studia, samotnosc, tesknota - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » studia, samotnosc, tesknota

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: studia, samotnosc, tesknota

Witam! Mam 19 lat, od tego roku rozpoczęłam studia. Wyjechałam na studia do miasta oddalonego o 200km od mojej rodzinnej miejscowości. Czuje się tutaj bardzo samotna, nie mam żadnej blizszej koleżanki. Jest tutaj moja przyjaciółka, ale niestety nie mieszkamy razem i widujemy się bardzo rzadko. Bardzo tesknie za rodzicami, siostrą, strasznie mi ich brakuje. Często jeżdze do domu. Gdy przyjeżdżam do miasta, od razu chcę wracac do domu, do moich bliskich. Ciągle placze, nie potrafie cieszyc sie miastem, studiami, jest mi smutno i tylko odliczam dni do kolejnego wyjzdu do domu. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzic, pomóżcie.

Zobacz podobne tematy :
Odp: studia, samotnosc, tesknota

Annneta,
od rozpoczęcia roku akademickiego minął niewiele ponad miesiąc. To naturalne, że wciąż tęsknisz za miastem rodzinnym i bliskimi. Zadomowienie się w nowym miejscu, nawiązanie znajomości wymaga czasu i odrobiny wysiłku, starań. Na pewno wielu znajomyc z Twoich studiów ma dokładnie taki sam problem. Spróbuj nawiązać z kimś bliższą relację, wypić razem herbatę, wyjść na obiad w przerwie między zajęciami. Może zaangażuje Cię praca w studenckim kole naukowym lub w samorządzie studenckim? W mniejszej grupie o wspólnych zainteresowaniach i celach łatwiej znaleźć pokrewną duszę. Postaraj się też wyjść z domu i skorzystać z możliwości, jakie daje miasto akademickie. Spędź jeden dzień jako turystka! Zaplanuj trasę spaceru, zjedz deser w kawiarni, wejdź do kina lub galerii sztuki. Możesz zrobić to sama lub zaprosić kogoś z rodziny lub starych znajomych - zostań ich przewodnikiem. Bądź otwarta na nowe znajomości - choćby bibliotekarki, ekspedientki w osiedlowym sklepie, sąsiadki w podobnym wieku.

Chodź pierwsze tygodnie wydają się trudne, z czasem na pewno będziesz czuła się w nowym mieście coraz lepiej i pewniej.

3

Odp: studia, samotnosc, tesknota

pewnie na studiach masz mase osób, które czuja sie podobnie. spróbuj znaleźć pokrewna dusze. idź z nowo poznaną koleżanka na kawę, imprezę. pomysł turystki też podzielam smile

4

Odp: studia, samotnosc, tesknota

Niestety, ale początki studiowania są takie trudne.. Ciężko odciąć się od pępowiny. Pocieszę Cię, że z czasem to mija ;-) Na roku napewno masz sporo fajnych ludzi. Zakumpluj się z nimi. Zaczniecie wychodzić razem: do pubu, dyskoteki, kina, na basen. Dni zaczną Ci mijać szybciej. I w końcu przyzwyczaisz się do sytuacji ;-) Musisz otworzyć się na innych.
Na I roku jest ciężko, bo sytuacja jest nowa i trudno się zaklimatyzować. Sama przez to przechodziłam, ale teraz gdy patrzę na to z perspektywy czasu to widzę, że gdyby nie znajomości na studiach to byłoby mi o wiele trudniej. Podobnie jak u Ciebie, tak i ja studiowałam w jednym mieście z przyjaciółkami, ale nie mieszkałyśmy razem. Widywałyśmy się dosyć rzadko. W sumie to może i dobrze, dzięki temu nie zakmnęłyśmy się wyłącznie na siebie, tylko poznawałyśmy nowych ludzi. Studia są fajnym czasem, bo wówczas poznaje się najwięcej ludzi. No i można poszaleć troszkę ;-)
Tak więc otwórz się na innych a dni będą mijały Ci przyjemniej i szybciej ;-)

5

Odp: studia, samotnosc, tesknota

Ciesz się, że masz okazję do diametralnej przemiany z dziecka w dorosłą osobę. Teraz jest Ci ciężko, ale za kilka lat będziesz samodzielna i niezależna. Będziesz mieć dużo nowych znajomych. Twoje horyzonty i perspektywy się poszerzą. Masz większe szanse na kontrolę nad swoim życiem. Twoi znajomi, którzy zostali w rodzinnej miejscowości za kilka lat będą tam nadal siedzieć jak śliwka w kompocie bez możliwości wyrwania się. Ty rozwijaj skrzydła. Tęsknota na początku jest normalna.

6

Odp: studia, samotnosc, tesknota

Mój problem nie tylko tkwi w tęsknocie za domem,ale również w tym, że jestem na kierunku, który wybrałam tylko dlatego gdybym się nie dostała na psychologię. I tak się złożyło, że dostałam się na niego, a na psychologię nie. Nic mnie na tym kierunku nie interesuję, jest bardzo dużo historii, za którą nie przepadam. Nudzę się na każdych zajęciach, nie chce nawet się tego uczyć bo po co jeśli mnie to nie interesuje. Postanowiłam wytrwać jakoś ten rok, ale nie wiem jak to zrobię ;(

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » studia, samotnosc, tesknota

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024