Jedni zalecaja witamine K a inni nie. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jedni zalecaja witamine K a inni nie.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

Temat: Jedni zalecaja witamine K a inni nie.

Witam wszystkie mamy. Na spacerze z dzieckiem słyszałam, że jedne mamy podaja dziecku witamine K a inne nie. Ja podaje tą witamine ponieważ karmię piersia, bo tak zalecił pediatra, ale one też karmia piersia. Ale nie wiem czemu lekarze inaczej zalecaja. Wiecie może czemu tak jest?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jedni zalecaja witamine K a inni nie.

witamine K lekarze zalecają przy karmieniu piersią,jeśli dziecko jest na sztucznym mleku tej witaminy juz nie dostaje,bo jest w mleku zawarta

No to dobrze. Bo na razie do 3 miesiaca mam podawac bobik z witamina K. Tylko jeszcze jeden mam problem, bo czytałam na innym forum jak mamy sprzeczały sie o podawanie witaminy k. Jedne mowia ze nie trzeba jej podawac a inne, iż to jest bardzo ważne. i komu tu wierzyc?

4

póki karmiłam piersią to dawałam witaminę K,potem w 3 tygodniu chyba wchodzi też witamina D,wiec mozna kupić łacznik K i D

A to musze sie pediatry zapisac o ten lacznik D i K. Sama nie chce raczej podawac wiec moze lekarz sam zadecyduje o zmianie na np bobik dk.

6

Tak wit.K Podaje się dziecku karmionemu piersią. I faktycznie niedługo po urodzeniu podaje się też wit. D Nawet, jeśli dziecko jest karmione modyfikowanym.

Ale czy jak będzie sie podawać witamine d przy mleku modyfikowanym to nie dojdzie do przedawkowania witaminy D? Bo witamina D z tego co sie orientuje jest juz w mleku modyfikowanym.

8

nie witaminę D się podaje dosyć długo,nawet przy mleku modyfikowanym
jeśli lekarz zalecił witmine K,a potem D i jeśli nadal piersią bedziesz karmiła to możesz podać ten łącznik K i D,to żadna różnica czy osobno czy razem,jedynie w cenie

9

Ta witamina k to dla mnie marketingowy wymysl firm farmaceutycznych. Ostanie 6000 lat dzieci karmione piersią były zdrowe a teraz nagle nie przeżyja bez witaminy k?? Absurd jakiś totalny.

serca na zakręcie...rozpoznamy się;)

10

Wlasnie wrociłam od pediatry i zalecił łącznik witaminy d i k bobik. ale uważam ze to nie zaden wymysl farmaceutyczny tylko potwierdzenie wielu lat doswiadczen expertow. juz sporo czytalam o tym artykułow i dziecko, ktoremy podaje sie wit k i d o wiele lepiej sie rozwija nie ma problemow z koscmi oraz z zebami i nie choruje. kiedys nie dbano o to, bo nie wiedziano jak wazne sa te witaminy dla dziecka. nie wszystko uzupelnia sie przez mleko matki czy w pozniej w pozywieniu.

11

Ja karmie modyfikowanym i lekarz nie kazał mi dawać witami K a że mały je BEBILON PEPTI to D tez kazała dawać tylko raz na dni bo niby pepti ma duzo witamin

Najpiękniejszych Chwil W Życiu Nie Zaplanujesz... One Przyjdą Same....

12

Nie wiem o jak małym dziecku tu mówimy. Witaminę K można znaleźć m.in. w oleju rzepakowym, który można dodawać maluszkowi już od 6 miesiąca życia do pokarmu.

13

tartinka mówimy o niemowlaku,witaminę K podaje się od urodzenia,a D chyba od 2 tygodnia

14

no wlasnie ja zmienilam na witamine d z k jak pisalam, ale o tym ze później można podawac witamine k pod inna postacia to gdzies czytalam. Pozostaje mi obecnie ten bobik skoro lekarz tak zadecydowal. chodzi tu w końcu o zdrowie dziecka. ciesze się, że trafiłam na to forum, bo bym nie wiedziała, że taki łacznik można podawac dziecku.

15

lena812 napisał/a:

tartinka mówimy o niemowlaku,witaminę K podaje się od urodzenia,a D chyba od 2 tygodnia

lena no o niemowlaku, ale niemowlę to teoretycznie dziecko do 1 roku życia, dlatego moje pytanie o wiek nie było bezzasadne, skoro dla dziecka powyżej 6 miesięcy sugerowałam olej rzepakowy.

16

no tak ale do 6 miesiąca życia dziecka tego olej przeciez nie podasz
a mimo tego że witamina d jest w mm,czy innych produktach lekarze i tak ją zalecają dawac w kroplach jak najdłużej,głównie do zarośnięcia ciemiączka

17

A ja zarówno pieroworodnemu jak i drugiemu synkowi nie podawałam nigdy wit K! Nasza pediatra przepisała tylko wit. D. Obu karmiłam synków piersią i tylko piersią dosyc ługo, nigdy mlekiem modyfikowanym. A na moje pytanie, czemu nie dostał synek ( pytałam się gdy pierworodnego urodziłam)  tej wit. K, pani dopowiedziała, że ta witamina jest na krzepliwość krwi i mój synek ma dobrą i nie musi tej witaminy brać, bo ona głównie dziewczynkom przepisuje wit. K. A chłopcom nie.

18 Ostatnio edytowany przez lena812 (2013-05-10 14:18:57)

nie wiem z tego co wiem witamine K daje się od niedawna
może 3 -4 lat
starszemu 12 latkowi też nie dawałam

jakoś w roku chyba 2003 dawano też witaminę C,ale widzę ze chyba krótko

19

Mi się wydaje, że to dużo zalezy zarówno od samego dziecka, jak i od lekarza! Jednak każdy lekarz rządzi się własnymi prawami.

20

No tak wszystko głównie zależy od organizmu dziecka jak i lekarza, za tym się nie nadąży. Nie chcą czasem wprowadzać nowych zaleceń. Ale pozostane obecnie przy zaleceniu pediatry i tym bobik, ktory radzil. Ale K nie tylko daje się dziewczynkom ale i chłopcom. ale i tak mnie interesuje jak podajesz ten olej rzepakowy. Będe wdzieczna. smile

21

olej rzepakowy można dodać do zupki ,czy do innego dania obiadowego smile

22

michalina.nowak napisał/a:

Wlasnie wrociłam od pediatry i zalecił łącznik witaminy d i k bobik. ale uważam ze to nie zaden wymysl farmaceutyczny tylko potwierdzenie wielu lat doswiadczen expertow. juz sporo czytalam o tym artykułow i dziecko, ktoremy podaje sie wit k i d o wiele lepiej sie rozwija nie ma problemow z koscmi oraz z zebami i nie choruje. kiedys nie dbano o to, bo nie wiedziano jak wazne sa te witaminy dla dziecka. nie wszystko uzupelnia sie przez mleko matki czy w pozniej w pozywieniu.

michalina
ale pomysl

od kilku lat lekarze (firmy farmaceutyczne) zorientowały się, że przez ostatnie tysiące lat ŹLE karmiono niemowlaki i te karmione mlekiem matki narazone sa na gorsze rozwijanie się, bo mleko matki czegos nie ma??

młode matki uwierzą we wszystko
potrzebują autorytetu lekarza
firmy farmaceutyczne to wykorzystują - bo musza sprzedawać....

jesli to olej rzepakowy tworzy tę witaminę- to ty jedzz dziennie łyżeczkę, a twój pokarm będzie to zawierał, proste jak barszcz

23

kobiety' chciecie, aby wasze dzecko było zdrowe?
dostarczajcie witaminę k z pokarmem naturalnym
nie podawajcie chemicznych syntetyków, którymi dabijają sobie kabzę niemoralne firmy farmaceutyczne

Witaminy K mogą być wytwarzane przez florę jelitową saprofitującą w jelicie cienkim i jednocześnie występują w wielu produktach spożywczych, takich jak brokuły, rzepa, szpinak, ogórek, sałata, kapusta właściwa, lucerna, morszczyn, a także w owocach awokado, również w ziemniakach, jajkach, jogurcie, serze, wątrobie, oleju sojowym i szafranowym.

]SMACZNEGO!

24

michalina.nowak napisał/a:

ale i tak mnie interesuje jak podajesz ten olej rzepakowy. Będe wdzieczna. smile

Dodaję odrobinkę do zupki lub obiadku (już wcześniej podgrzanego) - olej rzepakowy jest neutralny w smaku więc nie zmienia smaku dania i dziecko nawet go nie wyczuje.

25

Natalia25 napisał/a:

Ja karmie modyfikowanym i lekarz nie kazał mi dawać witami K a że mały je BEBILON PEPTI to D tez kazała dawać tylko raz na dni bo niby pepti ma duzo witamin

Też karmiłam modyfikowanym i zalecił mi witaminę K. Co lekarz to inne propozycje ;/

26

Jej, sztuczne karienie i witamina K? Chyba to rzadkośc. Mojej koleżanki córka daje dziecku Vita K , ale karmi piersią, myślalam, ze tylko przy karmieniu piersia sie podaje.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Jedni zalecaja witamine K a inni nie.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021