Co zrobić by myśleć optymistycznie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Co zrobić by myśleć optymistycznie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Co zrobić by myśleć optymistycznie?

Zauważyłam że myślę tylko negatywnie,smucę się,często zatracam się w smutkach,myślę że nic mnie już dobrego w życiu nie spotkam itp,jak to zmienić?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co zrobić by myśleć optymistycznie?

Zobaczyć, że szklanka jest do połowy pełna, nie pusta.
Podjąć decyzje o takim widzeniu świata.
Bo to decyzja, wybór, rzecz zależna od Ciebie.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

3

Mam czasami tak samo. Ciagle pod gore... wydaje mi sie ze jestem ciagle ze wszystkim sama. I wiesz co wtedy robie? Zaczynam myslec optymistycznie.Powtarzam sobie ze nie moze byc ciagle beznadziejnie.. kiedys wyjdzie to slonce smile Nie poddaje sie i staram sie byc silna. Pierwszy krok to rozbudzic pozytywne emocje smile:):) Im bardziej bedziesz myslala pozytywnie tym bedziesz silniejsza.

Jeżeli pozwolisz ludziom więcej brać niż wkładać w Twoje życie ... Wkrótce będziesz jechać na debecie. wink

4

Otworzyłam forum podjadając pestki z dyni... bo one mają dużo witamin z gr. B, żelazo, magnez, cynk...
No ale do rzecz, zdrowe odżywianie gwarantuje dobrą kondycję organizmu, to że nie czujesz się poddenerwowana, zmęczona, że Twój układ nerwowy działa sprawnie. Czy człowiek zmęczony, znerwicowany może myśleć pozytywnie?
Bardzo dobry jest sport - wiele godzin naszej aktywności sprowadza się do stukania w klawiaturę i  klikania myszką ;-) i jeśli po 8 godzinach w pracy przy komputerze, w domu również zasiadamy do TV, komputera to ciało nie ma szansy odpocząć. Lepiej jest iść na zajęcia z fitnesu, pobiegać, popływać. Chodzi o równowagę między pracą mięśni, a pracą umysłową.
Zadbaj o to, by ciało było przygotowane na pozytywne myślenie.
Druga sprawa - ustaw sobie priorytety w życiu - myślenie że wszystko jest najważniejsze powoduje, że wszystko jest czarne, bo jak doskonalić się zawodowo, pięknie wyglądać, mieć czas dla przyjaciół, rodziny, i jeszcze może od czasu do czasu przeczytać lub obejrzeć coś mądrego, albo iść do teatru ... itd. Najlepiej byłoby, gdyby na tej liście, gdzieś na czołowym miejscu znalazło się coś, co sprawia prawdziwą przyjemność (np. aromatyczna kąpiel), coś co zrównoważy nieprzyjemności dnia.
Poza tym sukcesywnie rozwiązuj swoje problemy - one same się nie rozwiązują, a potrafią "siedzieć" w głowie, nie dopuszczając pozytywnego myślenia.

To co napisałam może wydawać się bez związku z tematem, ale piszę to w oparciu o własne doświadczenia. Wg mnie nie da się myśleć optymistycznie, jeśli jesteśmy zmęczeni, zestresowani. Nie da się zbyt łatwo zmienić irytujących korków w mieście, czy faceta, który zachowuje się jak dziecko, ale można zadbać o to na co mamy wpływ.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

5

Dziękuję za odpowiedzi:)Może ktos jeszcze coś dorzuci?

6 Ostatnio edytowany przez serce (2011-11-14 06:32:53)

Zgadzam sie z tym co napisala Averyl.
Może dodałbym jeszcze spacery. Obecnie szybko robi się ciemno a to tez sprzyja depresji.
Jeśli możesz staraj się wychodzic z domu jak jeszcze jest jasno by przebywac na powietrzu za dnia.
Najlepiej jak jeszcze slonce swieci.  Slonce jakos samo z siebie daje duzo optymizmu, pomaga w depresji.
Moze jeszcze uśmiech na twarzy smile . No i dobrze się wyspac.
A jak już jest naprawde zle, to się uśmiechnąć. Bo skoro jest beznadziejnie, to znaczy ze może być już tylko lepiej smile

7

Serce ale ja nie mam depresji tylko po prostu tak nieraz mnie bierze taki smutek czy coś...

własnie taki smutek "czy cos" prowadzi b.szybko do depresji.. wink wiec słuchaj sie;]

9

albo samemu się nastawiać pozytywnie, dostrzegać plusy a nie minusy, myśleć w kółko o tych dobrych stronach.

a jesli autosugestia nie pomoże i nic to nie zmieni to myśle, że najlepiej wybrac się do psychologa.

10

majka11 napisał/a:

Mam czasami tak samo. Ciagle pod gore... wydaje mi sie ze jestem ciagle ze wszystkim sama. I wiesz co wtedy robie? Zaczynam myslec optymistycznie.Powtarzam sobie ze nie moze byc ciagle beznadziejnie.. kiedys wyjdzie to slonce smile Nie poddaje sie i staram sie byc silna. Pierwszy krok to rozbudzic pozytywne emocje smile:):) Im bardziej bedziesz myslala pozytywnie tym bedziesz silniejsza.

zgadzam się! musisz zacząć odnajdywać pozytywy i jakoś to będzie smile nie nastawiaj się negatywnie, a pozytywnie. powtarzaj, że dziś jest twój dzień, że będzie on dobrym dniem. stawaj przed lustrem uśmiechając się i mówiąc, że będzie dobrze! smile

11

Z myśleniem negatywnym jest tak, że samo "się nakręca". Jedna pesymistyczna myśli dzieli się na kolejną i kolejną jeszcze bardziej czarną.
Na osobę, która myśli pozytywnie, widzi świat w jasnych kolorach patrzy się jak na wariata, a przy najmniej z podejrzeniem, że coś z nią jest nie tak ;-).
Myślenie pozytywne nie jest za bardzo zaraźliwe, więc trzeba się nie źle "napracować", by nie dać się zdołować otaczającym nas pesymistom... a do optymistycznego myślenia jest jeszcze kawałek drogi.
Aby to wytłumaczyć zaproponuję Wam taką zabawę napiszcie sobie na kartce dowolną rzecz, zjawisko, relację np. "moje miesce zamieszkania jest...", albo "moja relacja z mężem jest..." Po jednej stronie pozytywy, po drugiej stronie negatywy... która lista jest dłuższa? A teraz pomyślcie jakie cechy dopisać, by listy się wyrównały.
...ciężkie zadanie?

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

12

Werona28 napisał/a:

Serce ale ja nie mam depresji tylko po prostu tak nieraz mnie bierze taki smutek czy coś...

Na smutki są dobre trzy rzeczy:

1) seks
2) seks
3) seks

Zaletą tych rzeczy z listy jest to że możesz sobie dowolnie ustawić kolejność big_smile

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. - Mark Twain

13

Solo Lee napisał/a:

1) seks
2) seks
3) seks

Zaletą tych rzeczy z listy jest to że możesz sobie dowolnie ustawić kolejność big_smile

I aby dziewczyna nie miała mętliku w głowie to jeszcze dodaj czy te pozycje dotyczą różnych 3 osób...istotne.
Bo jeszcze po 1 smutek nie przejdzie i co wtedy

14

gdy myślisz negatywnie i zdajesz sobie z tego sprawę, to od razu szukaj na te myśli kontrargumentów. dzięki temu może uda ci się dostrzec, że jednak są rzeczy pozytywne i nie jest tak źle w życiu. zawsze każda szklanka jest do połowy pełna i do połowy pusta, a co Ty widzisz zależy tylko od ciebie. więc gdy widzisz szklankę do połowy pustą, od razu myśl, że przecież ona jednak jest też i do połowy pełna. na początku jest to trudne, ale uczy doszukiwać się dobrych rzeczy. mi przynajmniej pomaga.

Nadzieja uczy czekać pomaleńku.

15

rozmaryn napisał/a:
Solo Lee napisał/a:

1) seks
2) seks
3) seks

I aby dziewczyna nie miała mętliku w głowie to jeszcze dodaj czy te pozycje dotyczą różnych 3 osób...istotne.
Bo jeszcze po 1 smutek nie przejdzie i co wtedy

Och nie! Nie miałem na myśli żadnych innych osób. Chodzi o to że do trzech razy sztuka big_smile Jak nie przejdzie smutek po trzech orgazmach to trzeba się odwołać do psychologi:

4) Zacząć zastanawiać się że szklanka wcale nie jest do połowy pusta, ale do połowy pełna.
5) Zrobić listę pozytywnych i negatywnych uczuć a potem dopisać jakieś pozytywy aby wyrównać z negatywami smile
6) Stań przed lustrem, uśmiechając się. Powtarzaj że będzie dziś bardzo udany dzień.
7) Wychodź z domu i chodź na spacery. Korzystaj ze słońca.
8) Nie pomogły pkt. 4 - 7 ? Spróbuj jeszcze raz od pkt 1. smile

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. - Mark Twain

16

Solo Lee temat jest "co zrobić by myśleć optymistycznie?" nie - jak przeżyć chwilę euforii.
To osobiste wybory, ale ja raczej na wiadomość o tym, że ktoś z najbliższych jest ciężko chory, by myśleć optymistycznie i nie załamać się trudną sytuacją, raczej nie zastosowałabym się do Twojej rady.

Jest taka książka "Dobrowolny rozbitek" A. Bombard. Autor to lekarz, który na malutkiej tratwie testował, czy można uratować się na morzu, po katastrofie statku. Bez jedzenia, przez kilka miesięcy, samotnie na oceanie... przetrwał i doszedł do wniosku, że to co "zabija" to brak nadziei, pozytywnego myślenia ;-)
Analizował przypadki ludzi, którzy od razu zostali wyłowieni, a jednak umierali, bo się poddali, nie było żadnej przyczyny medycznej związanej z katastrofą (tj. odwodnienie, wychłodzenie, itp). Z drugiej strony podobnież wszystkie dzieci (w wielku chyba do 9 lat) uratowały się z tonącego Titanika, bo w dzieciach jest naturalna ufność, że dorosły wybawi z kłopotu. 
Książka, która spowodowała, że myślę pozytywnie to "Wyprawa Endurance" A. Lansing - ja tam znalazłam odpowiedź na pytanie co zrobić, by myśleć optymistycznie.

17

Averyl napisał/a:

Solo Lee temat jest "co zrobić by myśleć optymistycznie?" nie - jak przeżyć chwilę euforii.
To osobiste wybory, ale ja raczej na wiadomość o tym, że ktoś z najbliższych jest ciężko chory, by myśleć optymistycznie i nie załamać się trudną sytuacją, raczej nie zastosowałabym się do Twojej rady. (...)

Tak. Ale autorka wątku nie wspomniała nic o smutku wywołanym strata bliskiej osoby. Ona zauważyła że myśli tylko negatywnie. Tak bez wyraźnego powodu.

Werona28 napisał/a:

Zauważyłam że myślę tylko negatywnie,smucę się,często zatracam się w smutkach,myślę że nic mnie już dobrego w życiu nie spotkam itp,jak to zmienić?

Szkoda że nie napisała więcej o swoim problemie.

18 Ostatnio edytowany przez rozmaryn (2011-11-24 18:33:02)

Solo Lee ja te punkty
1)
2)
3)
chyba kupuję big_smile
Zmienię resztę:

4) Po punktach 1-3  dobra kawa bądź papieros
5) powtórka punktów 1-3
6) znowu kawa i papieros
7) jeśli facet stanie na wysokości zadania znowu punkty 1-3

ps: swoją drogą niezły z ciebie manipulator;)

19

Rozbawiłem? smile

I to jest własnie sposób na smutki - poczucie humoru i nie branie wszystkiego w życiu na serio! smile
Dziękuje za uwagę. Radości życzę! big_smile

20

Smutki nieraz potrzebne,żeby móc dostrzegać potem te miłe chwile...
Marzenia i autowizualizacja  smile
Dobra muzyka ! Dobra książka.
Może.....nutella + ciastka kokosowe wink
Banany, ananasy, śliwki, orzechy - zawierają serotoninę, która jest potrzebna w zapobieganiu depresji.

"Nie bój się powolności, ale bezruchu."
rozum smile + serce smile

21

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jak teraz jest źle, to zaraz może być lepiej.
Przypomnieć sobie miłe chwile swojego życia, one były, były realne, czego nie miałoby być znowu szczęśliwie?
Może być. Warto uwierzyć w to, że będzie lepiej i zacząć tez robic więcej w kierunku zmian, by faktycznie było lepiej.
Na pewno "czarnowidztwo" nic nie pomoże, to strata czasu.
Optymiści zazwyczaj mają w życiu więcej radosnych chwil, gdyż przyciągają szczęście jak magnes. A gdy przydarzy im się coś złewgo, to nie boli ich to tak jak pesymistów,m wiedzą, że to fragment istnienia i idą dalej, a pesymista np zacznie sie użalać nad tym wink.
A tak na krótką metę, to jedzenie czekolady może poprawić humor, jedzenie ogólnie tego co się lubi, pewnie w przypadku większości to będa słodycze ;-) , nutella [oj taaak], więcej ruchu ;-), jak wspomniano kojąca muzyka, spotkanie z kimś bliskim, rozmowa, jakieś filmy naładowane pozytywną energią, myślę, że głównie komedie wink.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Co zrobić by myśleć optymistycznie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018