Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Czy jest tutaj ktoś kto jest higienistką stomatologiczną, czy może studiuje ten kierunek? Chciałabym iść na studia w tym kierunku,ale nie wiem jak jest później z pracą.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Witaj.
Na razie nie jestem nią, ale planuję właśnie studium o tym kierunku.
Wszyscy mówią, że fucha dobra. Moja ciocia skończyla ten kierunek i chwali sobie pracę ( zrobione ząbki za darmo ) i płacę, ale jak jest w rzeczywistosci, to tak naprawdę dowiemy sie z autopsji

3

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Byłabym przeszczęśliwa gdyby tak było,bo wybieram się na 3-letnie studia w tym kierunku.

4

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

to akurat taki kierunek, który zawsze będzie w cenie - ludzie zawsze będą musieli chodzić do dentysty smile no chyba, że kiedyś wszscy będą mieć sztuczne szczęki, ale to mam nadzieję nieprędko się zdarzy big_smile

5

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Co prawda to prawda, higienistka stomatogiczna na brak pracy chyba narzekać nie może smile Co więcej czytając ten wątek przypomniałam sobie o konieczności odwiedzenia dentysty, u którego nie byłam miliard lat. smile

6

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

a czym się różni higienistka stomatologiczna od asystentki stomatologicznej? widziałam, że są i takie i takie kursy

7

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

a czy higienistkę stomatologiczną można sobie zrobić w szkole policealnej? Chyba tak... Więc po co to studiować?

8

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

A są studia na higienistkę stomatologa? ... bo mi sie wydaje, że nie ma. Studia są ale na stomatologa, i to jest dobry zawód, można mieć własny prywatny gabinet i sporo się zarabia, a taka higienistka nie może, jest tylko pomocą dentysty "proszę podać wiertło" i takie tam... jak dla mnie koszmarna praca, i mało płatna, wiem bo moja koleżanka się tam uczyła, po pół roku zrezygnowała...

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

hmmm. na czym polega to studium i gdzie to można zrobić.

Juz dwa lata siedzę w domu z dzieckiem i mam tego dość. A wszędzie czytam, że potrzebują asystentki stomatologicznej.
Czy trzeba mieć jakieś predyspozycje?

10

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Jest studium dwuletnie. W niektorych miastach nawet darmowe na asystentke stomatolga. Praca na pewno sie znajdzie. Nie wiem jak zarobi w pl bo ja siedze w anglii i wiem ze tutaj mozna naprawde fajne peniazki jako asystentka zarobic tylko ze kurs angielski trzeba miec. Praca fajna stale godziny. Wazna hgiena osobista brak widocznego percingu i tatuazy.

11

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Ja jestem po dwuletnim studium na kierunku higienistka stomatologiczna w Sopockiej Szkole Medycznej i również pracuję za granicą, z łatwością znalazłam pracę w Anglii, ponieważ szkoła porządnie mnie przygotowała i pomogła mi w tłumaczeniu i przygotowywaniu dokumentów. Powiem wam, że spotkałam się już z opiniami lekarzy stomatologów, którzy pracowali już z higienistkami po tej szkole, że panie były naprawdę świetnie przygotowane do zawodu. Ja do nich należę wink i również mam fajne pieniążki i ogromną satysfakcję, ponieważ lubię swój zawód wink

12

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Jaki kierunek lepiej wybrać asystentkę czy higienistkę stomatologiczną jeżeli chce sie potem

pracować   w jednym z tych zawodów ale na pół etatu lub tylko na umowę zlecenie ale też w

niepełnym wymiarze godzin, chodzi mi o to czy prędzej znajdę pracę na pół etatu ( praca

dodatkowa) jako asystentka stom. czy jako higienistka stom.?

13

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Trzeba mieć pojęcie o różnicy między tymi zawodami. Oba dotyczą gabinetu stomatologicznego. Higienistka stomatologiczna posiada większe kwalifikacje i jej praca wiąże się z zabiegami przy pacjentach. Czyli samodzielnie wykonuje np. scalling, piaskowanie, fluoryzacje, lakowanie, lakierowanie, wybielanie, instruktaż itp. plus prace asystentki. Praca asystentki wiąże się tylko i wyłącznie na pracy z lekarzem, asystowaniu, pracy "na cztery ręce" i sprzątaniu miejsca pracy lekarza, nie ma możliwości wykonywania samodzielnie zabiegów. Przed podjęciem studiów czy studium zawodowego trzeba sobie zadać pytanie czym tak naprawdę chcemy się zajmować. Jeżeli chcemy asystować lekarzowi wystarczy szkoła dla asystentek i łatwiej znaleźć pracę w zawodzie. Natomiast jeżeli zależy nam na kontakcie z pacjentem i samodzielnych zabiegach trzeba skończyć kierunek higienistki i tutaj trochę trudniej z pracą stricte w zawodzie. Lepsze i droższe gabinety bądź kliniki już idą z duchem "zachodu" i posiadają higienistkę, natomiast w gabinetach średnich ich prace wykonują lekarze. Wiadomo że praca z pacjentem daje większą satysfakcje. Jeżeli mamy trochę większe ambicje i chęci to i praca się znajdzie. Trzeba się tylko wykazać większymi umiejętnościami i wiedzą niż potencjalna konkurencja smile Obecnie pracuje w 2 gabinetach stomatologicznych jako higienistka stomatologiczna i nie zamieniłabym tego co teraz robię na nic innego. Mam nadzieje że rozwiałam wszelkie wątpliwości smile)

14

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?
belfegorka napisał/a:

Jaki kierunek lepiej wybrać asystentkę czy higienistkę stomatologiczną jeżeli chce sie potem

pracować   w jednym z tych zawodów ale na pół etatu lub tylko na umowę zlecenie ale też w

niepełnym wymiarze godzin, chodzi mi o to czy prędzej znajdę pracę na pół etatu ( praca

dodatkowa) jako asystentka stom. czy jako higienistka stom.?

Podbijam pytanie, bo mam ten sam dylemat. Chcę złożyć papiery do Sopockich Szkół Medycznych, bo właśnie trwa rekrutacja na 2013/14 rok, ale nie wiem na który kierunek. Wydaje mi się, że lepiej wybrać asystentkę, bo krócej, ale i mniej uprawnień? aczkolwiek mogę się mylić, bo to tylko moje przypuszczenia. Doradźcie proszę! Z góry dzięks!

15

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Ciekawa jestem na co się zdecydowałaś w końcu? Szkoda, że nie zauważyłam tego wątku wcześniej, bo chodziłam do Sopockich na kierunek higienistki i jestem bardzo zadowolona. Strasznie bałam się, że nie znajdę pracy, ale udało mi się już w pierwszym miesiącu po skończeniu dostać na staż do jednego z sopockich gabinetów dentystycznych. Przeszłam pozytywnie staż i teraz jestem tam na stałe. Pieniądze jak na pierwszą pracę też mam przyzwoite.

16

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Do mnie piszesz?? smile W końcu musiałam podjąć decyzję, mimo że nie doczekałam się  pomocy na forum ;P Chciałam wybrać asystentkę stomatologiczną w Bydgoszczy ? system wieczorowy, ale niestety nie ruszył ten kierunek sad Dlatego wybrałam się na higienistkę stomatologiczną, też mi się podoba.

17

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Hej dziewczyny smile Nie chcę już zakładać nowego wątku, więc piszę tutaj. Również jestem zainteresowana tym kierunkiem, chciałabym pójść do dwuletniej szkoły medycznej. Przekopałam już chyba cały internet i opinie są całkiem niezłe, jeśli któraś z Was mogłaby mi coś więcej na temat tego kierunku powiedzieć byłabym wdzięczna. smile

18

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

chodziłam do Sopockich w Bydgoszczy. Najpierw zastanawiałam się czy dobrze zrobiłam, ale jestem bardzo zadowolona. i od kilku miesięcy pracuję już w zawodzie, a sopockie dobrze przygotowują i mają ciekawe zajęcia.

19

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Jestem teraz na sopockich i kończę je w czerwcu, też jestem ciekawa jak to będzie z pracą. Ale wiem, że trafiłam do dobrej szkoły, która dobrze przygotowuje mnie do zawodu, więc aż tak się nie obawiam. Zajęcia są różnorodne, wszyscy odpowiadają na pytania, więc można dowiedzieć się jak to wszystko wygląda od środka.

20

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?
Lilia20 napisał/a:

A są studia na higienistkę stomatologa? ... bo mi sie wydaje, że nie ma. Studia są ale na stomatologa, i to jest dobry zawód, można mieć własny prywatny gabinet i sporo się zarabia, a taka higienistka nie może, jest tylko pomocą dentysty "proszę podać wiertło" i takie tam... jak dla mnie koszmarna praca, i mało płatna, wiem bo moja koleżanka się tam uczyła, po pół roku zrezygnowała...

odp. Kochana grubo sie mylisz Higienistka to nie to samo co pomoc stomatologiczna zasadnicza ruznica polega na tym ze jako higienistka mozesz wykonywac zabiegi takie jak skaling piaskowanie wybielanie asysta nie moze tego robic .Higienistka moze rowniez otworzyc wlasny gabinet pod nadzorem lekarza ale moze.Moze rowniez dokonywac przegladow w szkolach na przyklad a i zarobki bardzo sie roznia A kolezanka jesli zrezygnowala to chyba oszalala to super praca jesli sie to lubi naprwde polecam

21

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Mam pytanie czy ktoras z was wie cos na temat wyposazenia biurowego w gabinecie stomatologicznym jesli tak to pomozcie prosze bo musze napisac na ten temat prace

22 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-03-06 13:17:18)

Odp: Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Właśnie uczę się zawodu higienistki stomatologicznej w umieszczanie na forum spamu i reklam jest niezgodne z regulaminem  i chciałabym dowiedzieć się więcej od osób doświadczonych w temacie.

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Czy ktoś tutaj jest higienistką stomatologiczną?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024