TIPSY, czy naprawde szkodza??? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » TIPSY, czy naprawde szkodza???

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

Temat: TIPSY, czy naprawde szkodza???

Slyszalam ze tipsy uszkadzaja plytke paznokcia i pozniej sa slabe.... A inni znowu mowia mi ze ich plytka jest twardsza i wg cacy....    Niedlugo sie zareczam wiec chce miec ladne pazurki... chcoiaz praca mi na to nie pozwala,ale jeszcze nigdy nie mialam, wiec sie troszke waham...      Co o tym sadzicie?   Robic?? Czy postawic na umalowanie moich wlasnych?? chcoiaz nie bd to ladnie wygladalo bo mam krotkie....

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: TIPSY, czy naprawde szkodza???

Mi tipsy uszkodziły bardzo płytki paznokci,fakt,że to ładnie wygląda po wesele miałam je jeszcze z 3 miesiące ale musiałam w pracy ukrywać hi hi,a potem jak zaczęły schodzić to katastrofa z kolejne 2 miesiące nie mogłam doprowadzić paznokci do ładnego wyglądu.Może to naprawdę zależy od rodzaju paznokcia,teraz jak zakładam tipsy to tylko samoprzylepne,nie niszczą tak płytki,ale też nie trzymają się dobrze-niestety coś za coś.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

3 Ostatnio edytowany przez noelle87 (2009-03-15 12:44:34)

niszczą- ja je uwielbiam, ale póki co nie noszę bo mam strasznie zmasakrowaną płytkę i nie przez stylistkę ale widać mam takie delikatne pazurki- teraz się łamią, rozdwajają i mało co na nie działa.. ale walczę-bo nie moge póki co mieć tipsów ale w przyszłości będę je nosiła, mimo wszystko;p albo zażeluję własną płytkę-będzie bardziej naturalnie smile

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

4

ja napiszę tak : spiłowałam sobie tipsy sama i miałam maskarę z paznokci.
powinien to zrobic profesjonalista.

duzo zalezy od tego jak sa zrobione i ściągnięte.
poproś o poradę Nyszę.

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

5

miałam raz w życiu tipsy zrobione na zaręczyny chciałam mieć cacy wszystko no ale klops ;/
tipsy się połamały przy błahych sprawach, powietrze się dostawało pod paznokieć, i 2 miesiące po ściągnięciu miałam fatalne je;/ wiem że trzeba je natłuszczać np. oliwą albo czymś innym warto też sobie kupić odżywkę do paznokci.i też dużo zależy jaką się ma płytkę paznokcia, bo u innych np w ogóle się nie trzymają tipsy ;/ ja się zraziłam do tego już;/ choć bardzo mi się podobają, no ale cóż.. może kiedyś znów się przełamie, na razie basta..

Laleczka Mruczy

6

Uuu to jakaś  niedouczona babeczka Ci je robiła chyba.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

7

stokrotka28 napisał/a:

Mi tipsy uszkodziły bardzo płytki paznokci,fakt,że to ładnie wygląda po wesele miałam je jeszcze z 3 miesiące ale musiałam w pracy ukrywać hi hi,a potem jak zaczęły schodzić to katastrofa z kolejne 2 miesiące nie mogłam doprowadzić paznokci do ładnego wyglądu.Może to naprawdę zależy od rodzaju paznokcia,teraz jak zakładam tipsy to tylko samoprzylepne,nie niszczą tak płytki,ale też nie trzymają się dobrze-niestety coś za coś.

kochana to nie tipsy Ci uszkodziły paznokcie tylko.... Twoja niewiedza i głupota ... zniszczyłąś sobie paznokcie na własne życzenie - nosiłaś 2 miesiące paznokcie nie robiąc uzupełnienia ??!!! - MASAKRA !!!!

paznokieć zbudowany przez stylistkę ma odpowiedni kształt i zastosowane wszystkie krzywe- aby były trwalsze i przeżyły codzienne użytkowanie ... w miarę jak paznokieć rośnie wszystkie krzywe przesuwają się do przodu co powoduje że przy jakimkolwiek urazie paznokieć nie wytrzymuje presji i ulega uszkodzeniu w dodatku uszkadzając jednocześnie nasz naturalny paznokieć !!! - dlatego ważne jest aby regularnie chodzić na uzupełnienia ...

To co zrobiłaś to podstawowy błąd klientek, które myślą że bezkarnie mogą hasać nie odwiedzając przynajmniej raz w miesiącu stylistki !!!!!

Także proszę nie piszcie że to TIPSY niszczą paznokcie ... tak samo nie ściągajcie sobie same paznokci - niech tym również zajmie się profesjonalista

Po raz kolejny napisze, że stan Twoich paznokci zależy od umiejętności stylistki i od produktów jakich używa oraz od tego czy regularnie odwiedzasz stylistkę aby zrobić korektę/odnowę wystylizowanych paznokci - niestety większość pracuje na produktach z allegro a te nie należą do cudownych

To prawda że żel pomaga wzmocnić paznokcie - ja takowe posiadam i panie, które miały mizerne swoje naturalne paznokcie po kilku miesiącach jak zdjęłam żel nie mogły się nadziwić twierdziły , że to cuda .... a to nie cuda tylko dobrej jakości żel ...

Zapraszam to drugiego tematu na tym forum, gdzie już troszku napisałam na temat tipsów http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?id=2984&p=2  oraz na moje forum  http://nysza-stylizuje.blog.onet.pl

Powodzenia w znalezieniu dobrej stylistki ... a unikaj jak ognia "pseudo stylistek"
smile

8

ale jak rozroznic pseudo stylistke od tej  nie pseudo.. ?? sad

9

karina85  przekopiowałam z mojego bloga  małą podpowiedź

Oto kilka rad dla Pań, które po raz pierwszy zamierzają przedłużyć sobie paznokcie i chciałyby trafić  do stylistki a  zdecydowanie  chcą uniknąć spotkania z ?pseudostylistka - rzeźniczką?

Kilka wskazówek, dzięki którym uda się ustrzec przed błędnie przeprowadzonym zabiegiem stylizacji.

ˇ       Zapytaj stylistkę o jej karierę zawodową związaną ze stylizacją , w jakiej firmie się szkoliła, jak długo pracuje w zawodzie , czy wciąż doskonali swoje umiejętności na wszelkich branżowych spotkaniach, warsztatach ? czy po prosty nie spoczęła na Laurach ?jakimś marnym mało ambitnym kursie , co prawda papier jeszcze o niczym nie świadczy ale im większa ilość certyfikatów i dyplomów ? tym większe szanse, że traficie w ręce profesjonalistki

ˇ       Powinnaś uzyskać informację na jakich produktach stylistka pracuje ? nie jest to żadną tajemnicą państwową, oraz to jakim sposobem przedłuża paznokcie- żel?? akryl? Na tipsie czy szablonie?? Najlepiej jak oferuje pełen zakres usług wówczas każdy wybierze coś dla siebie smile

ˇ       Bardzo dobrze jeśli umiejętności stylistki będziesz mogła zobaczyć chociażby na foto , wówczas zorientujesz  się co do umiejętności naszej stylistki i będziesz od razu mogła określi co chciałabyś na swoich paznokciach , świetnie jeśli dysponuje wzornikiem

ˇ       Stosowanie zasad higieny - umożliwia przeprowadzenie zabiegu bez najmniejszego uszczerbku dla naturalnych paznokci; na co powinnaś zwrócić uwagę ?? podstawa ?jakimi pilnikami pracuje. Czy każda klientka ma swój pilnik-idealnie!! ( tak jest u mnie smile ), czy pilniki są jednorazowe a może stylistka piłuje jednym pilnikiem wszystkie panie (niestety ale bardzo często praktykowane) . Kolejny znak , że trafiłaś do profesjonalistki to dezynfekcja ?dezynfekcja rąk stylistki i Twoich

ˇ       Nie należy się bać mówić, że czujemy jakiś dyskomfort lub nawet ból ? o zgrozo!!!! Boleć nie powinno-jeśli powiemy o tym stylistce wówczas zmniejszy nacisk pilnika czy frezarki (ałć) ..zmasakrowane skórki w trakcie zabiegu ? to już wielka zbrodnia !! Natomiast jeśli skórki już wcześniej były poszarpane i wysuszone niestety ale takie przypadki mogą się zdarzyć,

ˇ       Zapamiętać sobie, że każde paznokcie nawet te z najszerszą naturalną płytką da się wymodelować tak aby były smukłe !!!!!!!

Pozdrawiam Nysza smile

10

Z tego co napisała Nysza stwierdzam,ze ja trafiłam na taką "pseudo stylistkę"ponieważ pytałam się jej jak zadbać o takie paznokcie,czy muszę robić uzupełnienie-twierdziła,ze nie,a moja nie wiedza(bo pierwszy raz zdecydowałam się na tipsy)doprowadziła do katastrofy,zresztą zaraz 3 dni po weselu wracałam do UK i do pracy więc nie przyszło mi do głowy aby poradzić się innej stylistki.Ale teraz na przyszłość już wiem czym się kierować.

Człowiek ma dar kochania, lecz także dar cierpienia.

11 Ostatnio edytowany przez Nysza (2009-03-16 19:57:52)

stokrotka28 napisał/a:

Z tego co napisała Nysza stwierdzam,ze ja trafiłam na taką "pseudo stylistkę"ponieważ pytałam się jej jak zadbać o takie paznokcie,czy muszę robić uzupełnienie-twierdziła,ze nie,a moja nie wiedza(bo pierwszy raz zdecydowałam się na tipsy)doprowadziła do katastrofy,zresztą zaraz 3 dni po weselu wracałam do UK i do pracy więc nie przyszło mi do głowy aby poradzić się innej stylistki.Ale teraz na przyszłość już wiem czym się kierować.

o jeju - booooooziuuuuuuuuuuuu ... to miałaś pecha kobieto , trafiłaś do 100%-ej pseudostylistki

do mnie jak trafia nowa pani ZAWSZE przeprowadzam z nią "mały wywiad środowiskowy" tzn zadaję pytania czy miała już stylizowane paznokcie, czy robiła jakieś zabiegi pielęgnacyjne dłoni ORAZ czy jest na coś chora (tarczyca, cukrzyca, problemy hormonalne...), w między czasie ustalam jaki ma rodzaj skóry (tłusta, sucha.....) ma to związek z płytką paznokcia .... po takim wywiadzie już wiem jakich preparatów użyć aby dobrze przygotować płytkę paznokcia ....

w trakcie zabiegu rozmawiamy sobie na temat pielęgnacji dłoni a przede wszystkim jak należy dbać o wystylizowane paznokcie aby cieszyć się nimi jak najdłużej bez narażania naturalnej płytki paznokcia smile - to bardzo ważne aby zostać poinformowanym o sposobie pielęgnacji dłoni smile

====================================================
====================================================
wklejka z mojego bloga :
Jak dbać o przedłużone paznokcie

Jeśli zdecydowałyśmy się już aby przedłużyć swoje paznokcie metodą żelową lub akrylową to musimy być świadome co robić aby jak najdłużej  cieszyć się pięknymi dłońmi smile

* Przy zaawansowanych pracach domowych używaj rękawiczek ochronnych , dłonie a w szczególności ?tipsy? nie tolerują środków chemicznych ? a przecież tak często używamy detergentów, które wraz z częstym moczeniem dłoni źle wpływają na nasze pięknie wystylizowane paznokcie
    *  Paznokcie są jak biżuteria a nie jak narzędzia , więc nie używaj ich jako otwieracza czy skrobaczki lub do podważania różnych rzeczy
    * Typowym, bardzo częstym przypadkiem oderwania się paznokci (tipsów) jest przytrzaśnięcie ich drzwiami od samochodu lub silne pociągnięcie nimi za klamkę
    * Sami nie powinniśmy ?majsterkować? przy paznokciach oprócz delikatnego przypiłowania wolnego brzegu , wszelkie nasze ingerencje mogą spowodować uszkodzenie paznokci
    * Jakiekolwiek uszkodzenie paznokcia (naderwanie, złamanie) należy zgłaszać bezpośrednio do stylistki paznokci
    * Średnio co 3 tygodnie powinno być wykonane uzupełnienie/odnowa  ? zapobiega to uszkodzeniu naturalnego paznokcia gdyż wraz z rosnącym paznokciem przesuwają się wszystkie ?krzywe? , które nie działają już jak ochrona a wręcz przeciwnie
    * Nie usuwaj sama ?tipsów?, zrywając ?tipsa? usuwasz go ze swoim naturalnym paznokciem i w ten sposób osłabiasz ich strukturę ? zdjęciem ?tipsów? niech zajmie się profesjonalnie stylistka
    * Nie przyklejaj ?tipsa?, który odpadł na klej typu "super glue". Jeśli koniecznie musisz podkleić, użyj kleju do sztucznych paznokci dostępnego np. w sklepie drogeryjnym, bądź skontaktuj się ze stylistką
    * Staraj się używać zmywacza bezacetonowego
    * Co kilka tygodni zafunduj dłoniom kąpiel parafinową wraz z maską
    * Codziennie wcieraj w dłonie   krem odżywczy a w skórki oliwkę pielęgnacyjną do nich przeznaczoną

To naprawdę ważne wskazówki dla kobiet, które pragną założyć bądź też już mają ?tipsy?. Często za efekty nieuwagi, nie szanowania i złego obchodzenia się z paznokciami obwiniane są niewinne stylistki, stąd też postanowiłam umieścić te kilka"przykazań"!

Zbyt wiele niedomówień i nieprawdziwych teorii narosło wokół "tipsów" , bardzo często słyszymy   na ich temat niestworzone historie. Dlatego myślę, że warto zapoznać się z tą raczkującą dziedziną kosmetyki i wybrać dla siebie jak najlepszą opcję lub po prostu podpatrzeć ?co też ludzie nie wymyślą?.

To na tyle w wielkim skrócie smile

Pozdrawiam Nysza

12

CookieBitch mądry Polak po szkodzie
teraz uzupełniłam swoją wiedze i przemyśle 100 razy zanim zdecyduje sie na tipsy i poszukam z 1000 razy fachowca co mi je bardzo dobrze zrobi, no cóż człowiek uczy się na błędach, może do wesela sie przełamie by mieć ładne dłonie w sumie jeszcze dość trochę czasu mam ale pokonanie zrażenia trwa baardzo długo tzn ja się długo muszę namyślić innym przychodzi łatwiej innym nie
buźki słoneczka :* smile

Laleczka Mruczy

13

chcialabym miec taka stylistke (Nysza) u siebie w miescie sad(

14

karina85 napisał/a:

chcialabym miec taka stylistke (Nysza) u siebie w miescie sad(

a skąd jesteś bo może znam tam jakąś stylistkę ????

15

ze Starachowic, 45 km od kielc...

16

karina85 napisał/a:

ze Starachowic, 45 km od kielc...

pobuszuję po moich stylistkach i zobaczymy czy któraś jest w twojej okolicy smile

17

Nysza, dziekuje!!  Strasznie mnie pocieszylas...  bo niedlugo moje zareczyny i chcialabym miec naprawde dobrze zrobione tipsy, nie martwiac sie o moja plytke itdd .  To bd moj pierwszy raz wiec tym bardziej nie wiem do jakiej "pani" sie wybrac...

18

Mnie osobiście tipsy się nie podobają. Jak widzę, te długaśne szpony, które za nic nie wyglądają naturalnie, to aż mnie dreszcz przechodzi. neutral
Chociaż może nie miałam okazji jeszcze zobaczyć niczego ładnego i dlatego. Zresztą jak można wykonywać czynności domowe w czymś takim? Póki co moje własne pazurki mi odpowiadają. smile

19

aurinko!! a kto powiedzial ze musza one miec pol metra!!!! widac  e nie interesuja cie Tipsy...  poogladajsobie zdjecia..katalogi..  Zobaczysz ze dobrze wykonane tipsy wygladaja naturalnie i pieknie!

20

aurinko napisał/a:

Mnie osobiście tipsy się nie podobają. Jak widzę, te długaśne szpony, które za nic nie wyglądają naturalnie, to aż mnie dreszcz przechodzi. neutral
Chociaż może nie miałam okazji jeszcze zobaczyć niczego ładnego i dlatego. Zresztą jak można wykonywać czynności domowe w czymś takim? Póki co moje własne pazurki mi odpowiadają. smile

no tak... kolejne stereotypowe poglądy wink
zapewniam Cię , że tipsy nie muszą być długaśne , panie najczęściej wybierają krótkie paznokcie french z delikatnym zdobieniem .... zapewne widziałaś pięknie wystylizowane krótkie paznokcie i nawet nie pomyślałaś , że to "tipsy"

np. http://images43.fotosik.pl/53/25906ef0e4aae217.jpg

http://images27.fotosik.pl/310/3a19c0656de446c7.jpg

http://images31.fotosik.pl/420/24fa0704d504dec1.jpg

http://images31.fotosik.pl/403/21504fbcf079381e.jpg

21

Nysza a to są naturalki?? baaaaaaaardzo ładne big_smile:D
w ogóle to byłabym wdzięczna gdybyś napisała coś więcej o żelowaniu naturalnej płytki.. co i jak się robi smile

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

22

noelle87 napisał/a:

Nysza a to są naturalki?? baaaaaaaardzo ładne big_smile:D
w ogóle to byłabym wdzięczna gdybyś napisała coś więcej o żelowaniu naturalnej płytki.. co i jak się robi smile

nie to nie są naturalki - nie wszystkie big_smile ... a co do żelowania płytki naturalnej to opracowujesz płytkę paznokcia , nakładasz żel uwzględniając wszystkie krzywe, linię włosa i apex smile

23

Ja kilka lat temu zrobiłam sobie tipsy....niby to taka moda na studniówke.
ale mi robiła to pani w renomowany zakladzie kosmetycznym takżę nie dośc że te tipsy trzymały mi sie 2 miesiące....to jak ściagnełam to moje naturalne były już w zasadzie długie i wcale po nich nie widziałam iż były uszkodzone, co więcej zaraz po nich zapuściłam swoje długie szpony.

Także wydaje mi się iż jeżeli to robi wykwalfikowana osoba to zadba o to aby nie uszkodzić płytki...wiele poprostu przesadza.

24

nokia i bardzo dobrze Ci się wydaje smile ... profesjonalna obsługa to gwarancja nie tylko pięknej stylizacji ale również zdrowych dłoni smile ... wiele osób myśli że "co to za trudność napaćkać żelem na paznokciu" i biorą pędzle w dłoń i mało profesjonalne produkty.. póki robią same sobie - ok same robią sobie krzywdę , ale jak już niszczą paznokcie innym - to już mnie rusza bo następstwem są komentarze typu " żel zjadł mi paznokcie " ....  świadomość kobiet w tej dziedzinie jest niestety jeszcze na poziomie jaskiniowców ...

25

Zroibilam!!!!! SA CUDOWNE!! Pani b. profesjonalna, zwracalam CHYBA na wszystko uwage... robila mi je 2 godz i 5 min. wybralam fran z brokatem i pieczatka czarna smile)) Suuupr  smile  koszt :80zl.

26

karina85 bardzo się cieszę że jesteś zadowolona z usługi.. czas usługi wskazuje, ze muszą być wykonane profesjonalnie smile  zapewne są piękne - daj fotkę kobietko smile z przyjemnością zerkniemy smile

27

Ja mam swoje paznokietki pokryte żelem już od czterech lat i za nic nie myślę przestać smile. Miałam to szczęście, że trafiłam na fantastyczną stylistkę, która robiła szybko (dosłownie godzinka), świetnie (bardzo dobrze się trzymały) i artystycznie (nie ma sobie równych w tej dziedzinie, jej pazurki to prawdziwe dzieła sztuki). Niestety na jakiś czas musiała zrezygnować z pracy, ale wówczas poleciła mi swoją koleżankę, też bardzo fajnie robi, choć samo zdobienie nie jest już tak efektowne. I tylko dwa razy w życiu (z przyczyn losowych) zrobiłam pazurki u kogoś innego i wiem dlaczego niektórym się wydaje, że to koszmar, bo dla mnie tamte wizyty i ich efekt końcowy też był koszmarem.
Za nic się nie zgodzę, że żele nie wyglądają naturalnie, moje są piękne smile. Delikatne, cienkie, trwałe. Paznokcie rosną mi bardzo szybko (zresztą jak i włosy), więc co dwa i pół tygodnia muszę się udać na wizytę, ale dla mnie to towarzyska pogawędka (uwielbiam smile), więc to nie problem.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIZAŻ - STUDIO MODY I WIZAŻU » TIPSY, czy naprawde szkodza???

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018