groomer czyli fryzjer, stylista psiaków i kotów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » groomer czyli fryzjer, stylista psiaków i kotów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: groomer czyli fryzjer, stylista psiaków i kotów

Czy jest ktoś tutaj o takim zawodzie? Ostatnio przymierzam się do tematu, nie wiem tylko gdzie znaleźć taki profesjonalny kurs, gdzie rzeczywiście można nauczyć się fachowego strzyżenia. I oczywiście pytanie do tych, którzy wykonują ten zawód - czy faktycznie sprawia im satysfakcję i czy można się z tego godziwie utrzymać?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: groomer czyli fryzjer, stylista psiaków i kotów

Zajmuję się strzyżeniem psów. Uwielbiam to robic bo kocham pieski w ten sposób mogę z nim spędzać dużo czasu. Jest sporo kursów i szkoleń. Ja nauczyłam się od mojej mamy która robiła kurs.Ale myślę cały czas o dokształcaniu sie. Sledzę kiedy i gdzie sąseminaria. Są dość kosztowne ale na pewno warto jeżeli lubisz to robic.  Ja dojeżdżam do klienta nie mam studia ani żadnego salonu. To nie jest łatwa praca. Trzeba mieć przede wszystkim bardzo dużo cierpliwości, podejście do zwierżat i nie wolno się ich bać. Jeżeli myślisz o tej pracy tylko i wyłącznie zarobkowo to niestety nie zarobisz. Jest to specyfczny zawód który musi dawać przyjemność. Bo jeżeli nie będziesz miała odpowiedniego podejścia do zwierzaka to nie będziesz miała klientów. A klienci są naprawdę rózni tak psy jak i ich własciciele. Na renome trzeba długo pracować i nie jest łatwo, ponieważ teraz jest bardzo dużo groomerów. Zależy jeszcze z jakiego jesteś miasta. Jak chcesz pracować? prowadzić salon czy dojeżdzac do klienta. oprócz kursu musisz posiadać dopowiedni sprzęt. Na samym początku jest to dość spora inwestycja, ale jeżeli będziesz dobrze strzygła to warta zachodu

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » groomer czyli fryzjer, stylista psiaków i kotów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024