Poniedziałek... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Poniedziałek...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Poniedziałek...

Dziewczyny, mam pytanie dotyczące poniedziałków, czy jesli wydarzy Wam sie cos w ten dzien, to ciągnie sie tak cały tydzien??? Bo u mnie sie to potwierdza, jak w poniedzialek cos zawale, wiem ze bedzie ciąglo sie to przez caly tydzien. Moze to tylko moja sugestia i kazde wydarzenie pod to podciągam??

Dzis wyjatkowo wczesniej wyruszylam do pracy, wsiadam do auta - nie odpala. Akumulator padł.. Pozyczylam auto od taty. W pracy caly czas stres i mase formalności.. Wyszlam z pracy , okazalo sie ze nie zabralam telefonu wiec sie wrociłam.. Pojechalam zatankowac, jade jade jade i bach ciach prach... sad Na maske wyskoczyla mloda sarna, na szczescie nie skrecilam , bo wpadlabym albo do wybetonowanego rowu, albo dobiłabym do słupa... Wyszlam z samochodu i jak zobaczylam maskę, zderzak a pozniej ta biedną sarnę dostalam jakiejs histerii. Tel na policje, do chłopaka. Kazali mi czekac, az ją ściagna z drogi...

Jak wrocilam do domu to byl znak zeby juz z domu sie nie ruszac, ale dziekuje Bogu za to ze nic wiecej sie nie stalo.. Ze nie spowodowalam kolizji z samochodem z naprzeciwka...

Czekam na kolejne dni..

Bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje sie bardzo samotny....

2

Odp: Poniedziałek...

Współczuję, ale może sama sobie tak wmawiasz i to się dzieje. Nigdy tak nie miałam, faktem jest, że nie przepadałam za poniedziałkiem , ale odkąd mam fajną pracę to i pndz polubiłam. Tak samo jak ludzie uważają że dzień 13. jest pechowy, nieprawda:)

3

Masz rację, ale kurcze mowią jaki poniedzialek taki caly tydzien. Zazdroszcze fajnej pracy smile

Bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje sie bardzo samotny....

4

Mercedeska napisał/a:

Dziewczyny, mam pytanie dotyczące poniedziałków, czy jesli wydarzy Wam sie cos w ten dzien, to ciągnie sie tak cały tydzien??? Bo u mnie sie to potwierdza, jak w poniedzialek cos zawale, wiem ze bedzie ciąglo sie to przez caly tydzien. Moze to tylko moja sugestia i kazde wydarzenie pod to podciągam??
Czekam na kolejne dni..

To się nazywa samospełniające się proroctwo
Według  prof. Zimbardo, samospełniające się proroctwo oznacza, że oczekiwania dotyczące jakiegoś zdarzenia czy osoby mogą zmieniać nasze zachowanie w taki sposób, że uzyskujemy to, czego oczekiwaliśmy. Mówiąc prościej, oznacza to, że przewidywania i przekonania mogą prowadzić do takich zachowań i działań, które powodują spełnienie tych przewidywań.

smile:)

Ja ciągle "tłukę" synowi do głowy, że jak wstaje rano z nastawieniem " dziś będzie w szkole beznadziejnie" - to będzie beznadziejnie smile póki młody ma osiem lat to jeszcze matki słucha i nie zawsze jest beznadziejnie;) coś pozytywnego jednak się znajdzie.

" Miłość jest o posiadaniu, pożądanie o chceniu . Pożądanie jest wyrazem tęsknoty, dlatego wymaga ciągłej nieuchwytności. Nie obchodzi go gdzie już było, lecz zachwyca się tym, dokąd zaraz podąży"

5

Oj tam różne rzeczy mówią smile Nie nakręcaj się tak, coś Ty. Jak zmienisz swoje nastawienie to i poniedziałki będą milej przebiegały smile Nie zazdrość big_smile hehe wink No miałam szczęście i mam robić to co kocham, choć nie wiem na jak długo , ale trzeba żyć dniem dzisiejszym , nie zamartwiać się na zapas, także Ty też się nie zamartwiaj całym tygodniem, nie oceniaj na podstawie poniedziałku wink No coś Ty, to tak jak mówią że jaka Wigilia taki cały rok i wiele innych bzdurek smile A jak ktoś się rozchoruje w wigilię bo go grypa dopadnie to w lipcu i sierpniu też będzie chory big_smile ? No jasne że nie. Postaraj się zmienić to zaprogramowane nastawienie odnośnie poniedziałku, wszystkiego dobrego wink

6

KGB napisał/a:
Mercedeska napisał/a:

Czekam na kolejne dni..

To się nazywa samospełniające się proroctwo
Według  prof. Zimbardo, samospełniające się proroctwo oznacza, że oczekiwania dotyczące jakiegoś zdarzenia czy osoby mogą zmieniać nasze zachowanie w taki sposób, że uzyskujemy to, czego oczekiwaliśmy. Mówiąc prościej, oznacza to, że przewidywania i przekonania mogą prowadzić do takich zachowań i działań, które powodują spełnienie tych przewidywań.

smile:)

Ja ciągle "tłukę" synowi do głowy, że jak wstaje rano z nastawieniem " dziś będzie w szkole beznadziejnie" - to będzie beznadziejnie smile póki młody ma osiem lat to jeszcze matki słucha i nie zawsze jest beznadziejnie;) coś pozytywnego jednak się znajdzie.

Kurcze wlasnie ja wiem o tym, ja ogladalam film,czytalam ksiazki o tym iz o czym myslimy non stop, to w koncu sie to zdarza. Musze czesciej myslec o tym by wygrac jakies 200 000 PLN tyle mi wystarczy , remoncik , auteczko z nowym akumulatorem no i chcialabym oplacic AC ! tongue big_smile

7

Oj u mnie kazdy poniedzialek to tragedia. Nie wazne czy wolny, czy roboczy. ZAWSZE jestem w zlym humorze, cos mnie boli i zawsze cos idzie nie po mojej mysli tongue

Life is hard. After all it kills you.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Poniedziałek...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018