Mam 18 lat i chce pozbawić mojego ojca praw do mnie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Mam 18 lat i chce pozbawić mojego ojca praw do mnie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Mam 18 lat i chce pozbawić mojego ojca praw do mnie

Czy to ma sens? "Tatuś" grozi mi, ze skoro go ciągam po sądach o podwyższenie alimentów (dotychczas płaci 200zł) to, że te role się odwrócą i niedługo to on może ciągać po sądach mnie. Nie chce żeby kiedykolwiek prawnie należała mu się ode mnie jakaś renta, czy coś w tym stylu. Widziałam tego człowieka kilka razy w życiu i nie chcę, żeby ciągnął ode mnie jakieś pieniądze, gdy już nie będzie mógł zarabiać...

Czy jeżeli pozbawię go tych praw rodzicielskich, to ten człowiek nie będzie mógł w przyszłości walczyć o pieniądze ode mnie? (przypomnę, że ma żonę, która zrobiła by wszystko, żeby mnie pogrążyć)

Wszystko czego potrzebuję przychodzi we właściwym czasie.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mam 18 lat i chce pozbawić mojego ojca praw do mnie

Nie wiem jak to jest, ale wydaje mi się, że skoro masz 18 lat to rodzic nie ma jako takich praw do Ciebie bo jesteś dorosła. A co do alimentów od Ciebie dla ojca to zdaje się, że rodzic może się o takowe ubiegać, co nie znaczy, że sąd zasądzi, że będzie je otrzymywać. Ale jak już mówiłam zbyt dużo o tym nie wiem.

"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. " Marilyn Monroe

3

No właśnie chodzi mi o to czy tym pozbawieniem praw pozbawię go możliwości wyciągania kasy ode mnie...

4

Wydaje mi się, że nie można pozbawić praw rodzicielskich do pełnoletniego dziecka, bo takich praw rodzic do dorosłej osoby po prostu nie ma. Ale nie jestem pewna. Może ktoś będzie lepiej wiedział.

"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. " Marilyn Monroe

5

To też mnie zastanawia...

6

Paula:
Twój ojciec nie ma nad Tobą władzy rodzicielskiej od kiedy skończyłaś 18 lat, więc nie masz go czego pozbawiać.
Poza tym, alimenty i władza rodzicielska i tak są od siebie niezależne - rodzic pozbawiony praw do dziecka i tak jest zobowiązany je płacić, jak również może się o nie ubiegać.
Twój ojciec będzie miał więc prawo wytoczyć Tobie powództwo o alimenty jeśli znajdzie się w niedostatku, oraz nie będzie zdolny utrzymywać się sam. Może się wówczas powołać na alimenty płacone Tobie, nakłady na utrzymywanie Cię przez taki a taki okres Twojego życia itd. Ty będziesz mogła bronić się jedynie konkretnymi argumentami przemawiającymi za tym, że ojciec Cię zaniedbywał, co mogłoby wyczerpać przesłanki klauzuli niezgodności z zasadami współżycia społecznego. Ale to wszystko zależy od sądu, jego i Twoich argumentów itd.
Na dzień dzisiejszy nie zabezpieczysz się przed tym, ale radzę zostawić sobie to zmartwienie do czasu, kiedy ojciec rzeczywiście pozew złoży.

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

7 Ostatnio edytowany przez apoteoza (2011-08-09 11:34:36)

Skoro skończyłaś 18 lat.. to nikt nie powinien Cie tak traktować. Przynajmniej tak mi się wydaje. Powód edycji postu: spam

8

Mama rozmawiała z prawnikiem i powiedział, że można wytoczyć taki proces o to, żeby mnie zabezpieczyć przed jego ewentualnymi pozwami o alimenty ode mnie. Czy taka sprawa może być wygrana...?

9

Szczerze przyznam, że nie rozumiem. O co to konkretnie ma być sprawa? Na podstawie jakich przepisów?

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Mam 18 lat i chce pozbawić mojego ojca praw do mnie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018