ciąża a muzyka..? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » ciąża a muzyka..?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: ciąża a muzyka..?

hej ciągle się słyszy że muzyka ma duży wpływ na rozwój malucha w brzuszku.... Co polecacie? Czego najlepiej słuchać?

Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ciąża a muzyka..?

w sumie nie wiem czego sluchac, jakiego rodzaju muzyki, zeby dziecko sie rozwijalo. ale za to slyszalam, ze w ciazy powinno sie rysowac! moja znajoma lezala prawei przez cala ciaze w szpitalu, i miala tam dobra opieke, i kazano wsyztskim mamom rysowac, bo to dobrze wplywa na rozwoj dziecka smile

ale jesli chodiz o muzyke to najlpeiej sluchac np jednej plyty, i to czesto, pozniej jak dziecko juz sie urodzi, i np grymasi, nie chce spac itd, to wystarczy puscic ta plyte i dziecko sie uspokaja smile bo pamieta ta muzyke jak bylo bezpieczne w brzuchu mamy, i jak ja slysze to sie uspokaja.
sprawdzone:) moj brat tak robil, i powiem Ci ze to byla muzyka dosc energiczna, nie spokojne kawałki smile

porąbana jak łajno w tartaku

3

No ja słyszałam, że powinno się słuchać muzykę klasyczną.

4

Ja myślę, że to powinno być coś średnio "łupliwego" czyli może mniej Iron Maiden a bardziej jakiś pop, albo relaksacyjna =P

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

5

Z tego co wiem to słuchanie muzyki klasycznej poprawia inelekt smile

Typu Beethoven, Mozart, Chopin, Czajkowski itp itd smile

6

tak, tak! klasyka! był o tym program na national wink mama puszczała synkowi, gdy ten był w brzuchu, ciągle muzykę klasyczną. ta muzyka najlepiej działa na nasze zmysły i kreatywność. dodam jeszcze, że mama nauczyła swojego synka gry na pianinie, co przyszło mu bez problemu i jak się okazała, rośnie jej mały geniusz wink nie tylko muzyczny.

p.s. jeśli nie chcecie się 'katować' posłuchajcie czegoś bardziej współczesnego, typu: jan kaczmarek (soundtrack z marzyciela), yann tiersen (soundtracki z amelii, goodbye lenin).

no i szczęśliwego rozwiązania.

7

dzięki wielkie na pewno coś wykorzystam tongue

8

ja słucham muzyki klasycznej, podobno najlepiej wpływa na dziecko:)

A ja uważam że katowanie samej siebie i dziecka muzyką klasyczną jak się za nią nie przepada jest bez sensu. Przecież to twoje dobre samopoczucie wpływa na maluszka. Tobie przyjemnie i dziecku przyjemnie. A bezsensowne włączanie klasyki tylko po to żeby dzidzia była mądra jest moim zdaniem nie na miejscu. Co innego jak się lubi i z przyjemnością się słucha.

10

ja słuchałam muzyki, jaka lubię
nie męczyłam się ze spokojną muzyką klasyczną, bo za nią nie przepadam
no i dobrze, bo mój szkrab też nie lubi takiej muzyki jak narazie

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » ciąża a muzyka..?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018