Pilnie potrzebna pomoc - przepis na tort urodzinowy! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Pilnie potrzebna pomoc - przepis na tort urodzinowy!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Pilnie potrzebna pomoc - przepis na tort urodzinowy!

Kochane kobietki, bardzo proszę o pomoc - czy któraś z Was mogłaby podzielić się ze mną jakimś sprawdzonym przepisem na tort urodzinowy? wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pilnie potrzebna pomoc - przepis na tort urodzinowy!

Słuchaj, a może taki z ptasim mleczkiem. ?

Trzeba upiec 1 biszkopt ( jasny). Następnie 1 puszkę mleka skondensowanego niesłodzonego ubić z 2 galaretkami ( 2 galaretki i 3 szklanki wody  rozpuścić i niech tężeje,ale nie za mocno).Do tego może być puszka owoców np. brzoskwinie, banany, mrożone tuskawki itp.

Na biszkopt dać ptasie mleczko( zielony kolor z galaretek) , ułożyć fantazyjnie owoce i zalać tężejącą galaretką np. wiśniową smile

Prosty i nie:) kaloryczny .

Można jeszcze biszkopty przełożyć bitą śmietaną i dać owoce.

A jeśli już naprawdę jest problem to pozostaje kupić krążki biszkoptowe,krem dr. Oetkera i już.

3 Ostatnio edytowany przez aniolek27 (2011-05-20 10:31:56)

Odp: Pilnie potrzebna pomoc - przepis na tort urodzinowy!

Nie jest to typowy tort, taki raczej torcik, zresztą jak sama nazwa wskazuje wink Ja osobiście nie lubię typowych wielkich słodkich tortów. Może komuś ten przepis się spodoba, pochodzi z gazetowych wycinków. Trochę go zmodyfikowałam - dodałam o połowę mniej wiórków i białej czekolady(w przepisie było po 200g, a ja mniej, czyli podane tu 100g) i myślę, że smak był w sam raz - słodki, a nie z tej słodkości aż mdły smile

Śnieżynkowo-kokosowy torcik

2-3 gotowe blaty biszkoptowe
1/2 śmietany 30%
2 opakowania bitej śmietany "Śnieżki"
100 g wiórków kokosowych
100 g bialej czekolady
lyzka konfitury morelowej
galaretka (smak opcjonalny)
różne owoce (mogą być z puszki)

Odlać 1/2 szklanki śmietany i podgrzać wraz z pokruszoną czekoladą. Delikatnie podgrzewać aż do rozpuszczenia czekolady, a następnie pozostawić do ostygnięcia. Galaretkę przygotować z godnie z przepisem na opakowaniu. Resztę śmietany ubić z proszkiem (2 opakowania śnieżki), następnie dodać wiórki, a także resztę śmietany z rozpuszczoną czekoladą. Powstalą masę rozsmarować na blatach biszkoptowych wraz z odrobiną marmolady dla smaku. Wierzch tortu udekorować owocami oraz zalać tężejącą galaretką. Pozostawić w lodówce do stężenia. Polecam!

Torcik ten robiłam  na święta wielkanocne, stąd wystrój:

https://lh6.googleusercontent.com/_weLPZ3QU5-M/TdYlmTLS86I/AAAAAAAAEps/lHvUGxZF6Hc/s512/Torcik%20kokosowy-1.JPG

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Pilnie potrzebna pomoc - przepis na tort urodzinowy!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024