Stereotypy związane z sexem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Stereotypy związane z sexem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

Temat: Stereotypy związane z sexem

No to zaczynamy...
Osoby które są wtajemniczone w temat "ilość partnerów sexualnych" zapewne wiedzą o czym mowa.Dla tych natomiast którzy nie wiedzą krótkie wprowadzenie:)
Otóż sprawa wglada tak dużo ludzi ocenia innych po stereotypach zwłaszcza jeżeli chodzi o sprawy związane z sexem.
Zajmijcie więc proszę stanowisko w sprawie jednego z takich stereotypów czyli " kobieta która miała wielu partnerów sexualnych jest puszczalską(z góry przepraszam za określenie) natomiast facet który miał wiele kobiet jest w  porządku". Czy wg was ten stereotyp funkcjonuje i jak odnosićie się do osob które mają właśnie wielu partnerów?
Ja osobiście uważam że każdy ma prawo żyć jak mu sie podoba i ilośc partnerów nie świadczy o tym że ktoś jest puszczalską.

Oczywiście nie obrażajmy się wzajemnie. Liczę na kulturalna rozmowę i mam nadzieję że wątek fajnie się rozwinie.

A może znacie jesczze jakieś stereotypy? to tez opiszcie je podyskutujemy i o nich

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Stereotypy związane z sexem

dobry watek ... wink sluszna uwaga.... smile
uwazam , ze wszystkich nalezy traktowac na rowni... jesli kobieta , ktora miala wielu partnerow to "puszczalska" , to czemu nie nazwac pana, ktory "zalicza" kolejne panienki "meska dzi***a"???
niektore kobiety traktuja seks przedmiotowo w obawie przed skrzywdzeniem, zranieniem....zawodem milosnym - nie bojmy sie mowic o tym glosno. Kobieta ,ktora po raz n-ty zostala np .  porzucona, zdradzona , oszukana... czasem postanawia zaspokoic swoje potrzeby bez angazowania sie emocjonalnie. Uwazam, ze to zdrowe podejscie, gdy dwie strony znaja zasady ukladu..., gdy nikt nie cierpi...nie ma zdrady.
Czym innym sa panie, ktore robia to dla "sportu"....aby udowodnic sobie, kolezankom...,ze np. nie ma faceta  dla nich nie do zdobycia...albo poprostu liczba kochankow dowartosciowuje ich niska samoocene - to jest zlosne...., bo czesto w oczach facetow one sa nikim - a oni uwazaja sie za niewiadomo jakich lovelasow ;/ poza tym kobiety bez zasad i klasy, dla ktorych liczy sie tylko "wynik" czesto wchodza z butami w czyjes zwiazki....majac w nosie to, czy jakiejs innej kobiecie wlasnie nie rujnuja zycia ;/

they call me quiet girl but I'm a riot...

3

Witam
Bardzo dobry wątek
Chciałam wypowiedzieć się na ten temat , może nie o sexsie ale własie o stereotypach . Zanm taki jeden ostatnio z badzo bliskich kręgów . Otórz jaśli kobieta po iluś latach zostawi faceta dla innego to jest uważana za dz.......a i bardzo dotkniete jest męskie ego '' jak to znalazła sobie lepszego odemnie '' .ale jak facet zostawi kobietę dla innej to większość uważa to za normalnie moralne '' przecież jemu wolno ''
Właśnie byłam swiatkiem takiego zdarzenia ,po wielu latach pani znalazła sobie innego mężczyznę i po trzech latach z nim życia twierdzi że dopiero jest szczęsliwa i żałuje że wcześniej tego nie zrobiła .
Tych stereotypów w naszym społeczeństwie jest więcej . Ilość dotychczasowych  partnerów jesli było ich więcej niż ... to ona jest dz....aa on jest ok . Jeśli widzi się kobiętł pod wpływem alkoholu - tojak ona mogła się to tego doprowadzić . Jeśli widzimy faceta to normalka . chociaż ani jednego czy drugiego w tym wypadku nie toleruę . Tak samo jest z używaniem nie właściwego słownictwa . Tych przykładów można by mnożyć ,zakupy ,sprzątanie domu gotowanie zajmowaniem się domem , czy nawet sprawy sexsu ON ma prawo dostać to zawsze kiedy ma na to chęć ,a nas to niema prawa nawet głowa boleć , lub im to wolno mieć skok w bok bo to normalne a nas to zaraz nazwą dz......i Jedno jest pewne , że w społeczeństwie się utarło że facetom można więcej i to im się więcej pobłaża

4

W naszym kraju jest tak,że jeśli kobieta zdradzi faceta to jest zaraz wielkie halo... afera... nazywa się ją dziw.. , puszczalską.... natomiast jeśli facet, zdradzi kobietę, albo odejdzie od rodziny, no to zapewne wina kobiety, bo złą gospodynią była, bo zaniedbywała dom, rodzine... tak czy siak, zazwyczaj wina spada na kobietę, niezależnie od tego, kto zdradzi. Moim zdaniem kobieta i mężczyzna powinni byc traktowani na równi.... Każdy ma prawo robić ze swoim życiem co chce, i nie mnie oceniać,czy ktoś kto mial wielu partnerów seksualnych jest osobą puszczalską ,czy nie....

02.02.2015 ET
09.02.2015 Beta 74
12.02.2015 Beta 323,3
17.02.2015 Beta 2349

5

ja uważam,że trzeba się "wyszaleć" przed poważnym związkiem, w każdym z nas jest potrzeba seksualna, nie jesteśmy monogamistami z natury, miłość nas tego uczy, uważam, że każdy wiek rządzi się swoimi prawami i każdy etap w życiu trzeba przejść, nie da się tego przeskoczyć, jeśli nie poszalało się za młodu, to będzie się chciało to nadrobić w wieku późniejszym-ale wtedy to jest śmieszne, wręcz karykaturalne, dochodzi do zdrad-bo chce się wiedzieć jak to jest z innymi partnerami.........w naszym kraju jest wiele stereotypów, ten o którym jest wątek,jest szczególnie bolesny dla kobiet, co w tym złego,że sypiało się z wieloma partnerami, przecież uczymy się swojej seksualności, musimy wiedzieć co lubimy, a czego nie, co nas kręci, a co odrzuca.....to wszystko to etap, etap na drodze do poznania siebie.........oczywiście nie popadajmy w skrajności, kilku obcych facetów jednego dnia to nie poznawanie siebie, tylko przesada, ale niech każdy robi co lubi, nie ma co ludzi tępić za ich potrzeby....................ale wydaje mi się, że omawiany tu stereotyp został  wymyślony przez nas-baby-aby usprawiedliwiać swoje "wyskoki" tłumacząc je brakiem zrozumienia i większą tolerancją na męskie szaleństwa(my biedne-zawsze uciskane), co też prowadzi do stereotypu, faceci wcale tak dumnie nie poklepują się po plecach słysząc o kolejnych swoich podbojach, pytałam o to na serio wielu mężczyzn i wcale tak nie jest,że kolesia,który spał z wieloma traktuje się jak jakiegoś "maczo", oni mają do tego inne podejście niż my, ale to już wiadomo od lat,że męskie myślenie to dla nas nieodkryta tajemnica

cóż po chlebie kiedy nie smarowany niebem

6

Zgadzam sie w 100% z [niteczka:) ] !!
Kobieta jak zdradzi to zawszE jej wina ona jest taka i owaka ,a chłopak ? On  zdradzi bo partnerka mu nie dała , bo oni pozniej dojżewają ,bo oni mają prawo ? Ja zdecydowanie bronie praw kobiet ! Jeżeli mężczyzna zdradzi to dlaczego kobieta nie moze ? Nie ,że ja bym była ZA TYM zeby zdradzać , bo tak nie jest . Ale jezeli chłopak chce sie wyszaleć to OKAY ale kobieta tez ma prawo  i nie ma  prawa byc nazywana puszczalską czy ** [taką i taką ].
[sanyskaj ]Tez uważam że TRZEBA SIĘ WYSZALEĆ !
Brońmy naszych praw ! (KOBIETY! )

Najważniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić

7

Witam
Z tym uczeniem jak pisze moja porzedniczka żeby nie wyszło jak w pewnym dowcipie:
Przychodzi kobieta do lekarza.
    Panie doktorze moj mąż mnie niezaspokaja.
Proszę pani a czy próbowaliście róznych pozycji
    Próbowaliśmy i nic
A czy próbowaliście długiej gry wstępnej
    Próbowaliśmy i nic
To proszę pani , powinna pani spróbować z kimś innym
   Próbowałam i nic
To proszę  spróbować z kimś innym
    Próbowałam i nic
To proszę  spróbować jeszcze z kimś innym
   Próbowałam i nic
To proszę  spróbować jeszcze z kimś innym
    Próbowałam i nic
To proszę  próbować aż do skutku
   W takim razie panie doktorze po proszę te zelecenie  na firmowym blankiecie z Pańskim popdpisem bo mąż to już na mnie k...a mówi

8

Oj,dziewczyny uwaga ! Zaraz co niektóre panie nazwą was feministkami za wasze poglądy. Ale macie rację, w naszym kraju mężczyźnie po prostu wiele więcej wypada i jesteśmy dla tych poczynań bardziej pobłażliwi/we  niż w stosunku do kobiet. Kłania się tu wielopokoleniowe przekonanie ,że matka polka musi być idealną kobietą i matką. Zwróćcie jednak uwagę ,że wielu wypadkach to same kobiety wypowiadają się o innych paniach w sposób o którym mówicie powyżej. Uważam ,ze wszyscy jesteśmy równi. Kochamy tak samo i zdradzamy tak samo,czujemy podobnie, mamy te same problemy w życiu. Różni nas tylko budowa anatomiczna no i trochę budowa mózgu ale to nie powód aby właściciel penisa był na uprzywilejowanej pozycji. A jednak jest i to za naszą , kobiecą zgodą .

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

9

[basia20 ] Dobree  . No niestety ludzie ucza sie na błędach. Popełaniamy je by ich pozniej nie popełniać smile
[beatkam63 ] Zgadzam się . Każdy ma z nas równe prawa i faktycznie różnimy się tylko wyglądem i budową , a reszte mamy tą samą noi charakter tez nas różni.
Każdy ma różne potrzeby jedni chca zyc dłuuugo i szczęśliwie a inni mieć wiele partenrów/ek i się wyszaleć ,az wkoncu znajadza. Ta prawdziwą miłość smile

Byłyście kiedyś więcej niż w jednym związku naraz ? Taki nowy watek x]

Najważniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić

10

już na dwóch wątkach wypowiadałam się na ten temat.

ale jest jeszcze wiele stereotypów które mnie denerwują. Np jak facet idzie i się zatacza ulicą to ludzie nie zwracają na niego uwagi a jak idzie pijana kobieta....o boże jak to wygląda, to nie wypada itp.

i podobnie jest wg mnie z papierosem. Kobiecie wg innych nie wypada chodzić z papierosem po ulicach a facetom wolno!

11

anioleczek zobacz tutaj gdzie mogłaby sie wypowiedzieć słynna Isabell to jej nie ma:) hehe...
A tak poważnie to widzę że wiele osób ma podobna zdanie do mnie...
Czekam na dalsze posty:)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12

idealna wrecz wylegarnia i przytulnym gniazdkiem dla stereotypow sa konserwatywne...nieco uwstecznione spoleczenstwa...w duzej czesci falszywie ortodoksyjne. ;/  w naszym kraju .... jak i w znacznej czesci panstw bedacych niegdys w cieniu zelaznej kurtyny , bardzo mocno zakorzenione sa poglady, w ktorych mezczyzna jest wladca....glowa rodziny...i dlatego jemu wiecej przystoi , a kobieta jest poddana, ktora powinna sluzyc i trwac w uwielbieniu dla swego Pana big_smile nasze spoleczenstwo nie dojzalo do rownouprawnienia .... stylu bycia i myslenia plynacego z zachodu. W naszych kregach wciaz wiele do powiedzenia maja starsze pokolenia...kosciol... Wciaz jestesmy malo swobodni i nawet jesli zaczynamy myslec w bardziej wyzwolony sposob to i tak rzadko przyznajemy sie do tego glosno smile stereotypy sa swego rodzaju kodeksem postepowania.... Niektorzy ludzie boja sie zmian wiec zamiast zastanowic sie chwile nad sluznoscia bzdur , w ktore slepo wierza wola przytakiwac i isc za tlumem....
"Wstawiona pani lekkich obyczajow z papierosem w ustach? nie probujmy gonic facetow w tak upadlych dyscyplinach wink "

they call me quiet girl but I'm a riot...

13

ale zastanówcie sie-wszystko jest dla ludzi ok-sama z tego wszystkiego korzystam smile no ale nie zmienia to faktu że kobieta to przede wszystkim płeć piękna, symbol domowego ogniska, kojarzy się z ciepłem, miłością, dobrem, i można tak wymieniać bez końca- a facet- prawdziwy facet kojarzy się z twardzielem bez skrupułów, w spoconej koszulce, zgniatający papierosa butem itd. no przynajmniej ja sobie jakoś tak to wyobrażam jeśli chodzi o generalne różnice między facetem a kobietą.. i dlatego wydaje mi się że jest duzo prawdy w tym że kobieta jako symbol czystości i dobroci źle wygląda jako "latawica", z petem w buzi i kieliszkiem wódki. to samo tyczy się wyglądu- dziewczyna w spodniach typu "wory", koszuli a'la męska będzie zaraz zwracała uwagę i komentowana-taka jest ludzka natura!! wg mnie taki stereotyp jest potrzebny-kobieta powinna się szanować i tyle. nie mówię że sama nie piłam, nie paliłam ale znam dziewczyny które nie mają najlepszej opinii i idzie to w parze z ich zachowaniem więc coś w tym jest z tą krytyką seksualności czy używek.

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

14

A ja tam uważam że nie należy oczeniać smaku jabłka bo wyglądzie jego skórki:)
I to że laska lubi sex nie znaczy że sie puszcza to że pije piwo w barze z przyjaciółmi nie znaczy że chla itp.

15

Głupie to podejście, bo dla mnie to na równi jest facet, który ma co wieczór inną pannę w łóżku i kobieta, która ciągle zminia partnerów. Ja osbiście jestem dość restrykcyjna w tego typu sprawach, dlatego nie chciałabym mieć partnera bardziej doświadczonego niż ja. Z moim chłopakiem oboje nie mieliśmy doświadczenia i teraz je razem po malutku zdobywamy, ale ja nie chce się spieszyć, bo chcę, żeby był moim jedynym partnerem w łóżku.

16

Wrocmy do podstaw....dlaczego kobieta ktora jest swiadoma swoich potrzeb i czerpie satysfakcje z seksu majaca wielu kochankow jest od razu nazywana roznymi niekulturalnymi wyrazami?
Czy to jej wina ze tak lubi? Czy to jej wina ze lubi seks? Jest wolna...
To taka sama kobieta jak inne.

17 Ostatnio edytowany przez natchniona (2013-11-13 08:27:25)

Faktycznie jest w świadomości ludzi zakorzenione, że facetom można więcej. On ma dużo partnerek- znaczy, że męski, że umie zdobywać, kozak! A Ona... cóż - jest po prostu łatwa. Wielu się już w tym wątku wypowiedziało, więc napisze tylko, że przychylam się do opinii, że każdy jest wolny, każdy ma prawo żyć jak chce  i - o ile nie krzywdzi swoim zachowaniem innych- nie wolno nam wścibiać nosa w nie swoje sprawy, a już na pewno oceniać.

Nasunął mi się natomiast inny stereotypy:

Facet po trzydziestce - kawaler, kobieta po trzydziestce stara panna. Jakoś rzadko używa się określenia "stary kawaler". Facet ma zawsze czas na ślub, dzieci. Kobieta w pewnym wieku zaczyna być naciskana przez środowisko, rodzinę...

Co o tym sądzicie?

"Gdy już pomyślisz sobie, że nawet w dniu urodzin zostałeś zapomniany i opuszczony przez wszystkich, dwaj przyjaciele przyniosą ci w prezencie baryłeczkę po miodzie i pęknięty balonik. "

18

Klucz ktory otwiera wszystkie zamki jest dobry, zamek ktory otwieraja wszystkie klucze jest slaby :-)

19

Wrocmy do podstaw....dlaczego kobieta ktora jest swiadoma swoich potrzeb i czerpie satysfakcje z seksu majaca wielu kochankow jest od razu nazywana roznymi niekulturalnymi wyrazami?

To się zmieni. Będzie inne podejście. Kobieta, która uprawia dużo seksu będzie tak samo traktowana jak facet, który uprawia dużo seksu.

Lepiej kochać i przegrać, niż nie kochać nigdy. Prawdziwa miłość daje wolność. Seks bez miłości jest łatwiejszy niż miłość  bez seksu. To dlatego że mnie kochasz tak wiele ode mnie chcesz? 

20

ja osobiście nie widze róznicy między kobietą a mężczyzną w kontekście ilości partnerów. Facet mający wiele partnerek jest dla mnie skończony, kobieta mi zwisa i powiewa, bo nie wejdę z nią w żaden związek- nie ta płeć

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

21

wiele partnerek/partnerów tylko dla seksu?tylko żądza?tak zachowują się zwierzęta:-/

22

Nirvanka87 napisał/a:

ja osobiście nie widze róznicy między kobietą a mężczyzną w kontekście ilości partnerów. Facet mający wiele partnerek jest dla mnie skończony, kobieta mi zwisa i powiewa, bo nie wejdę z nią w żaden związek- nie ta płeć

No, dokładnie zgadzam się z tobą Nirvanka big_smile

23

Ja uwazam ze facet ktory mial duzo kobiet w lozku tez jest zbyt rozwiazly i moze byc nie wierny. Nie chcialabym sytuacji ze ide na impreze z takim ,a tam sie okazuje ze nie bylam jedyna dziewczyna ktora zaliczyl. Wstyd troszke. No i balabym sie czy bedzie mi wierny skoro z niejednego pieca jadl chleb. To nie tyczy sie tylko kobiet.

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Stereotypy związane z sexem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018