Stany Zjednoczone Europy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Stany Zjednoczone Europy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-05-13 22:46:00)

Temat: Stany Zjednoczone Europy

Stany Zjednoczone Europy ?

Czytam ciekawą ksiazkę intertetową "Nietolerancja, Przesądy i Dyskryminacja: Sprawozdanie Europejskie," napisaną w języku niemieckim (w roku 2010), i przetlumaczoną na angielski:

http://library.fes.de/pdf-files/do/07908-20110311.pdf

Autorzy opisują wyniki 2008 badan przeprowadzonych w osmiu krajach europejskich, wliczając Polskę i Portugalię. Postęp w kierunku utworzenia  "Stanow Zjednoczonych Europy," jak wynika z tego co czytam, nie odbywa się tak gładko jak oczekiwałem, gdy waluty narodowe zastąpiono przez euro. Jednym z hamulców jest ksenofobia. Czy postęp napotkalby mniej oprów gdyby wszystkie kościoly, wlącznie z katolickim, bardziej aktywnie głosiły miłość blizniego w Uniji Europejskiej?

Oto ciekawa obserwacja na ten temat. Znalazłem ją na stronie 140 tej ksiązki: "Ludzie często odwołują sie do wiary jako czynnika skłaniającego ich do dobroczynnosci. Nie zaprzrecza to faktom ze ujarzmienia, przesladowania, i nawet morderstwa, są też czesto dokonywane z pobudek religijnych. ...

Nasze badania wykazały istnienie częstych uprzedzen wobec kobiet i homoseksualistów. Podobną, ale mniej wyrazną, korelację znalezliśmy badając rasizm. A wplyw religijnosci na wrogość do wiar Zydów i Muzulmanów byl znikomy. ..."

Ludwik Kowalski

link usunięty

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-05-13 22:46:18)

Odp: Stany Zjednoczone Europy
kowalskil napisał/a:

Postęp w kierunku utworzenia  "Stanow Zjednoczonych Europy," jak wynika z tego co czytam, nie odbywa się tak gładko jak oczekiwałem, gdy waluty narodowe zastąpiono przez euro.

link usunięty

A może niepotrzebne nam są Stany Zjednoczone Europy? Tym bardziej takie, w których warunki wciąż będą stawiać Niemcy, jako najsilniejsze państwo?

Poza tym kto robi badania, takie otrzymuje wyniki. Trudno oczekiwać, żeby odseparowani od religii i religijności Niemcy zrobili badania, z których wyjdzie, że osoby wierzące są tolerancyjne.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Stany Zjednoczone Europy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021