Tarty słodkie i wytrawne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Tarty słodkie i wytrawne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: Tarty słodkie i wytrawne

Przeglądałam forum i bardzo zdziwiłam się, że jeszcze nie było tu zbiorczego wątku o tartach :-).
Tarty to fajna sprawa, można zrobić je na cieście kruchym (opcja dla chętnych do zagniatania ciasta smile ) lub na francuskim (opcja dla leniucha smile ). Z kremem, owocami czy czekoladą. Albo w inną stronę, z warzywami, wędliną czy grzybami. Możliwości są tysiące.

Jestem pewna, że wiele osób lubi ten rodzaj wypieki i może zechce podzielić się przepisami smile?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Tarty słodkie i wytrawne

Przepisu nie znam, ale podzielę się wrażeniami smakowymi. Tarte, taką prawdziwą, jadłam w lipcu w Alpach francuskich w schronisku. Pieczona była na miejscu, na kruchym spodzie, acz wcale nie cienkim. Francuzi używaja ogólnie dużo masła, a w tej konkretnej tarcie było ono bardzo mocno wyczuwalne. Spód był idealny, mimo tego że kruchy, to niezbyt twardy, wysoki tak na 1,5 cm na oko, oczywiście maślany i dobrze wyrobiony - cukier był wchłoniety, nie tak jak u nas czasem w kruszonkach, że widac kryształki. Na wierzchu były świeże maliny i galaretka. Pycha smile. Cena tragiczna - za kawałek, choć nie taki mały (starczył na dwie osoby), 5 euro  hmm.

3

Odp: Tarty słodkie i wytrawne

Emilio, w Paryżu jadłam tartę z kremem brulee, spód również był dość gruby jak na tartę, bardzo mnie to zdziwiło smile. Może oni już tak mają? smile

4 Ostatnio edytowany przez Karolinuss (2011-08-17 10:51:21)

Odp: Tarty słodkie i wytrawne

ja bardzo lubię szpinak <mniam> dlatego pomyślałam, że podam przepis na tartę ze szpinakiem

Ciasto
* 20 dag mąki pszennej
* 12 dag masła
* jajko
* sól

Farsz
* 50 dag oczyszczonego szpinaku
* 10 dag boczku
* 25 dag sera żółtego
* 3 jajka
* 2 ząbki czosnku
* 2 duże mięsiste pomidory
* 1/3 szklanki mleka
* łyżka mąki pszennej
* 2 łyżki oleju lub oliwy
* szczypta gałki muszkatałowej
* pieprz
* sól

Przyrządzenie

Mąkę posiekac z masłem, dodac szczyptę soli, jajko, 2-3 łyzki wody i zagnieśc ciasto. Uformowac je w kulę, oprószyc mąką, zawinąc w folię i schłodzic. Wylepic ciastem dno i boki formy do pieczenia tart, ponakłuwac widelcem, piec 10 min w temp 200 stopni.
Do rondla włożyc szpinak, podlac odrobiną mleka i dosłownie chwilę dusic. Boczek (może byc bekon) pokroic w kostkę, usmażyc, dodając pod koniec smażenia zmiażdżony czosnek. Szpinak doprawic solą, pieprzem, gałką muszkatałową, wymieszac z czosnkiem i boczkiem. Następnie dodac mąkę rozprowadzoną mlekiem i połowę startego żółtego sera, starannie wymieszac. Wyłożyc farsz na podpieczone ciasto, na nim ułożyc plastry pomidorów i posypac resztą sera. Wstawic tartę do piekarnika nagrzanego do 200 stopni, piec 15 min. Podawac gorącą.

Przepis miałam z Biblioteki Poradnika Domowego "Pomysły na dania ze szpinakiem i szczawiem"

5

Odp: Tarty słodkie i wytrawne

Dla miłośników tart BARDZO konkretnych, polecam tartę banoffee, która jest wariacją słynnego deseru smile.

Tarta Banoffee
ciasto:
1 2/3 szklanki mąki pszennej
1/3 szklanki drobnego cukru
1/4 łyżeczki soli
150g masła, schłodzonego i pokrojonego w kostkę
duże jajko
2 łyżki śmietany kremówki

Mąkę, cukier i sól wsyp do miski. Dodaj rozdrobnione masło, "ciapciaj" to paluszkami, aż wszystkie składniki będą przypominać drobniutką kruszonkę ;-). Wymieszaj jajko z kremówką i wlej je do zagłębienia utworzonego w kopczyku z produktów sypkich. Zagnieć ciasto, po czym owiń je folią spożywczą i włóż do lodówki na co najmniej pół godziny.
Natłuść formę do wypieku tart.
Schłodzone ciasto rozwałkuj na grubość ok. 3mm (placek powinien mieć średnicę ok. 33cm). Przenieś je do formy, dociśnij do brzegów, uważając, by przypadkiem ciasta nie rozerwać. Wystające poza foremkę ciasto odetnij.
Rozgrzej piekarnik do 200 stopni. Ciasto w formie przykryj folią aluminiową i wysyp na nią ziarna fasoli, ryż, lub cokolwiek co mogłoby obciążyć wypiek. Piecz przez 5 minut, po czym zmniejsz temperaturę do 180 stopni i piecz przez kolejne 10-15. Ostudź.

nadzienie:
400ml mleka słodzonego skondensowanego
1/3 szklanki drobnego brązowego cukru
3 duże banany
szklanka kremówki
2 łyżki cukru pudru
kilka kostek gorzkiej czekolady (opcjonalnie)

Mleko wlej do garnka, dodaj cukier. Gotuj na wolnym ogniu aż cukier się rozpuści, a potem jeszcze przez ok. 20 minut, by powstał gęsty, karmelowy sos. Zdejmij garnek z ognia i wystudź jego zawartość, po czym wstaw do lodówki na godzinę.
Wylej schłodzony sos na kruchy spód, obierz banany, pokrój w plastry i poukładaj na nadzieniu karmelowym.
Ubij kremówkę z cukrem, wyłóż na środek tarty, oprósz startą czekoladą, schłódź i pożeraj ze smakiem ;-)

http://2.bp.blogspot.com/-DaG3gtIxitE/TjRxy7Wj3cI/AAAAAAAAAYc/KXz2wysZx-M/s640/IMGP3931.JPG

6

Odp: Tarty słodkie i wytrawne

Tarta z owocami

30dag mąki
20dag masła
10dag cukru
1 jajko
25dag owoców sezonowych
1 galaretka

Mąkę należy posiekać z masłem, dodać cukier i wbić jajko. Zagnieść ciasto i zawinąć w folię, po czym włożyć do lodówki. na godzinę. Schłodzonym ciastem wypełnić natłuszczoną formę, po czym podziurawić widelcem. Piec w temperaturze ok.200st.C aż zrobi się złotawa (ok. 20minut).

Na ostudzoną tartę kładziemy owoce sezonowe wedle upodobań i zalewamy tężejącą galaretką. Wstawiamy do lodówki na co najmniej godzinę przed podaniem.

7

Odp: Tarty słodkie i wytrawne

Słodko-kwaśna tarta cytrynowa źródło Olivia

2 szkl. mąki
2 łyżki cukru pudru
125 g masła
2 łyżki wody
żółtko
łyżka soku z cytryny

Nadzienie:

1/3 filiżanki cukru pudru
300 ml kremówki
skórka i sok z całej cytryny
skórka i sok z cytryny
4 łyżki bitej śmietany i kilka plasterków limonki do dekoracji

Rozgrzej piekarnik do 190st C. Formę do tarty natłuśc. Wymieszaj w misce mąkę, cukier, żółtko i masło. Dodaj wodę i zagniec plastyczne ciasto. Zawiń w folię spożywczą i wstaw do lodówki na pół godz.

Rozwałkuj ciasto. Przełóż do formy, wyklej dokładnie brzegi, a resztę odetnij. Ponakłuwaj widelcem. Piecz ok. 15 minut, a następnie zmniejsz temp. do 160st C.

Ubij jjka z cukrem. Dodaj śmietanę, startą skórkę z cytryny i limonki oraz sok. Wstaw do piekarnika na 40 minut. Po upieczeniu ostudź. Udekoruj śmietaną i plasterkami limonki.

8

Odp: Tarty słodkie i wytrawne

BabaOsiadła
Moderator Bardzo Ci dziękuję smile  Zaraz sobie poczytam Wasze inspiracje z tarty smile  Na pewno jakiś wypróbuję dziś wieczorem .

9

Odp: Tarty słodkie i wytrawne

Proszę bardzo smile

10

Odp: Tarty słodkie i wytrawne

poczytałam, zgłodniałam... czas wypróbować te przepisy smile

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Tarty słodkie i wytrawne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024