Brak Winietek na stołach to Czeski film - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Brak Winietek na stołach to Czeski film

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 29 ]

Temat: Brak Winietek na stołach to Czeski film

Ja i mój Mąż mieliśmy szczęście otrzymać zaproszenie na dwa wrześniowe wesela moich koleżanek jedno odbyło się już w zeszłą sobotę a drugie obędzie się  w przyszłą sobotę. Moje dwie koleżanki za sprawą tego że ich śluby od będą się  własnie tydzień po tygodniu  wszystko planowały razem  doradzały sobie i naradzały się. Wpadły też na wybitny pomysł (jak dla mnie tragiczny) że nie będą miały winietek na stołach tylko  goście usadzą się sami. Powiem wam brak winietek to czeski film. W dniu ślubu koleżanki racji tego że pod koniec mszy się rozpadało  więc składanie życzeń zostało przełożone na sali restauracyjnej. I tam zaczął sie chaos goście ustawili sie w kolejce do życzeń, ci  co już  złożyli szybko polowali na miejsca a siadali tak że były między nimi luki trzech krzeseł  wolnych zamiast siadać koło siebie. Kolejka życzeniowa była dość długa a ja z moim mężem miałam szczęście być na jej końcówce i kiedy już złożyliśmy życzenia młodej parze okazało że już nie ma dla nas podwójnego miejsca przy stole. Goście się tak rozsiedli że zostało między nimi miejsca pojedyncze. Stwierdziłam że to pół biedy poprosimy kogoś żeby się przesiadł się krzesełko dalej a my się wciśniemy już nie patrząc czy znamy tą osobę czy nie. Niestety proszenie nic nie dało  bo ten gośc nie zna tego gościa i nie usiądzie tam. W efekcie tego zamieszania kiedy goście jedli już  drugie danie ja z mężem stałam wściekła na korytarzu koło sali. Moja koleżanka (Panna Młoda) starając się wyprostować zamieszanie była zmuszona poprosić pana z zespołu muzycznego żeby ten poprosił  gości o udostępnienie ma miejsca. W efekcie nadał komunikat przez mikrofon:Drodzy goście proszę o ustąpienie miejsca tym głodnym nieszczęśnikom. Myślałam że się ze wstydu zapadnę, wszyscy mieli ubaw ale my nie. Kiedy ustąpiono nam miejsca usiadłam koło 50 letniej cioci pana młodego która  przez całe wesele opowiadała na co to ona nie chorowała.Bawiliśmy sie raczej średnio. Pan wodzirej co jakiś czas strzelał jakąś ripostą przez mikrofon w nasza stronę np: Jak tam jeszcze nikt was nie podsiadł ehh..Na poprawinach nie byliśmy za długo został nam zły posmak weselny.  I teraz w sobotę  mamy iść na następne wesele gdzie nię będzie  winietek. i Brak nam  totalnie chęci żeby tam iść...został uraz. Moim zdaniem jednak winietki spełniają swoją rolę jest jakiś ład i porządek a nie jedno wielkie zamieszanie..

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Brak Winietek na stołach to Czeski film

tak masz racje,powinny być te winietki,nie jest fajnie siedzieć obok jakiejś babci czy ciotki której właściwie nie znamy,byłam na weselu u kolezanki która miała te winietki,dobrała towarzystwo tak że wszyscy byli zadowoleni:)

3

A ja mam wręcz odwrotne doświadczenia. Byłam na dwóch weselach na których każdy usadzał się sam i nie było żadnych problemów. Najczęściej ci co wcześniej złożyli życzenia zajmowali kawałek stołu, a potem dosiadali się do nich znajomi. Zdarzały się sytuacje w których ktoś nie bardzo miał gdzie usiąść, ale jakoś zawsze ktoś się szybko poprzesadzał i nie było problemu.

Byłam również na dwóch weselach na których winietki były. Sprawiły one więcej problemów niż można się było spodziewać. Co najmniej połowa gości na obu weselach była niezadowolona. A to ojciec chciał, żeby syn siedział koło niego, a nie z rówieśnikami, a to znajomi młodych byli posadzeni razem, a okazało się, że znajomi młodego z jakiegoś powodu nie lubią znajomych młodej, a to ciotka była obrażona, że siedzi koło drugiej z którą przed laty się pokłóciły... Czysty horror. Kto jest niezadowolony i dlaczego stało się głównym tematem rozmów przy stołach.

4

zdecydowanie winietki!!

Byłam na weselu gdzie ich nie było i był....dokładnie czeski film! Każdy usiadł gdzie chciał, ale tak sie złozyło, że usiedliśmy obok gosci mamy panny młodej ,która nas......przepędziła, uznając, że powinniśmy siedzieć z młodymi!! A nam sie akurat podobało tam!! Nie chciałam robic dymu na weselu koleżanki, więc się przenieśliśmy ale to nie była fajna sytuacja. Całe usadawianie się zajeło gościom dobre 30 min.- nie tylko my mieliśmy taką sytuację, z wypychem, ale inni goście też.

Na weselach gdzie winietki były (m.in.u mnie) problemu nie było absolutnie żadnego- i tak, każdy mając swoje "zaklepane" miejsce przesiadał się później do woli, gdzie chciał, jak to na weselach smile  Ale obiad każdy zjadł w godnych warunkach, smile

5

Ja też jestem zwolennikiem winietek. Te wesela, na których ich nie było kończyły się tym, że część gości, którzy byli bardziej wtajemniczeni co i jak, wchodziło od kuchni (dosłownie) i rezerwowało miejscówki. Nie powiem, nie czułam się komfortowo.
Owszem winietki nie dają gwarancji super zabawy, ponieważ młodzi mogą nas nie usadzić w tym towarzystwie, które by nas najbardziej interesowało, ale przynajmniej dają ten komfort psychiczny, że już na wstępie nie musisz walczyć o dwa miejsca siedzące koło siebie. Poza tym jest to rozwiązanie idealne dla tych gości, którzy na weselu nie znają dosłownie nikogo poza Państwem Młodych.

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

6

Mnie jest absolutnie wszystko jedno koło kogo siedzę, ale jeśli mam wybór zawsze wybieram miejsce, które mi lokalizacyjnie najbardziej odpowiada smile  Winietki załatwiają sprawę- zostaję posadzona tam gdzie mam siedzieć, a potem krążę:)... jesli znam ludzi- zwyjle nie znam nikogo poza panną młodą.

7

Winietki obowiązkowo! Kiedyś nie było takiego zwyczaju, na szczęście teraz większość Młodych decyduje się na usadzenie gości według jakiegoś klucza.

Dzięki temu nie ma zamieszania i wpadek, że dla jakiejś pary nie ma miejsca. Daje to też Młodym możliwość wyróżnienia miejscem do siedzenia najbliższych im osób.

Obecnie popularne są też okrągłe stoły. Sama miałam takie i nie wyobrażam sobie, zastosować wolną amerykankę, przy takich stołach.

15.08 - Olek

8 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-09-16 12:43:15)

Jak są winietki i goście usadzą się wg nich to jest wszystko ok, ale gorzej jak goście zaczynają je przekładać nie patrząc na nic i właśnie potem się okazuje że przez takich "nadgorliwych" mimo winietek małżeństwo ma osobne miejsca, albo w ogóle znikają neutral

Pozdrawiam smile

"Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego."

9

ja byłam na 5 weselach (w tym jedno moje big_smile ). Winietki były tylko na jednym. Na pozostałych nie było i problemu tego kto gdzie siedzie również nie. A na weselu z winietkami bawiłam się dobrze...bo wolałam bawić się na sali niż siedzieć przy stole. Nie lubie jak ktoś każe mi siadać tu a nie tam. Dla mnie lepiej jest bez smile

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

10

Z własnego doświadczenia wiem, że winietki to bardzo dobry pomysł.
Na moim weselu również będę.

Warto dodać, że winietki [plus stojące obok nich pudełeczka na słodkości w tym samym stylu ] mogą stanowić bardzo gustowny rodzaj dekoracji stołu weselnego. smile

11

Jestem za winietkami - potwierdzone doświadczeniem smile

12

A ja z własnego doświadczenia wiem, że winietki to czeski film. Też byłam na dwóch weselach w tym miesiącu. Na jednym były te przeklęte karteczki. Weszliśmy na salę i zamiast cieszyć się pierwszymi chwilami młodych, toastem, pierwszym tańcem, to mój chłopak i ja szukaliśmy swoich nazwisk, ponieważ państwo młodzi ulokowali nas przy towarzystwie, którego nie znałam za dobrze. A ustaliliśmy koło kogo usiądziemy. Tym sposobem ja, mój chłopak i jego kuzynka lataliśmy, jak głupcy między stołami, żeby móc obok siebie siedzieć. No i nie byliśmy jedynymi, którzy tak robili.
Organizacja tych miejsc była chyba tworzona po pijaku.

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

13

Jaga Baba07 napisał/a:

A ja z własnego doświadczenia wiem, że winietki to czeski film. Też byłam na dwóch weselach w tym miesiącu. Na jednym były te przeklęte karteczki. Weszliśmy na salę i zamiast cieszyć się pierwszymi chwilami młodych, toastem, pierwszym tańcem, to mój chłopak i ja szukaliśmy swoich nazwisk, ponieważ państwo młodzi ulokowali nas przy towarzystwie, którego nie znałam za dobrze. A ustaliliśmy koło kogo usiądziemy. Tym sposobem ja, mój chłopak i jego kuzynka lataliśmy, jak głupcy między stołami, żeby móc obok siebie siedzieć. No i nie byliśmy jedynymi, którzy tak robili.
Organizacja tych miejsc była chyba tworzona po pijaku.

to wy zatem stworzyliście problem, a nie państwo młodzi i winietki smile

14

No właśnie nie, nikomu się to nie podobało, bo państwo młodzi porozrzucali rodzinę po stołach. W jednym miejscu siedziała córka na oko 20-letnia razem z jakimiś ciotkami i wujkami, jej rodzice siedzieli na drugim końcu też przy kimś ,kogo nie znali. Rodzice państwa młodych też nie byli zadowoleni. Podam nasz przykład- wiedzieli, że nie wszystkich jeszcze znam, myślałam, że posadzą nas przy rodzicach mojego chłopaka, ale ze zdumieniem zobaczyliśmy, że byliśmy gdzie indziej usadzeni. Bracia mojego chłopaka też byli porozrzucani. To jest organizacja? My stworzyliśmy problem? Nie, po prostu był bałagan.
A na drugim weselu nie było tych wizytówek i zdecydowanie nie spowodowało to żadnego bałaganu, bo każdy usiadł tam, gdzie chciał i na pewno nikt nie walczył o miejsca.

Winietkom/wizytówkom/karteczkom mówię  zdecydowane "Nie". Powoduje to niepotrzebne zamieszanie.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

15 Ostatnio edytowany przez MagdaEM. (2012-09-29 13:04:39)

Ja mam mieszane uczucia jeśli chodzi o winietki. Przed własnym weselem długo się nad tym zastanawiałam. Mąż był "za" a ja nie do końca. W rezultacie nie było tych winietek. Goście sami wybierali sobie miejsca i nie było problemu. Moja rodzina jest bardzo mała, więc usiedli razem. Rodzina męża jest za to bardzo liczna, ale też i bardzo zgrana. Młodsze towarzystwo usiadło razem niedaleko nas - Młodych.

Kilka miesięcy wcześniej byłam na weselu kuzyna - tam były winietki. Głównie dlatego, że wesele było duże na ponad 150 osób i Młodzi chcieli jakoś zapanować nad całym towarzystwem. Nie całkiem się to udało. Było dużo starszych ciotek i wujków, którzy nie znali tego i byli wręcz oburzeni. Ludzie zaczęli się przesiadać, zamieniać między sobą miejscami, itd. Panował chaos, mam wrażenie, że większy niż gdyby tych winietek nie było...

16

Dokładnie, wizytówki wprowadzają niepotrzebny chaos. Chyba, że państwo młodzi porozmawiają przed weselem z gośćmi i ustalą wspólnie z nimi obok kogo chcieliby siedzieć.

17

zwykle ludzi się ZNA, których się zaprasza i wiadomo koło kogo pewne osobniki chciałyby siedzieć- u nas tak było i z winietkami nie było żadnego problemu, ZWŁASZCZA że to tylko do obiadu- potem goście siadywali gdzie chcieli by porozmawiać ze sobą nawzajem, odwiedzali po prostu inne stoły.

18

I myślę, że w Waszym przypadku takich problemów, jakie ja zauważyłam czy też MagdaEM, nie było. Jeżeli u Ciebie nie było bałaganu, to dobrze, bo pewnie wiedziałaś, jak usadowić gości. Ja niestety piszę o tym, co było 3 tygodnie temu na weselu i, że większość gości nie była zadowolona z wizytówek. I też pisałam, że państwo młodzi porozrzucali rodziny gdzie popadnie. Nie było to przemyślane. Ale koniec końców usiedliśmy tam, gdzie chcieliśmy po zamianie karteczek. I również inni tak zrobili. Był to czeski film big_smile.

19

własnie! trzeba zadać sobie trochę trudu i zrobić plan- my rozrysowalismy stoły, ilosc miejsc i kombinowalismy jak kogo posadzic, i wszyscy byli happy. smile

20 Ostatnio edytowany przez Jaga Baba07 (2012-09-29 19:45:24)

No dokładnie to miałam na myśli big_smile. Ujęłaś to w jednym zdaniu.
Swoją drogą- ile Wam czasu zajęło logistyczne rozplanowanie miejsc dla gości? Był jeszcze na to czas w ferworze weselnych przygotowań?

21

Hm wiesz co.... jakieś 30-35 min ostatecznie.
Ferworu nie mieliśmy "typowego" bo w sumie WSZYSTKO załatwiliśmy w ciągu 2-3 tyg., ale jedno przyznaję: najwięcej czasu zajmują pierdoły smile

22

Nie cierpię jak nie ma winietek na stołach. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żebym siedziała z kimś kogo nie lubie/nie znam. Jak nie znam to poznam w końcu to wesele. Ale jak wszyscy lecą do stołów i o miejsce trzeba się prawie bić to wtedy nie jest miło...

23

Teo napisał/a:

Nie cierpię jak nie ma winietek na stołach. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żebym siedziała z kimś kogo nie lubie/nie znam. Jak nie znam to poznam w końcu to wesele. Ale jak wszyscy lecą do stołów i o miejsce trzeba się prawie bić to wtedy nie jest miło...

Choć z drugiej strony jak goście są kulturalni to potrafią się zachować i obejdzie się bez bicia. Za to gorzej jak zmuszeni przez państwa młodych muszą wesele spędzić w towarzystwie osób za którymi nie przepadają. Wiadomo, że na weselu się tańczy, bawi itd ale jednak chwilowe siedzenie za stołem jest nieuchronne.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

24

...jednak też nie ma sensu robić z siebie ufoludka i nie odzywać się do osób obok których się siedzi a ich się nie zna! Po to jest impreza, wódeczka by wszelakie lody przełamać smile

25

Catwoman napisał/a:

...jednak też nie ma sensu robić z siebie ufoludka i nie odzywać się do osób obok których się siedzi a ich się nie zna! Po to jest impreza, wódeczka by wszelakie lody przełamać smile

Otóż to! Jak się kogoś nie zna to się go pozna smile

26

Myślę sobie, że czasami Młodzi są sami sobie winni... Niestety ale nie wystarczy kupić/wydrukować piękne winietki żeby atmosfera była równie piękna. Trzeba sobie zadać trochę trudu i dobrze przemyśleć rozsadzenie gości biorąc pod szczególną uwagę gości, którzy mogą powodować problemy poprzez swoje chamowate zachowanie. Lub zwyczajnie takowych członków rodziny nie zapraszać. Zostawmy chamstwo w oborze a wesele będzie udane czy to z winietkami czy też bez. smile

27

ja już to wyżej napisałam, że winietki to jedno, ale winietki mają służyć WCZEŚNIEJ ZAPLANOWANEMU rozsadzeniu gości. No i jak zapraszasz tylko te osoby, które dobrze znasz- problemu nie ma smile

28

Na moim weselu w zeszłym roku były nie tyle winietki, co karty z imionami osób siedzących przy danym stoliku. Kto będzie koło kogo siedział, to już wg uznania, ale pogrupowaliśmy towarzystwo na konkretne grupy i z moich informacji wynika, że wszyscy byli zadowoleni. Zawsze na weselu ma się kogoś, kto ""nikogo nie zna", trudno jednak żeby siedział z parą młodą tongue więc jak się nie zna, to trzeba poznać jak piszą Teo i Catwoman big_smile

Jedynymi osobami, którym stolik nie pasował, była córka przyjaciółki mojej mamy z mężem, obcokrajowcem (Arab). Usiedli z moimi koleżankami ze studiów, sugerowałam się tym, że wszystkie mówią po angielsku a jedna z nich ma chłopaka obcokrajowca (Hindus). No więc im nie pasowało, bo inni z nimi nie rozmawiali :] Nikt się nie najmował na moim weselu na zabawiacza, jak chcieli rozmawiać, to mogli sami zagadać smile

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

Posty [ 29 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Brak Winietek na stołach to Czeski film

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021