Karmienie piersia.dieta mamuski co mozna jesc a co unikac?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Karmienie piersia.dieta mamuski co mozna jesc a co unikac??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Karmienie piersia.dieta mamuski co mozna jesc a co unikac??

chodzi mi glownie o pierwszy miesiac bo wiadomo ze wtedy trzeba uwazac, pozniej powoli wprowadzac rozne produkty. moze macie jakies fajne przepisy na potrawy bo mi juz ich brakuje??:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Karmienie piersia.dieta mamuski co mozna jesc a co unikac??

Kobietko jedz produkty lekko strawne jakis jogurcik, gotowana paróweczka, obiadek to misko gotowane bez ulepszaczy czyli bez wegety i jakiś tam gotowych przypraw, kwaśnych zup, chudy rosołek mozna zrobić ja nie karmiłam piersia ale pamiętam co mi doradzały połozne i gdzieś chyba mam zalecenia . Wierze ci ze nie masz pomysłów ja tez nie miałam jak wróciłąm ze szpitala i wymysliłam makaron nitki do tego gotowany piersnik na parze z brokułami +pomidorek , ale jak kto woli a potem jak pisałaś wprowadzać normalne jedzonko   smile

3

Odp: Karmienie piersia.dieta mamuski co mozna jesc a co unikac??

musisz unikać niektórych owoców i warzyw.. szczególnie pestkowych i wzdymających.. na mleko i jego przetwory też trzeba uważać.. smażone odpada.. no i w sumie nie wiem co jeszcze big_smile

4

Odp: Karmienie piersia.dieta mamuski co mozna jesc a co unikac??

Kobietko moim zdaniem podstawa to zupy bo jest w nich dużo wody i pokarmu nie zabarknie:-)

5

Odp: Karmienie piersia.dieta mamuski co mozna jesc a co unikac??

musisz obserwowac dziecko po zjedzeniu czegoś,ja w sumie jadłam wszystko,nawet piłam kawę i małemu nic nie było,fakt urodził się zimą więc jakiś fasolek,kapusty nie jadałam w tym czasie:)

6

Odp: Karmienie piersia.dieta mamuski co mozna jesc a co unikac??

Ja jadłam wszystko smile

kobietko. unikaj cytrusów i potraw wzdymających (kapusta,fasola,groch) i smażonych smile

7

Odp: Karmienie piersia.dieta mamuski co mozna jesc a co unikac??

ja tam jadlam mleko z platkami dosc czesto i jakos nic małemu nie bylo...a tak wszyscy przestrzegali i polozna i reszta zeby uwazac z mlekiem...smazone zaczelam jesc jak mały mial okolo 7 miesiecy.

8

Odp: Karmienie piersia.dieta mamuski co mozna jesc a co unikac??

Unikać:
= potraw wzdymających i ciężkostrawnych (mogą powodować bóle brzuszka i kolki u maleństwa)
- smażonych - również źle działają na mały brzuszek
- napojów gazowanych
- mleka (może wywoływać alergie u dziecka), dozwolone są natomiast jogurty i biały ser, podobno mleko kozie nie ma tak alergizującego działania jak mleko krowie
- cytrusów, truskawek, orzechów, jajek - są to produkty silnie alergizujące
- gotowej żywności (puszki, słoiki, koncentraty zup itp.) - ze względu na konserwanty, polepszacze smaku, zapachu i dużo różnorodnej chemii

Można jeść bez obaw:
- serki, jogurty,
- pieczywo, makaron, kaszę, ryż
- ziemniaki
- chude mięso (np. drobiowe), najlepiej gotowane, ale można też je upiec bez tłuszczu
- większość warzyw - marchew, brokuły, dynię, buraki, na początku lepiej zrezygnować z pomidorów
- jabłka, gruszki, banany

Jeśli brakuje Ci pomysłów to poprzeglądaj gotowe dania w słoiczkach dla kilkumiesięcznych maluszków. To co producent przygotował dla dziecka 5-miesięcznego Ty na pewno możesz jeść już teraz. Oczywiście, nie musisz jeść tej paskudnej papki, ale np. sama sobie przygotować "królika w brokułach", czy "kurczaka z jarzynami" smile
-

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Karmienie piersia.dieta mamuski co mozna jesc a co unikac??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024