Akademia Morska w Szczecinie czy dam radę? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Akademia Morska w Szczecinie czy dam radę?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Akademia Morska w Szczecinie czy dam radę?

Chciałabym studiować nawigacje na Akademii Morskiej w Szczecinie, ale się zastanawiam czy na kierunku zdominowanym przez mężczyzn nie będzie mi za ciężko. Nie martwię się przedmiotami, bo z nimi sobie dam radę. Obawiam się atmosfery i traktowania.
Nie chcę iść na inną uczelnie ani inny kierunek, podoba mi się ich oferta, to, że proponują stypendia i pomoc w wyrównywaniu poziomów. Chcę pracować w przyszłości na morzu, ale pytanie czy mogę?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Akademia Morska w Szczecinie czy dam radę?

A czemu nie? smile Oczywiście, że dasz radę, wystarczy trochę samozaparcia. Jeżeli nie widzisz siebie na czymś innym, to już w ogóle nie widzę przeciwwskazań. A na co się wybierasz, na nawigację? Są plusy bycia jedną z nielicznych kobiet - faceci będą Cię nosić na rękach big_smile

3

Tak, nawigacja mi się zamarzyła. Trochę się martwię, bo to dosyć trudny kierunek, ale nie wyobrażam sobie siebie gdzieś indziej wink

jeżeli to Twoje marzenie, to oczywiście, że powinnaś spróbować! a jeśli w trakcie wkręcisz się w to bardzo, to może okazać się, że ten kierunek wcale nie jest taki trudny wink i nie przejmuj się traktowaniem, naprawdę wink

swoją drogą, mój znajomy też się wybiera ;p

5

akasaka napisał/a:

Chciałabym studiować nawigacje na Akademii Morskiej w Szczecinie, ale się zastanawiam ......
........ Chcę pracować w przyszłości na morzu, ale pytanie czy mogę?

Radę pewnie dasz, ale czy jestes pewna, że znajdziesz po tym kierunku pracę w zawodzie?
Obawiam się, ze armatorzy niechętnie zatrudniaja dziewczyny, zwłaszcza młode. Polskich armatorów praktycznie nie ma.
Rozumiem marzenia, "a tu pospolitość skrzeczy..."

W każdym razie - ucz się angielskiego i innych języków. Jeśli będziesz znała je perfekt i dużo - Twoje szanse wzrosną. No i jeśli chcesz robic kariere na morzy - zapomnij o dzieciach i rodzinie. Miej też swiadomość, żeby być lepsza od faceta musisz byc lepsza od niego conajmniej kilka razy.

6

A czego konkretnie się obawiasz? Że jak będą Cię traktować?
Jeśli tego chcesz, to idź i studiuj. Kobieta na kierunku tego typu będzie na pewno miała ekstra życie:))

7

jeśli uczysz się sporo i na bieżąco to nie powinnaś mieć żadnych problemów żeby się utrzymać

8

Myślę, że warto. Mój brat cioteczny skończył tę uczelnię, pływa po morzu i bardzo dobrze zarabia. Inna sprawa, że jest wiele przedmiotów ścisłych: jak matematyka, fizyka, geografia, itp. Ja bym miała z tym problem, bo jestem typem humanisty, ale jeśli Tobie nauki ścisłe nie sprawiają problemów, to dlaczego nie?

Co do atmosfery... Coraz więcej kobiet studiują na uczelniach technicznych. Dlaczego więc nie mają studiować na Akademii Morskiej? Jeśli będziesz naprawdę dobra i będziesz dobrze znać języki obce, myślę, że nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem po studiach dobrze płatnej pracy w zawodzie.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Akademia Morska w Szczecinie czy dam radę?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021