siostra-jej zycie moim zmartwieniem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » siostra-jej zycie moim zmartwieniem

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: siostra-jej zycie moim zmartwieniem

Witam, mam siostrę o 2lata mlodszą. Ona od 5lat jest z facetem z którym mają 3letnią śliczną i mądrą córeczkę ;D ale ten chłopak ma problem jest alkoholikiem i ją bije. Wiele razy interweniwałam razem z rodziną ale mimo że zabieraliśmy ja do siebie to ona zawsze wracała. bo jak twierdzi ona go kocha i chce by jej dfziecko miało ojca .... ale w tym tyg. miarka się przebrała. on pod wpływem alkoholu wyrzucił ja z dzieckiem z domu. Bez ciuchów, bez pieniędzy.. kolejny raz zabraliśmy ja stamtąd. była policja i kobieta z gopsu. siostra złożyła zeznania o znęcanie się fiz i psychiczne na policji i w pon. ma spotkanie w opiece o zasiłek. i tu zaczynaja sie schody. z całej mojej rodziny, a jest duza tak naprawdę tylko ja jeszcze chce im pomóc. reszta powiedziała że jeśli wróci do niego to zrobią wszystko aby zabrac jej dziecko bo tlumaczy niby sie jej a ona swoje. i trochę ich rozumiem ale nie można przecież tak robić bo to w końcu Siostra!mama udaje że cieszy się ze jest u niej ale naprawdę to tylko maska. nie chce jej u siebie bo wychodzi z założenia że sama sobie taki los zrządziła. brat twierdzi że utrzymywac pasoza nie będzie...masakra...
jak jej pomóc? ja nie mam warunków aby zabrac je do siebie. no i rozchodzi się o pieniądze.boję się że ona widząc reakcję wrogą rodziny wróci do niego, bo wg niej tak bedzie najlepiej. czy jest szansa na dom samotnej matki?
ja wiem, że czytając to głowa zaczyna boleć, ale takie są realia. Rodzice wychowywali nas bez uczuć i zero tolerancji. to zimna rodzina była.... a teraz są takie skutki.
jak jej pomóc? boję się ze dziewczyna wróci, zabiorą jej dziecko a ona sobie coś zrobi..a sobie tego nie wybacze

[...] A niebo płacze razem ze mną...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: siostra-jej zycie moim zmartwieniem

Kasku, to bardzo trudna sytuacja. Jeśli Ci na niej zależy - bądź dla niej wsparciem. Jeśli nie możesz przejściowo posłużyć mieszkaniem - przynajmniej wspieraj ją psychicznie. Inaczej stanie się tak jak przewidujesz - siostra uzna, że jest skazana na swojego faceta, gdyż na nikogo liczyć nie może. Jako osoba postronna spróbuj podsunąć jej jakieś możliwości, których ona w sytuacji podbramkowej nie widzi.

Czy ona nie ma możliwości pójść do jakiejś pracy, choćby dorywczej? Tak, żeby mogła dorzucić się mamie do opłat? Czy ona nie ma jakiś przyjaciółek, dobrych znajomych? Niestety nie orientuję się w kwestii załatwiania miejsca w domu samotnej matki. Ale może należy popytać w różnych instytucjach, chociażby w GOPS?

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » siostra-jej zycie moim zmartwieniem

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018