Oscary 2013 rozdane. Co sądzicie o zwycięzcach? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Oscary 2013 rozdane. Co sądzicie o zwycięzcach?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 31 ]

1 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2013-02-25 21:18:21)

Temat: Oscary 2013 rozdane. Co sądzicie o zwycięzcach?

To ja może przypomnę co i jak smile

Nagrodę dla najlepszego filmu Oscarów 2013 zdobyła "Operacja Argo" w reżyserii Bena Afflecka. Statuetkę wręczał wprawdzie Jack Nicholson, ale kopertę ze zwycięzcą otworzyła prosto z Białego Domu Michelle Obama. Film "Operacja Argo" zdobył także jeszcze dwie inne statuetki - za scenariusz adaptowany i montaż.

Najlepszym aktorem uznano Daniela Day-Lewisa za rolę tytułową w filmie "Lincoln". Najlepsza aktorka to Jennifer Lawrence, która zagrała w "Poradniku pozytywnego myślenia".

Najlepszym reżyserem został Ang Lee za "Życie Pi". Film ten dostał w sumie cztery Oscary.

Doceniono również "Django" w reżyserii Quentina Tarantino. On sam dostał statuetkę za najlepszy scenariusz oryginalny. Druga statuetka dla "Django" powędrowała do najlepszego aktora drugoplanowego - Chrostophera Waltza.

Galę wręczenia Oscarów 2013 poprowadził komik i aktor Seth MacFarlane. Jego żarty nie zawsze powalały, ale momentami było zabawnie. Jak choćby w śpiewanej przez niego piosence "We Saw your boobs?.

Podczas gali złożono hołd twórcom muzyki do serii o Jamesie Bondzie. Na scenie najpierw wystąpiła Shirley Bassey, która wykonała piosenkę tytułową z filmu "Goldfinger?, a potem Adele z piosenką do filmu "Skyfall?. Ten ostatni utwór został nagrodzony Oscarem 2013 dla najlepszej piosenki.

Oscara nie zdobył w tym roku niestety żaden Polak. Nominowany był Janusz Kamiński za zdjęcia do filmu "Lincoln?, jednak w tej kategorii wygrał Claudio Miranda za zdjęcia do "Życie Pi".   (wg. dziennikwschodni.pl)

Oscary 2013 ? wyniki. Pełna lista nagrodzonych filmów

Dodano: 25 lutego 2013, 6:00 Autor: (pab)
Oscary 2013 ? wyniki. Najlepszy film - "Operacja Argo"

Oscary 2013 ? wyniki. Najlepszy film - "Operacja Argo" (fot. Materiały dystrybutora)
Oscary 2013 rozdane - sprawdź wyniki. 85. gala rozdania Oscarów odbyła się w Teatrze Dolby w Hollywood. Najlepszym filmem została "Operacja Argo". Który film zdobył najwięcej statuetek?
Podziel się
Przeczytaj więcej

Oscary 2013 - transmisja live w Polsce i online. Wyniki na żywo

Oscary 2013. Adele się rozpłakała, Jennifer Lawrence przewróciła

Oscary 2013: "Lincoln", "Życie Pi" czy "Operacja Argo"?

"Django? reż. Quentin Tarantino. Recenzja filmu

"Operacja Argo?, reż. Ben Affleck
    Reklama Bezpłatnie wypromuj swoją działalność. Oferty nieruchomości, produktów, współpracy i wiele innych www.lcoi.pl

Artykuł premium

Waga dynamiczna opracowana przez Fawag

artykuł premiumLubelskie Fabryki Wag nie znikną z Lublina

Nagrodę dla najlepszego filmu Oscarów 2013 zdobyła "Operacja Argo" w reżyserii Bena Afflecka. Statuetkę wręczał wprawdzie Jack Nicholson, ale kopertę ze zwycięzcą otworzyła prosto z Białego Domu Michelle Obama. Film "Operacja Argo" zdobył także jeszcze dwie inne statuetki - za scenariusz adaptowany i montaż.

Najlepszym aktorem uznano Daniela Day-Lewisa za rolę tytułową w filmie "Lincoln". Najlepsza aktorka to Jennifer Lawrence, która zagrała w "Poradniku pozytywnego myślenia".

Najlepszym reżyserem został Ang Lee za "Życie Pi". Film ten dostał w sumie cztery Oscary.

Doceniono również "Django" w reżyserii Quentina Tarantino. On sam dostał statuetkę za najlepszy scenariusz oryginalny. Druga statuetka dla "Django" powędrowała do najlepszego aktora drugoplanowego - Chrostophera Waltza.

Galę wręczenia Oscarów 2013 poprowadził komik i aktor Seth MacFarlane. Jego żarty nie zawsze powalały, ale momentami było zabawnie. Jak choćby w śpiewanej przez niego piosence "We Saw your boobs?.

Podczas gali złożono hołd twórcom muzyki do serii o Jamesie Bondzie. Na scenie najpierw wystąpiła Shirley Bassey, która wykonała piosenkę tytułową z filmu "Goldfinger?, a potem Adele z piosenką do filmu "Skyfall?. Ten ostatni utwór został nagrodzony Oscarem 2013 dla najlepszej piosenki.

Oscara nie zdobył w tym roku niestety żaden Polak. Nominowany był Janusz Kamiński za zdjęcia do filmu "Lincoln?, jednak w tej kategorii wygrał Claudio Miranda za zdjęcia do "Życie Pi".

czytaj dalej
reklama
Oscary 2013 - wyniki. Pełna lista nagrodzonych filmów

Najlepszy film:
"Operacja Argo", reż. Ben Affleck -> przeczytaj naszą recenzję: Operacja Argo, reż. Ben Affleck

Najlepszy aktor pierwszoplanowy:
Daniel Day-Lewis ("Lincoln")

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa:
Jennifer Lawrence ("Poradnik pozytywnego myślenia")

Najlepszy aktor drugoplanowy:
Christoph Waltz ("Django")

Najlepsza aktorka drugoplanowa:
Anne Hathaway ("Les Miserables: Nędznicy")

Najlepsza reżyseria:
Ang Lee - "Życie Pi"

Najlepszy scenariusz oryginalny:
"Django" - Quentin Tarantino -> przeczytaj naszą recenzję: Django reż. Quentin Tarantino

Najlepszy scenariusz adaptowany:
Chris Terrio - "Operacja Argo"

Najlepszy film nieanglojęzyczny:
"Miłość" - Michael Haneke (Austria)

Najlepsze zdjęcia:
Claudio Miranda - "Życie Pi"

Najlepszy montaż:
"Operacja Argo"

Najlepsza scenografia:
"Lincoln" (Rick Carter, Jim Erickson)

Najlepsza muzyka:
"Życie Pi" - Mychael Danna

Najlepsza piosenka:
"Skyfall" - "Skyfall" (Adele)

Najlepszy dźwięk:
"Les misérables: Nędznicy"

Najlepszy montaż dźwięku:
"Wróg numer jeden" (Paul N.J. Ottosson)
"Skyfall" (Per Hallberg i Karen Baker Landers)

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski:
"Curfew", reż. Shawn Christensen

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny:
"Sugar Man"

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny:
"Inocente", reż. Sean Fine i Andrea Nix Fine

Najlepszy pełnometrażowy film animowany:
"Merida Waleczna"

Najlepszy krótkometrażowy film animowany:
"Paperman"

Najlepsze efekty specjalne:
"Życie Pi"

Najlepsza charakteryzacja:
"Les misérables: Nędznicy"

Najlepsze kostiumy:
"Anna Karenina"

Co sądzicie o tegorocznych zwycięzcach? Wg mnie "Życie Pi" i zdjęcia.... to był strzał w dziesiątkę. Rzeczywiście rewelacja.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Oscary 2013 rozdane. Co sądzicie o zwycięzcach?

Jestem obrażona na Oscary za brak nominacji Django zarówno do najlepszego filmu jak i dla Tarantino za reżyserię. Chyba się Spike'a Lee wystraszyli.

Ogólnie bez szału i niespodzianek. Mam wrażenie, że miejscami to jakby już nie mieli kogo i czego nominować.

3

Dla mnie tez brak szału. Zawiodłam się za niedocenienie Django i Wroga numer jeden. Nie żałuje, ze nie widziałam transmisji lol

"Mądrego widać, głupiego słychać."

4

Ciesze sie z Jennifer Lawrence.za to nie podoba mi sie ze anne dostala oscara-te jeki ile poswiecila dla tej roli zrobily swoje.szkoda ze moj ulubieniec Tim Burton nie dostał statuetki, ale Merida moze być.Django zasluzenie.Szkoda ze nie moglam obejrzeć gali....niestety nie mam canal a na HBO nie bylo.

5

Ja też się ciesze z Oscara Jennifer Lawrence, trochę żałuję, że Anna Karenina nie dostała więcej. Reszta jest mi obojętna wink

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

6

monnna napisał/a:

Ciesze sie z Jennifer Lawrence.za to nie podoba mi sie ze anne dostala oscara-te jeki ile poswiecila dla tej roli zrobily swoje.szkoda ze moj ulubieniec Tim Burton nie dostał statuetki, ale Merida moze być.Django zasluzenie.Szkoda ze nie moglam obejzeć gali....niestety nie mam canal a na HBO nie bylo.

Online była dostępna smile Choć jak dla mnie rewelacji nie było. Kobiety w sukienkach, że ledwo chdodziły... Pożar skazałby je na zginięcie.

Spraw­dzianem wycho­wania ko­biety i mężczyz­ny jest to, w ja­ki sposób się kłócą.

7

niby online bylo ale ja mam slabe lacze i by mi sie zacinalo.poza tym jakbym znowu po nocy siedziala to mamusia by byla zla smile ja tam bym chciala miec kiedys okazje taka kreacje założyć, nawet by mnie ta groźba pozaru nie odstraszyla.

8

Ja bym nie chciała.
Potem dziennikarze i internauci wyłapują każdy Twój grymas, każde potknięcie, każde faux pas. Dostajesz piękną suknię, potem potykasz się na schodach i nagle wszyscy zamiast podziwiać kreację, rżą ze śmiechu jak fajnie zaliczyłaś glebę, jak w przypadku Lawrence. Dziękuję.

9

ja nie "rżałam" ze smiechu kiedy sie wywrocila. pewnie inne poczucie humoru.fajnie zresztą pozniej z tego zażartowała kiedy dziennikarz sie o to zapytal.

10

No to Ty nie, ale w necie dzien po Oskarach zaraz się pojawiły "najśmieszniejsze momenty" i wśród nich mina bullock, upadek lawrence, coś tam adele (też chyba mina) ble ble ble... I spoko, Ciebie kręcą takie gale i chciałabyś wziąć udział, ja nie znoszę wszystkiego, gdzie się trzeba "pokazać", więc mnie raczej przerażają... ^^

11

Wczoraj obejrzałam "Django" i jak to film Quentina.... podobał mi się smile A tematyka też ważna- chociaż przedstawiona jak to u Quentina smile

12

Tarantino pozostał na swoim poziomie, jak ktoś czuje jego klimat to na pewno wyjdzie z kina zadowolony.

13

Wielu z tych filmów nie widziałem niestety sad
Cieszę się ze Skyfalla, Miłości Hanekego i Jennifer Lawrence -zasłużyła, podobnie kostiumy do Anny Kareniny iście oscarowe.

14

Od dawna nie zwracam już uwagi na oskary bo zwyciężają z reguły kiczowate superprodukcje a nie filmy ambitne.

15

Bo to nie jest festiwal filmów ambitnych lub - jak to nazywają w stanach filmów-których-nikt-nie-ogląda. ;-) Od ambitności jest Wenecja, Sundance czy choćby Cannes. Aczkolwiek nie zgadzam się, że jak coś nie jest strasznie ambitne i fafarafa to od razu kicz. To tak jakby się wykłócać, że prawdziwą artystką jest Diamanda Galas a Barbra Straisand to już nie, bo jedna jest niszowa a druga znana na całym świecie.

16

Zgadza się: Oscary nie są żadną wyrocznią smile Decyzje lobbystów i tyle, ale aktorzy, którzy w domu na kominku mają statuetkę, chyba są całkiem zadowoleni big_smile No my na to możemy spojrzeć z przymrużeniem oka, snując własne opinie na temat filmów.

17

czepec napisał/a:

Od dawna nie zwracam już uwagi na oskary bo zwyciężają z reguły kiczowate superprodukcje a nie filmy ambitne.

Racja.
Co do Argo, to rzeczywiście dobry film i Benowi się należał. Natomiast nie rozumiem najlepszej aktorki?! Że co? Jennife Lawrence? Za co? Parę nim, darcie buzi i trochę kręcenia tylkiem? Całe szczescie, ze Ogolnie film, ktory byl nominowany tyle razy nic nie zdobył, bo to byłaby totalną porażka. Film słaby, przereklamowany, tak samo promowanie roli Jennifer- nie zasłużyła moim zdaniem.
Gdzie Oscar dla Leonardo Di Caprio?
Adele- z tym się zgodzę.

Zamknij oczy,ale nie umieraj... Masz prawo do płaczu...       
A teraz wstań i walcz o następny dzień...

18

Leo powinien dostawać Oscara co roku- za wszystko! Moim zdaniem, to bardzo, bardzo utalentowany aktor.

19

Ojej, każdy się z czymś zgadza, a z czymś nie. Ja np. na Argo usnęłam i podobno nawet pochrapywałam, a za to Lawrence mi się całkiem podobała, aczkolwiek nie mam porównania.

20

Dokładnie, jednemu się bardziej spodoba, drugiemu mniej.
Mnie Argo trzymał w napięciu, chciało sie go oglądać do konca- co sie wydarzy, czy ich złapią, czy jednak im sie uda. Choc dla niektórych mógłby być nudny, bo w tym filmie akcja nieco inaczej wyglądała niz, np.: w Szklanej Pułapce. Natomiast sam scenariusz był dosyc ciekawy. Wykonanie dobre. Tak samo film Lot- był momentami nudny, ale miał to coś, co sprawia, że po filmie mamy dziwne odczucia. Że się go w mniejszym badz większym stopniu jakos zapamięta. Sam Danzel był Swietny.   
Prócz Leonardo taki aktor jak Gary Oldman, który powinien zdobyć już ze dwie statuetki, nie ma żadnej.
Moim zdaniem znakomita rola Leonardo była już w czasach jego młodości- Chłopiece Życie. Polecam film, a co do Oscarów- nie sugeruje sie nimi, bo tu chodzi już o kase i lans poszczególnych osób.

21

"Operacja Argo" zaciekawił mnie bo to film oparty na faktach, sama tematyka jest ciekawa; zderzenie dwóch światów i to w takim ciekawym czasie jak końcówka lat '70 ; USA i Iran.... nic dziwnego, że konflikt się zaognił, po takim numerze jaki wycięli big_smile  Ale też nonsens, mentalność Irańczyków względem wszystkiego, co amerykańskie. Nie wiem, czy powinien dostać Oscara, ale .... dałabym, chociażby ze względu na tematykę.

Pojawiły się tu głosy oburzenia co do laureatki Oscara, Jennifer Lawrence. Obejrzałam "Poradnik pozytywnego myślenia" a potem poczytałam o J.Lawrence i stwierdzam, że.... dałabym jej Oscara. dziewczyna ma dopiero 22 lata! (rocznik 1990) Uważam, że jak na tak młody wiek, zagrała bardzo, bardzo świadomie; odnalazła się i jako namolna sąsiadka, i jako zjednoczona fanka 'Orłów' i jako wrażliwa tancerka. Wybuchała złością, rozsadzały ją emocje, ale też umiejętnie trzymała się na dystans. To była naprawdę dobra gra, moim zdaniem.

Oscara zdecydowanie przyznałabym również partnerowi Lawrence, aktorowi o nazwisku Bradley Cooper bo to, co wyczyniał w "Poradniku..." z własną osobą to mistrzostwo świata big_smile

22

W mojej opinii to już nie to co kiedyś. Nagrody dostają filmy upolitycznione, pozbawione czegoś tak istotnego dla filmu jak zdjęcia. Filmy gdzie fabuła jest budowana na podstawie faktów, a zatem zero polotu i wizji twórcy w zaskoczeniu widza. Idealnym przykładem jest tu właśnie "Operacja Argo" - dla mnie Oscar dla najlepszego filmu dlań po "potwarz". Patos Ameryki jako jedynych sprawiedliwych, najwspanialszych(ani słowa o tym, że sami byli winni sytuacji w Iranie). I żona Obamy wręczająca nagrodę - no żenada.

Proponuję Oscary pozostawić za oceanem a skupić się na naprawdę dobrym kinie Europejskim:)

23

Niestety mnie ani Bradley ani Jennifer w tym filmie nie przekonali. Ich role wg mnie były wymuszone, sztuczne co sprawiało, że caly film był dla mnie żałosny. Oni tak samo. 
Co do wieku i wszelakich emocji, to polecam Bestie z Południowych Krain- główna, 9letnia bohaterka, która również była Nominowana jako najlepsza aktorka, jak dla mnie była wiarygodniejsza- świetnie zagrała smutek, żal, strach, radość i  śmiech, wytrwałość, a nawet musiała nauczyć  bekać. Drugi przykład- Leonardo Di Caprio i Co Gryzie Gilberta Grapea? Jennifer lawrence przy tych rolach nie wykazała sie niczym nadzwyczajnym, jej rola tego nie wymagala przynajmniej.
Bradley Cooper natomiast swietnie zagrał w filmie The Words.
Odmienne są gusta, to normalne. Ile ludzi tyle opinii smile

24

Leo di Caprio zagrał genialnie w filmie "Co gryzie.." i zasługiwał na Oscara jak nikt. Ale to było wieeeeeki temu wink

25

Bardzo dużo bardzo zasłużonych osób nie ma Oscara. Leoś to raz, ale skoro już jesteśmy przy "Grape'ie", to Depp też chyba nie dostał, ma tylko mnóstwo nominacji na koncie. Tak samo Glenn Close i mój ulubieniec, John Malkovich. Oskara też nie dostał nigdy... Alfred Hitchcock. smile

Nota bene polecam film "Hitchcock", majtki z wrażenia nie spadają, ale to kawał solidnego kina ze świetnym scenariuszem.

26

Wczoraj Oglądałam Hitchcocka- Hopkins wymiata w tej roli. Helen Miller również była Świetna.
Johnny Depp mial kilka ról, które zasługiwały na Oscara, choćby właśnie jako Gilbert. No cóż smile

27

No ja mam zamiar obejrzeć wszystkie oscarowe filmy, zatem na bieżąco będę tu pisać moje subiektywne spostrzeżenia wink

28

Mogę wiedzieć czemu akurat za punkt honoru stawiasz obejrzenie tych oscarowych ? smile znalazło by się całe mnóstwo innych nieoscarowych z tego samego okresu czasu ;p

29

Ponieważ chcę mieć subiektywne porównanie smile

30

Obejrzałam  film "Anna Karenina" - zdobył Oscara za kostiumy no i trudno się dziwić- skoro już się przyznaje Oscary za kostiumy, to chyba jedyny film w ub. roku, w którym tyle się natrudzono nad strojami smile

Posty [ 31 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Oscary 2013 rozdane. Co sądzicie o zwycięzcach?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021