Antykoncepcja dla psów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Antykoncepcja dla psów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: Antykoncepcja dla psów

Chciałabym wiedzieć czy istnieje coś takiego jak antykoncepcja dla psów?Mam sukę rasy owczarek niemiecki, mieszkamy w bloku i nie chcielibyśmy aby miała małe, jednakże czasem w czasie rui ucieka i boimy się,że wtedy może dojść do kontaktu z jakimś samcem, w najgorszym wypadku jakimś kundlem!!!Czy znacie jakieś preparaty antykoncepcyjne dla zwierząt?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Antykoncepcja dla psów

są takie tabletki np. Depopromone, Delvosteron, ale i inne, zapobiegają występowaniu rui, no i trzeba je suce podawać regularnie!!!no ale przede wszystkim trzeba pilnowac suki,to najbezpieczniejsze rozwiąanie. Możliwa jest też sterylizacja ok. 6 miesiąca,ale to przykry dla zwierzęcia zabieg...

3

Pierwsze slysze o antykoncepcji dla zwierzat;I ja mam suczke kundelka  po pierwszej rui wysterylizowalismy ja lekarz powiedzial ze to jest najlepsze rozwiazanie gdy nie chce sie dopuscic suki bo wtedy powstaja jakies urojone ciaze albo rak sutkow..ale to najlepiej jak pies jest mlody i wlasnie po pierwszej rui...

4

Sterylizacja jest ostatecznym wyjściem w takiej sytuacji. Poza tym, dla lepszego psychicznego rozwoju, suka powinna przynajmniej raz się oszczenić. Potem faktycznie można się zdecydować na ten przykry zabieg.

5

Nie należy uważać sterylizacji za zabieg przykry, bo takim absolunie nie jest. Co więcej jest to najlepsze rozwiazanie dla właścicieli, którzy nie życzą sobie by ich suka miała szczenięta i jest to postepowanie odpowiedzialne , bo gromadka niechcianych szczeniąt to wielkie psie nieszczęście. Antykoncepcja farmakologiczna nie jest obojętna dla organizmu psa- istnieje ryzyko powstania ropomacicza i oczywiście wymaga pewnej dyscypliny stosowania.Zabieg sterylizacji jest w konsekwencji tańszym i kategorycznym rozwiązaniem. Nie stanowi on w zasadzie zagrożenia dla zdrowia suki, gdyz zazwyczaj zabiegowi poddaje sie zwierzęta młode i zdrowe .Nie należy traktować tego zabiegu jako aktu okaleczania zwierzęcia, tak samo nie należy wierzyć założeniu że suka powinno mieć przynajmniej jeden raz młode. Wierzcie mi ,ze nie ma to najmniejszego znaczenia i wpływu na stan psychiki suki.

Operacja wyrwania serca przeprowadzona w normalnych warunkach jest całkowicie bezbolesna.
Trwa od dwóch do trzech minut. Zostaje po tym blizna, zwana również świętym spokojem.
-Agnieszka Osiecka-

6

Jest wiele środków antykoncepcyjnych dla psów, w tym także wyżej wspomniane środki hormonalne działające podobnie jak u ludzi. Z tym samym uwzględnieniem dokładności ich przyjmowania (zastrzyki), co wymaga dużej uwagi opiekuna. Jednak nie jest to aż tak dużą barierą, gorzej jest z cenami takich kuracji. I taka antykoncepcje także stosuje się po pierwszej rui zupełnie jak u człowieka. Za parę lat owszem może będzie stać przeciętnego obywatela na takie udogodnienie, że ta metoda antykoncepcji jest odwracalna jednak teraz nie jest na każdą kieszeń. Każda metoda ma swoje wady i zalety, z pewnością wadą w obu przypadkach jest tycie zwierzęcia co jest bardzo częstą dolegliwością. Panie które używają terapii hormonalnej często mówią- ja nie przytyłam więc dlaczego moja suczka ma przytyć. To jednak jest błędne myślenie, każde zwierze ma swoja odmienną anatomię, budowę i inaczej przyjmuje leki, pokarm niż nasz organizm w przeciwnym razie moglibyśmy chodzić do tych samych lekarzy. Nie można opowiedzieć się w 100% za jedna metodą bo byłoby to błędem choć sterylizacja czy w przypadku psów kastracja to wygoda dla właściciela który nie musi przejmować się tym, że jednak sobie zapomni nie dopilnuje.

7 Ostatnio edytowany przez Kennedy (2010-01-14 12:06:35)

Hej wink.
Wiem, że temat jest o psach, ale stwierdziłam, że nie ma sensu zakładac wątku dotyczącego podobnego tematu...
Chcę wysterylizowac swoją kotkę. Nie mogę patrzec na nią w okresie rui. O wszystko się ociera, mruczy. podstawia tyłek, nawet rzadko je... Trwa to po kilka dni! Mieszkam w bloku, a kocica nie chce wychodzic na dwór, innych zwierząt się boi. Łasi się jedynie do ludzi. Staje się to zbyt uciążliwe...
Czy po sterylizacji kotka będzie bardzo cierpiec? Jak trzeba dbac o zwierzę w takiej sytuacji?

8

Sterylizacja kotki jest dość rutynowym i stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, polega na wycięciu całego narządu rodnego to jest macicy i jajników z jajowodami. Jest wykonywana pod znieczuleniem ogólnym, z którego wybudza się zwykle 2-3 godziny po skończonym zabiegu. Dla zwiększenia pewności powodzenia zabiegu i uspokojenia właściciela zwierzęcia można przed planowanym zabiegiem przeprowadzić badanie biochemiczne krwi, aby zorientować się jaki jest stan nerek i wątroby , ewentualnie także EKG i USG. Przez około 24 godziny przed planowanym zabiegiem zwierzę nie powinno już jeść może natomiast pić. Zabieg trwa stosunkowo krótko 30-45 minut, w miejscu cięcia na brzuchu zakłada się szwy , które zdejmuje się po około 10 dniach lub też zakłada się szew śródskórny z nicią wchłanialną. Należy dopilnować aby zwierzę nie rozlizywało rany pewnym rozwiązaniem jest kołnierz lub też specjalne ubranko czy to kupione w gabinecie weterynaryjnym czy uszyte/zrobione na własną rękę. Rana pooperacyjna goi się zwykle bardzo ładnie jeżeli kot jej nie rozlizuje. Tuż po zabiegu zwierzę dostaje w iniekcji antybiotyk który musi być powtórzony a także środek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Chciałabym obalić mit że kastracja/sterylizacja jest zabiegiem przykrym dla zwierzęcia, jest to zdecydowanie najlepsze wyjście w przypadku gdy nie chcemy rozmnażać zwierzęcia, a i koszt jest jednorazowy. W przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej należy się liczyć z pojawieniem wielu niekiedy zagrażających życiu zwierzęcia powikłań, min. cukrzyca, ropomacicze.

Operacja wyrwania serca przeprowadzona w normalnych warunkach jest całkowicie bezbolesna.
Trwa od dwóch do trzech minut. Zostaje po tym blizna, zwana również świętym spokojem.
-Agnieszka Osiecka-

9

Moja kotka tuż po sterylizacji była nieco obolała, nie mówiąc już o "naćpaniu" po znieczuleniu ogólnym - przez pierwszy dzień po operacji miała spore problemy z chodzeniem, przewracała się, wymiotowała, a przez kilka następnych dni zachowywała się nieco dziwnie jak na siebie - nie chciała zbytnio jeść ani pić, kładła się w dziwnych pozycjach i dziwnych miejscach, właziła do doniczek, zdarzało jej się chodzić do tyłu itd., ale to dość szybko minęło, to tylko skutki uboczne narkozy. Musiała oczywiście chodzić w "kubraczku" - to było trochę uciążliwe, bo marudziła i ciągle próbowała zdejmować, i niestety najczęściej jej się to udawało, więc trzeba było jej pilnować - jak zdejmowała to oczywiście zaraz chciała się zabierać za lizanie szwów. Jednak po tych 10 dniach (przez tyle musiała chodzić w kubraczku) wszystko stopniowo powróciło do normy, rana ładnie się zagoiła i teraz nie ma żadnych problemów poza wagą - ale niestety ciężko jest nie "upaść" kotki po sterylizacji, moja przytyła mimo tego, że dostawała małe porcje i do tego specjalną suchą karmę dla sterylizowanych/kastrowanych kotów, która jest mniej kaloryczna. Jednak sterylizacja była jedynym rozwiązaniem, kotka w rui męczy się sama i męczy domowników, zwłaszcza jeśli nigdy nie była dopuszczana do kocura.

10

owszem - stosuje się zastrzyki antykoncepcyjne, ale jak już koleżanka wspomniała - jest duże ryzyko ropomacicza i jest to wyjście chwilowe. mój weterynarz absolutnie odmówił podawania takiej antykoncepcji co każdą cieczkę. najlepszym wyjściem jest sterylizacja - i napewno wyjdzie taniej. a jeśli chodzi o otyłość to... owszem koty tyją strasznie(moja kotka ma "tłuszczaki", które wyglądają zupełnie jak przepuklina) i ogólnie się zmieniają - moje np. straciły zainteresowanie okolicą, prawie nie wychodzą poza ogród i tylko się pasą:)

ale jeśli chodzi o psy to nie masz się czego obawiać. mam wykastrowanego psa - jest u nas prawie pół roku, a nadal mu kości sterczą i wcale mało nie je. tak więc najlepiej sterylizować i tak jak dziewczyny napisały - najlepiej zrobić zabieg w piątek, żeby kilka dni jednak z psem być i kontrolować czy nie zdejmuje sobie opatrunków itd. musisz też pilnować, żeby psiak nie wariował, nie skakał itd do czasu zagojenia się ran - ale to wszystko wytłumaczy Ci weterynarz. mi mój wręcz odradzał stosowanie tych zastrzyków nie orientuję się dokładnie ile kosztowały ale ok 100 zł jeden, tak mi się wydaje. koszty sterylizacji też są niemałe, moją suczkę wet "wycenił" na 300 zł, tyle, że jest troszkę większa od owczarka. także licz się z kosztami 200-400 zł, ale naprawdę warto, bo na leczenie ropomaciczy czy innych chorób, które wywołuje "psia antykoncepcja" wydałabyś chyba więcej.

11

Dzięki dziewczyny.
Umawiam kotkę w lutym, mam nadzieję, że nie będzie jakoś bardzo cierpieć. Przynajmniej nie będzie musiała się już męczyć z rują.

Anemonne, karma dla zwykłych kotów bardzo ją utuczy?
W sumie nie mam nic temu, żeby była puszysta, ale nie chcę żeby miała jakieś problemy z nadwagą wink.

12

Jeśli będziesz ją karmić małymi porcjami 2 razy dziennie, to powinno być ok. Przygotuj się na to, że i tak przytyje, ale jeśli nie będziesz jej przekarmiać to powinno obyć się bez tragedii wink Ja mojej musiałam ograniczyć jedzenie i daję jej właśnie te "dietetyczne" chrupki, bo dodatkowo ma astmę i nadwaga jeszcze bardziej utrudnia jej oddychanie. Na tą chwilę już nie tyje (sterylkę miała rok temu), ale i nie chudnie niestety. A chrupki dietetyczne lubi nawet bardziej niż zwykłą karmę wink

13

Aha smile
Bardzo dziękuję Ci za informacje smile

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Antykoncepcja dla psów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018