Pracodawca mnie oszukał - Pomóżcie rozwiązać zadanie z zarobkami - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Pracodawca mnie oszukał - Pomóżcie rozwiązać zadanie z zarobkami

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Pracodawca mnie oszukał - Pomóżcie rozwiązać zadanie z zarobkami

Mój pracodawca (człowiek obdarzony społecznym autorytetem) zatrudniał mnie przez 8 miesięcy na umowę o dzieło (w sumie było ich trzy - na 1 miesiąc, 3 miesiące i potem znów 3 miesiące), po czym wystąpiłam o podwyżkę i umowę o pracę. Zaproponował mi 3 wyjścia: We wszystkich kwotą wyjściową był  3 000 brutto. Mogłam wybrać umowę o pracę, o dzieło lub "samozatrudnienie" (założenie własnej działalności)...Zadzwoniłam do znajomej księgowej która wyliczyła mi ze wszystkich tych wariantów kwotę, którą dostałabym na rękę. Zależy mi na umowie o pracę, więc po bardzo długim zastanowieniu (bo była to najmniejsza kwota) się na nią zdecydowałam. Wyszło mi, że będę dostawać 2156zł na rękę. Cieszyłam się jak głupia...tydzień później gdy miało dojść do podpisywania umowy szef powiedział, że źle sobie wyliczyłam, bo on mi mówiła o całkowitej kwocie, którą będą we mnie inwestować (tzn zarobki netto + składki płacone z kwoty brutto + opłaty które (on) jako pracodawca musi ponieść do ZUS-u. Odebrało mi mowę...

Po długich negocjacjach mój szef stwierdził, że więcej mi nie da. Ale może mi dać umowę o pracę na kwotę minimalną i drugą umowę o dzieło (lub zlecenie - już nie wiem przez moją wściekłości). I tu pytanie i prośba o Waszą pomoc ----> Czy da się mieć 2 różne umowy u jednego pracodawcy i na jakie kwoty miałyby one być podpisane, żebym ja miała z tego jak najwięcej na rękę (muszę kosztować pracodawcę max. 3000 <łącznie z jego podatkiem.). Będę bardzo wdzięczna za pomoc...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pracodawca mnie oszukał - Pomóżcie rozwiązać zadanie z zarobkami

Koszt pracodawcy 3000zł (koszt obciążenia)
przy umowie o pracę -to 2530 brutto na umowie a dla Ciebie to 1830netto (ok)
---------------
Umowa o pracę +o dzieło ze swoim pracodawca skutkuje odprowadzaniem wszystkich składek tak jak od umowy o pracę
Różnica na korzyść 2 opcji to ok 100-150 zł

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » Pracodawca mnie oszukał - Pomóżcie rozwiązać zadanie z zarobkami

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018