Ojciec mojego chłopaka niszczy mu życie co robić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Ojciec mojego chłopaka niszczy mu życie co robić?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Ojciec mojego chłopaka niszczy mu życie co robić?

Jestem młodą dziewczyną mam 27 lat,a mój chłopak 25.
Wprawdzie jest dwa lata młodszy odemnie ale mi to nie przeszkadza kochamy się bardzo mocno.
Tylko nie wiem co mam zrobić on ma ojca alkoholika który niszczy mu życie.
Nie wiem co mam zrobić czy się nie wtrącać czy jakoś mu pomóc.On się wstydzi takiego ojca.
Wprawdzie ja go uczę że rodziców się nie wybiera,że trzeba szanować tylko on wcale tego szacunku nie posiada wobec niego.Jakby nie było to jego ojciec.A on tak bardzo go nienawidzi.
Wiecznie się wkurza ciągle chodzi zły nerwowy.Kilka razy mówił mi że ma dość już wszystkiego.Co powinnam była zrobić według was bo chciałabym mu pomóc ale nie wiem jak.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ojciec mojego chłopaka niszczy mu życie co robić?

Dlaczego nie możesz przyjąć do wiadomości, że Twój chłopak nienawidzi swego ojca alkoholika?
Dlaczego jesteś dla chłopaka nauczycielką?
Dlaczego chcesz narzucić chłopakowi swoje stereotypowe myślenie?

Chłopak wkurza się? Ma problemy związane z alkoholizmem ojca? Zaproponuj mu wizytę w poradni ds uzależnień, podpowiedz, gdzie może znaleźć grupy DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików).

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

3

Wielokropek napisał/a:

Dlaczego nie możesz przyjąć do wiadomości, że Twój chłopak nienawidzi swego ojca alkoholika?

Chłopak wkurza się? Ma problemy związane z alkoholizmem ojca? Zaproponuj mu wizytę w poradni ds uzależnień, podpowiedz, gdzie może znaleźć grupy DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików).

Dlatego  że to jest ojciec nie ważne jaki jest mnie nauczono,że rodziców się szanuje bez względu na wszystko.
Jaki by nie byl wię uważam,że powinien na swój sposób go szanować.
Nie jestem nauczycielką dla niego tylko po prostu staram się mu coś uswiadomoić nienawiść nie prowadzi do niczego dobrego.

4

Ukrywanie uczuć, zaprzeczanie im, też nie da dobrych efektów, za to negatywnych - mnóstwo.

Szanować osobę, która wyrządziła mu sporo krzywdy i, jak napisałaś, niszczy jego życie - trudno. Można (ale nie trzeba) dojść do tego, robiąc porządek ze swymi uczuciami, tymi nieakceptowanymi przez Ciebie też, ba, nawet robiąc z nimi porządek w pierwszej kolejności. Ale ta praca przypomina przeprowadzanie bez znieczulenia operacji na otwartym sercu. Boli, jak diabli.

Ciekawa jestem, czy Ty szanowałabyś swego ojca, który by był alkoholikiem?
Czy szanowałabyś go, gdyby to Tobie wyrządził krzywdę?
Czy szanowałbyś go, gdyby to Tobie niszczył życie?

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

5

Wielokropek napisał/a:

Ukrywanie uczuć, zaprzeczanie im, też nie da dobrych efektów, za to negatywnych - mnóstwo.

Szanować osobę, która wyrządziła mu sporo krzywdy i, jak napisałaś, niszczy jego życie - trudno. Można (ale nie trzeba) dojść do tego, robiąc porządek ze swymi uczuciami, tymi nieakceptowanymi przez Ciebie też, ba, nawet robiąc z nimi porządek w pierwszej kolejności. Ale ta praca przypomina przeprowadzanie bez znieczulenia operacji na otwartym sercu. Boli, jak diabli.

Ciekawa jestem, czy Ty szanowałabyś swego ojca, który by był alkoholikiem?
Czy szanowałabyś go, gdyby to Tobie wyrządził krzywdę?
Czy szanowałbyś go, gdyby to Tobie niszczył życie?

Wiesz ja jestem inna szanowała bym.
Przyzywczaiłabym się do tego on też powinien.
A nie żyć nienawiścią bo on tym tylko żyje.Zamiast po porstu nie przejmować się.
Wiem,że zniszczył mu życie,ale kiedyś ktoś mi powiedział trzeba umieć wybaczać.
Jego to wszystko boli próbuje byc silny bo widzę to,ale często to taka maska.

6

Jeśli chcesz pomóc chłopakowi, a przynajmniej nie przeszkadzać, w uporaniu się z konsekwencjami alkoholizmu swego ojca, to pozbądź się stereotypowego myślenia, wyrzuć ze swego słownika zwrot "powinno się", które przynosi więcej szkody niż pożytku.
I ponawiam propozycję szukania pomocy w poradni ds. uzależnień, w grupach DDA.

7 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2013-05-14 21:51:51)

Wiktoria2727 napisał/a:
Wielokropek napisał/a:

Dlatego  że to jest ojciec nie ważne jaki jest mnie nauczono,że rodziców się szanuje bez względu na wszystko.
Nie jestem nauczycielką dla niego tylko po prostu staram się mu coś uswiadomoić nienawiść nie prowadzi do niczego dobrego.

Wiktoria, piszesz tak, bo nie miałaś ojca alkoholika.
Nie jesteś w stanie zrozumieć, jakie to piętno.
I nie możesz wiedzieć, co Twój chłopak czuje.

Do NICZEGO go nie zmuszaj, bo od Ciebie ucieknie.

Szanowałabyś ojca, który by Cie bil?
Szanowałabyś ojca, który by bil Twoja matkę?
Szanowałabyś ojca, który traktowałby Cie jak najgorszego śmiecia?
Szanowałabyś ojca, który zniszczył cale Twoje dotychczasowe życie, podkopał wiarę w siebie? Zabrał bezpieczeństwo?

NIE WIESZ, co mówisz.

Do czego Twój chłopak "powinien się przyzwyczaić"? Do chorego ojca, patologii? Wez się dobrze zastanów, co piszesz, bo wstyd...

WYBACZYĆ komuś takie rzeczy, to wielki gest. Nie każdy jest do tego gotowy. Niektórzy potrzebują lat.

8

Cynicznahipo napisał/a:
Wiktoria2727 napisał/a:
Wielokropek napisał/a:

Szanowałabyś ojca, który zniszczył cale Twoje dotychczasowe życie, podkopał wiarę w siebie? Zabrał bezpieczeństwo?

NIE WIESZ, co mówisz.

Do czego Twój chłopak "powinien się przyzwyczaić"? Do chorego ojca, patologii? Wez się dobrze zastanów, co piszesz, bo wstyd...

Powiem ci tak on nigdy nie uderzył mojego chłopaka,chociaż wiele razy wyzywał matkę od najgorszych.
Był świadkiem awantur.Wiesz co nie będę go zmuszała bo zrobię sobie w nim wroga a tego nie chcę.
Z tą wiarą właśnie masz rację bo on mi kilka razy mówił że przestaje wierzyć w cokolwiek,że to sie zmieni.Nie wiem jak mam mu pomóc.

9

Wiktoria2727 napisał/a:

rodziców się szanuje bez względu na wszystko

Boże, co za bzdura. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć.

10 Ostatnio edytowany przez bags (2013-05-14 23:08:35)

Cynicznahipo napisał/a:
Wiktoria2727 napisał/a:

NIE WIESZ, co mówisz.
WYBACZYĆ komuś takie rzeczy, to wielki gest. Nie każdy jest do tego gotowy. Niektórzy potrzebują lat.

A nie żyć nienawiścią bo on tym tylko żyje.Zamiast po porstu nie przejmować się.

To zapytam inaczej
Sznowalabys partnera po zdradzie???
Szanowalabys ojca lub matke, ktory Ciebie i rodzine zdradzil???

Raczej a nawet zdecydowanie w to watpie.
Ty jestes z normalnej rodziny, On z patologicznej. I nie narzucaj mu na sile Twojego swiata i Twojej wizji tego swiata. Bo Wasze swiaty choc niby te same sa paradoksalnie rozne. Dla kazdego z Was inne.

Kogo i za co? A zwlaszcza po zdradzie?

Moze i Twoj chlopak jest silny, ale Jego pietno alkoholizmu po ojcu jest silniejsze od niego samego. On nie pokazuje maski, On stara sie byc facetem w Twoich oczach a wewnetrznie potwornie cierpi. Ty tego nie odczulas i nie wiesz jak to jest, wiec nie dyktuj mu tego, co jest ponad jego sily, gdzie On nie daje sobie rady z tym, co ma na wlasnym "podworku" w sobie.
I zamiast Go tak dalej katowac, to postaraj sie mu pomoc. Ale pomoc od strony fachowej a nie Twojego toku myslenia z innego zupelnie swiata.

Mogę być w każdym miejscu na świecie, ale fragment mnie zawsze będzie jezdził opustoszałą autostradą zwaną życiem, sprawdzajac w tylnym lusterku, jak rozmywają się na horyzoncie miejsca i ludzie, których poznałem.

11

BabaOsiadła napisał/a:
Wiktoria2727 napisał/a:

Masz rację trzeba tylko ja mam chyba inne zdanie,ale ok to nie ważne.
Moje  zdanie się tutaj nie liczy.

12

Wiktoria2727 napisał/a:
BabaOsiadła napisał/a:
Wiktoria2727 napisał/a:

Masz rację trzeba tylko ja mam chyba inne zdanie,ale ok to nie ważne.

Inne zdanie możesz mieć, ale narzucać je komuś nie bardzo Ci wolno.
Zwłaszcza, ze sama nigdy nie zaznałaś upokorzeń ze strony tatusia pijaka.

Warto tez mieć jakieś argumenty, które poprą Twoje stanowisko - a u Ciebie to wyświechtane "rodziców się szanuje bez względu na wszystko".

13

bags napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:
Wiktoria2727 napisał/a:

NIE WIESZ, co mówisz.

To zapytam inaczej
Sznowalabys partnera po zdradzie???
Szanowalabys ojca lub matke, ktory Ciebie i rodzine zdradzil???

Raczej a nawet zdecydowanie w to watpie.
Ty jestes z normalnej rodziny, On z patologicznej. I nie narzucaj mu na sile Twojego swiata i Twojej wizji tego swiata. Bo Wasze swiaty choc niby te same sa paradoksalnie rozne. Dla kazdego z Was inne.

Kogo i za co? A zwlaszcza po zdradzie?

Moze i Twoj chlopak jest silny, ale Jego pietno alkoholizmu po ojcu jest silniejsze od niego samego. On nie pokazuje maski, On stara sie byc facetem w Twoich oczach a wewnetrznie potwornie cierpi. Ty tego nie odczulas i nie wiesz jak to jest, wiec nie dyktuj mu tego, co jest ponad jego sily, gdzie On nie daje sobie rady z tym, co ma na wlasnym "podworku" w sobie.
I zamiast Go tak dalej katowac, to postaraj sie mu pomoc. Ale pomoc od strony fachowej a nie Twojego toku myslenia z innego zupelnie swiata.

Wiesz co ja właśnie  chcę mu pomóc tylko on tego jakoś nie dostrzega.
Wiem każdy facet stara się nim być być twardym tak z reguły macie wy faceci.
Nawet nie mam zamiaru mu narzucić wizji mojego świata bo już raz próbowałam to co tylko awantura była.Nie nie szanowałabym partnera po zdradzie mam taką zasadę że ja zdrady nie toleruje i nie wybaczam.Masz racje  że to piętno alkoholizmu jest silniejsze ale próbowałam robić wszystko aby chociaż na chwile nie myslał o tym ale to się nie da tak.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Ojciec mojego chłopaka niszczy mu życie co robić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018