Mam problem z córką ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Mam problem z córką ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

Temat: Mam problem z córką ?

Zacznę od tego mam 15 letnią córkę , do tej pory wszystko było w porządku  oceny bardzo dobre ,chwalona przez nauczycieli . Problem zaczął się od tego roku po przeprowadzce , zmiana szkoły otoczenia , opuściła się w nauce ciągłe telefony ze szkoły a to wagary  a to policja ją spisała .Rozmowy nic nie dają , kary również . Podpowiedzcie  co mam robić z góry dziękuję.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mam problem z córką ?

Zmiana otoczenia to już dużo a co dopiero zmiana otoczenia w okresie dojżewania.... czy córka nie była przeciwna temu żeby się przeprowazić?? Może w ten sposób mści się na Was ,że zrobiliście coś czego ona nie chciała..

02.02.2015 ET
09.02.2015 Beta 74
12.02.2015 Beta 323,3
17.02.2015 Beta 2349

3

może zaingeruj w psychologa? na pewno doradzi co i jak
a może chce zwrócić waszą uwagę na siebie?? trzeba szczerze wyłożyć kawę na ławę zapytać dlaczego tak sie zachowuje? jak do niej dotrzeć,co chce przez to wskórać?? może tak okazuje swój protest i myśli że jednak wrócicie na "stare śmieci".

Laleczka Mruczy

4

Nie nie była , cieszyła się przeprowadzką w końcu ma swój pokój . A zupełnie nie wiem co się z nią dzieje , co mogło wpłynąć na jej zachowanie .

5

a może koleżanki/koledzy tak na nią wpływają?? może chce sie podporządkować w szkole być lubianą i nie umie znaleźć swego miejsca??może ma takie towarzystwo hmm radziłabym porozmawiać z psychologiem szkolnym i wybadać to i owo

Laleczka Mruczy

6

Czasami myślę że to moja wina , człowiek  wiecznie zajęty pracą może za mało czasu poświęcam córce ale inaczej się nie da bo kto na chleb zarobi mąż sam nie da rady.

7 Ostatnio edytowany przez baraBarbara (2009-03-31 12:12:06)

to wprowadź w życie takie coś : jeden dzień w tygodniu wygospodaruj dla córki wiesz zabierz ją gdzieś na lody pogadajcie sobie tak szczerze jak kobita z kobitką niech ma w Tobie przyjaciółkę której może powiedzieć wszystko może czuje sie zagubiona i ją to przerosło ta cała przeprowadzka itd.. wybierz sie z nią do kina na jakiś babski film smile może powiedz by zaprosiła jakieś koleżanki do domu po prostu daj jej odczuć że może na ciebie liczyć
a może ją jakaś przykrość spotkała? w szkole poza szkoła?? rozmowa rozmowa i jeszcze raz rozmowa ale taka bez krzyków bez unoszenia sie na spokojnie przy herbatce wink

Laleczka Mruczy

8

Pomocy szukałam wszędzie psycholog był na pierwszym miejscu , kuratorium i nic żadnego rezultatu , rozmawiałyśmy na ten temat dlaczego tak się dzieje ciągle podkreśla , że to jej życie ale ja nie mogę stać obok i patrzeć jak sobie to życie marnuje

9

Wiesz tu masz rację wspólne wyjścia mogą zdziałać cuda . Może ktoś jeszcze coś podpowie .

10

osobiscie uwazam z ona swoim zachowaniem chce zwrocic na siebie uwage, prawdopodobnie zbyt malo czasu jej poswiecasz

... w życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów:
niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta ...

11

Nie ukrywam tego wcale sama doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że za mało poświęcam jej czasu ale ona nie jest sama , mam je dwie druga rozumie że musimy pracować ,że nie mamy zbyt wiele czasu dla własnych dzieci . Do pracy wychodzę o 3 w nocy  wracam o 18 i tak co 2 dzień więc powiedz kiedy znaleźć czas dla dzieci . Mam 1 dzień wolny od pracy wtedy siadamy 3 w kuchni i plotkujemy a ja szykuję jakieś porządne domowe jedzonko . Widocznie to za mało .

12

w takim razie moze popros o pomoc druga corke? moze ona bedzie potrafila porozmawiac z siostra...

... w życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów:
niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta ...

13

Wychowanie dzieci,a zwłaszcza nastolatków,to trudna kwestia.Za mało czasu poświęcamy dzieciom-wiadomo praca,szaleńczy tryb życia.Rozmowa daje duże efekty,ale już rozpoczęta od najmłodszych lat,aby dziecko poczuło w nas "bratnią duszą" i przyjaciela do zwierzań.Ja z moimi dziećmi nie mam i nie miałam problemów.Co poradzić....może przeczekać ten młodzieńczy bunt.Złym doradcom są :nerwy,krzyk,zakazy.

14

Dziękuję za odpowiedzi postaram się wygospodarować więcej czasu , dla córek .

15

Często tak się zdarza, gdy dziecko nie jest akceptowane przez rówieśników. Całą agresję wyładowuje na pozostałych osobach. Myślę jednak że więcej czasu powinnaś poświęcić swoim córkom. I tak  jak wcześniej dziewczyny się wypowiadały, musicie dużo rozmawiać za sobą, to również pozytywnie wpływa na wzajemne relacje.

16

czasem rozmowy rodziców niewiele dają wiem to z własnego doswiadczenia.
mam 16 letniego syna i mimo wielu pytan, prosb i rozmów nie mogłam do niego dotrzec a widziałaM ZE COS JEST NIE TAK
pomoc znalazłam nie u psychologa szkolnego tylko u psychologa poza szkołą ( psycholog od trudnej młodziezy) po 2 wizytach syn zaufał Pani psycholog i okazało sie ze problem był w szkole - syn był zastraszany przez kolegów i czasem nawet zamykany w szatni
wiem ze to moze mocno zabrzmiec ale my trafilismy na bardzo miła osobe i dalej korzystam ,
polecam takiego psychologa a napewno znajdzie przyczyne

samotna

17

mi się wydaje, że to młodzieńxzy bunt.
trzeba wiele cierpliwości..
przejdzie jej.

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

18

zmiana otoczenia,szkoly..byc moze,chcac przypodobac sie jako nowa,wybrala sobie w szkole towarzystwo wiodacych prym,i przez ta integracje ze srodowiskiem,dziewczyna jest ,,taka zmieniona?poznaj jej nowe srodowisko

19

Tak wyglada mlodzienczy bunt,burza hormonow i chec dominacji w srodowisku.Trzeba to przeczekac.
Ja mialam podobnie.moje dziecko,orzel w podstawowce.Kiedy poszla do gimnazjum,po paru miesiacach zaczelo sie.W pewnym momencie myslalam,ze strace corke.Byly narkotyki i sekta.Masakra.
W szkole wagary.Nauczyciele zamiast nam pomoc ,chcieli abym corke do innej szkoly zapisala.
Przez dwa lata przezylam horror.
Co robilam?Nie stosowalam zadnych kar i zakazow.Ona i tak robila to co chiala,a wszelkie dzialanie przeciw niej  byly wymierzone na mnie.Byla rozmowa.Nawet przestalam prosic ja o nauke i w pewnym momencie stwierdzilam,ze wlasciwie nie musi konczyc szkoly i nie musi sie uczyc.Przestalam "gonic"ja do ksiazek.Zaczelam tolerowac ja taka jaka byla.Chociaz w tajemnicy jezdzilam i sprawdzalam  w szkole.
Jaki efekt?
I polrocze II klasy,to praktycznie byly jedynki.Natomiast drugie polrocze,bylo zaliczone,nie na piatki,ale na trojki.Zadnej dwoi.Byla nawet 4 z polskiego.Byl to dla mnie szok.
Trzecia klase skonczyla z wysoka srednia.W tej klasie z dziewczyny z problemami zrobila sie fajna dziewczyna.Przede wszystkim zmadrzala.I nawet na tyle jej zaufalam,ze na miesiac sama pojechala na wakacje z kolezanka w gory.Balam sie czy nie wroci to pieklo,ale na szczescie nie.
Obecnie zdaje mature.Ogolniak skonczyla z paskiem czerwonym.Jeste, z niej dumna.I serce mi peknie,kiedy we wrzesniu sie wyprowadzi ode mnie

Liza,musisz to przetrzymac.W pewnym wieku zdanie rodzicow jest malo wazne.Wazne jest srodowisko.Jesli znajdziesz psychologa,ale psychologa z prawdziwego zdarzenia ,to poradz sie jeszcze.Kontroluj mloda dyskretnie ale zbytnio nie wchodz jej w zycie,bo bedzie jeszcze gorzej.
Ja to przezylam i moge Ci tylko wspolczuc.

20

Mon po przeczytaniu twojego postu zgadzam się z tobą. Znalazłyśmy z córką wspólny język wcześniej była zamknięta w sobie a teraz opowiada mi o wszystkim widzę zmianę u niej no i nie mam już telefonów ze szkoły o ciągłych wagarach poznała koleżankę która ma na nią chyba dobry wpływ bo jak na razie się to wszystko ustabilizowało. Dziewczynka którą poznała moja córka jest z innej wiary lecz mi to nie przeszkadza bo widzę ze moje dziecko zaczęło mieć jakiś cel i nie pogrąża się w tym całym bagnie do którego dążyła. Nie pali papierosów nie przychodzi pod wpływem alkoholu i jest wiecznie uśmiechnięta zrobiła się miła dla swojej siostry. Przede wszystkim poświęcam dzieciom więcej czasu i bardziej je kontroluje. Ale czy zaliczy tą klasę to nie wiem za dużo nałapała złych ocen ona twierdzi że się uda ale ja po rozmowie z nauczycielka wiem że historie będzie musiała zaliczyć w wakacje. Oby przez to znów się nie zniechęciła. Pozdrawiam serdecznie.

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Mam problem z córką ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018