vulvodynia - uczucie kłucia i bólu w genitaliach żeńskich - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » vulvodynia - uczucie kłucia i bólu w genitaliach żeńskich

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1 Ostatnio edytowany przez Puma (2008-11-06 22:12:09)

Temat: vulvodynia - uczucie kłucia i bólu w genitaliach żeńskich

Od pewnego czasu borykam się z pewną przypadłością.  Zaczęło się tak, że w czasie stosunku zaczęłam ciągle odczuwać pieczenie i ból w pochwie. Lekarze dawali mi wciąż nowe leki na grzybicę, albo wmawiali mi ,że to problem mojej psychiki itd. Generalnie żaden lekarz nie wiedział co to jest. Moja koleżanka  mieszka w Anglii i kiedy byłam u niej ostatnio jakoś się tak na ten temat zgadałyśmy i usłyszałam od niej po raz pierwszy o vulvodyni. Poszłam tam do lekarza i okazało się, że na nią cierpię - więc cieszę się, że mam diagnozę bo przynajmniej przestałam o sobie myśleć jak o histeryczce i wariatce. W Polsce temat jednak nie jest znany. Lekarz  moim miasteczku potraktował mnie jak zjawisko. Na razie szukam materiałów na ten temat. Czy któraś z netkobietek wie coś na ten temat ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: vulvodynia - uczucie kłucia i bólu w genitaliach żeńskich

W Europie to nie jest zbyt znana choroba. Niestety w Polsce również. Niektórzy ginekolodzy słyszeli nazwę, ale z diagnozowaniem i leczeniem jest fatalnie. Bardzo szkodliwe dla przebiegu choroby jest również podawanie w nieskończoność nowych leków. Międzynarodowe Towarzystwo Badań Nad Chorobami Vulvo-vaginalnymi (The International Society for the Study of Vulvovaginal Diseases) definiuje vulvodynię w następujący sposób: „Jest to chroniczny ból czy dyskomfort, charakteryzujący się uczuciem palenia, kłucia czy podrażnienia w genitaliach żeńskich w takich przypadkach, kiedy nie występuje żadna infekcja czy choroba skóry vulvy [sromu] czy pochwy powodująca te objawy. Najczęściej występuje odczucie palącego bólu, jednak rodzaj i nasilenie objawów są bardzo zindywidualizowane. Ból może być stały lub nie, zlokalizowany albo rozprzestrzeniony.” Diagnozę i leczenie vulvodynii (vulvodynii właściwej oraz vestibulodynii) często utrudnia fakt, że kobiety na nią cierpiące często faktycznie chorują także na powracające infekcje pochwy (grzybicze i/lub bakteryjne) i/lub dróg moczowych.W wyniku chronicznego bólu u wielu pacjentek cierpiących na vulvodynię  powstają zmiany w mięśniach dna miednicy i następuje wzrost tzw. napięcia podstawowego (mięśnie są cały czas napięte) oraz obniżenie kontroli wolicjonalnej (kobiety mają mniejszą kontrolę nad tym, czy napinają czy też rozluźniają mięśnie). Dlatego współpraca z doświadczonym fizjoterapeutą może bardzo pomóc wielu pacjentkom.

3

Mam coś podobnego...
Co to może być? Po pierwsze ból przy stosunku - głównie w pozycji klasycznej, przy innych mniejszy, albo wcale. Po za tym ból przez jakiś czas po stosunku, nawet przy siadaniu. Do tego upławy i jakieś pieczenie czy coś w tym stylu...
Wizyta u ginekologa dopiero w lutym, więc próbuję się dowiedzieć czegoś na własną rękę...

4 Ostatnio edytowany przez Alfa-betty (2009-08-01 23:42:57)

Samantha, prawo jasno wyraża się w kwestiach cytatu -- jeśli cytujesz, musisz podać autora i źródło pochodzenia. W innym razie jest to złamanie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zaniedbanie tego obowiązku powoduje naruszenie autorskich praw osobistych twórcy, o czym mówi wprost artykuł 34 ustawy.

A więc, źródło: strona vulvodynia.pl, która mówi m.in. o dolegliwościach, które powodują uczucie kłucia i bólu w genitaliach żeńskich.

Bez pozdrowień dla tego forum.

5

Alfa betty skad ty sie urwal zamierzasz kogos starszyc sadem ze dal info na forum no nie popadajmy w paranoje do tego jeszcze bezczelnie linki wrzucasz !!!!

6

Nie uważam , żeby ktokolwiek tutaj kogoś straszył.Prawo jest prawem.Sama niejednokrotnie zabierając "głos " na tym forum podpieram swoje argumenty faktami , podając źródło.Uważam , że tym sposobem moje wypowiedzi są bardziej wiarygodne.Ludzie wypisują różne bzdury na forach.
W pełni popieram słowa Alfa-betty.

7

Według wywiadu ze specjalistką od schorzeń wywołujących ból w okolicach sromu/pochwy około 15% kobiet szukających pomocy u ginekologa w ciągu swojego zycia bedzie dotknięta tym problemem.
Jesli znacie angielski, to tu jest wywiad z Laurą Brodzinsky

8

Alfa-betty napisał/a:

Samantha, prawo jasno wyraża się w kwestiach cytatu -- jeśli cytujesz, musisz podać autora i źródło pochodzenia. W innym razie jest to złamanie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zaniedbanie tego obowiązku powoduje naruszenie autorskich praw osobistych twórcy, o czym mówi wprost artykuł 34 ustawy.

A więc, źródło: strona vulvodynia.pl, która mówi m.in. o dolegliwościach, które powodują uczucie kłucia i bólu w genitaliach żeńskich

Mam nadzieję, że wewnętrzne regulacje forum nie przesłonią wartości promowania wiedzy o tych dolegliwościach i wątek będzie w tym kształcie zachowany.

Z pozdrowieniami.

Upominasz Samanthę a sama nie podałaś z jakiej ustawy jest podawany przez Ciebie artykuł. Każda ustawa ma informację o zawartych w niej treściach, dokładną datę (dzień, miesiąc, rok), oprócz tego nr Dziennika Ustaw i nr pozwolenia.
Również pozdrawiam

9

Temat dotyczy vulvodynii, a nie aspektów prawnych wklejania linków na forach, więc proszę o zaprzestanie off-topowania.

10

Przepraszam za off-topowanie, ale uważam za stosowne wesprzeć forumowiczkę jeżeli zarzuca się jej plagiat - cytowanie bez wsparcia źródłowego. Tym bardziej, że wiele wzniosła do wątku, podała nazwę towarzystwa i nikt jej nie poparł. Teraz kiedy zobaczę podobne komentarze, pozostawię sprawę moderatorom....

Zaciekawiła mnie vulvodynia. Po przeczytaniu artykułu nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam: objawy tej choroby mogą samoistnie, bez leczenia, zniknąć?

11

Bardzo ciekawy temat. Nigdy nie slyszalam o tej dolegliwosci.
Uwazam, ze wypowiedz Samanty byla do tej pory najbardziej edukacyjna z wszystkich dotychczasowych wypowiedzi:) Jesli jest to cytat, chociaz tego nie wiem, to owszem, nalezy podac zrodlo i autora, ale o takie rzeczy mozna poprosic delikatnej. Nie rozumie oburzenia. Poza tym, jest wiele osob na tym forum, ktore zle cytuja, podaja zdrodlo bez autora, lub zly tytul danego tekstu. Tak wiec im tez powinno sie zwrocic uwage. Samantho, dziekujemy za male co nieco na ten temat:)
Pozdrawiam kobietki.

Za dlugo mnie tutaj nie bylo...;)

12

U mnie niedawno stwierdzono ta chorobe
8 miesiecy temu urodziam dziecko porod byl skomplikawany i z komplikajami
rana sie dlugo nie goila wdala sie infekcja Po okolo 4 miesiacach od porodu zauwazylam ze cos ze mna jest nie tak
ciagly bol w okolicach szwow tak jakby pieczenie bol podczas siedzenia nosznia jeansow dluzszego chodzenia nawet ubierania pewnego rodzaju bielizny
bylam przekonana ze byc moze zszyto mnie zle i stad caly problem

diagnoza jednak byla jak maly prywatny wyrok smierci
volvodynia

lokalny anestetyk w zelu ani kremy znieczulajace nie wiele pomagaly
w koncu lekarka zaproponowala mi mala dawke amitryptyliny

bylam przeciwna na poczatku poniewaz sadzilam ze uwaza ze iz to w zwiazku z ma psychika aczkolwiek po informacjach w ineternecie na temat leku zdecydowalam sie sprobowac

l minal po pierwszej tabletce
mija juzprawie dwa tygodnie od chwili gdy zaczelam brac to lekarstwo
czasami jeszcze odczuwam tak jakby ciagniecie gdy usiade
ale bol jak narazie nie wrocil
zalecono mi brac amitryptyline przez pol roku
mam obawy zwiazane z tym lekiem mnostwo skutkow ubocznych
ciagle czekam na t druga opinie w szpitalu poniewaz moim zdaniem podczas porodu byc moze zostal uskodzony nerw sromowy
ale coz pozostaje mi czekac
dodam iz przed porodem bylo ze mna wszystko ok
potwornie ucierpiala tez moja psychika
po prawie 7 miesiacach ciaglego i naprawde okropnego bolu
po diagnozie nie czuje sie juzjako kobieta

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » vulvodynia - uczucie kłucia i bólu w genitaliach żeńskich

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021