Jałowiec pospolity na wątrobę - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Jałowiec pospolity na wątrobę

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Jałowiec pospolity na wątrobę

Jałowiec jest krzewem występującym w Europie Środkowej. Ciekawostką jest fakt, że jałowiec jest zawsze zielony! Osiąga on wysokość od 1 do 3 metrów ? rzadko 10 metrów. Zalety lecznicze jałowca były cenione już w starożytności. Dla miłośników alkoholi ciekawa będzie informacja, że jagody jałowca są wykorzystywane do aromatyzowania piwa i dają charakterystyczny aromat wódce jałowcowej.

Zastosowanie

Jest to jedna z roślin, której zastosowanie szeroko widać w sztuce kulinarnej. Jagód jałowca używa się m.in do kiszenia kapusty, a także jako przyprawy do potraw mięsnych. W medycynie jałowiec doskonale spisuje się w walce z zaburzeniami trawiennymi oraz z bólami mięśni. Osoby chore na nerki nie powinny korzystać z jałowca, ponieważ grozi to uszkodzeniem tego jakże ważnego narządu w ciele człowieka.

Składniki

Owoce jałowca zawierają m.in. olejki lotne, cukry, związki żywiczne oraz garbniki, które spełniają jedną z ważniejszych funkcji leczniczych jałowca.

Działanie jałowca

Owoce jałowca działają żółciopędnie, pobudzając w ten sposób wątrobę oraz żołądek więc poleca się je przy schorzeniach trawiennych. Olejek eteryczny, który znajduje się w jagodach jałowca pomaga przepłukiwać nerki oraz drogi moczowe. Pomaga usuwać szkodliwe substancje przemiany materii. Jak jednak zostało napisane wcześniej nie należy przyjmować lekarstw z jałowca przy ostrym zapaleniu nerek. Działanie jałowca sprawdza się również w walce z trądzikiem czy owrzodzeniami skóry.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jałowiec pospolity na wątrobę

Bardzo lubię zapach jałowca.Zbieram i suszę,bo u mnie nie ma w domu bigosu -bez tej aromatycznej przyprawy.

3

Odp: Jałowiec pospolity na wątrobę

Lubię intensywny zapach jałowca, do tej pory jednak sądziłam, że głównie podnosi walory smakowe potraw, zupełnie nie przypisując mu jednoczesnych wartości zdrowotnych. A Wy używacie tej przyprawy i jeśli tak, to do czego?

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z niezależnych ode mnie przyczyn technicznych, właściwy zobaczysz dopiero w moim profilu wink]

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Jałowiec pospolity na wątrobę

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021