Celebryta - kto to właściwie jest? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KULTURA » Celebryta - kto to właściwie jest?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: Celebryta - kto to właściwie jest?

Czy Antonio Banderasa możemy nazwać celebrytą? A Kasię Nosowską? Albo Makłowicza? Czy nazwalibyście celebrytką Marylin Monroe lub Charliego Chaplina?

Kim właściwie jest celebryta? Bo mnie się zaczęło to słowo kojarzyć z wytworami z Bóg-wie-kąd typu Jola Rutowicz, Frytka, Ken i ich "sprawa" w jacuzzi .... a nie wiem czy w Polsce nie od tego incydentu się zaczeło.

Nagle pojawiła się nijaka Joanna Horodyńska, która krytykuje wszystkie możliwe "gwiazdy" ( a może.... celebrytki?) za ubiór, chociaż jak na mój osobisty gust, jej styl ubierania cóż.... mnie odpycha i śmieszy, w połączeniu z wulgarną postawą wobec stylu innych.

No to czy my mamy jakichś celebrytów? I czym się różnią od GWIAZD?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Celebryta - kto to właściwie jest?

Celebryta to - moim zdaniem - ktoś, kto znany jest z tego, że... jest znany big_smile. Celebryta lubi bywać i ma tak zwane parcie na szkło. Nie musi mieć żadnych osiągnięć ani miana gwiazdy, nie musi wykazywać się nawet ponadprzeciętną wiedzą czy poziomem w jakiejkolwiek dziedzinie, najważniejsze, że mówi się o nim dużo i często.

Pierwsza z brzegu celebrytka, która przychodzi mi do głowy, to Natalia Siwiec. Pojawiła się nagle i bez konkretnego powodu, a jednak było jej w mediach tak dużo, że z dnia na dzień niemal wszyscy mieli na ustach jej nazwisko.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

3

To prawda: Natalia Siwiec. OK., była modelką, ale.....właśnie!  Nigdy nie rozumiałam fenomenu modelek: dlaczego są takie znane? Przecież ich rolą jest przejść się po wybiegu i pokazać nowy ciuch. I tyle!

4

Była modelką, ale na dobrą sprawę - kto znał jej nazwisko? Za to wystarczyło jedno zdjęcie, które w mgnieniu oka obiegło sieć, prasę i TV, po czym początkująca celebrytka poszła za ciosem - bywa gdzie tylko może, pcha przed kamery i tak jej się to kręci wink.

Catwoman napisał/a:

Nigdy nie rozumiałam fenomenu modelek: dlaczego są takie znane? Przecież ich rolą jest przejść się po wybiegu i pokazać nowy ciuch. I tyle!

No właśnie dlatego są znane, że są... znane - że je wszędzie pokazują, że to do nich wzdychają małolaty i to one są uosabiane jako niedościgłe ideały piękna. O gustach się nie dyskutuje, niemniej modelka w pojęciu wielu... brzmi dumnie.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

5

Celebryta?
Osoba, która robi wokół siebie dużo szumu, a pojawia się w mediach za pomocą prawdziwych lub zainscenizowanych skandali.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

6

No to wychodzi na to, że Doda jest przede wszystkim celebrytką smile
Zresztą, po to też weszła do programu "Bar"; chciała zabłysnąć ze swoim zespołem Virgin i cóż...udało się.

7

Myślę, że tak jak napisano powyżej, celebryta to ktoś kto ma parcie na szkło, ktoś kto nie ma żadnego talentu, czegoś czym mógłby się wyróżnić, bardzo często nie może się pochwalić wykształceniem a mimo to, pcha się do telewizji, gazet. Niestety ale ostatnimi czasy zamiast poznawać nowych utalentowanych artystów, słyszymy tylko w kółko o "królowej odbytu" N. Siwiec albo tych Grycankach, co "kręcą lody". Dla mnie osobiście takie osoby i to co sobie reprezentują jest zwyczajnie żenujące...

8

Ano właśnie, Grycanki przecież się pojawiły smile Nie wiem co prawda, co robią te młode, bo Marta Grycan chyba prowadzi restaurację (?) A teraz modne się zrobiło gotowanie na ekranie.

9

Pseudo narcyz, czyli pozer. Czasami też prawdziwy.

10

Monroe jaka nie byla, to cos robiła. Celebryta bym ja nie nazwala, a wlasnie ludzi pokroju Natali Siwiec, Joli Rutowicz, ktorym to brak jakiegokolwiek talentu, nic nie robią Procz szumu Wokol siebie.

Zamknij oczy,ale nie umieraj... Masz prawo do płaczu...       
A teraz wstań i walcz o następny dzień...

11

Tylko, że u nas są już są sami celebryci. Bez względu czy jesteś Rutowicz, Rozenek, Chylińską, Popek, Kwaśniewską, Tuskową czy jakimś aktorzyną z marnego serialu jesteś celebrytą wink U nas kinematografia leży i kwiczy, na palcach jednej ręki można policzyć aktorów, którzy grają w teatrze czy konkretnych filmach. Cała śmietanka towarzyska pławi się w wyimaginowanej otoczce "gwiazd" polskiej celebrytomanii.

Powiedzcie mi na przykład, czy taki Ryszard Kalisz, który nie robi w rządzie nic pożytecznego, za to na salonach, w gazetach, radiu(o) pojawia się z ładną, młoda blondynką i kłapie gębą non stop, jest jeszcze politykiem czy już celebrytą na państwowym wikcie? ;P

12

A detektyw Rutkowski? Nie podważam jego kompetencji jako detektywa, ale dlaczego on sie znalazł na salonach? To, że ma słabość do młodych kobiet- już wiemy:)

13

Przykładów można mnożyć na kopy. Ja wiem, że życie celebryty to nie bajka - nie okłamujmy się lans kosztuje, ale coś za coś albo pracujesz, albo się pokazujesz big_smile

14

Jest masa ciekawszych rzeczy do komentowania lub dyskusji, litości. tongue Ja rozumiem, że recesja, kryzys, regres i ogólnie nuda ale żeby aż tak? big_smile

Gdy osiągasz coś czego pragnąłeś - jesteś w tym dobry. Jeśli udaje Ci się zrobić to samo gdy inni nie wierzyli że Ci się powiedzie - jesteś lepszy niż byłeś. Ale gdy zdobędziesz to o czym marzyłeś zaczynając od kompletnego zera i dna, gdy spełniają się rzeczy o których nawet nie marzyłeś - wtedy jesteś profesjonalistą.

15

Kiedyś zastanawiałam się ze znajomymi, z czego właściwie żyją celebryci? Wierzyć mi się nie chciało, że za parę fotek na salonach, można żyć na wysokim poziomie i to w stolicy.
Sprawa się poniekąd wyjaśniła: kilka celebrytek stanie przed sądem za sutenerstwo.

16 Ostatnio edytowany przez Averyl (2013-03-06 00:14:57)

Olinka napisał/a:

Celebryta to - moim zdaniem - ktoś, kto znany jest z tego, że... jest znany big_smile.

Zgadzam się w 100%.

Ja czasem mam problem z okładkami - bo nie wiem, czy to celebryta, czy nie. Czasem ktoś mówi: "ta aktorka z serialu X, nie kojarzysz, ona grała w serialu Y" no niestety nie kojarzę gwiazd z telewizyjnych tasiemców sad
...dlatego jedym ze stałych poranych zajęć jest przegląd pudelka, albo innego w tym stylu portalu.  wink

Catwoman - z czego żyją celebrytki? To równie ciekawy temat. Większość z nich musi pożyczać ciuchy, biedulki chodzą na te wszystkie przyjęcia, by coś zjeść, nie mówiąc już o tym, że prawie każda jest na debecie.
Celebrytki powinny założyć jakąś fundację, co by ten 1% im przekazywać, przynajmniej na waciki, by miały.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

17

Averyl napisał/a:

Catwoman - z czego żyją celebrytki? To równie ciekawy temat. Większość z nich musi pożyczać ciuchy, biedulki chodzą na te wszystkie przyjęcia, by coś zjeść, nie mówiąc już o tym, że prawie każda jest na debecie.
Celebrytki powinny założyć jakąś fundację, co by ten 1% im przekazywać, przynajmniej na waciki, by miały.

One w ogóle mają ciężki żywot wink - kupują podróbki (na oryginały ich wyraźnie nie stać) i chodzą z nimi (lub w nich) w stresie, że ktoś się jednak zorientuje, że coś jest z nimi nie tak. Ja też od czasu do czasu kupuję (na przykład okulary przeciwsłoneczne), ale stresu nie mam, mało tego, ja nawet nie muszę niczego udawać wink.

18

Averyl ale fundacja to taka sprawa trochę dla ubogich wink A tutaj jak napisałam: z sutenerstwa można nieźle wyżyć.... zanim się nie trafi za kratki smile

19

Catwoman napisał/a:

Averyl ale fundacja to taka sprawa trochę dla ubogich wink A tutaj jak napisałam: z sutenerstwa można nieźle wyżyć.... zanim się nie trafi za kratki smile

Dlaczego fundacja to sprawa dla ubogich? Wikipedia zbiera 1% dla siebie - trudno powiedzieć, że uboga, jest wiele fundacji zbierających fundusze na rozwój nauki, czy inne cele. Fundacja Kidprotect  zbierała kasę na ekskluzywne wakacje prezesa.
Fundacja wcale nie musi być dla ubogich, a poza tym, tak jak też Olinka zauważyła u celebrytek bieda - tanie podróbki, itp. dlatego celebrytki staczają się do sutenerstwa/prostytucji. Poza panią Węgrowską (mam nadzieję, że nie przekręciłam nazwiska), która w poszukiwaniu miłości, to większość z powodu biedy to robi (nie stać je na bilet powrotny i dlatego podejmują taką pracę).

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

20

No biedne są, rzeczywiście. A jak jeszcze wykształcenia nie mają, to nie każda może Edytą Górniak zostać i co zostaje? Tylko burdel otworzyć, bo to zawsze lepsza sytuacja niż etat.

21

...czyli mamy jeszcze jedną cechę opisującą celebrytki poza tym, że są znane, to do tego biedne!

22

I to jest całe nieszczęście bycia celebrytką! Bo przecież to się z celem mija. No, chyba że poślubi bogatego (nie)celebrytę.

23

Catwoman napisał/a:

Kiedyś zastanawiałam się ze znajomymi, z czego właściwie żyją celebryci? Wierzyć mi się nie chciało, że za parę fotek na salonach, można żyć na wysokim poziomie i to w stolicy.
Sprawa się poniekąd wyjaśniła: kilka celebrytek stanie przed sądem za sutenerstwo.

Są jednak i takie, jak choćby Ania Mucha, która za to tylko, że jest Anią Muchą sama jeździ Mercedesem, a dziecko wozi w podarowanym wózku, przy czym wózek wart ponad 5 tys. złotych. Nooo... taką Muchą, to ewentualnie można byłoby być big_smile.

24

No teraz Ania Mucha jest niestety Anią Muchą, która ugrzęzła w serialach, chociaż zaczęła dobrze ('Lista Schindlera', "Młode wilki"...)

25

Bycie celebrytą - to jasna strona Księżyca, mnie przeraża ta niewidoczna strona.
Często celebryci mają rodziny, tak jak inni żony/mężów, dzieci, tak jak inni mają historie ze zdradami, rozwodami, używkami, itp.
Zastanawiam się, jak czuje się syn Doroty Stalińskiej, gdy gazetki dywagują na temat tego, kto jest jego ojcem, albo potomkowie Zbyszka Zamachowskiego, jak dowiadują się, co tatuś robi rano z nową partnerką. Kiedyś zaskoczyła mnie wypowiedź Kingi Rusin - 100% kobiety sukcesu, będącej również doskonałą matką. Otóż ona w tym zaganianym rozkładzie poświęca 15 min rano swoim córką. Wydaje się mało? Ale te 15 min. jest tak intensywne, że zastępuję praktycznie pozostałe 23 godziny i 45 min.

26

Averyl napisał/a:

Otóż ona w tym zaganianym rozkładzie poświęca 15 min rano swoim córką. Wydaje się mało? Ale te 15 min. jest tak intensywne, że zastępuję praktycznie pozostałe 23 godziny i 45 min.

Błagam, litości... No chyba że ma w szafie drzwi do Narnii  i u nas zwykłych śmiertelników mija 15 minut a tam 2 godziny...

Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Celebryta - kto to właściwie jest?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018