Pragnienie Dziecka przez Kobiete. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Pragnienie Dziecka przez Kobiete.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: Pragnienie Dziecka przez Kobiete.

Witam. Mam dość dziwny problem ze swoją kobietą, nie wiem jak tu dobrze to opisać, byście mnie źle nie zrozumieli.
Mamy po 20 Lat, jesteśmy ze sobą już od 4 lat. Ślubu nie mamy, mieszkania swojego również też, mieszkamy u moich rodziców, którzy niestety mają ciężką sytuację finansową i raczej w "rozpoczęciu' nowego życia nam nie pomogą, dziewczyny rodzice również zbyt dobrze z pieniądzmi nie stoją. Więc jesteśmy raczej zdani na siebie. Ja pracuje przez agencje pracy tymczasowej i dostaję rentę. Dziewczyna stałej pracy nie ma, chodzi na tak zwane sezonówki (jabłka, wiśnie itp).
U mnie w domu też jest raczej problem, stare nieszczelne okna (koszt wymiany wszystkich 15tys. zł więc kwota nie mała) Brak ciepłej wody (uszkodzona gdzieś rura w ścianie, cięzko do zlokalizowania)
Często Kochamy się bez żadnych zabezpieczeń, Ostatnim razem jak moja kobieta robiła test ciążowy. Przyszła uśmiechnięta i wesoła (Chciała mnie sprawdzić) zapytała mnie ile chciałbym, żeby było tych kresek. Odpowiedziałem, że jak na obecną sytuacje jedna (brak ciąży), strasznie posmutniała i mało się nie rozpłakała (wydaje mi się, że miało to oznaczać, że chciałbym żeby była w ciąży)
Ja z jednej strony chciałbym mieć już potomka, ale finansowo to jest po prostu nie możliwe. Widzę, że mojej kobiecie strasznie zaczyna odzywać się instynkt macierzyński.
Sam ślub, to wydatek kilkunastu tysiecy.
Nie wiem jak bym udźwignął obowiązek utrzymania siebie, Mojej kobiety i dziecka, do tego brak ślubu też trochę komplikuje, może sam cywilny nie jest tak kosztowny, ale czy bez kościelnego moje dzieci miały by szanse na chrzest?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pragnienie Dziecka przez Kobiete.
markus269 napisał/a:

Ślubu nie mamy, mieszkania swojego również też, mieszkamy u moich rodziców
(...)
Ja pracuje przez agencje pracy tymczasowej i dostaję rentę. Dziewczyna stałej pracy nie ma, chodzi na tak zwane sezonówki (jabłka, wiśnie itp).

Obecnie Wasza sytuacja w całości przemawia przeciwko posiadaniu dzieci. Chęć spłodzenia potomstwa nie może być zachcianką, oprócz kierowania się instynktem trzeba także trzeźwo myśleć. Z czego zamierzacie utrzymać rodzinę? Gdzie planujecie mieszkać?

3

Kochajcie się dalej bez zabezpieczenia, to już wkrótce Wasz "problem" się rozwiąże. Co za nieodpowiedzialność...

4

Musisz porozmawiać ze swoją dziewczyną, prawie każda z nas będzie ją rozumieć, no ale zdrowy rozsądek najważniejszy dziecko musi miec wszystko, pieluchy, nieraz mleko, sama wyprawka, ubranka, kosmetyki,szczeże z nia porozmawiaj powiedz że ty również chciałbyś miec dziecko ale nie tera najpier trzeba znaleść dobra prace a  przynajmniej na peły etat i z umowa co najmniej na 2-3 lata.

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
Dominika 23.10.2009r. ur.cc 21. 45
Kacper Mikołaj 04.04.2012r. ur cc 12.30

5

pomijajac fakt że nie macie stałej pracy i macie dopiero po 20 lat,to gdzie chcecie sprowadzić dziecko na świat,do domu w którym wieje z każdej strony,gdzie nie ma gdzie sie umyć,pewnie co tam nagrzać wody do kapania małemu dziecku,ale po co ma od małego żyć w fatalnych warunkach?nie lepiej poczekać chociaż 5 lat,trochę się odbić od dna i dopiero myśleć o założeniu rodziny?
ja żyje bez ślubu,moje dzieci są ochrzczone i księża żadnej łaski nie robili że mi je ochrzcili,pogadali trochę to fakt ale jak pieniądze dostali to się zamknęli smile
ja fakt urodziłam pierwsze dziecko w wieku 19 lat,przyznaję że z wpadki, ale miałam warunki,mieszkanie, faceta co był w stanie nas utrzymać
u mnie jest chłopak w miejscowości,ma 20 lat,dziecko mu sie urodziło w kwietniu (matka dziecka niecałe 18 lat),jak ich widzę to z jednej strony mi ich szkoda,bo ani razem nie mieszkają ani nie maja za co żyć,a z drugiej  strony ich nie żałuję,chciało się im bzykać to teraz mają problem

6

Oj wiem co znaczy jak wieje w domu jak przyszłam do swojego męża to było okropnie, stare okna wszędzie dopiero jak zaszłam w ciąze wymieniliśmy okna, ciepła woda jest tyle że trzeba palić w kuchni, ale jak nie było tych nowych okien było zimno jak niewiem co.Praca na pełny etat, i choc małe mieszkanko. Dzecko mósi mieć warunki do życia, mósie je mieć z czego utrzymać z samego cyca i waszej miłości  dziecka nie wyrzywicie i nie utrzymacie.Zacznijcie się zabespieczać.

7

Do tego, co już tutaj napisano, dodam jeszcze, że wystarczy najzwyczajniej w świecie nie zapominać o zabezpieczeniu w czasie seksu. Chcesz oszczędzać na prezerwatywach kosztem martwienia się, ile pieniędzy będzie potrzebowało dziecko w razie ewentualnej wpadki? wink Zapewniam, że dziecko jest o wiele droższe niż prezerwatywy wink

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

8

Ja rozumiem Twoją dziewczynę, czasem nadchodzi czas, że kobieta pragnie dziecka, ale faktycznie w tej chwili powinniście się wstrzymac. Nie chodzi mi o wiek, chociaż fakt, jesteście młodzi, ale różni ludzie w różnym czasie dojrzewają. Zakładając, że dojrzeliście do decyzji, musicie wiedzieć, że dziecko to wydatek. Ciężko jest z pracą, a jak Twoja partnerka zajdzie w ciąże na pewno nikt jej nie przyjmie. Ty jeśli nie masz stałych dochodów tez jest problem, bo możesz teraz mieć pracę a za miesiąc nie.  Poza tym warunki w domu też nie są łatwe. Gdybyś mial stałą pracę za powiedzmy 1500 zł i w domu taką sytuację, że rodzice pomogą itp., to już by było dużo lepiej, bo już jakieś pieniądze byś co miesiąc miał i kąt u rodziców. A w tej chwili może się okazać, że macierzyństwo wcale nie okaże się tak różowe jakbyście tego chcieli. Dajcie sobie np. 2 lata - wbrew pozorom to nie jest długo. Poczekajcie, uzbierajcie trochę pieniążków na wyprawkę: wózek, łóżeczko itp., aby mieć już coś z czego kupicie potrzebne rzeczy. Może Ty dostaniesz stałą pracę itp. Ja bym się wstrzymała przynajmniej rok czy dwa, żebyście nie żałowali.
Na tym polega różnica pomiędzy instynktem a popędem. Ludzie nie mają instynktów, mają popędy nad którymi panują, ano właśnie dlatego, aby racjonalnie myśleć i zastanowić się nad tym co dalej, czy teraz jest możliwość itp.

9

smile ten wątek umieścił mój chłopak a teraz już narzeczony. On chyba nie jest świadomy, że ja wiem że on tu pisał. Chciałabym powiedzieć Wam, że jestem w ciąży i nie jest wcale tak źle, jak przedstawił to mój facet. O tuż po pierwsze przy ślubie bardzo pomaga nam nasza rodzina tak więc dużych problemów finansowych nie ma. Po drugie facet postarał, się i znalazł prace, są duże szanse że to będzie praca na stałe. Po trzecie po przemyśleniach i odpowiedniej kalkulacji doszliśmy do wniosku, że będzie remontować domek w którym ok 30 lat temu mieszkali jego dziadkowie a pieniążków tam tak bardzo dużo nie potrzeba, poza tym z wesela na pewno uzbieramy małą sumkę, która nam pomoże na starcie. Podsumowując chodzi mi o to, że jak dwoje ludzi bardzo czegoś pragnie to można pokonać wiele problemów. Nie mówię że będzie łatwo, ale to nie są ,,góry nie do zdobycia" smile

10

Moniuś to gratulację z całego seca:) a który to juz tydzień?:)

11

a dziękuję smile
15 tydzień smile

12

Mimo wszystko dla mnie zaczynanie od poczęcia dziecka, zamiast od zapewnienia mu dobrych warunków do rozwoju, to nie jest najlepszy pomysł.

13

Zgadzam się z Tobą ale zdążyłam też zauważyć,  że mój facet jest taka osobą, że jak nie musi to się nie ruszy. Tak więc podejmując taką decyzje miałam pewność, że sprostamy temu zadaniu smile

14

Żeby to było takie proste, że jak się człowiek ruszy, to pieniądze zaczną się sypać z nieba.
Podjęcie takiej decyzji mieszkając u rodziców, żyjąc z jednej pensji (jesteś ubezpieczona?) to jest dla mnie skrajna nieodpowiedzialność.

Zrozumieć nie mogę jak to jest i skąd to się bierze, że jedni usamodzielniają się, harują, kalkukują, myślą przyszłościowo, są odpowiedzialni, a inni beztrosko się rozmnażają pod dachem rodziców.

15

monius180 napisał/a:

smile ten wątek umieścił mój chłopak a teraz już narzeczony. On chyba nie jest świadomy, że ja wiem że on tu pisał. Chciałabym powiedzieć Wam, że jestem w ciąży i nie jest wcale tak źle, jak przedstawił to mój facet. O tuż po pierwsze przy ślubie bardzo pomaga nam nasza rodzina tak więc dużych problemów finansowych nie ma.

Moze Ty nie masz, a jak to jest z rodziną? Myślisz, że ich stać na wydatki zwiazane ze slubem? czy może po kryjomu zaciągają kredyt, byle córcia ślub miała?

monius180 napisał/a:

Po drugie facet postarał, się i znalazł prace, są duże szanse że to będzie praca na stałe. Po trzecie po przemyśleniach i odpowiedniej kalkulacji doszliśmy do wniosku, że będzie remontować domek w którym ok 30 lat temu mieszkali jego dziadkowie a pieniążków tam tak bardzo dużo nie potrzeba

"Są szanse" nie oznacza "na pewno tą pracę stałą ma". Patrz realistycznie. Jesteś pewna, ze dużo nie trzeba do wyremontowania przeszło 30 letniego domu? Wyliczyłaś i masz to czarne na białym, czy to taka Twoje optymistyczna, ciążowa euforia?

monius180 napisał/a:

poza tym z wesela na pewno uzbieramy małą sumkę, która nam pomoże na starcie

Żebyś się nie przeliczyła. I co to w ogóle oznacza "na starcie". To jeszcze becikowe sobie dolicz i na pewno będziecie żyć długo i szczęśliwie.

monius180 napisał/a:

Podsumowując chodzi mi o to, że jak dwoje ludzi bardzo czegoś pragnie to można pokonać wiele problemów. Nie mówię że będzie łatwo, ale to nie są ,,góry nie do zdobycia" smile

No nie, do zdobycia są potrzebne pieniądze. Jak z twoim ubezpieczeniem? Pomyslałaś, czy z jednej jego pensji wyżyjecie wszyscy? Jakie warunki zapewnisz swojemu dziecku? Czy po prostu dalej będziesz liczyła na rodzinkę?
Fajnie, ze się cieszysz z ciąży, ale moim skromnym zdaniem nie jesteś do końca świadoma tego, w co teraz wchodzicie. I co na to Twój facet tak serio?
W ogóle dobrze, ze familia Wam pomaga, ale czy pomyślałaś o tym, jakie obciążenie finansowe im nakładacie? Bo mam wrażenie, ze na wydatkach ślubnych się nie skończy. Za te pieniądze, które wydacie teraz na ślub, rodzice Twojego chłopaka mogli sobie wymienić okna, albo naprawić tę rurę, przez którą nie mają cieplej wody.

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

16

Strasznie na mnie naskakujecie. Początkowo też się bałam i mój facet jak z nim rozmawiałam także miał wątpliwości. Ale rozmawiałam z rodzina. To nie do końca jest tak, że to dla nich będzie niewiadomo jak duży problem. Widzę jak rodzice się cieszą. Początkowo z narzeczonym chcieliśmy przyjęcie weselne na zasadzie w domu obiad (mieszkamy w dużym domu i by napewno było to możliwe), ale moja mama się uparła że chce wynająć salę. I nie dało się jej odwieść od tego pomysłu. Miałam odłożone pieniążki na suknie ślubna, ale moja babcia zrobiła mi prezent i sama zafundowała mi suknie. Dużo nie wydała. Rodzice chłopaka kupują alkohol po trochu co miesiąc. I naprawde widzę, że nie mają problemów finansowych. Jest kasy troche mniej owszem ale wszyscy dają rade nie zadłużając się.
Mój facet jest taka osobą która tak będzie kombinowała że poradzi sobie z praca i tego jestem pewna w 100%. Ja już rozmawiałam ze znajomym że po urodzeniu mogę przyjść do niego pracy w takich godzinach jakie będą mi odpowiadały.
To nie jest ciążowa euforia jak to stwierdziłaś tylko naprawde dużo rozmawiałam z mama i przyszłymi teściami.
Propo domku z narzeczonym wzieliśmy kartke i wyliczyliśmy ile mniej więcej kasy będzie potrzebne.
Rodzice mojego faceta mogli wcześniej powymieniać okna ale nie mogli się zebrać. Jeżeli chodzi o ciepłą wode chłopak trochę pomyśleli pokombinowali i zrobione. Jest ciepła woda.

jestem ubezpieczona na pośredniaku a do znajomego jak będę tam pracować to na czarno.

17

Mogłabym zrozumieć ten szalony pośpiech gdybyś była z 15 lat starsza. Macie dopiero po 20 lat, nie lepiej najpierw stanąć na nogi? Zacząć dorosłe życie od usamodzielnienia się? Nie chciałabyś, żeby Twoje dziecko miało lepszy start, niż Ty?
Tu nie chodzi o naskakiwanie na Ciebie, tylko o uświadomienie Ci pewnych rzeczy.
W każdym razie życzę Ci, żeby wszystko ułożyło się tak jak to sobie zaplanowałaś.

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Pragnienie Dziecka przez Kobiete.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018