działania na szkliwo wszelkiego typu substancji i pokarmów o kwaśnym odczynie, w tym kwasów owocowych, o czym wyraźnie wspominał nawet mój dentysta.

To też nie jest tak, że szkliwo rozmiękczone jest na stałe, za to należy zwracać uwagę, aby po spożyciu zakwaszających produktów (zwiększają porowatość szkliwa), na przykład mięso, cukier rafinowany, napoje gazowane i energetyczne, piwo, sztuczne słodziki, cytrusy, nie myć zaraz po tym zębów, a odczekać co najmniej pół godziny aż kwas zostanie zneutralizowany i szkliwo na powrót stwardnieje. I oczywiście, że sporadyczne używanie sody zębów nam nie zrujnuje, jednak w czystej postaci działa zbyt agresywnie, aby bez uszczerbku dla ich zdrowia można było stosować ją często, zwłaszcza jeśli ktoś z natury swojej ma szkliwo raczej słabe. Na dobrą sprawę pasty zawierające spory dodatek sody oczyszczonej też nie są specjalnie polecane, jeśli ktoś nie stosuje ich zamiennie z innymi.

Iceni napisał/a:

Niebezpieczne jest jedynie NADUŻYWANIE  tych środkow, ale nawet wybielania w gabinecie stomatologicznym bywają dla zebow niebezpieczne oraz nawet bezpieczne wybielania powtarzane ZBYT CZĘSTO tez moga uszkodzic szkliwo.

Oczywiście, że tak. Dentysta uczulał mnie, żeby przypadkiem nie dać się złapać w pułapkę, że na przykład podczas wybielania nakładkowego im dłużej będziemy mieć na zębach żel atywny, tym staną się one bielsze, bo jest wręcz przeciwnie. Jeśli przesadzimy, to tak wytrawimy szkliwo, że zęby staną się szare, bo przez uszkodzoną warstwę szkliwa będzie przebijać zębina, a ta ma właśnie szary kolor.

26

Ale soda ma odczyn zasadowy, a nie kwaśny wiec ona właśnie zobojętnia kwasny odczyn sliny powstajacy pod wplywem cukrow.(podobnie jak reaguje z octem)

27

Dlatego właśnie nie potrafię wyjaśnić jakie ta teoria ma uzasadnienie, niewątpliwie jednak gdzieś się z nią zetknęłam.