Miesiączka a upały - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Miesiączka a upały

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

1

Temat: Miesiączka a upały

Dziewczyny,  zaczyna się czas urlopu i co za tym idzie różnego rodzaju wypoczynku w związku z tym nasuwają mi się pewne pytania.
Jak sobie radzicie z naszymi comiesięcznymi dolegliwościami  kiedy na dworze temperatura ponad 30 stopni Celsjusza ? Wiadomo nie od dziś, że należy unikać słońca ( oczywiście bez przesady )  czy wówczas trzeba rezygnować z opalania ? 
Na urlopie jedną z wielu form odprężenia są również kolorowe drinki, różne są opinie dotyczące spożywania alkoholu podczas menstruacji - zwłaszcza w upały, jakie wy macie zdanie ?
Kąpiele w basenach, morzu etc.  rezygnujecie w tych pierwszych dniach krwawienia ?
Jakie jeszcze znacie zastrzeżenia ? (te absurdalne i te mniej absurdalne z jakimi się spotkałyście).

Ile kobiet tyle opinii się słyszy na ten temat, chciałabym poznać wasze zdanie Netkobietki.

Cel bez planu jest tylko marzeniem
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Miesiączka a upały

Nigdy nie rezygnowalam z kapieli w morzu/jeziorze/basenie tylko dlatego, ze akurat mialam okres. Kupowalam najgrubsze tampony, aplikowalam i jazda.
Ostatnio dowiedzialam sie ciekawej rzeczy od mojego lekarza - podobno im mniej sie ruszamy podczas okresu, tym bardziej on nam dokucza.
Co do opalania, przez pierwsze 2 dni miesiaczki powinno sie z niego zrezygnowac, poniewaz przegrzanie organizmu moze prowadzic do krwotoku.
O tym, ze nie powinno sie spozywac alkoholu w trakcie okresu, tego nie slyszalam. Ja lubie sobie walnac drinka niezaleznie od tego.

3

Alkohol, papierosy i kofeina nasilają krwawienie - niezależnie od tego, czy jest upał, czy nie- dlatego jeśli komuś zależy by nie krwawić jak zarżnięte prosię, należy się tych używek wystrzegać, zwłaszcza w "tych" dniach.

Moja aktywność w czasie M jest identyczna jak w innych dniach cyklu.

4

Nie unikaj kompania się w wodach, a co do alkoholu to możesz lampkę wina lub jedno piwo aby bez przesady

5

Rób co chcesz, w końcu masz wakacje. Ja nie ograniczam się w ruszaniu, pływaniu, ale dla komfortu po prostu częsciej odwiedzam łazienkę w celu zmienia podpaski/tampona wink

46977840

6

Hmmm mi alkohol zmniejsza krwawienie;P i skraca okres. No i duzo duzo wody.

16.05.2016 2:12 Majeczka, nasz caly swiat <3<3<3

7

mery90 napisał/a:

Hmmm mi alkohol zmniejsza krwawienie;P i skraca okres. .

a to jest bardzo, bardzo ciekawa sprawa smile

8

Alkohol ogólnie rozrzedza krew, dlatego jak pijesz (większe ilośći) w trakcie okresu to przygotuj się na Morze Czerwone w wersji hard.

46977840

9

Alkohol rozszerza naczynia krwionośne i dlatego jest Morze Czerwone smile
Dużo zależy od tego jak wygląda normalna miesiączka u danej kobiety. Ja mam bardzo obfite, więc po alkoholu musiałabym co kilka minut zmieniać zabezpieczenia przeciwpotopowe. Jeśli jednak kobieta ma przeciętnie obfite lub skąpe miesiączki to po alkoholowych wyskokach może co najwyżej dojść do poziomu jaki ja mam bez niczego smile

10

U mnie ogólnie problemu nie ma. Mam tylko jeden dzień obfitego krwawienia. Podczas poprzedniej miesiączki ten dzień przypadł na własnie taki +30 stopni- szczerze to na słońcu było mi słabo, tylko to. Alkohol- podczas okresu pijam ale nie widzę związku z obfitością krwawienia.Być może dlatego że nie przywiązywałam do tego uwagi.

Prawdziwe szczęście na świecie leży na końskim grzbiecie...

11

O ile nie rezygnuję z opalania, o tyle z kąpieli w morzu czy basenie już tak - zawsze mam obawy, że po wyjściu z wody zaskoczy mnie przykra niespodzianka. Mówicie, że dobry tampon wystarczy? Zmieniacie go zaraz po kąpieli czy nie ma takiej konieczności?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

12

nie zmieniam zaraz po kąpieli. no...chyba że.

13

Każdy organizm reaguje inaczej - mi nie przeszkadzają kąpiele, opalanie się i sport, ale wiem, że niektóre kobiety źle znoszą nawet i godzinę na słońcu w tym czasie. Sama znasz najlepiej swoje ciało i jego reakcje - jeśli masz jakieś obawy, lepiej nie ryzykować.

14

vinnga napisał/a:

Alkohol rozszerza naczynia krwionośne i dlatego jest Morze Czerwone smile
Dużo zależy od tego jak wygląda normalna miesiączka u danej kobiety. Ja mam bardzo obfite, więc po alkoholu musiałabym co kilka minut zmieniać zabezpieczenia przeciwpotopowe. Jeśli jednak kobieta ma przeciętnie obfite lub skąpe miesiączki to po alkoholowych wyskokach może co najwyżej dojść do poziomu jaki ja mam bez niczego smile

Uwierz Kochana, w pierwsze 3dni ledwo funkcjonuje;) jak sie trafi okres na weekend to nawet wole sie napic i w4dzien juz nie mam prawie nic, a i ogolnie krwawienie od dnia wypitego alkoholu jest duzo mniejsze;)
Na innym forum dziewczyna mi polecila pic duzo wody w okres. Pierwsza moja mysl"durnota ale co mi tam sprobuje"wypilam w ciagu dnia ok2,5l wody i tez poskutkowalo. O dziwo obylo sie bez tabletki, gdzie zazwyczaj biore po3-4nurofeny forte o nie zawsze pomagaja. A tu niespodzianka.
U mnie slonce i cwiczenia odpadaja, bo poprostu nie daje rady. Nie dosc ze brzuch bardzo boli to jeszcze kolana stopy i kregoslup. A te dwa sposoby sa chyba najlepsze jakie znam;)

16.05.2016 2:12 Majeczka, nasz caly swiat <3<3<3

15

Ja nie mam z tym problemu moja miesiączka trwa tylko 3dni i co gorsza nie długo nie będę stosować podpasek a wkładki mam bardzo mało krwi czasami myślę nawet , że mam za mało... Kobietki a powiedzcie mi proszę te które lubią tampony czy one są wygodne ? Pytam bo miałam kilka razy i jakoś nie mam do nich przekonania ale chciałabym je stosować bo w podpasce czuję się troszkę ostatnio nie fajnie co prawda kupię sobie te lepsze naturella ale to nie o to już chodzi....

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

16

Ja sobie odmawiam jedynie kąpania w basenie, ale to dlatego, że tamponów nie lubię. Słońca sobie nie odmawiam, bo mi w trakcie okresu zawsze jest zimno strasznie (ogólnie mam słabe krążenie), tak więc na słońcu czuje się bardzo dobrze,podobnie jak wypiję np. lampkę wina, to mi krew lepiej krąży i nie jestem tak osłabiona.

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

17

Ja od ok 3 lat biorę tab.antykoncepcyjne, dzięki nim mam regularne miesiączki i nie krwawię jak prosię.
Ale zanim zaczęłam brać tab.,moje miesiączki... MASAKRA. Latem musiałam kilka dni wcześniej zabezpieczać się bo miałam strasznie nieregularne.
A jak już mi się zaczęła to kilka razy w ciągu godziny musiałam odwiedzać łazienkę...latem było najgorzej. Miałam wrażenie,że non stop mam tam powódź.
O kąpielach w jeziorze czy basenie nawet nie myślałam a tampony nie wchodziły w grę bo zwyczajnie czułam się w nich STRASZNIE niekomfortowo. Można powiedzieć,że czasem aż mi słabo się robiło.Nie wiem czemu tak miałam i mam do tej pory.
Tabletki mam do września a potem chce przestać brać, jestem ciekawa czy moje nieregularne i krwawe miesiączki wrócą.

Marcelina 14.10.2014r.-3770g 53cm

22.04.2015-8135g 67,5cm.

18

flores18261 napisał/a:

Kobietki a powiedzcie mi proszę te które lubią tampony czy one są wygodne ? Pytam bo miałam kilka razy i jakoś nie mam do nich przekonania ale chciałabym je stosować bo w podpasce czuję się troszkę ostatnio niefajnie co prawda kupię sobie te lepsze naturella ale to nie o to już chodzi....

Ja nie wyobrażam sobie życia bez tamponów, choćby dlatego, że dzięki nim czuję się w pełni swobodnie i komfortowo. Prawdę mówiąc zupełnie nie czuję ich obecności, ale tampon musi być włożony odpowiednio głęboko (czyli niezbyt płytko).

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

19

Również nie wyobrażam sobie egzystencji bez tamponów- uważam je za jedne z najlepszych wynalazków smile

20

Catwoman napisał/a:

Również nie wyobrażam sobie egzystencji bez tamponów- uważam je za jedne z najlepszych wynalazków smile

Dokładnie taka sama myśl nachodzi mnie co miesiąc smile

21 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2013-07-15 01:57:05)

KGB napisał/a:

Dziewczyny,  zaczyna się czas urlopu i co za tym idzie różnego rodzaju wypoczynku w związku z tym nasuwają mi się pewne pytania.
Jak sobie radzicie z naszymi comiesięcznymi dolegliwościami  kiedy na dworze temperatura ponad 30 stopni Celsjusza ? Wiadomo nie od dziś, że należy unikać słońca ( oczywiście bez przesady )  czy wówczas trzeba rezygnować z opalania ? 
Na urlopie jedną z wielu form odprężenia są również kolorowe drinki, różne są opinie dotyczące spożywania alkoholu podczas menstruacji - zwłaszcza w upały, jakie wy macie zdanie ?
Kąpiele w basenach, morzu etc.  rezygnujecie w tych pierwszych dniach krwawienia ?
Jakie jeszcze znacie zastrzeżenia ? (te absurdalne i te mniej absurdalne z jakimi się spotkałyście).

Ile kobiet tyle opinii się słyszy na ten temat, chciałabym poznać wasze zdanie Netkobietki.

W pierwszych dniach krwawienia raczej unikam słońca silnego, bo po prostu czuję się kiepsko, tak samo pływania czy picia alkoholu. Jednak, jeśli ktoś czuje się dobrze, to może robić wiele z tych rzeczy, właśnie wiele zależy od samopoczucia. Ja po prostu muszę być w cieniu, wiele odpoczywać, nie forsować się, bo to bolesne bardzo dla mnie dni. A stosuję podpaski, tamponów nie chcę, czuję się źle nawet jak globulkę wkładam sobie, także czułabym się niekomfortowo. Nie lubię jak "coś tam jest", że tak ujmę wink

Mniejsze bóle miałam jak brałam tabletki anty, to wtedy faktycznie bardziej mogłabym np pływać sobie wink

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Miesiączka a upały

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018