CIĄŻA A PRACA SEZONOWA NA CZAS OKREŚLONY - CO SIĘ NALEŻY? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » CIĄŻA A PRACA SEZONOWA NA CZAS OKREŚLONY - CO SIĘ NALEŻY?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez sylwia8775 (2013-06-02 22:56:54)

Temat: CIĄŻA A PRACA SEZONOWA NA CZAS OKREŚLONY - CO SIĘ NALEŻY?

Witam, nie mogłam znaleźć podobnego wątku więc założyłam nowy. Otóż mam umowę w lodziarni na czas określony (no bo wiadome że lody tylko od wiosny do jesieni są) ja mam umowę od 16 kwietnia do 31 sierpnia. kilka dni temu dowiedziałam się że jestem w ciąży - 5 tydzień. no i teraz zastanawiam się czy będzie mi się należał jakiś zasiłek macierzyński czy coś takiego. proszę o odpowiedź jeśli się ktoś zna na takich sprawach. dodam, że termin porodu mam na 24 stycznia. nie wiem co robić czy powiedzieć już szefowej że jestem w ciąży czy jeszcze nie?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2013-06-03 09:07:49)

Odp: CIĄŻA A PRACA SEZONOWA NA CZAS OKREŚLONY - CO SIĘ NALEŻY?

Umowa o pracę zawarta na czas określony, która uległaby rozwiązaniu po upływie 3 miesiąca ciąży (12 t.c.), ulega automatycznie przedłużeniu do dnia porodu.
Czyli Twoja umowa na czas określony ulegnie rozwiązaniu dopiero w dniu porodu.
To porodzie będziesz miała normalnie macierzyński wypłacany przez ZUS

3 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-06-12 09:20:56)

Moim zdaniem najlepiej byłoby się skonsultować z kimś kto się na prawie zna. Ewentualnie poczytaj, może gdzieś ktoś miał podobną sytuację. Może na stronie spam coś znajdziesz, bo tam jest dużo artykułów o prawie pracy.

4 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-06-12 09:21:13)

majunia napisał/a:

Moim zdaniem najlepiej byłoby się skonsultować z kimś kto się na prawie zna. Ewentualnie poczytaj, może gdzieś ktoś miał podobną sytuację. Może na stronie spam coś znajdziesz, bo tam jest dużo artykułów o prawie pracy.

Akurat w kwestii Sylwii żadnej filozofii nie ma. Jak wół, w kodeksie pracy jest to napisane, więc wystarczy umieć czytać i żadne (płatne) rady prawników nie są potrzebne.

5

Dzięki LeeBee ale chyba raczej nie jest tak kolorowo jak piszesz ponieważ jest to praca na sezon. Owszem umowa o pracę na czas określony ale na sezon wiosna - jesień a ja rodzę w styczniu. Już sama nie wiem bo w kodeksie pracy jak czytam nie ma wzmianki o pracy sezonowej powiązanej z ciążą. nie wiem co robić....:(

6

dodam jeszcze że wydaje mi się że jak nastaje zima lodziarnię uważa się za zlikwidowany zakład. czy tak nie jest? czy jest to tylko zawieszenie działalności na określony czas z wiadomych przyczyn? wiadome kasa nie jest najważniejsza, najważniejsze jest zdrowe dzieciątko ale jak usłyszałam że mam nadzieję na macierzyński a potem te nadzieje zostały rozwiane no to już sama się w tym pogubiłam, a grosik by się przydał oczywiście, w tych czasach tak ciężko o pracę.... szczególnie że ja już tam 4 rok pracuje.

7 Ostatnio edytowany przez YOGI bear (2013-07-05 00:32:46)

Prawdopodobnie Twój pracodawca zakłada działalność gospodarczą na okres sprzedaży tych lodów, a potem likwiduje ją, lub zawiesza do następnego roku.
Dzięki Tobie (to powinno być napisane w cudzysłowie) nie będzie mógł zlikwidować/zawiesić swojej działalności i do czasu Twojego rozwiązania będzie musiał płacić co m-c ponad tysiąc złotych na ZUS.
To taka uwaga dla tych, którzy dziwią się, że nikt nie chce zatrudniać na umowę o pracę sad.

8

Jest to umowa o pracę na czas określony, czy umowa o pracę tymczasową?

Yogi, co Twój post wniósł do wątku? Idziesz do każdego wątku o tematyce "ciąża-praca" i utyskujesz na te wstrętne ciężarne. Trochę mi to przypomina kilku moich pracodawców, którzy głównie szlochali ile to kosztuje zatrudnienie człowieka i zapominali, że dzięki temu człowiekowi ich zarobki są wielokrotnie wyższe...

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

9

sylwia8775 napisał/a:

Dzięki LeeBee ale chyba raczej nie jest tak kolorowo jak piszesz ponieważ jest to praca na sezon. Owszem umowa o pracę na czas określony ale na sezon wiosna - jesień a ja rodzę w styczniu. Już sama nie wiem bo w kodeksie pracy jak czytam nie ma wzmianki o pracy sezonowej powiązanej z ciążą. nie wiem co robić....:(

Ale z czym nie jest kolorowo. Jeśli masz umowę na czas określony, to nie ważne z jakich okolicznościach. Twoja umowa MUSI zostać przedłużona do dnia porodu. Jeśli działalność zostanie zlikwidowana, to zwróć uwagę, żeby na świadectwie pracy było "rozwiązanie stosunku pracy z tyt. likwidacji zakładu pracy.

W sytuacji, kiedy pracodawca nie zapewni innego miejsca zatrudnienia, do dnia porodu przysługuje zasiłek w wysokości zasiłku macierzyńskiego. Po urodzeniu dziecka masz prawo do zasiłku macierzyńskiego. Płatnikiem tych świadczeń jest ZUS.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » CIĄŻA A PRACA SEZONOWA NA CZAS OKREŚLONY - CO SIĘ NALEŻY?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018