Rozmowa kwalifikacyjna- mowic prawde? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Rozmowa kwalifikacyjna- mowic prawde?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Rozmowa kwalifikacyjna- mowic prawde?

Witam,

Trzy miesiace temu zrezygnowalam z pracy...nie była to łatwa decyzja ale mysle ze- pomimo trudnosci ze znalezieniem nowego zatrudnienia- była to słuszna decyzja.

Zwolnilam sie z pracy poniewaz firma w ktorej pracowalam byla tzw firma"Kogucik" bylam jedyna osoba zatrudniona w biurze, reszta to "wspolpracownicy" w terenie...w ciagu 6 miesiecy ktore tam przepracowalam firma zmieniala 2 razy obszar działalnosci, w dodatku zarabialam tam najnizsza krajowa a na 8 godzin roboczych pracy mialam na 30 minut, nudzialam sie tam strasznie, dostawalam do glowy siedzac sama w biurze o wymiarach 3/2metry...w ogole sie nie rozwijalam-wrecz przeciwnie, no i jeszcze zarabialam grosze... jestem ambitna, ciagle sie ucze i to napewno nie była wymarzona posada...

Na rozmowach kwalifikacyjnych czesto pytaja "dlaczego nie pracuje Pani w porzedniej firmie" gdy opowiadam jak bylo - darujac sobie szczegoly, ograniczajac sie do "firma nie dawala stabilnych warunkow zatrudnienia" dziwnie sie patrza i mysle ze to mnie spala;/ co mowic skoro prawda nie jest dobrze widziana?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rozmowa kwalifikacyjna- mowic prawde?

Może zamiast mowy o braku stabilnych warunków zatrudnienia (teraz dość powszechne jest, że firmy dają umowy na czas określony zatem one również nie dają stabilizacji) mów o tym braku możliwości rozwoju, nauki czegoś nowego, wyzwań, monotonii pracy. Choć to też zależy od tego na jaką ofertę aplikujesz. Jeśli będzie to praca z serii tych powtarzalnych taka odpowiedź teź może nie spotkać się z entuzjastycznym przyjęciem.

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

3

"brak stabilnych warunków zatrudnienia"  to dla mnie brak umowy o prace na czas nieokreślony. Od razu pomyślałabym że pracowałaś na umowie śmieciowej. A wiadomo że pracodawca chce jak najmniej za Ciebie płacić, więc mu się to opłaca. Wychodzisz z ciężkim orężem na przeciw niemu. Zwracaj uwagę na rozwój, podkreślaj że jesteś ambitna i masz dużo motywacji w sobie i dla siebie:) Albo może zmień rodzaj stanowisk na jakie aplikujesz? Może stać Cię na więcej?:)

siema!

4

Nie czułabym sie dobrze w innej pracy, lubiałam stanowiska dotychczas obejmowane, naprawde lubie papierki;) nie wiem...nigdy nie mowilam o tym, ze firma zmieniala obszar działalnosci dwa razy...moze powinnam? cholera osoby rekrutujące to przeciez tez ludzie, powinni zrozumiec moja sytuacje, tylko jak im to przekazac...;/

5

Ja dzisiaj miałam okazję być na rozmowie. Tyle razy chciałam wypaść lepiej na rozmowie, nieraz koloryzując, że dzisiaj postanowiłam być od początku do końca szczera...i mam wrażenie, że to był dobry krok. Czuję, że to była udana rozmowa. A co do wyników to zobaczymy.Mam nadzieję, że się uda!

6

Mola trafilam przypadkiem na Twój post w ktorym pisalas o tym ze strasznie sie nudzisz w pracy...chyba przezylismy to samo;) tez bylam jedynym pracownikiem i procz mnie i szefa nie bylo nikogo a ja z nudow dostawalam do glowy;/ tez zrezygnowalam z pracy sama...co dokladnie powiedzialas na rozmowie?:)

7

Oprócz odpowiedzi na standardowe pytania typu, czym się zajmowała Pani wcześniej, dlaczego zrezygnowała Pani z pracy i dlaczego chce Pani tu pracować, były pytania o firmę i o to jaka jestem. Dodatkowo miałam część rozmowy w J. angielskim. Także jakiś tam nowości za bardzo nie było;) ale...co najważniejsze poszłam na rozmowę na kompletnym luzie. Poza tym złapała mnie jakaś głupawka i strasznie dużo się śmiałam. Miałam fajnego rekrutera i były momenty, że oboje nie mogliśmy opanować śmiechu.;) Było tak sympatyczne, że w końcu sam zaczął mi opowiadać ile osób wysłało CV i ile zaprosił na rozmowę.:):):)

8

i co, udało sie?

9

no...teraz mogę się pochwalić. Znalazłam nową pracę! Wprawdzie nie tą, o której pisałam powyżej, ale stanowisko jest podobne. Także głowa do góry i do przodu.

10

Mówiłaś prawdę? smile

11

starałam się nie koloryzować i nadal myślę, że najlepiej mówić prawdę. Doświadczony rekruter szybko zauważy, że kłamiemy a to nas przekreśli na dalszym etapie rekrutacji.

12

Tzn. jeśli kłamiesz w sensie: interesuję się literaturą norweską, znam 3 języki i mam uprawnienia na wózek widłowy, to faktycznie jest to najgorsza ścieżka jaką można wybrać.
Natomiast delikatny lansik, oczywiście moim zdaniem, jest wskazany. Jeśli będziesz szarą myszką, to zginiesz w tłumie, chociaż na swoim fachu będziesz się dobrze znała. Trzeba pokazać ambicje, chęć rozwoju i to, że się będzie zaangażowanym.
Tak przynajmniej ja to widzę.

Gratuluję nowej pracy! smile

13

a dziękuję bardzo...  i trzymam kciuki za innych, którzy też czegoś nowego szukają:)

14

He he coś na wesoło dla wszystkich, którzy zastanawiają się czy na rozmowie kwalifikacyjnej mówić prawdę big_smile

My kobiety jesteśmy aniołami lecz gdy nam się podetnie skrzydła - lecimy dalej...... NA MIOTLE big_smile

15

Też gratuluję sukcesu smile
Ja rok temu byłam w tragicznej sytuacji finansowej, ale na szczęście znalazła się osoba która mi pomogła z nich wyjść, zaproponowała współpracę i dzięki niej stanęłam na nogi, o dziwo nie znała mnie wcześniej.
Teraz ja staram się tak ludziom pomagać smile

16

kwestia rozmów - ważne by dobrze się sprzedać, że tak powiem. Szczerość popłaca, ale taka, która zaprocentuje. Podam przykład - koleżanka była na rozmowie, zapytano ją - jakie ma wady - odpowiedziała - nie wiem, ale proszę zadzwonić do męża, on na pewno wszystkie wymieni big_smile, kolejna sprawa mój brat był na rozmowie - zapytano go - czemu właśnie nasza firma? Odpowiedział - bo nikt inny na moje CV nie odpowiedział i się zaśmiał smile
Na luzie, z wyczuciem. Wiele CV widziałem, patrzy się co osoba umie, na rozmowie, jaka jest. W CV no trzeba dodać troszkę, coś co zainteresuje dodać, inaczej ciężko...

Raz się żyje, więc przestań patrzeć, na to co powiedzą inni tylko :
Rób to co uważasz za stosowne !

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Rozmowa kwalifikacyjna- mowic prawde?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021