BÓL PODCZAS STOSUNKU ZABIEG usuniecia przedsionka pochwy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » BÓL PODCZAS STOSUNKU ZABIEG usuniecia przedsionka pochwy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1 Ostatnio edytowany przez cleo1984 (2011-08-13 20:06:13)

Temat: BÓL PODCZAS STOSUNKU ZABIEG usuniecia przedsionka pochwy

Czy któraś z Was miała zabieg usunięcia przedsionka pochwy?

Zabieg usunięcia przedsionka pochwy wykonuje się w celu leczenia bólu występującego przy wejściu do pochwy, gdy inne metody leczenia nie przyniosły oczekiwanego efektu. Zabieg operacyjny obejmuje usunięcie tylko tkanek znajdujących się przy wejściu do pochwy.

Zabieg obejmuje płytkie wycięcie zmienionej błony śluzowej przedsionka pochwy (np. zaczerwienionej w wyniku zbyt mocnego ukrwienia) wraz z pozostałościami po błonie dziewiczej.  Dokładny opis zabiegu można znaleźć: Goldstein A. Surgery for vulvar vestibulitis syndrome. J. Sex Med. 2006 :
http://www.ourgyn.com/content/images/vestibulectomy-_jsm.pdf

Odczuwany ból jeśli oczywiscie nie ma żadnego stanu zapalnego a wilgotność pochwy jest odpowiednia związany jest z zespołem zapalenia przedsionka pochwy - a jego przyczyną jest np. zbyt unerwione okolice przedsionka pochwy co powoduje ze te miejsce jest bardziej wrażliwe na dotyk
www.sp.viamedica.pl/darmowy_pdf.phtml?indeks=9&indeks_art=66

Czy któraś z Was miała taki zabieg? Jaki efekt końcowy? Czy ból zniknął?

Jeśli chodzi o mnie to mam od zawsze lekko zaczerwienione miejsce - wielkości może 4 mm przy wejściu do pochwy, ginekolodzy - leczyli mnie myśląc, że to jakiś stan zapalny mimo ze badania- posiew itp nic nie wykazywało, potem były podejrzenia że może biopsje trzeba mi zrobić, ale ostatecznie po konsultacji w szpitalu ze specjalistami każdy stwierdzał że wygląda to jak podrażnienie
potem były podejrzenia że coś mi podrażnia np. proszek itp ale to też się nie sprawdziło - bo przez wiele miesięcy prałam bielizne w szarym mydle wg zaleceń lekarzy itp
miejsce jest zaczerwienione a przy wprowadzaniu penisa odczuwam ból- który znika po ok 2 minutach.
Ostatecznie od każdego ginekologa (zmieniałam ich po roku) mówili mi że nie wiedzą co mi jest:) bo wszystkie badania są ok

Wiem ze to tylko 2 minuty bolu ale jak dla mnie to az 2 minuty

W tym roku bylam u innego ginekologa - znow zmienilam - i dopiero od niego dowiedzialam sie ze mozna to wyciać i bol zniknie

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: BÓL PODCZAS STOSUNKU ZABIEG usuniecia przedsionka pochwy

Nigdy w życiu o czymś takim nie słyszałam, kojarzy mi się to z obrzezaniem, okaleczeniem. Może po prostu ty i twój partner nie dobraliscie się pod względem wielkości? Jeśli u ciebie lekarze nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości, to chyba nie ty się powinnaś martwić, prawda? Poza tym jak jest z gojeniem po takim zabiegu? A co w przypadku, kiedy sie tak okaleczysz a problem mimo to nie zniknie? A może to kwestia nerwów, jakiegoś napiecia, stresu?

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » BÓL PODCZAS STOSUNKU ZABIEG usuniecia przedsionka pochwy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018