Odrobaczanie a ciąża kotki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Odrobaczanie a ciąża kotki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Odrobaczanie a ciąża kotki

Mam taki problem. Moja kotka Flexi prawdopodobnie jest w ciąży- domyślam się tego gdyż stale obcuje z różnymi kotami, które schodzą się do nas z całego osiedla:-) Kotka zachowuje się też dziwnie-wciąż chce się tulić, szuka mojego towarzystwa-chociaż wcześniej była indywidualistką itp.:-)
Czytałam, że raczej nie powinno odrobaczać się jej w tym okresie, zresztą tak mówi mi logika-każda chemia może uszkodzić płody czy prowadzić do poronienia. Może ktoś ma inne informacje?
Czy gdy już kotka urodzi swoje kociątka można ją i je odrobaczyć, jeżeli tak to w jakim okresie?
Dodam,że założyłam ten wątek ponieważ mam utrudniony kontakt z weterynarzem i nie mogę się z nim skontaktować w tej chwili a chciałabym już coś wiedzieć.
Dziękuję za informacje.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odrobaczanie a ciąża kotki

Kotkę zaraz po porodzie możesz odrobaczyć,kocięta odrobacza się pierwszy raz w wieku 2 miesięcy. Koszt to ok. 30 zł.

3

Odp: Odrobaczanie a ciąża kotki

Na temat odrobaczania Ci nic nie poradzę, ale mam pytanie: skoro schodzą się do Was koty z całego osiedla, dlaczego nie wysterylizowałaś kotki?
Wystarczająco dużo jest kotów w potrzebie... bardzo to nieodpowiedzialne z Twojej strony sad
Dobrze by było, żebyś ją wysterylizowała po porodzie, żeby to się nie powtórzyło.

4

Odp: Odrobaczanie a ciąża kotki

My chcieliśmy mieć więcej kotów, wszystkie które się urodzą będą nasze, nie chce ich oddawać.Mamy z narzeczonym duży dom i kochamy zwierzęta. Dzieciaki które się urodzą i Flexi będą na pewno wysterylizowane w odpowiednim czasie.
Mojej kotki nie zamierzam już więcej dopuszczać a jej dzieciaków też nie.
Nieodpowiedzialne to chyba za duże słowo.
Pozdrawiam.

5

Odp: Odrobaczanie a ciąża kotki

Codziennie walczę z bezdomnością zwierząt i dlatego napisałam, że wg.mnie to nie odpowiedzialne.
Fajnie, że kochacie zwierzęta, chcecie mieć więcej kotów i nie oddacie małych na poniewierkę, ale przecież mogliście wziąć bidy ze schroniska, lub z jakiejś fundacji.
No szkoda, że tak wyszło, bo mogliście pomóc, ale teraz to już i tak po ptakach sad

6

Odp: Odrobaczanie a ciąża kotki

Akurat ja też przejmuję się losem zwierząt. Wspomagam schronisko które jest w mojej miejscowości. Dodatkowo moja kicia jest właśnie dziewczynką ze schroniska. A nasze 2 psy też. Chcemy też zaadoptować goldena z pewnej fundacji. Mamy też konia który jest schorowany.
Dbam o zwierzęta i je kocham, raczej też jestem rozsądna.
Vilena może masz doświadczenie jak powinnam dbać o kotkę podczas ciąży i po porodzie, boje się, że jej poród może nieść pewne komplikacje, zastanawiam się czy ona i ja sobie poradzimy podczas tego wydarzenia.

7

Odp: Odrobaczanie a ciąża kotki

Niestety nie znam się na kociej ciąży, rozmnażaniu itp. raczej zajmuję się zapobieganiem.
Na pewno kotka powinna być pod stałą opieką weterynarza.

8

Odp: Odrobaczanie a ciąża kotki

Ja wiem, że nie wolno nic stosować na pchły jak kotka jest ciężarna i jak karmi. A odrobaczyć ją możesz po tym jak się okoci.. Nic jej się nie stanie do tego czasu, poczeka wink Nie trzeba dbać jakoś wyjątkowo jak kotka jest ciężarna, ale np. możesz kupować jej mleczko z whiskasa w takich małych buteleczka zawsze tam jakieś witaminki są smile No i często jest tak, że małym oczka ropieją to można przemywać rumiankiem (jakbyś nie miała kontaktu z weterynarzem). A jeśli któreś wysterylizujesz czy wykastrujesz to pamiętaj, że powinny chociaż czasem jeść inną karmę specjalnie dla takich kotów bo ona jakoś tam wpływa na ph moczu...(dokładnie nie pamiętam) żeby nie miały problemów ze zdrowiem przez tą kastracje czy sterylizację. No i odnośnie całej sterylizacji czy kastracji  to swoim zwierzętom bym tego nie zrobiła. Jak jest od małego to tak, ale jak zwierze już jest dorosłe to zmienia się jego charakter. To jest wyłacznie moje zdanie.

9

Odp: Odrobaczanie a ciąża kotki
Karolcia_20 napisał/a:

No i odnośnie całej sterylizacji czy kastracji  to swoim zwierzętom bym tego nie zrobiła. Jak jest od małego to tak, ale jak zwierze już jest dorosłe to zmienia się jego charakter. To jest wyłacznie moje zdanie.

Sterylizacja kota/psa w każdym wieku może mu wyjść tylko na zdrowie. Zapobiega to wszelkim guzom oraz ropomaciczu. Absolutnie w żaden sposób nie zmienia charakteru zwierzęcia, tak samo jak nie prawdą jest to, że po kastracji kot tyje, albo to, że kotka/suka musi mieć raz w życiu młode.
Jeśli zwierze jest dobrze wychowane, kastracja nie ma wpływu na jego charakter, jedynie może mu pomóc.
W fundacji kastrujemy psy i suki nawet 10-letnie, które do nas trafiają i dzięki temu są zdrowsze, żyją dłużej, lepiej się czują. Polepsza się też ich samopoczucie.
Więc nie wiem skąd teoria, że zmienia się charakter. Dla zdrowia zwierzaków polecam jak najbardziej sterylizację i kastrację w każdym wieku.

10

Odp: Odrobaczanie a ciąża kotki

Będę się upierać przy swoim:) No tak może zapobiec pewnym chorobom, bo np. jakbym nie miala stóp ani rąk to nie mogłabym mieć grzybicy paznokci nie?? smile Ja wiem, że to się powinno robić, bo kotów jest za dużo itd. Tylko stwierdziłam, że zauważyłam takie coś i to jest moje zdanie. Nie każdy musi się z nim zgadzać. Pewnie zajmujesz się tym masowo i nie przebywasz z nimi na codzień i nie możesz stwierdzić czy np. u 10% z nich charakter się zmienił.. Chyba, że jesteś naukowcem i możesz mi to udowodnić smile Z tym tyciem nie wiem jak to jest, bo wszyscy właśnie ludzie, z którymi miałam kontakt twierdzili, że po kastracji przytyły... Ale to jest tak jak lekarze mówią, że po tabletkach antykoncepcyjnych przytyć nie można lecz mogą zatrzymywać wodę w organizmie - na jedno wychodzi tongue w każdym bądź razie ja mam już drugą suczke i obydwie nigdy nie miały szczeniąt, bez żadnej ingerencji w ich ciało-po prostu są pilnowane. A korzystając z okazji mam pytanie do Ciebie Vilena, bo widzę że się znasz bardziej medycznie- czy guzy mogły być konsekwencją zastrzyków na cieczke takich żeby nie mogła suczka mieć szczeniaków??

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Odrobaczanie a ciąża kotki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024