Film, który trzeba zobaczyć. Wasze typy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Film, który trzeba zobaczyć. Wasze typy.

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 60 z 76 ]

Temat: Film, który trzeba zobaczyć. Wasze typy.

W tym wątku chciałabym Was zapytać o filmy, które Waszym zdaniem trzeba, po prostu trzeba zobaczyć, bo wnoszą jakąś wartość; etyczną, estetyczną.

Czy pamiętacie jakiś film, który poniekąd zmienił coś w Waszym myśleniu? Proszę o krótką recenzję i powód, dlaczego właśnie ten.

Jak dla mnie są to między innymi:

"Służące" (2011) Opowiada o przedziwnych czasach, kiedy w Ameryce panowała segregacja rasowa. Paradoks sytuacji polegał na tym, że większość białych miała w swoich domach czarnoskórych służących i często białe dzieci miały silniejszą więź emocjonalną z nianiami niż własnymi matkami. Kiedy jednak podrastały, uczyły się ucinać tę relację. Zdarzali się jednak tacy, którzy nigdy się miłości do swych oddanych służących nie wyrzekli. Jedna z nich, młoda kobieta z dziennikarskimi aspiracjami, rozpocznie przemianę obyczajową. Pozyskawszy wsparcie dwóch czarnoskórych służących zaczęła zbierać świadectwa kucharek, niań i sprzątaczek, które rzuciły nowe światło na życie w czasach segregacji. Znalazło się tam miejsce dla wydarzeń strasznych i wzruszających, opowiadających o zdradzie i przyjaźni. Projekt powoli rozrastał się, grożąc zaburzeniem status quo. I mimo reakcji odwetowych, zastraszania i szantażu, biorące w nim udział zwyczajne kobiety znalazły w sobie siłę i odwagę, by zmienić swój mały zakątek wszechświata.

Dla mnie:  Wiem, że to wszystko prawda, jest mi ogromnie żal czarnoskórych ludzi, którzy musieli przechodzić przez takie piekło, bo Biały nie wiedzieć czemu, poczuł się panem na świecie. Wiele osób zginęło w imię wolności od segregacji rasowej-chociaż mogli uciec na północ Stanów, gdzie zniesiono niewolnictwo i potępiano segregację. Został i Marcin Luter, który również zginął za odwagę w tej bezsensownej walce.
Ten film pokazuje w pigułce ogrom zła wyrządzonemu człowiekowi przez człowieka - gdyby wtedy wiedzieli, że po roku 2000 Czarny zostanie prezydentem Stanów.....

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Film, który trzeba zobaczyć. Wasze typy.

"Chłopiec w pasiastej piżamie"
Podejrzewam, że większość go oglądała. Film jest smutny, pokazuje brutalne traktowanie Żydów przez Niemców, oraz utratę syna przez niemieckie małżeństwo, który zakrada się do obozu koncentracyjnego do swojego przyjaciela.

BO KAŻDA KOBIETA JEST PIĘKNA! wink

3 Ostatnio edytowany przez ban (2013-02-13 11:47:38)

"Co się wydarzyło w Madison County" -- całe życie w małżeństwie, jedna chwila miłości, która w głowie tkwi całe życie

"Zakochany głupiec" -- błąd młodości i całe życie zepsute; film o tyle wzruszający, że każdy z nas chyba ma chwile z młodości, które mogły zaważyć na całym życiu i zastanawia się jakby to było gdyby wtedy, w tamtej sekkundzie zadziałał inaczej, podjął inną małą decyzję, która zaważyła na całym życiu

"Funny Thing" -- film o mordowaniu, którego celem było drażnienie widza; najlepszy moment jest, jak mordercy już prawie przegrywają i jeden z nich bierze pilota, przewija film wstecz aby przekierować akcję inaczej; dopiero wtedy widz orientuje się, że to on jest bohaterem tego filmu, a sceny na ekranie mają widzem manipulować -- na przykład gdzieś na początku filmu morderca puszcza oko do kamery -- niby się to zauważa, jest to dziwne, ale film toczy się dalej; albo pierwsza brutalna scena jest wkurzająca na maksa, bo gość z kobietą się droczy i w normalnych warunkach najbardziej spokojna osoba wywaliłaby takiego natręta z domu; film rewelacja -- kiedyś muszę to z dziesięć razy oglądnąć, aby wyłapać te wszystkie triki, to taka perełka

"Sugar Hill" -- o narkotykach; na początku facet stoi na dachu, niby włada miastem, ma kupę kasy, ale jest nieszczęśliwy; potem pokazują jego wewnętrzne sprawy, małżeństwo, strach żony przed straceniem męża, luksus; narracja i myśli tego bosa są rewelacyjne

4

tajemnica brokeback mountain

Chyba nie wymaga komentarza.

"Do you feel the hate? ? It is the source of your strength. You still hate me. No matter. Today you have delivered yourself into my hands. I have the power of life and death over you, Maul. Someday, you will hold that power over another. It is the honour of the Sith. You will devote yourself to the idea of domination."

5

Wymaga big_smile

6

Catwoman napisał/a:

Wymaga big_smile

No co Ty...:D
Nieprzekonanych ten film i tak pewnie nie przekona, ale jest to jedna z niewielu pięknych historii miłosnych w ujęciu innym niż dominujące poprawne politycznie.
Pokazuje prawdziwe uczucie, problemy jakie napotykają "takie" pary.

Mi - choć jestem od zawsze "przekonana" i tak dodatkowo otworzył oczy.

"Do you feel the hate? ? It is the source of your strength. You still hate me. No matter. Today you have delivered yourself into my hands. I have the power of life and death over you, Maul. Someday, you will hold that power over another. It is the honour of the Sith. You will devote yourself to the idea of domination."

7

Moim kolejnym typem jest film pt. "W ciemności" - Agnieszki Holland, z 2011r.

Film jest adaptacją powieści pt. In The Sewers of Lvov (W kanałach Lwowa) autorstwa Roberta Marshalla; oparto się również na wspomnieniach jednej z bohaterek filmu, Krystyny Chiger, opisanych w książce Dziewczynka w zielonym sweterku.
Obraz został wyselekcjonowany jako oficjalny kandydat Polski do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny podczas 84. ceremonii wręczenia Oscarów.
Oto cwany Leopold Socha (Robert Więckiewicz) prowadzi przez lwowskie kanały swojego kompana, inspektora policji z pasją wypełniającego nazistowskie dyrektywy. Policjant korzysta z pomocy pracującego pod ziemią Poldka, gdyż ma nadzieję znaleźć ukrywających się pod ziemią Żydów. Nie wie jednak, że to jego przyjaciel przewodzi korowodowi uchodźców z getta.
Socha, początkowo niechętny, a właściwie chętny do pomagania za pieniądze, z czasem przywiązuje się do Żydów, którym ratuje życie, a którzy spędzają w kanałach Lwowa 14 miesięcy!

W kanałach jest wszystko: setki szczurów, nasłuchiwanie czy gestapo nie nadchodzi, są kłótnie, miłość, śmierć, w kanałach rodzi się dziecko, z kanałów wreszcie wychodzą do świata, gdzie toczy się zwyczajne życie....

Film jest o tyle ujmujący, że jest to historia prawdziwa. Leopold Socha jest bohaterem- zachęcam do wysłuchania wywiadu z Krystyną Chiger na youtube.

8

Kolor purpury
Nie czas na łzy
Czas apokalipsy
Ostatnie tango w Paryżu
Forrest Gump
Dowolny film z Charlie Chaplinem
Nosferatu - symfonia grozy

inne później

9

Vian napisał/a:

Kolor purpury
Nie czas na łzy
Czas apokalipsy
Ostatnie tango w Paryżu
Forrest Gump
Dowolny film z Charlie Chaplinem
Nosferatu - symfonia grozy

inne później

Dzięki za te typy, natomiast prosiłabym jeszcze o krótkie uzasadnienie: dlaczego? Co on wniósł w twoje życie?

10

A to wymaga komentarza?
1. To klasyka kina i zwyczajnie warto te filmy znać, jak warto znać klasykę literatury czy chociaż raz posłuchać klasycznej muzyki.
2. W każdym można znaleźć wybitne kreacje aktorskie, odpowiednio po kolei
- Whoopie Goldberg
- Hilary Swank
- Marlon Brando
- ---||-----
- Tom Hanks, Gary Sinise
- Charlie Chaplin
- Max Schreck
3. Mówią o ważnych rzeczach w zrozumiały sposób, odpowiednio po kolei
- o kobiecym poczuciu wartości
- o bezsensownej nienawiści do inności
- o źle w człowieku
- o nihilizmie
- o życiu
- o tragikomedii
- o gotyku

Kolejny typ: "Obcy 8 pasażer Nostromo" - ze względu na wybitne walory artystyczne (sic!)

I kolejny "Tańcząc w ciemnościach" ze względu na nowatorski i bardzo trafiony mariaż musicalu i paradokumentu; gdybym nie widziała tego filmu, nie wiedziałabym, że to możliwe.

11

Ja dorzucam od siebie film polski: Mój rower. Naprawdę warto go obejrzeć.

Bóg dał mi wolność wyboru
i postawił na drodze Ciebie..

12

raissa49 napisał/a:

Ja dorzucam od siebie film polski: Mój rower. Naprawdę warto go obejrzeć.

Czy można prosić o krótką recenzję i uzasadnienie, dlaczego warto?:)

13

Ja jestem za tym, żeby tu jednak nie pisać recenzji... To kawał tekstu, który można w 5s sobie wygooglować, a nie każdy umie pisać recenzje bez spojlerów (ban np. nie umie... tongue ).

14

Nie trzeba pisać takich elaboratów jak ja, ale chciałabym wiedzieć, dlaczego dany film Was ujął i czemu go polecacie.

15

Mój rower polecam ze względu na to że pokazuje że nigdy nie jest za późno na szczerość. Ilustruje obraz międzypokoleniowy, trochę bawi trochę rozczula. Pokazuje złość ale uczy z czasem przebaczenia. I to mnie ujmuje. Choć każdy odbierze go na swój sposób, myślę że jest to film który zapadnie w pamięć. Chociażby z tak banalnego powodu jak dobra gra aktorska i fabuła.

Bóg dał mi wolność wyboru
i postawił na drodze Ciebie..

16

Vian napisał/a:

Nie czas na łzy

Mocny. Ryczałam jak głupia.

17

"Lśnienie" mus jack jest świetny (w sumie jak zawsze) ale  tutaj gra wybitnie.jedyna ekranizacja powieści kinga ktora do mnie przemawia na 100%
"rocky horror picture show" przeslanie ktore niewiele osob patrafi zrozumiec, genialny wokal transwestyty i muzyka.
"ze śmiercią jej do twarzy" goldie hawn, bruce willis, meryl streep, do tego genialny czarny humor-czy trzeba czegoś jeszcze?
obowiazkowo ktoryś z filmow typu animacja+zywi aktorzy.proponuje "wspanialy  świat" lub "kto wrobil królika rogera?" "kosmiczny mecz" mozna sobie odpuścic...
"miasteczko halloween" w sumie wszystkie filmy tima burtona sa swietne, ale ten jest wyjatkowy.nie ma to jak stara dobra animacja poklatkowa i swietna fabuła.
"głowa do wycierania" trudny, trudny film ale magiczny i przerazajacy w swym sennym przedstawieniu.
"śniadanie na plutonie" cudny cillian murphy, piekna muzyka i fajnie opowiedziana historia.
"wywiad z wampirem" no coz to chyba kazdy zna.po tym filmie tom cruise nie wydawal mi sie juz tylko kurduplem z rozbujanym ego.no i ten brad pitt...
"7 psychopatow" nowy film. polecam mimo farrela. sam rockwell przebija wszystkich.śmialam sie pol seansu.
"Przeminelo z wiatrem" Historia upartej, pieknej Scarlett. nie ma co sie rozpisywać, kazdy zna.
"Grinch" nie ma to jak dobra komedia szczegolnie gdy gra w niej Jim Carrey.mimo przebrania jakos tam da sie go poznać.ścisnął mnie za serce.
"Nutcracker Prince" bajka, slaba animacja, ale moja ulubiona wersja dziadka.kiefer sutherland podlada glos.
"Requiem dla snu" jak to sie wpada w nałóg i nawet sie nie do konca zdaje z tego sprawe.i ta muzyka.
"sin city" rodriguez chodz wole tarantino daje rade.troche komiksowe.i masa krwi
"kill bill" nie lubie umy ale tutaj jak wciaga koks jest po prostu słodziutka.trzeba
"incydent na gorskiej trasie" w koncu horror.dlaczego ten jest wyjatkowy? bo laska pokazuje na co ja stać i zamienia sie miejscami z brzydkim atakujacym ja monstrem.to ona rzadzi i daje mu niezle lanie

18 Ostatnio edytowany przez dorota.f (2013-03-01 23:59:49)

Dużo tych typów wink Ale wymienię choć kilka.

Nietykalni ? szczery przekaz, który wzrusza, bawi, zastanawia (głębokie refleksje gratis)
Incepcja ? fajna podróż w nieznane z przystojniakami
Siedem dusz ? o miłości, priorytetach i ciężkich decyzjach życiowych + kapitalny Will Smith
Sin City - dla B. Willisa w komiksowej odsłonie
To właśnie miłość ? piękna historia o różnych barwach miłości
Requiem dla snu ? historia o tym, jak nisko można upaść człowiek + kapitalna ścieżka dźwiękowa
Piąty element ? kapitalne kreacje aktorskie, film zapewnia przyjemny relaks
Stowarzyszenie umarłych poetów ? bo trzeba sobie czasem popłakać wink

Edit: Zapomniałam o filmach Tarantino i Lyncha! Właściwie warto obejrzeć ich wszystkie filmy.

15.08 - Olek

19

ban, sluchaj szukam tego filmu "funny thing" o ktorym napisales zainteresowal mnie ale szukam szukam i nic.moze jakas podpowiedz bo nawet na filmwebie go nie ma, to jest caly tytul? z ktorego to roku?

20

.."Życie jest piękne"... Genialnie przedstawiony dramat w opowieści o zabarwieniu humorystycznym

"..bandyta"...  tylko i wyłącznie ze względu na absolutnie nieziemską muzykę pana Lorenca

smile

21

Dodaję: "Operacja Argo".  Film oparty na faktach, sama tematyka jest ciekawa; zderzenie dwóch światów i to w takim ciekawym czasie jak końcówka lat '70 ; USA i Iran.... nic dziwnego, że konflikt się zaognił, po takim numerze jaki wycięli big_smile  Ale też nonsens, mentalność Irańczyków względem wszystkiego, co amerykańskie. Kwestia, która mogła być prosta, skomplikowała się w przeciągu doby, po której wszystko nabrało gigantycznych rozmiarów. Jest wzmianka na końcu filmu, że jest to dowód jak USA i Kanada potrafiły się zjednoczyć w kwestii 'Argo'. A samo ocalenie zakładników uważam za cud.

22

znalazlam film "funny games" czy to nie o ten chodzilo ban? fabula na to wskazuje.obejrze

23

sory musze zrobic offtop.Ban! dzieki big_smile ten film to cos genialnego. Jest po prostu piękny

24

Ostatni świetny film jaki oglądałam to ? ?Django? smile

25 Ostatnio edytowany przez Małgorzatka (2013-03-06 00:29:09)

Szczerze polecam film "jeden dzień" - przedstawia historię kobiety i mężczyzny, którzy poznają się na imprezie pożegnalnej kończącą studia. Następnie ich losy się przeplatają aż do chwili gdy mają 30 kilka lat. Przedstawiany jest każdego roku jeden i ten sam dzień 15 lipca. Jednak wystarczy żeby zrozumieć całą historię. Wszystko kończy się tak ech.... niespodziewanie.
Dobrze jest też przeczytać najpierw książkę o tym samym tytule. Ja przeczytałam książkę i obejrzałam film w ciągu dwóch dni smile

Jeszcze przyszedł mi do głowy film "niemoralna propozycja" również rozłozył mnie na łopatki wink Trochę starszy jednak z przesłaniem.
Dwoje młodych ludzi marzy o swoim własnym domu, jadą do kasyna wygrać większe pieniądze. Tam kobieta poznaje bogatego biznesmena, który oferuje im milion za noc z nią spędzoną. Zgadzają się, potem są kłótnie.... ale czy miłość zwycięzy? wink

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

Bardzo fajny temat!
Moje dzisiejsze typy to:

"Once"  -  jest to dziejąca się w Dublinie historia znajomości uzdolnionego muzycznie Irlandczyka i równie muzykalnej czeskiej emigrantki. Okazuje się, że przypadkowo zawarta znajomość niesie ze sobą duże konsekwencje - oboje muszą zmierzyć się z demonami przeszłości, uzmysłowić sobie to, czego tak naprawdę chcą od życia, a przede wszystkim zrobić coś z tym swoim życiem.
Mnie ten film urzekł. Oglądałam go kilkanaście razy, za każdym razem wzruszałam się i wewnętrznie dyskutowałam z twórcami filmu, dlaczego akurat takie zakończenie... Poza tym ogromną zaletą tego filmu jest naturalność gry aktorów i przepiękna oprawa muzyczna. Zresztą wagi całemu przedsięwzięciu nadaje dalszy ciąg historii - główni bohaterowie nagrywają razem płyty i koncertują (Marketa Irglova & Glen Hansard).

"Sekret Księgi z Kells"  -  dla mnie to przykład perfekcyjnej animacji. To prawdziwe dzieło sztuki filmowej i uczta dla oczu. Właśnie głównie za nowatorstwo, jak i magię całej historii, warto tę bajkę zobaczyć (nie raz, nie dwa). Mam już trochę dosyć tych wszystkich komputerowych komedii dla każdego, więc każda klasyczna baja jest przeze mnie doceniana, ale ta... obczajcie sobie chociażby zdjęcia na filmwebie smile

"2001: Odyseja kosmiczna"  -  klasyk w tym przypadku to mało powiedziane. To filmowa symfonia na ekranie. Nieśpiesznie prowadzona narracja, długie ujęcia mogą znużyć, jednak wytrwały widz docenia właśnie te elementy. Uwielbiam ten film, który pokazuje to, że filmowe SF nie musi być pełne wybuchów, zwrotów akcji, wystrzałów z broni laserowej (o ile w ogóle to możliwe big_smile ) itp. - dobre SF nie jest filmem akcji!!!!

CDN

Use your heart as a weapon
It hurts like heaven

27

Moje typy, to ... wszystkie filmy z Leonardo Di Caprio (oprócz Romea i Julii wink ) big_smile Serio... smile
Zwłaszcza...
"Droga do szczęścia" (2008)
"Django" (2012)
"Wyspa tajemnic" (2010)
"Chłopięcy świat" (1993)
"Przetrwać w Nowym Jorku" (1995)
"Pokój Marvina" (1996)
"Co gryzie Gilberta Grape'a" (1993)
"Całkowite zaćmienie" (1995)
"Złap mnie jeśli potrafisz" (2002)

Jeśli jednak kogoś nie przekonuje Leo wink To polecam film z Willem Smithem w roli głównej
"Siedem dusz" (2008)
"W pogoni za szczęściem" (2006) Tutaj zagrał z nim jego mały wówczas syn Jaden. Film bardzo wzruszający.
W większości te filmy to dramaty. Każdy z nich daje do myślenia. Mogłabym każdy z osobna opisać, ale chyba lepiej samemu zobaczyć, niż opierać się na czyichś opiniach. smile

"Mądrego widać, głupiego słychać."

28

Margolinko a czemu te filmy są warte obejrzenia? Pokrótce proszę wink

29 Ostatnio edytowany przez Margolinka (2013-04-02 23:49:59)

No dobrze Cat, więc pokrótce ... smile
"Droga do szczęścia" (2008)
To melodramat. Młode małżeństwo z dwójką dzieci dopada monotonia dna codziennego. Zaczynają się problemy i żal z niespełnionych marzeń. Film ten daje dużo do myślenia, nad własnym życiem i tym co dla nas jest najważniejsze. Nad dokonywaniem wyborów...
"Django" (2012)
To po prostu świetne kino. W reżyserii Quentina Tarantino. Pokazuje jak ciężkie było życie za czasów niewolnictwa, ile niosło za sobą cierpienia i niesprawiedliwości...
"Wyspa tajemnic" (2010)
Film zmuszający widza do myślenia i kombinowania. Nic w nim do końca nie jest jasne. Lubię takie filmy smile
"Chłopięcy świat" (1993)
To film oparty na autobiograficznej powieści Tobiasa Wolffa. Opowiada o ciężkim życiu, bez poczucia stabilizacji, bezpieczeństwa i rodzinnego ciepła.
"Przetrwać w Nowym Jorku" (1995)
To kolejny film biograficzny, dramat... pokazuje życie młodego chłopaka, dobrze zapowiadającego się koszykarza, piszącego "do szuflady"(obecnie znanego pisarza) i mającego plany na przyszłość. Jim Carroll, o którym mowa stacza się na samo dno, aby potem się od niego odbić. To również skłania do refleksji nad tym, jak łatwo można stracić wszystko...
"Pokój Marvina" (1996)
Tu przyciąga uwagę już sama doborowa obsada Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Diane Keaton, Robert De Niro, choć z tego powodu warto go zobaczyć. 
"Co gryzie Gilberta Grape'a" (1993)
To już kultowy film. Nie można go nie obejrzeć.
"Całkowite zaćmienie" (1995)
To kolejny film biograficzny, w reżyserii Agnieszki Holland. O życiu dwóch francuskich poetów. Pokazuje jak destrukcyjne w skutkach potrafi być "uzależnienie się" od drugiego człowieka.
"Złap mnie jeśli potrafisz" (2002)
To pełna humoru, komedia kryminalna, oparta na faktach. Opowiada o życiu młodego fałszerza Franka Abagnale Jr.
Warta polecenia.
Jeśli jednak kogoś nie przekonuje Leo wink To polecam film z Willem Smithem w roli głównej
"Siedem dusz" (2008)
To wzruszający dramat, o chęci naprawienia błędów, a właściwie odkupienia swoich grzechów... O życiu i śmierci...
"W pogoni za szczęściem" (2006)
Kolejny film biograficzny, o życiu Chrisa Gardnera (milionera). Pokazuje ciężką drogę, którą musiał przejść wraz ze swoim synkiem, jakich wyrzeczeń musiał dokonywać, jak ciężko walczył o swoje dziecko i godne życie dla niego i siebie...
"Gorączka" (1995)
A to rewelacyjne kino akcji. Jeśli ktoś lubi, to koniecznie musi obejrzeć. Tu obsada filmu, to...klasa sama w sobie smile
Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Jon Voight, Tom Sizemore. No i scenariusz i reżyseria ...Michael Mann
Gorąco polecam.

30

"Złap mnie jeśli potrafisz" (2002) - Leonardo zagrał rewelacyjnie, a film dodatkowo wart obejrzenia bo jest to autobiograficzna historia Franka Abignail'a, który to napisał uprzednio książkę o swoich "przygodach" smile

"Droga do szczęścia" (2008)  - zgadzam się. Cudowny, głęboko psychologiczny film w przyjemnej oprawie i doskonałą Kate Winslet i DiCaprio.

31

mlodamonia napisał/a:

Podejrzewam, że większość go oglądała. Film jest smutny, pokazuje brutalne traktowanie Żydów przez Niemców, oraz utratę syna przez niemieckie małżeństwo, który zakrada się do obozu koncentracyjnego do swojego przyjaciela.

właśnie o tym filmie miałam napisać...suuper film polecam:)

32

szkoda że nie mam czasu oglądać filmów...i nie mam jak ściągnąć...jestem poza granicami i net cięzko mi chodzi...tak bardzo żałuje...dużo filmów nie oglądałam , a wydają się bardzo interesujace...

33

A istnieje poza granicami coś takiego jak wypożyczalnia DVD? big_smile

34

Kurcze, coś w ogóle mało osób się udziela w wątku. Nikt więcej filmów nie ogląda? wink

35

Tym razem dokumentalny: "Darling I Lowe Ju" (2010).....tak przed wakacjami big_smile
Zanim niedowartościowana/ zmęczona polskimi fajtłapami Polka po raz pierwszy wyjedzie w ciepłe kraje i to ciepło uderzy jej do głowy smile By skoncentrowała się tylko na romansie (z prezerwatywą koniecznie!) zamiast wierzyć w słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadanej (....po raz tysięczny...) przez tu/tambylca smile

36

"Królowie nocy" (2007)  i  "Nostalgia anioła" (2009)
Pierwszy z nich, to historia dwóch braci, przykład wewnętrznej walki "dobra ze złem"...
Drugi, to z kolei historia zamordowanej 14 letniej dziewczynki, ciągnąca się nawet po jej śmierci... bardzo dobry film, o tym jak trudno odejść młodej osobie, która nie zrobiła jeszcze w życiu tego co chciała zrobić...

37 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2013-04-10 17:27:48)

"Mój przyjaciel Hachiko"- wzruszający film o miłości między człowiekiem i psem i na odwrót. Prosty, ale bardzo wzruszający film, który na pewno spodoba się wrażliwym osobom, kochającym zwierzęta.

Podobnie film "Marley i ja"- trochę komedii, trochę dramatu, obserwujemy małżeństwo, które kupuje psa. Jest to sprawdzian dla ich cierpliwości itp, sprawdzian przed narodzeniem ich dzieci. Przy nim uczą się co to odpowiedzialność. Początkowo bardzo ich irytuje, a zwłaszcza główną bohaterkę, jest wiele trudniejszych chwil, ale ogólnie bardzo kochają psa, choć niesfornego. Pokazuje ile radości potrafi wnieść w życie pies, polecam. Sama mam psa, też często jest niesforna, ale bardzo ją kocham.

"Requiem dla snu"- powiem krótko, film o uzależnianiach. Kto oglądał ten wie, że mamy uzależnienie np od narkotyków, od leków. Mnie najbardziej chyba przeraziło te uzależnienie kobiety od leków odchudzających, jak dobrze pamiętam. Łatwo zatracić granicę. Dobry film, świetna muzyka, taka klasyka, warto obejrzeć.

"Nietykalni"- wspaniały film o przyjaźni między młodym chłopakiem a sparaliżowanym milionerem. Historia prawdziwa, a do tego pięknie opowiedziana. Poznajemy trochę problemów niepełnosprawnych osób, widzimy przyjaźń, pomiędzy wydaje się zupełnie innymi osobami. Można się i zaśmiać, i wzruszyć. Jeden z lepszych filmów, które ostatnio wyszły, moim zdaniem.

"Odlot"- animacja, ale warta uwagi. Porusza wiele ważnych tematów. Dzieci mogą nie zrozumieć, ale za to świetnie się bawić, świetna grafika i przygody, a dorośli wyciągnąć dla siebie. Co najważniejsze świetnie się bawiłam oglądając przygody Carla, a ponadto jest tu wiele o miłości, przyjaźni, o spełnianiu marzeń (na nie nigdy nie jest za późno). Polecam.

"Biała masajka"- prawdziwa historia o miłości Europejki do mężczyzny z rodu Masajów. Podobno książka lepsza (chcę przeczytać), ale film też interesuje. Lubię filmy, gdzie widzimy nie tylko prawdziwą historię, ale też inną kulturę, to fascynuje. Ciuekawe jest tu zderzenie europejskiej kobiety z mężczyzną Masajem, widać jak wielkie to różnice kulturowe, a także to jak zakochana osoba wiele jest w stanie zrobić dla miłości. Dobry film.

Jest wiele wartych obejrzenia filmów, ale to przykładowe, które mi przyszły na myśl.Oglądałam też wiele filmów, które wymieniliście i też uważam, że są warte obejrzenia np "Funny games" podane przez bana, "Ostatni dom po lewej" też dobry (swoją drogą bardzo lubię thrillery, często je oglądam, te oprócz trzymania w napięciu mają też ciekawe przesłanie, więc nadają się do tego wątku, a gdybyście wpisali wątek o thrillerach, to też bym mogła wymieniać, tak lubię takie filmy:D). Też oglądałam "Co gryzie Gilberta Grape" co wymieniła Margolinka, świetny film. Też podobało mi się "Życie jest piękne", "Once (a ta muzyka jest cudowna, wzruszająca, piękna, nie do opisania). A inne filmy, które wymieniliście zamierzam obejrzeć smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

38

"Lista Schindlera" - jeden z niewielu filmów, w których nie miałam nic do skomentowania, po prostu siedziałam cicho i myślałam. Streszczać chyba nie trzeba, bo raczej każdy zna.

"Wyspa tajemnic" - szpital dla chorych psychicznie przestępców, oglądamy z perspektywy szeryfa, który prowadzi tam śledztwo, a personel próbuje mu w tym przeszkodzić i doprowadzić do jego zamknięcia jako osoby chorej psychicznie. Na podstawie książki. W filmie zakończenie jest trochę bardziej sprecyzowane, w książce nie daje żadnych wskazówek co do tego, "kto ma rację".

"Gabinet doktora Caligari" - również wprowadza w świat morderstw na tle chorób psychicznych, atmosfera i problem nieco podobny do powyższego filmu. Obydwa warte obejrzenia.

Tysiąc razy mówiłam ludziom, że jestem miła. Krzyczałam, groziłam, biłam... Bez skutku. Nikt mi nie wierzy.

39

cała filmografia Bergmana, Bressona, Antonioniego, Godarda, Truffauta, Jean Pier Mellville'a, Luisa Bunuela, Akiry Kurosawy, Sidneya Lumeta, Beli Tarra, Miclosa Jancso, Krzysztofa Zanussiego, Andrieja Tarkowskiego, Krzysztofa Kieślowskiego, Erica Rohmera, Pasolliniego, Viscontiego( bóg), Vittorio De Siki, Roberta Roselliniego, Sydneya Pollacka, Theo Angelopoulosa, Alejandro Jodorowskiego, Sergieja Paradżanowa (podziwiany przez wielkich, niesłusznie zapomniany), Todda Solondza, Richarda Linklatera, Mike Leigh, Johna Watersa(kino klasy B dające do myślenia), Harmony Korine'a, Johna Hustona, Terrence'a Mallicka. Tak z pamięci bo będzie tego przynajmniej 10x tyle.

40

Według mnie bardzo dobry film to Anioły i Demony, pełen zagadek i tajemnic, robi duże wrażenie i pozostaje na długo w pamięci smile

41

Koneser
Dziewczynka w trampkach

Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same ...

"Walking with the lions" ("Wędrówki z lwami").

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

43 Ostatnio edytowany przez AniolZInnegoSwiata (2013-11-06 01:59:22)

"TYLKO RAZEM Z CORKA"

"PACHNIDLO"

" Kto w życiu piękno przedkłada nad pożytek, z pewności w końcu, jak dziecko, które przedkłada słodycze nad chleb, popsuje sobie żołądek i bardzo kwaśno na świat patrzeć będzie " 

Tak NAPRAWDE ludzie bardzoo zakompleksieni ,najbardziej zwracaja uwage na wyglad ,czasami wrecz OBSESYJNIE..chca byc idealni dla innnych i to oni najczesciej WYSZUKUJA TYLKO WAD w innych ludziach.

44

truskaweczka19 napisał/a:

"Mój przyjaciel Hachiko"- wzruszający film o miłości między człowiekiem i psem i na odwrót. Prosty, ale bardzo wzruszający film, który na pewno spodoba się wrażliwym osobom, kochającym zwierzęta.

Podobnie film "Marley i ja"- trochę komedii, trochę dramatu, obserwujemy małżeństwo, które kupuje psa. Jest to sprawdzian dla ich cierpliwości itp, sprawdzian przed narodzeniem ich dzieci. Przy nim uczą się co to odpowiedzialność. Początkowo bardzo ich irytuje, a zwłaszcza główną bohaterkę, jest wiele trudniejszych chwil, ale ogólnie bardzo kochają psa, choć niesfornego. Pokazuje ile radości potrafi wnieść w życie pies, polecam. Sama mam psa, też często jest niesforna, ale bardzo ją kocham.

"Requiem dla snu"- powiem krótko, film o uzależnianiach. Kto oglądał ten wie, że mamy uzależnienie np od narkotyków, od leków. Mnie najbardziej chyba przeraziło te uzależnienie kobiety od leków odchudzających, jak dobrze pamiętam. Łatwo zatracić granicę. Dobry film, świetna muzyka, taka klasyka, warto obejrzeć.

"Nietykalni"- wspaniały film o przyjaźni między młodym chłopakiem a sparaliżowanym milionerem. Historia prawdziwa, a do tego pięknie opowiedziana. Poznajemy trochę problemów niepełnosprawnych osób, widzimy przyjaźń, pomiędzy wydaje się zupełnie innymi osobami. Można się i zaśmiać, i wzruszyć. Jeden z lepszych filmów, które ostatnio wyszły, moim zdaniem.

"Odlot"- animacja, ale warta uwagi. Porusza wiele ważnych tematów. Dzieci mogą nie zrozumieć, ale za to świetnie się bawić, świetna grafika i przygody, a dorośli wyciągnąć dla siebie. Co najważniejsze świetnie się bawiłam oglądając przygody Carla, a ponadto jest tu wiele o miłości, przyjaźni, o spełnianiu marzeń (na nie nigdy nie jest za późno). Polecam.

"Biała masajka"- prawdziwa historia o miłości Europejki do mężczyzny z rodu Masajów. Podobno książka lepsza (chcę przeczytać), ale film też interesuje. Lubię filmy, gdzie widzimy nie tylko prawdziwą historię, ale też inną kulturę, to fascynuje. Ciuekawe jest tu zderzenie europejskiej kobiety z mężczyzną Masajem, widać jak wielkie to różnice kulturowe, a także to jak zakochana osoba wiele jest w stanie zrobić dla miłości. Dobry film.

Jest wiele wartych obejrzenia filmów, ale to przykładowe, które mi przyszły na myśl.Oglądałam też wiele filmów, które wymieniliście i też uważam, że są warte obejrzenia np "Funny games" podane przez bana, "Ostatni dom po lewej" też dobry (swoją drogą bardzo lubię thrillery, często je oglądam, te oprócz trzymania w napięciu mają też ciekawe przesłanie, więc nadają się do tego wątku, a gdybyście wpisali wątek o thrillerach, to też bym mogła wymieniać, tak lubię takie filmy:D). Też oglądałam "Co gryzie Gilberta Grape" co wymieniła Margolinka, świetny film. Też podobało mi się "Życie jest piękne", "Once (a ta muzyka jest cudowna, wzruszająca, piękna, nie do opisania). A inne filmy, które wymieniliście zamierzam obejrzeć smile

Piękny film .... smile

45

'Pora umierac' - uwazam, ze ukazuje starosc w sposob ujmujacy i prawdziwy.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

46

''A.I sztuczna inteligencja''
Po obejrzeniu tego filmu doceniłam to, że potrafię sama czuć i myśleć. Zauważyłam to jak cudowną istotą są ludzie i jak bardzo są ''niedoskonale idealni''.
''Efekt motyla''
Oglądając ten film zdałam sobie sprawę jak ważne są szczegóły. Jak istotne są nasze decyzje w życiu i jakie konsekwencje za sobą ciągną.
''Zakochana bez pamięci''
Opowiada o tym co tak naprawdę powinniśmy w życiu cenić i o czym pamiętać.
''Forrest Gump''
Porusza tak wiele tematów. Doprowadza zarówno do śmiechu jak i łez.
''Siedem''
Jeżeli lubisz dobre filmy kryminalne to gorąco polecam smile
''Wyspa Tajemnic''
Bardzo wciągający film, praktycznie przez cały seans zapomniałam o własnym istnieniu big_smile
''Piękny umysł''
Bardzo poruszający film, nieustająca walka i siła miłości.

47

"Melancholia" von Triera oczywiście.

Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych.

CENA NADZIEI

" Kto w życiu piękno przedkłada nad pożytek, z pewności w końcu, jak dziecko, które przedkłada słodycze nad chleb, popsuje sobie żołądek i bardzo kwaśno na świat patrzeć będzie " 

Tak NAPRAWDE ludzie bardzoo zakompleksieni ,najbardziej zwracaja uwage na wyglad ,czasami wrecz OBSESYJNIE..chca byc idealni dla innnych i to oni najczesciej WYSZUKUJA TYLKO WAD w innych ludziach.

49

The Whistleblower (2010) - film, który powinna obejrzeć każda kobieta. O prostytucji, handlu kobietami, kobiecej solidarności. Oparty na faktach.
Trade (2007) - podobna tematyka; również w dużym stopniu inspirowany realiami handlu ludźmi, w konkretnym przypadku, dziewczynkami. Amerykańska produkcja, gra Alicja Bachleda.
The Shawshank Redemption (1994) - po prostu najlepszy film jaki kiedykolwiek widziałam. Żadnych efektów specjalnych, żadnych zwrotów akcji, po prostu dwoje ludzi w uniformach rozmawiających ze sobą, a jednak nie da się oderwać oczu od ekranu. O potrzebie nadziei i wolności.
Zielona Mila (1999) - bo to jeden z trzech filmów, które sprawiły, że się popłakałam (wyłączając filmy ze zwierzętami w rolach głównych - to odrębna kategoria)
Detachment (2011) - rewelacyjny Adrien Broody, tematyka bardzo na czasie, dobrze nakręcony bez tzw. przerostu formy nad treścią, dla wszystkich którzy chcą mieć dziecko/zostać nauczycielem.
Amores Perros - o miłości; o różnych jej rodzajach, tej codziennej, rzeczywistej, nie tej Hollywoodzkiej. Plus za nowatorską (na tamte czasy) formę, którą reżyser opanował do perfekcji (film nie nuży i nie męczy, wręcz przeciwnie)
The Reader (2008) - o tym, że wojna nie jest czarno-biała, że oglądając ją w dużym zbliżeniu czasem jesteśmy zmuszeni przewartościować pewne rzeczy i ocena sytuacji nie jest tak łatwa.
The Painted Veil (2008)- O tym jak trudna, powikłana, przekorna, nieprzewidywalna jest miłość.
Unthinkable (2010) - film, który zadaje widzowi bardzo trudne pytania i zmusza do odpowiedzi na nie. I kiedy wydaje ci się, że już znasz odpowiedź, ponownie zmusza cię do weryfikacji swoich przekonań. O dobrze i źle i o przesuwaniu granic między tymi dwiema wartościami.
A Very Long Engagement (2004) - boska Audrey Tautou, film to czysta poezja. O nadziei, miłości i realiach wojny.
War Horse (2011) - dla miłośników filmów ze zwierzętami; ryczałam jak bóbr.

Dopiero w środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

50

Mój typ hmmm

do głowy mi przyszedł tytuł filmu:

Pamiętnik - ukazuje że prawdziwa miłość przetrwa wszystko i nic ją nie zabije ( no jedynie kostucha) smile. Piękny film i zrobił na mnie niesamowite wrażenie ^^

"Choć boisz się i wahasz się co dnia
Kolorów świat z nadzieją woła nas
Zobacz, zobacz, uśmiecham się i wiem
Ty możesz też zanurzyć się w ten sen " Varius Manx
Tutii.Frutii napisał/a:

Mój typ hmmm

do głowy mi przyszedł tytuł filmu:

Pamiętnik - ukazuje że prawdziwa miłość przetrwa wszystko i nic ją nie zabije ( no jedynie kostucha) smile. Piękny film i zrobił na mnie niesamowite wrażenie ^^

Pozostając przy ekranizacjach powieści Nicholasa Sparksa wzruszyłem się do łez oglądając "Noce w Rodanthe".

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

52

Oglądam mnóstwo filmów i ciężko mi tu napisać wszystkie które mi się podobały, ale z ostatnich to zdecydowanie największe wrażenie zrobił na mnie "Poradnik pozytywnego myślenia" - film był w kinach więc większość pewnie zna fabułę, jest też książka wink
Film dał mi bardzo do myślenia, jak skomplikowana może być miłość, ale zarazem jaka piękna i że zakochać może się każdy, dosłownie każdy i sztuką jest umieć mówić o tych uczuciach. Bardzo mnie wzruszył i poruszył więc gorąco polecam tym, którzy go jeszcze nie obejrzeli wink

53

mlodamonia napisał/a:

Zgadzam się. Film trzeba zobaczyć. Na długo pozostaje w pamięci.

54

A mnie 'Chłopiec...' jakoś wybitnie nie poruszył. Nie jest to film zły, jest naprawdę dobry, rzetelny, sensowny, w jakiś przynajmniej częściowo oryginalny sposób podchodzi do tematu drugowojennego Holocaustu ale żeby to było jakieś wybitne kino? Nie wydaje mi się. Jest całkiem sporo innych filmów które w bardziej dosadny, bardziej 'ludzki' a w zasadzie 'złoludzki' sposób pokazują to jakimi potrafimy być potworami i jak bardzo jesteśmy wymyślni w sprawianiu krzywdy drugiej osobie.

*** Ojciec jest dla ciebie uosobieniem Boga. A jeśli nie znasz swojego ojca, jeśli twój ojciec dał nogę albo nigdy nie ma go w domu, to jakie jest twoje wyobrażenie o Bogu? *** You never know how strong you are until being strong is the only choice You have. ***

55

Moje dwa ukochane filmy,które oglądam gdy doskwiera mi życie i ludzie: Życie jest piękne i Pociąg życia.
Podobne w przekazie-pokazują potworną rzeczywistość holocaustu w sposób możliwy do przełknięcia przez siedmiolatka,który nagle ze wspaniałym ojcem znalazł się w samym środku maszynki do eksterminacji a w drugim filmie w sposób mozliwy do zaakceptowania przez "wiejskiego wariata",który wpada na karkołomny pomysł ocalenia swego sztetłe.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

56

" Za wszelką cenę" - wzruszający, wspaniała rola Hilary Swank

57 Ostatnio edytowany przez słodka magnolia (2014-08-22 23:30:42)

Oglądam dużo filmów i nie wyobrażam sobie życia bez nich. Trudno mi wybać kilka nawet, ale takie które zrobiły na mnie wrażenie i je pamiętam to będą mniej więcej te poniżej. Lista pewnie powinna być dłuższa o polskie kino, bo moim zdaniem jest coraz lepsze.

Amelia - cudny bajkowy świat widziany oczami tytułowej bohaterki, która prowadzi ważne dochodzenie i skutecznie walczy z niefajnymi ludźmi, znajduje miłość i jest przy tym bardzo sympatyczna
Życie jest cudem- z R.B. w roli głównej, ojciec z synem yrafia do obozu i aby synek przetrwał wmawia mu, że to taka zabawa, zbierają punkty i zdobędą czołg, w obliczu takiej tragedii rodzicielska miłość zwyciężyła, wygrywa nastrojem, główną rolą aktora
Forest Gump- wspomniamy wcześniej, cudna kreacja T. Hanksa
Pożegnania- klimatyczne japońskie kino o mężczyźnie, który szuka pracy, znajduje, najpier nie lubi swojego nietypowego zatrudnienia, a później zaczyna bardzo doceniać bo dokonuje czegoś wyjątkowego, cudny film
Miłość Haneke- powstał też polski o tym samym tytule i też całkiem dobry, a ten jest trudnym, mądrym kinem z domieszką symboliki, po tym filmie nie widziałam drugiego, który w taki sposób mówiłby o umieraniu i śmierci, warty uwagi, jak w ogóle inne reżyserskie dzieła tego artysty, wszystkie filmy pamiętam
E.T.- cudny, boski, fantastyczny film mojego dzieciństwa :-) mniam...mniam....
Niekończąca się opowieść- a ten drugi, ten smok! świat fantazji umiera i młody chłopak ratuje nas od nicości!
33 sceny z życia- polski- coś ma takiego ten film, że do mnie wraca, moim zdaniem najlepsze dziecko Szumowskiej
Życie jest piękne- doskonały humor i muzyka
Skrzat- uśmiałam się nieprzeciętnie, czeska komedia o takiej zwykłej rodzinie pokazana w sposób groteskowy
Święta krowa- polski film, który bym poleciła obcokrajowcowi hdyby mnie zapytał o coś naszego, ze smakem, piękne zdjęcia, Zamachowski w glownej roli,
Gattaca- film s.f. ale skłania do pytań dotyczących nas samych, ludzkich oraniczeń, przyszłości,

Jak piszę to chce mi się coś obejrzeć, więc uciekam coś poszukać....:-)

58

Jedz, módl się, kochaj, Vicky, Cristina Barcelona,Żywie Biełaruś

59

Próba ogniowa 2008 (FireProof) --> muszę po prostu muszę ten film polecić, wzruszył mnie dogłębnie, wycisnął potok łez. Być może dlatego że sam początek filmu świetnie obrazuje moje życie. Nie doczekałam jednak jeszcze takiego zwrotu akcji jak bohaterka. Opowiada o tym jak mężczyzna ratuje swój związek który spisany jest już na straty. Jego walka o małżeństwo jest tak naprawdę tym na co wielu z nas nie było by się w stanie zdobyć. I love:)

smile

60

Nie wiem, czy trzeba ale myślę, że warto zobaczyć... Moja lista takich filmów jest dość długa? ale pierwsze, które przychodzą mi na myśl, to :

"Samsara" (2001) - o tym, że sensem ludzkiego życia jest ?doświadczanie?

"Wiosna, lato, jesień, zima? wiosna?   - wielki przekaz bez wielu słów, " filozoficzna" opowieść o ludzkim życiu,

"Spaleni Słońcem" - dla mnie film wybitny, jeden z ważniejszych w moim życiu. Terror,  pogmatwane losy i ludzkie tragedie. Subtelność, poetyckość oraz  liryzm w zetknięciu ze stalinizmem,

"Idź i patrz" ? najbardziej przejmujący obraz wojenny jaki  kiedykolwiek widziałam, zaliczam go też do kategorii filmów "trudnych" w odbiorze, czyli nie dla każdego widza,

"Życie na podsłuchu" ? o ludzkich losach  w rękach komunistycznego systemu, interesujący zarówno artystycznie jak i moralnie,

"Jabłka Adama" ? metafizyczny, zabawny i refleksyjny jednocześnie. "To jest gruby nietakt"  nie znać tego filmu wink big_smile Podczas pierwszej projekcji niedowierzanie połączone z nieopanowanym śmiechem,

"Praga" (2006) - porusza kwestię braku kontaktu i przez to porozumienia pomiędzy małżonkami , co powoduje, że  z czasem  bliskie relacje  staja się niemożliwe do odbudowania? mimo podejmowanych  prób. No i ta muzyka?

"W lepszym świecie" ?  film pełen dylematów,  prezentuje różne  postawy moralne często  w skrajnych okolicznościach,  uwielbiam go za emocjonalną głębię,

"Rozstanie" - zachwycił mnie złożonością  fabuły,  jak zresztą inne filmy Farhadi-ego . Historia z efektem domino?

"Pogorzelisko" ? kawałek dobrego kina z zakończeniem wbijającym w fotel,

"Wielkie piękno"? moralitet bez morału do tego piękne zdjęcia i z niemniej piękną muzyką

mogłabym jeszcze i jeszcze? ale wystarczy przynudzania wink

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

Posty [ 1 do 60 z 76 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Film, który trzeba zobaczyć. Wasze typy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021