Studia w Krakowie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Studia w Krakowie

Witam zastanawiam się nad studiami w Krakowie nie pisałam mtury mam za rok... zastanawiam sie jakie szanse są że tam mogę sie dostać czy trzeba zdać bardzo dobrze mature?? Czy zdążę sie przygotować?? Myślę nad administracją, bądz ekonomią... jak to jest z tymi punktami jak oni je liczą?? matura przede mną więc wszytsko się może zdarzyć prawda;)Chce iść na studia zaoczne gdyż mam dziecko...

"Zdolność bystrej obserwacji jest nazywana cynizmem przez tych, którzy jej nie posiadają."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Studia w Krakowie

zależy na jaką uczelnię chcesz iść smile ale na studia zaoczne może się dostać praktycznie każdy i nie trzeba przy tym zdać jakoś super tej matury. ja przynajmniej nie spotkałam się z przypadkiem, że ktoś nie dostał się na taki tryb studiów przez to, że za słabo mu poszedł egzamin dojrzałości.
skoro masz maturę za rok - masz caaaałą masę na przygotowania, więc nie masz co się już jakoś znacząco spinać smile
co do punktów - chodzi o to, jak uczelnia przelicza wyniki maturalne na punkty? musisz połazić po stronach interesujących Cię uczelni i poszukać informacji na ten temat smile

sAmOtnA172 najpierw musisz zastanowić się na jakiej uczelni chciałabyś podjąć studia, bo każda ma inne wymogi przyjęć. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na przykład przyjęcie na studia zaoczne z ekonomii odbywa się na podstawie wyników egzaminu maturalnego z dwóch przedmiotów: języka obcego i do wyboru matematyki, biologii, chemii, fizyki i astronomii, geografii, historii lub wiedzy o społeczeństwie. W tym przypadku więc tak jakby wyniki uzyskane na maturze się liczą. Pisze tak jakby, ponieważ w praktyce to przeważnie przyjmują i tak wszystkich, chyba że limit miejsc będzie znacznie przekroczony. Na Uniwersytecie Jagiellońskim z tego co się orientuję na studia niestacjonarne liczy się jedynie kolejność zgłoszeń. Tutaj więc trzeba przypilnować terminu, żeby zmieścić się na liście a wynikami matury nie trzeba się specjalnie martwic. Mimo wszystko z roku na rok wszystko się zmienia więc musisz ciągle śledzić zasady rekrutacji na stronach internetowych uczelni.

4

Masz jeszcze cały rok, więc nie ma się co martwić na zapas. W Krakowie uczelni jest sporo, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie smile także zaocznie. Sama tu studiuję i mogę powiedzieć, że Kraków to piękne miasto big_smile

5

Uczelni w Krakowie mnóstwo. Sama skończyłam Wszib i bardzo sobie chwalę, łatwo było się dostać, ale wbrew pozorom potem było naprawdę sporo nauki. Mam znajomych po różnych innych uczelniach. Są mniej i bardziej zadowoleni. Jakbyś potrzebowała jakichs informacji to pisz śmiało smile

6

Potwierdzam i popieram halssska. Ja wlasnie sie zdecydowalam na robienie MBA na Wyzszej SZkole Zarzadzania I Bankowosci w Krakowie i nie ukrywam, ze wiaze z tym duze nadzieje:)

7

Zobacze jak matura mi pójdzie:)

"Zdolność bystrej obserwacji jest nazywana cynizmem przez tych, którzy jej nie posiadają."

8

Trzymam kciuki za mature:) na pewno pojdzie spiewajaco! z reszta jesli dobrze kojarze, to na wszibie tez maja jakis kierunek zwiazany z administracja, ale nie jestem pewna, warto zajrzec na stronke..

9

Ja studiuje właśnie Administracje w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON w Krakowie i jestem bardzo zadowolona wink. Dobrze wykwalifikowana kadra, dużo specjalności i jeszcze więcej możliwości odbycia wszelkiego rodzaju kursów. Podrzucam link: www.apeiron.edu.pl

10

Potwierdzam powyższe informacje:) również jestem studentką administracji w szkole Apeiron jestem na 2 roku:) studia są bardzo ciekawe, poza tym łączę je bez problemów z pracą;)

11

Też myślałam nad Ekonomia, wiem że na Uniwersytecie Ekonomicznym mają dość wysokie wymagania, ale w sumie trudno się dziwić, nie mniej nie ma rzeczy niemożliwych. Co do administracji, to mam kilku znajomych, żaden z nich nie narzekał na trud dostania się na tenże kierunek (UJ). Sama jednak wylądowałam na zaocznej kosmetologii big_smile
Najlepiej jest wejść sobie na stronę uczelni i poczytać o wymaganiach, dużo tez zalezy od tego jak matura ogólnie wypadni, jesli będzie trudna to wiadomo próg spadnie

mam wszystko, bo mam Ciebie

12

Kraków to najlepsze miejsce do studiowania, tutaj na pewno nie będziesz się nudzić, wybór uczelni i rozrywek po uczelni jest przeogromny.

13

Coraz więcej czytam wpisów typu "czy tyle i tyle punktów wystarczy, zeby się dostać". Teraz jest coraz łatwiej się dostać i nieważne czy to uczelnia państwowa czy prywatna. Ktoś wyżej pisze, że na UEK cięzko się dostać, ale to nie dziwne. Właśnie wcale tak trudno już nie jest. Niestety młodzież coraz słabiej się uczy (nie oszukujmy się), i do tego jest jej coraz mniej (czego powodem jest zamykanie szkół), więc każda uczelnia walczy o przetrwanie i walczy o studenta. Warto dlatego się zastanowić gdzie się chce iść, na państwową bo niby renoma (gdzie ta renoma skoro przyjmują z wynikami od 40% z matury), czy na prywatna bo ci sami wykladowcy a warunki o wiele lepsze. Ja po studiach tu i tu mam porównanie i wiem, że na państwowych będzie coraz gorzej, no ale i tak największe bedą krzyczeć, że są najlepsze. Wybór nalezy do Was.

14

halssska napisał/a:

Coraz więcej czytam wpisów typu "czy tyle i tyle punktów wystarczy, zeby się dostać". Teraz jest coraz łatwiej się dostać i nieważne czy to uczelnia państwowa czy prywatna. Ktoś wyżej pisze, że na UEK cięzko się dostać, ale to nie dziwne. Właśnie wcale tak trudno już nie jest. Niestety młodzież coraz słabiej się uczy (nie oszukujmy się), i do tego jest jej coraz mniej (czego powodem jest zamykanie szkół), więc każda uczelnia walczy o przetrwanie i walczy o studenta. Warto dlatego się zastanowić gdzie się chce iść, na państwową bo niby renoma (gdzie ta renoma skoro przyjmują z wynikami od 40% z matury), czy na prywatna bo ci sami wykladowcy a warunki o wiele lepsze. Ja po studiach tu i tu mam porównanie i wiem, że na państwowych będzie coraz gorzej, no ale i tak największe bedą krzyczeć, że są najlepsze. Wybór nalezy do Was.

No własnie - na studia juz nie jest tak trudno sie dostac. Wystarczy srednio zdac mature. Oczywiscie nadal sa takie kierunki, gdzie trzeba miec minimum 90% z rozszerzonej matury, ale na popularne kierunki az takich wymagan nie ma. Zawsze mozna isc na prywatna dziennie - poradzisz sobie spokojnie z iloscia zajęc i opieka nad dzieckiem. Latwo jest sie dostac za to potem masz ten sam material i wykladowcow co na uczelni panstwowej. Do tego stypendium socjalne albo naukowe zniweluje koszty czesnego.

15

dokładnie, doświadczenie również mi podpowiada, że n prywatnej uczelni do studenta podchodzi się jak do "człowieka z duszą" smile
u mnie na WSE w takich wypadkach nie ma problemu z indywidualnym trybem, grupy są mniejsze i każdy wykładowca kojarzy studenta, a przede wszystkim przejmuje się nim. o stypendium przy odrobinie chęci też jest łatwo!
uczelnia jest w KRK, ma zarządzanie, wygoogluj sobie smile
jeżeli masz pytania - pisz na priv smile

16

kamislien napisał/a:

dokładnie, doświadczenie również mi podpowiada, że n prywatnej uczelni do studenta podchodzi się jak do "człowieka z duszą" smile

No bo tak, tam student jest klientem o ktorego trzeba dbac, zeby polecil uczelnie znajomym. Zupelnie inna mentalnosc, a to az dziwi bo wykladowcy ci sami co na panstwowych. Tyle, ze na pewno lepiej oplacani a wiadomo, ze pieniadze sa najlepszym motywatorem smile No ale to juz temat na dyskusje z osobami zainteresowanymi stricte uczelnia prywatna. Ktos kto jest nastawiony anty zawsze bedzie psioczyl na uczelnie prywatne.

17

Studia w Krk - polecam. Na UJ wykładowcy przychylni. A miasto - powietrze pachnie wolnością i młodością.

18 Ostatnio edytowany przez vinnga (2016-03-23 20:21:15)

Ja również polecam Kraków do studiowania, jest genialny. Co do wyboru uczelni to mogę zarekomendować te niedozwolony link - fajna uczelnia fajni ludzie.

19

Ja ze swoich własnych studenckich przygód polecę niepubliczną uczelnie w Krakowie - Wyższa Szkoła Europejska i wspaniały kierunek który ma w swojej ofercie ->skandynawistyka! Od dziecka uwielbiałam te klimaty i ta uczelnia pomogła mi rozwinąć moją pasję smile

Super wspomnienia mam ze studiów na MWS im Dietla. Uczelnia dla pasjonatów, prowadzona przez ludzi z pasją. Mam takie poczucie, że tutaj trafiali ludzie z pewnym typem charakteru – sympatyczni i otwarci, bo mam z czasów studenckich wielu super przyjaciół aż do dziś, a studia skończyłam już parę lat temu. Na pewno mam duży sentyment do murów tej szkoły.

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018