nie rozumiem ulotki - proszę o pomoc ;) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » nie rozumiem ulotki - proszę o pomoc ;)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: nie rozumiem ulotki - proszę o pomoc ;)

Z uwagi na to,że nie jestem lekarzem, a informacje w internecie czasem bywają niejasne i różnią sie, chciałabym Was prosic o wytłumaczenie prostym jezykiem tongue informacji z ulotki tabletek

"Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu
Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Powinna Pani niezwłocznie poinformować o tym lekarza. "

brzmi to dla mnie jakby tabletka wywolywala jakies poronienie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: nie rozumiem ulotki - proszę o pomoc ;)

To znaczy tylko, ze jeżeli współżyłaś w pierwszym tygodniu stosowania pigułki, a w drugim zapomniałaś tabletki, to mogłaś zajść w ciążę, ponieważ antykoncepcja była niepełna.

Radza skontaktować się z lekarzem, bo możesz być w ciąży. Lekarz tez powie, co robić dalej.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

3

Takie informacje znajdują się na ulotkach tabletek, które w zależności od tygodnia, mają rożną dawkę hormonu (ilość hormonu w tabletce uzależniona jest od tygodnia cyklu).

Także, jeżeli zapomniałaś wziąć tabletkę i współżyłaś, to skorzystaj z rady Cynicznahipo.

4

karolici chyba chodziło o coś innego.

"Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu
Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywała Pani stosunki seksualne, istnieje możliwość zajścia w ciążę. Powinna Pani niezwłocznie poinformować o tym lekarza. "
w razie pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu, gdy był stosunek płciowy, zalecają kontakt z lekarzem, a nie ma wzmianki 'niezwłocznie zażyj pominiętą tabletkę'.

też mam takie samo pytanie. wiem, że w takiej sytuacji istnieje ryzyko ciąży, ale czy kontynuowanie przyjmowania tabletek może być szkodliwe?

5

Największe ryzyko zaciążenia niesie za sobą pominięcie którejś z pierwszych siedmiu i którejś z ostatnich siedmiu tabletek. Zatem mogło dojść do zapłodnienia i no cóż... albo brać dalej, albo przerwać ale koniecznie zrobić test ciążowy w dniu, w którym powinno wystąpić krwawienie z odstawienia.

6

w ulotce moich tabletek jest napisane tak samo, tylko że to oznacza, aby nie brać dalej tych tabletek, gdyż po prostu mogą one być szkodliwe dla teoretycznie istniejącego już zarodka. Bo powinna być także w ulotce wzmianka o tym, że nie należy przyjmować tabletek w czasie ciąży lub w razie podejrzenia ciąży.

7

Pewnie wsadzę kij w mrowisko, ale co tam. Może zamiast przyznawać się na publicznym forum do swojej intelektualnej indolencji, to póki co, zamiast seksem, zająć się na początek choćby zdaniem matury? To powinno rozwiązać sporo problemów - również z nauką czytania prostej ulotki.

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » nie rozumiem ulotki - proszę o pomoc ;)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018