Problematyczna sytuacja z mamą chłopaka. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Problematyczna sytuacja z mamą chłopaka.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Problematyczna sytuacja z mamą chłopaka.

Spotykam się z moim chłopakiem od ok 1,5 roku. Z racji tego, że jestem od niego sporo młodsza zostałam przedstawiona jego mamie (ojciec nie utrzymuje kontaktu), stosunkowo niedawno. Mieszkamy 150 km od siebie, więc już za 3 razem jak byłam u niego w domu, również tam spałam. Na początku w innym pokoju, później już razem. Mojemu chłopakowi zależy na tym, żeby jego mama  lepiej mnie poznała, z tego co wiem jej także.

Podobno mnie polubiła, ale ja, prawdę mówiąc, unikam dłuższych rozmów, szczególnie, że nie jest to osoba otwarta i pogodna sad Do tego dochodzi oooogromna różnica wieku pomiędzy nami. Ona ma 60 lat, mój chłopak 30, ja jak wspomniałam jestem sporo młodsza i po prostu nie potrafię nawiązać niezobowiązującej rozmowy i znaleźć wspólnego tematu. Ona też mi tego w ogóle nie ułatwia... nie krępuje się w mojej obecności kłócić z moim chłopakiem i tym podobne... jeszcze nie widziałam, żeby się uśmiechała.

Uprzedzę pytania - mój chłopak mieszka z nią ze względów czysto praktycznych, ma wymagającą pracę, w której spędza czas od rana do wieczora. Niebawem się wyprowadzi, bo planujemy zamieszkać razem.

Jednak nie chciałabym po prostu "przeczekać" tego okresu, zależy mi na dobrym kontakcie z prawdopodobnie przyszłą teściową. Poza tym czuję się niekomfortowo w jej towarzystwie, a w końcu śpię w jej domu, jem z nią śniadania, obiady.

Chłopak opowiadał mi, że 'mamusia' jest dość agresywnie nastawiona do... wszystkiego. Praktycznie każdego jego kolegę, którego przyprowadził do domu, za coś skarciła (w końcu jest u siebie). I oznajmił, że mnie to prawdopodobnie też nie ominie. Bardzo się tego boję sad

Przez jej osobowość, mój chłopak i ona komunikują się prawie wyłącznie krzykiem... więc to oczywiste, że nie mogę włączyć się do rozmowy. Kiedy on chce żebym z nią porozmawiała, po prostu wychodzi i zostawia nas same.. więc na wsparcie nie mam co liczyć.

Jest mi z tym źle, bo ja mam bardzo otwartych i umiejących się zachować rodziców, więc gdy mój chłopak przyjeżdża do mnie, oni nawiązują z nim rozmowę itd.

Staram się cały czas uśmiechać na przekór napiętej atmosferze w jego domu, i nawiązywać rozmowę chociaż muszę przyznać, że jest ciężko. Warto dodać, że jeszcze nie tak dawno byłam osobą bardzo nieśmiałą i jeszcze ziarnko nieśmiałości się we mnie odzywa.

Proszę o pomoc - jak się zachowywać, o czym rozmawiać? A może wyolbrzymiam problem...?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Problematyczna sytuacja z mamą chłopaka.

Przede wszystkim; czego masz się bać?
To nie twoja matka,
to człowiek jak każdy inny,
jesteś sama [NAJPRAWDOPODOBNIEJ] pełnoletnia, a więc dorosła, odpowiedzialna za siebie.

Nie martw się na zapas! Zadnych problemów jeszcze nie było. Może.... zamiast drżeć z niepokoju, zapytaj ją po prostu, czy nie ma nic przeciwko, że sypiasz u nich- ja tak zrobiłam z moją obecną teściową smile Szczerość potrafi rozbrajać:)

3

Tak, jestem pełnoletnia.

Dzięki, uspokoiłaś mnie trochę...
Po prostu czuję się pod presją, bo mój chłopak cały czas mi powtarza, że powinnyśmy się lepiej poznać....
Zdaję sobie sprawę, że nie musimy się uwielbiać... Ale zależy mi na tym żeby mnie akceptowała...

4

No to przede wszystkim;
bądź zawsze szczera, jeśli jakaś sytuacja wygląda na niejasną, wyjaśnij ją krótko i treściwie smile

5

Ja swojej przyszłej teściowej kupiłam stroik świąteczny bo akurat zbliżało się Boże Narodzenie, masz dokładnie taką samą okazję, podaruj jej jakiś drobiazg, coś co sprawi jej przyjemność:) Może to przywoła uśmiech na jej twarzy i "ociepli" atmosferę?
A te "Względy czysto praktyczne" mieszkania z matką w wieku 30 lat, wcale nie brzmią dobrze tongue Ładnie to nazwałaś ale jak dla mnie to wygodnictwo, facet ma wygodny hotel tyle tylko, że obsługa czasem się awanturuje:P

6

Póki co nie przejmuj się, ale potraktuj to jako lekcję - nie dopuśc do tego, żebyście mieszkali razem z matką Twojego chłopaka.
To jego gadanie, że 'względy czysto praktyczne' to nic innego jak wygoda dla Twojego chłopa, bo ma ugotowane, wyprane i posprzątane.

Zrozumiałe jest to, że chcesz życ w zgodzie z przyszłą teściową i miec dobre stosunki, ale uwierz, nie zawsze się tak da.
Jeżeli się uda, to super - tego Ci życzę, ale jeżeli nie, to nie załamuj się. Czasami tak bywa.

7

tropaeum napisał/a:

Tak, jestem pełnoletnia.

Dzięki, uspokoiłaś mnie trochę...
Po prostu czuję się pod presją, bo mój chłopak cały czas mi powtarza, że powinnyśmy się lepiej poznać....
Zdaję sobie sprawę, że nie musimy się uwielbiać... Ale zależy mi na tym żeby mnie akceptowała...

Dlaczego powinnyście się lepiej poznać? Lepiej to powinnaś poznać swojego chłopaka, a nie jego rodzicelkę wink

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Problematyczna sytuacja z mamą chłopaka.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024