do ktorego miesiąca dostawaliście zdjecia usg dzidziusia? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » do ktorego miesiąca dostawaliście zdjecia usg dzidziusia?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: do ktorego miesiąca dostawaliście zdjecia usg dzidziusia?

Hej,
jestem w 33 tyg ciązy od dluzszego czasu nie dostaje od lekarza mimo prosb zdjec usg lekarz twierdzi ze dziecko jest za duze. Ostatnie mam z 13tyg ciąży .Miesiac temu lekarz podal ze dziecko wazy 2850g a dzis po miesiacu zmienila ze malec ma zaledwie 2 kilo przeciez logiczne jest ze waga powinna się zwiększyć a nie spadac.....no chyba ze wczesniej została zle odczytana. Przeszly mi jakies glupie myśli ze moze lekarz cos ukrywa.Do ktorego miesiaca wy dostawałyście usg i ile na tym etapie ważylo wasze dziecko?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: do ktorego miesiąca dostawaliście zdjecia usg dzidziusia?

Hm... chyba coś kręci ten lekarz... ja miałam robione w 4 tyg, pozniej w 12 i tydzień temu czyli w 21 tygodniu za każdym razem dostawałam zdjęcia i opis a dziecko na tym etapie ważyło w granicach 430 g chyba musiałabym zajrzeć do karty ciąży.

3

cos kręci czyli ukrywa że coś jest nie tak?

4 Ostatnio edytowany przez masajka (2013-07-03 22:34:20)

Ja dostawałam za każdym razem. Co do wagi dziecka to myślę, że na poprzedniej wizycie źle została odczytana-mało prawdopodobne, żeby w 29 tc dziecko ważyło prawie 3 kg. Nie pamiętam ile moje dziecko ważyło w 33. Jak znajdę to dopiszę, ale myślę, że waga Twojego maleństwa jest w normie.

Czy przyczyną Twojego niepokoju jest tylko brak zdjęć usg? Czy lekarka mówi Ci, jak się rozwija Twoje dziecko, czy wszystko w porządku?

5

Ja na początku chodziłam prywatne 1usg 6tydz  a potem na nfz i mialam usg z 10tyg potem robilam 4s w 22tyg i na tym sie skończyło tez mi nie daje usg anu wyników badań.  Jesli chodzi o wagę to mysle ze takiemu lekarzowi chodzilo o nie cale 2kg tylko zle odczytał.  Ja w 29tyg mialam wagę dzidzi 1985g i powiedziała mi lekarka ze mala bedzie duza bo wazy tyle ile dzieci w 32tyg

6

ja mam usg jedynie z 15 tyg i 26 i na  tych zdjęciach nie ma konkretnie zdjęć małej tylko np.obwód głowki, długość nóżki czy np.zarys bicia serduszka i przepływ w pępowinie.w 28 tyg. Dostałam jedynie zdjęcie długości swojej szyjki macicy choć Usg dziecka bylo robione to go nie dostałam.

Gracjanek ur.4.12.2009r:*
Liliana ur.8.09.2013r:*

7

Tak dla pewnsci ja bym ci radziala jak najszybciej isc do innego lekarza i to sprawdzic

8

niksa napisał/a:

Tak dla pewnsci ja bym ci radziala jak najszybciej isc do innego lekarza i to sprawdzic

Ale lekarz rodzinny nic tu nie zdziała jeśli chce coś sprawdzić niech idzie do innego gina lekarz rodzinny nie specjalizuje się raczej w ginekologii.

9

Jestem w 34tc i też lekarz nie jest w stanie mi dać pełnego zdjęcia dziecka - jest po prostu za duże.

Spokój wewnętrzny trzeba sobie po prostu wypracować przez trud.

10

Dziwne ja z jednej wizyty mam 6 zdjęć żeby było z różnych odległości ;/
pewnie jak ktoś idzie prywatnie mają lepszy sprzęt to ma też więcej zdjęć cóż w tym kraju wszystko jest możliwe

11

W pierwszej ciąży chodziłam prywatnie i zdjęcia dostawałam w 8tyg, potem w 14tc, nastepnie 19,22,26 i ostatnie w 30tc(tutaj było zdjęcia główki). Teraz w drugiej ciąży chodzę prywatnie i jestem w 33tc i teraz jak byłam dostałam opisy jedynie, też lekarz mówił że dziecko jest duże( ma prawie 2400g). Myślę, że za bardzo panikować nie trzeba, ale możesz iść prywatnie do innego lekarza, żeby sprawdził( z reguły mają lepszy sprzęt).  Aha jak chodziłam to fakt miałam więcej zdjęć ale raczej na początku ciąży, na końcu już może po2-3zdjęcia.

12

Ja byłam na początku 28 tyg ciąży i dostałam zdjęcie mojego maleństwa, sama buzia była ( chodzę na NFZ)

pora na zmiany...
Piotrus ur 14.09.2013 Moj skarb

13

Chodziłam prywatnie i co miałam robione USG dostawałam kilka zdjęć plus opis.

'szczęśliwi Ci, którzy odnaleźli szczęście w sobie..'

14

ja chodziłam na NFZ, usg prawie przy każdej wizycie (co 3 tygodnie),zdjęcia z usg dostawałam do 30 tygodnia,potem juz dziecko jest za duże na fotkę wink

15

Martyna777 napisał/a:

pewnie jak ktoś idzie prywatnie mają lepszy sprzęt to ma też więcej zdjęć cóż w tym kraju wszystko jest możliwe

Prywatnie czy NFZ? To bez znaczenia.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

Dziecko na pewnym etapie rozwoju jest za duże.
A tu zaraz jest zrobiony podział, że USG w NFZ pewnie gorsze.

Bzdura jakich mało.

Spokój wewnętrzny trzeba sobie po prostu wypracować przez trud.

16

Zielony_Domek napisał/a:
Martyna777 napisał/a:

Prywatnie czy NFZ? To bez znaczenia.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

Dziecko na pewnym etapie rozwoju jest za duże.
A tu zaraz jest zrobiony podział, że USG w NFZ pewnie gorsze.

Bzdura jakich mało.

Dokładnie Zielony domku smile
mój lekarz czy prywatnie czy na NFZ USG robi na tym samym sprzęcie,więc w niczym się to nie rózni
a fotki miałam z każdego USG do tego z pełnymi wymiarami i wagą dzidziusia

17

ja skończyłam właśnie 32tc i zdjęć z usg ginek już nie robi, drukuje jedynie te tabelki z pomiarami dziecka i przepływami. Mój maluch w 32tc ważył 1,7kg smile

ps.
ja chodzę do gina na NFZ i sprzęt w naszej przychodni jest jednym z lepszych. Nieraz prywatny gabinet nie ma takiego, bo prostu jest za drogi

Głupia stałość jest ulubieńcem ciasnych umysłów
*Ralph Waldo Emerson

18

Ja mam podobny problem. Jestem w 10 tygodniu i nie dostałam żadnego zdjęcia usg maluszka. Nie wiem dlaczego. Za tydzień mam kolejną wizytę mam nadzieję, że tym razem otrzymam zdjęcie maleństwa

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » do ktorego miesiąca dostawaliście zdjecia usg dzidziusia?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018