czy można cofnąc darowinzę?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » czy można cofnąc darowinzę??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: czy można cofnąc darowinzę??

w zeszłym roku znajoma podarowała  dom w darowiźnie,akt notarialny został podpisany,a wszelkie formalności załatwione.jednak dziś spraw osobistych chce cofnąć darowiznę.czy jest taka możliwość u jakie formalności są z tym związane?

Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: czy można cofnąc darowinzę??

Nie znam szczegółów, ale JEST taka możliwość - zdaje się, że tylko na drodze sądowej - w razie "rażącej niewdzięczności obdarowanego" (nie wiem czy z innych powodów również).

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

3

Odp: czy można cofnąc darowinzę??

Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego darczyńca może odwołać darowiznę już wykonaną, jeśli obdarowany dopuścił się wobec niego rażącej niewdzięczności. Pojęcie owej niewdzięczności jest niesprecyzowane w kodeksie i zależy od danego stanu faktycznego. Może nią być np. przestępstwo na szkodę darczyńcy, radykalna zmiana w stosunkach wzajemnych darczyńca - obdarowany po dokonaniu darowizny itp.
Odwołanie darowizny następuje poprzez złożenie obdarowanemu oświadczenia na piśmie. Jednak w przypadku nieruchomości, jej zwrot musi również nastąpić w drodze aktu notarialnego.
Odwołanie darowizny ograniczone jest terminem - nie można tego zrobić później niż w rok po tym, jak darczyńca dowiedział się o rażącej niewdzięczności.

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » czy można cofnąc darowinzę??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018