alimenty dla zony - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: alimenty dla zony

Mam 100% utraty zdrowia-nowotwor,stomia,reka ze srubami po zlamaniu.Mam mala rente z tego tytulu.Czy moge sie ubiegac o alimenty od meza?Zostawil mnie na pastwe losu.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: alimenty dla zony

Możesz.

3

Odp: alimenty dla zony

Możesz się ubiegać o świadczenie dla siebie. Jeżeli nadal jesteście małżeństwem, oprzyj się na poniższym artykule kodeksu rodzinnego i opiekuńczego:

Art. 28. § 1. Jeżeli jeden z małżonków pozostających we wspólnym pożyciu nie spełnia ciążącego na nim obowiązku przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny, sąd może nakazać, ażeby wynagrodzenie za pracę albo inne należności przypadające temu małżonkowi były w całości lub w części wypłacane do rąk drugiego małżonka.
§ 2. Nakaz, o którym mowa w paragrafie poprzedzającym, zachowuje moc mimo ustania po jego wydaniu wspólnego pożycia małżonków. Sąd może jednak na wniosek każdego z małżonków nakaz ten zmienić albo uchylić.

Jeżeli została orzeczona separacja lub rozwód, a Ty nie zostałaś uznana winną rozpadu pożycia - możesz się ubiegać o alimenty na siebie, jeżeli w wyniku powyższego popadłaś w niedostatek. Natomiast jeśli za wyłącznie winnego rozkładu małżeństwa został uznany mąż, alimenty należą Ci się mimo niepopadnięcia w niedostatek, ale w sytuacji, kiedy Twoja sytuacja materialna uległa pogorszeniu.

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018