Dobieranie ideologii........ - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Dobieranie ideologii........

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

Temat: Dobieranie ideologii........

Czy macie cos takiego ze czasami odczytujecie czyjeś słowa zbyt dosłownie?Nadinterpretujecie? Doszukujecie się w nich ukrytego sensu i jakiejś bliżej nieokreślonej furtki....
JA twierdze że to bardzo szkodzi bo z czasem można odejść daleko od rzeczywistości....

Sztuka życia to cieszyć się małym szczęściem...:)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dobieranie ideologii........

Ja jestem niewolnikiem nadinterpretacji i przejaskrawień, to mocno utrudnia mi życie i relacje interpersonalne, także te z moim partnerem. Trudno z tym walczyć , myślę że to taka cecha osobowości, może charakteru, a może po prostu wystarczy nad soba trochę popracować. Ja jednak wciąż często wpadam w śidła nadinterpretacji hmm

Operacja wyrwania serca przeprowadzona w normalnych warunkach jest całkowicie bezbolesna.
Trwa od dwóch do trzech minut. Zostaje po tym blizna, zwana również świętym spokojem.
-Agnieszka Osiecka-

3

marteczka napisał/a:

Ja jestem niewolnikiem nadinterpretacji i przejaskrawień, to mocno utrudnia mi życie i relacje interpersonalne, także te z moim partnerem. Trudno z tym walczyć , myślę że to taka cecha osobowości, może charakteru, a może po prostu wystarczy nad soba trochę popracować. Ja jednak wciąż często wpadam w śidła nadinterpretacji hmm

Niestety, to także moja domena. Szukam podtekstów, ukrytych znaczeń.  To chyba cecha osobnicza. Taki mamy charakter.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

4

Gdy kogoś nie znamy , lub dyskusja przybiera bardziej emocjonalny tok zawsze szuka się podtekstów, odniesień w stosunku do nas samych to jest logiczne zachowanie.

5

fenix napisał/a:

Gdy kogoś nie znamy , lub dyskusja przybiera bardziej emocjonalny tok zawsze szuka się podtekstów, odniesień w stosunku do nas samych to jest logiczne zachowanie.

... jesteśmy zaprogramowani aby się bronić i stąd ta nieufność do obcych , ale przeważnie takim sposobem sami sobie krzywdę robimy , bo możemy zignorować czyjąś wyciągniętą rękę do pomocy ... kiedyś też byłam taka nieufna ale nauczyłam się że muszę filtrować ..

6

Ja podobno jestem mistrzem nadinterpretacji  - albo bezpodstawnie wysuwam wnioski (takie o których osoba mowiąca do mnie nawet nie pomyślala), ale juz tak mam czasami..poza tym to najczęściej jestem rozkojarzona...

"Nic tak ludzi nie łączy jak wspólne przeżycia - te dobre i te złe"

7

niby ja tez nadinterpretuje.
ale zauwazylam taka konwencje mojej nadinerpretacji, z odbywa sie ona tylko gdy ktos atakuje, mowi cos nie stosownego, cos co mnie bodze.

a racja- moze doprowadzic do strasznych rzeczy.
ale dzieki Bogu mozemy mowic co myslimy i da sie niektore rzeczy wytlumaczyc.

8

witam,
niestety mimo swojego wieku nie mówię że jestem stara bo za tak ową się nie uważam ale tez mam z tym problem i powiem  że to bardzo utrudnia normalne życie

9

Dlaczego "niestety"? Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale to Ty wiesz czy czujesz się młodo czy nie. Można mieć 20 lat, i brak chęci do działania, a można mieć 60 i mnóstwo zainteresowań i pozytywnej energii.  Interpretacja zależy od człowieka. Z czym dokładnie masz problem?

10

Myślę, że często nadinterpretuję różne słowa i zachowania osób mi bliskich, właśnie dlatego, że mi zależy. I w pewnej chwili może się okazać, że nawet jeśli ktoś coś rozlał przy mnie na podłogę to po to by mnie wkurzyć. Na szczęście staram się z tym walczyć i w takich chwilach nie okazywać jakie myśli przepływają mi przez głowę. W końcu nie można ludzi zamęczyć swoimi własnymi imaginacjami.

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

11

zrobilam rozeznanie wsrod znajomych na ten temat i jednoglosnie stwierdzilismy ze to .......

............. natura kobiet.

kazda mniej lub bardziej dopaowuje ideologie do swojego punktu widzenia.

i dopoki to nie bodze, drazni, boli innych to nawet jest zabawne-kiedy sie zdystansuje. smile

12

zgadza sie , to natura kobiet:)

The starry skies above me and the moral law inside me

13

Ja tam nie byłabym taka pewna, że to natura kobiet w szczególności. Myślę, że raczej jest to natura osób trochę przewrażliwionych na swoim punkcie albo z obsesją, że ktoś o nich źle myśli. Wtedy wszystko się podrabia pod tę ideologię, że ktoś o nas ma takie mniemanie lub chce zdołować/wkurzyć. A niby bardziej objawia się to u kobiet, bo jak sądzę częściej rozmawiają one (czyli my tongue) o uczuciach, emocjach, itd. smile Ot cała tajemnica.

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

14

harmony ale ideologie (te dorabiane) nie musza byc tylko i wylacznie negatywne.

mysle,ze czasami one wlasnie pomagaja przetrwac cos trudnego.
mysle,ze troche mozna podciagnac to pod idealizowanie w takim przypadku.

15

wczesajka napisał/a:

harmony ale ideologie (te dorabiane) nie musza byc tylko i wylacznie negatywne.

mysle,ze czasami one wlasnie pomagaja przetrwac cos trudnego.
mysle,ze troche mozna podciagnac to pod idealizowanie w takim przypadku.

A no to prawda, w sumie nie pomyślałam o tym aspekcie! Czasami rzeczywiście mogą być przydatne, ale warto się ostrzec przed sytuacją gdzie jest się zaślepionym i nie widzi tych złych rzeczy w cudzym charakterze które nam szkodzą. Ale jeśli chodzi o te zdrowe ideologie pozytywnego nastawienia czy przymrużania oka gdy można sobie na to pozwolić to jestem za smile

16 Ostatnio edytowany przez elviska18 (2009-12-07 22:23:09)

...

Odrzucać i doświadczać.
Sięgać wciąż po nowe.

17

wczesajka napisał/a:

zrobilam rozeznanie wsrod znajomych na ten temat i jednoglosnie stwierdzilismy ze to .......

............. natura kobiet.

kazda mniej lub bardziej dopaowuje ideologie do swojego punktu widzenia.

i dopoki to nie bodze, drazni, boli innych to nawet jest zabawne-kiedy sie zdystansuje. smile

lepiej ująć się tego nie dało.

18

Ja tak mam jeżeli chodzi o facetów. Jeśli jakiś mi sie podoba to często go idealizuję i wyobrażam sobie takim, jakim chciałabym go widzieć. smile

19

Dokładnie! Jest to i moją domeną big_smile Tak już mamy i do końca nic tego nie zmieni;) Taka natura:D

'Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.'

20

Ja jestem chyba mistrzynią. Tak mnie to męczy czasami.  Nawet gdy mój partner mówi mi, że jest kak czy tak ja w tej swojej główce musze sobie coś stworzyć, żeby przypadkiem moje życie nie było zbyt proste. A potem mam myśłenice przez  jakis czas. Nienawidze tego:(

21

wczesajka napisał/a:

ze to  ............. natura kobiet.

A ja już myślałem ,że to tylko moje odosobnione,samcze zdanie..
Co do nadinterpretacji to działa to równiez w drugą stronę.
Słyszałem,ze np piloci chińskich i koreńskich lini lotniczych przechodzą specjalne szkolenia zacierające bardzo u nich zakorzenione i stosowane hierarchie w słownictwie pomiędzy stanowiskami i stopniami (szef-podwładny,pilot-załoga)
ze względu na to,ze nieczytelne są komunikaty pomiędzy nimi,które doprowadziły do katastrofy.Bodajże kilka państw nie przyjmuje tych lini na swoje lotniska.
Chodziło o to ,że nawigator powiedział pilotowi...radar wykonał dziś dobrą robotę... na co pilot nie zareagował,na chwilę przed uderzeniem w wierzchołek jakiegoś szczytu górskiego,bo pomylili drogę..
Ale nie mógł powiedziec...Ku.....wa ja pie.....le rób coś bo się zaraz rozbijemy....bo to się nie mieściło w żelaznych zasadach przestrzeganych od lat kiedyś karanych scięciem głowy..

otwieram drzwi losowi...zawsze..

22

Oj tak tak ! Kurcze, ja też tak mam . I wcale nie jest z tym łatwo życ. Wszystko co ktoś powie w mojej głowie przechodzi przez system filtrów, mikserów,rozdrabniaczy i ponownych składaczy ... na końcu zawsze mi wychodzi że wszystko jest zupełnie inaczej niż się może wydawac. A to nie zawsze jest prawda smile
Staram się z tym walczyc i nie męczyc siebie i otoczenia bzdurnymi nieraz podejrzeniami ale nie zawsze się udaje smile

23

Wychodzi, że faceci mają lepiej tongue

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Dobieranie ideologii........

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021