Na niską samoocenę polecam... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Na niską samoocenę polecam...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

1

Temat: Na niską samoocenę polecam...

Od jakiegoś czasu czytam książki Paula Haucka, to pan psycholog, który pracuje z ludźmi z tzw problemami ale ostatnio wpadła mi w ręce książka pt "GŁOWA DO GÓRY" polecam ją każdej z was choćby po to żeby wiedzieć jakie są zauważalne symptomy niskiej samooceny.
Nigdy wcześniej nie obserwowałam ludzi bo sama byłam zkrępowana faktem że mnie widzą.
Polecam książkę bardzo mi pomogła.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Na niską samoocenę polecam...

Dzięki Tutsi....Fajnie,że się tym z nami podzieliłaś....Pozdrawiam!

3

Ja polecam lekturkę "Wzloty i upadki super mamy" Polly Williams. Tu główna bohaterka ma obniżona samoocene po urodzeniu dziecka. Jednak poznanie super mamy budzi w niej chęć powrotu do dawnej Amy, atrakcyjnej i swiadomej własnej wartości. Super książka! Moze na pewno podnieść na duchu:)
http://zdjecia.swistak.pl/03/979/3979719_1_b.jpg

4

Tutsi !! Gdzie mogę kupic ta książkę? ("GŁOWA DO GÓRY") szukam w internetowych księgarniach i ksiegarniach w pobliżu i nie moge nigdzie znaleźć sad

5

a ja polecam usiąsc wygodnie.
zaparzyc kawe, herbate, wyjac Tyskie z lodowki, gorzką zoladkowa czy wode niegazowana z cytryna, co kto lubi.
wziac do reki kartke i dlugopis.
napisac: ja
i kolejno same swoje zalety (kazda z nas ma ich mnóstwo) tylko rzadko o nich myslimy. Np napewno któraś robi świetne schabowe, inna potrafi chodzic na szpilkach, jeszcze inna ma prawo jazdy lub wymazona prace lub studia.

ja mialam z tym problem siedzialam godzine nad pusta kartką .... i zapytalam mojego M co uwaza we mnie za wyjatkowe, pozytywne i sie zaczelo... lista zapelnila sie blyskawicznie.
kolejny krok: stanąć przed lustrem, wyjac karrtke i na glos przeczytac. czytac raz, drugi, trzeci, ....szósty, ...dziesiąty aż to co czytamy zacznie byc dla nas pewnikiem.az przestaniemy w to powątpiewać. i tak co dzien.
a jak ktoregos dnia staniemy przed lustrem to pomyslicie: TO OCZYWISTE!

i wtedy...

........ nowa lista!

pomaga. naprawdę big_smile
polecam.

6

fajny pomysł smile mysle ze warto skorzystac..:)

W życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem warto życ smile

7

Hmm ... Super sprawa smile

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

8

Całkiem niezłe..................................... spróbuje smile

9

Bardzo fajny pomysł!

Przedtem mimo, że miałam sporo komplesów nie miałam problemów z wiarą w siebie.
Ale od depresji jest mi bardzo ciężko wrócić do dawnej siebie i zastanawiam się czy w ogóle można wrócić?
Nie mam za bardzo pomysłu na siebie. sad
Mam wrażenie, że mam za małe umiejętności żeby dostać porządną pracę... sad

10

Ja czytałam (tylko nie pamiętam niestety w jakiej ksiażce), że na podniesienie samooceny pozytywnie działa zaangażowanie się w jakąś sprawę, działanie po prostu.

11

hmmmmm zawsze można wrócić do książek jakie się czytało kilka lat wstecz....

12

Aziya napisał/a:

Bardzo fajny pomysł!

Przedtem mimo, że miałam sporo komplesów nie miałam problemów z wiarą w siebie.
Ale od depresji jest mi bardzo ciężko wrócić do dawnej siebie i zastanawiam się czy w ogóle można wrócić?
Nie mam za bardzo pomysłu na siebie. sad
Mam wrażenie, że mam za małe umiejętności żeby dostać porządną pracę... sad

Wiesz ja tez tak czasem mam ale staram się nie myśleć takimi kategoriami bo nie tylko ja i ty nie mamy pracy ale 60%kobiet...Wiem ,że bez pracy ciężko ale cóż nie można się załamywać ,może nadejdzie taka chwila i dostaniemy pracę

Ja prawie codziennie zanoszę swoje podanie ,ale mam za slabe kwalifikacje skoro do tej pory cichutko i nikt się nie odzywa z tej pracy...

taką pracę jaką sobie wymarzyłyśmy...... ale kto wie ,nie wolno się poddawać i trzeba iść do przodu

13

Moim sposobem na radzenie sobie z wieloma problemami stał się buddyzm. Polecam Wam wszystkim zaciekawić się tą filozofią, z całego serca polecam medytację i jogę. Osobiście korzystam z zabiegów reiki, masażu-polecam hawajski lomi lomi nui; zdrową wegetariańską dietę i zbożową herbatę. Dobrym lekiem jest dobra muzyka, osobiście preferuję jazz i rock, na doła polecam ska i reggae. Dla dobra duszy odradzam czytania prac psychologicznych, sama studiuję nauki społeczne, są satysfakcjonujące dla rozwoju rozumienia, z autopsji wiem, że wielu spraw lepiej jest nie wiedzieć. Zatem zamiast czytać Freuda wybierzcie się na jogę:)

.nie trzymajcie się przeszłości.nie zatracajcie się w przyszłości.
.przeszłości już nie ma.przyszłość jeszcze nie nadeszła.
.patrząc wnikliwie na życie jakie jest tu i teraz.praktykujący osiąga stabilność i wolność.
.musimy być pilni dzisiaj.jutro będzie za późno.buddyzm.

14

wyjście ze znajomymi

W maleńkiej obrączce uczuć świat cały,
Miłość, obowiązek, wzniosłe ideały.
Maleńka obrączka, a znaczy tak wiele...
Na całe życie włożona w kościele.

15

dzięki tutsi jutro lecę po to książkę:)

16

Od jakiegoś czasu czytam książki Paula Haucka, to pan psycholog, który pracuje z ludźmi z tzw problemami ale ostatnio wpadła mi w ręce książka pt "GŁOWA DO GÓRY" polecam ją każdej z was choćby po to żeby wiedzieć jakie są zauważalne symptomy niskiej samooceny

Wszystko fajnie tylko nigdzie tej ksiżki nie ma przeszukałam prawie wszystkie ksiegarnie a i mam pytanie czy książka jest pisana po Polsku

Dziekuje Tobie Walkiria, ja po urodzeniu właśnie tak się czuje, wiem że  potrzebuje znów uwierzyć we własną kobiecość, biegnę kupić tę książkę;)

18

Ponoć najpiękniejsze kobiety mają najwięcej kompleksów...

Ja polecam książkę: Obudź w sobie olbrzyma ... i miej wpływ na całe swoje życie - od zaraz! - Anthony Robbins'ona

Znać mnie to sztuka.

19

bardzo mi  sie podoba pomysl z lista... chyba skorzstam!! big_smile

'To, co ja wiem, może każdy wiedzieć.
Moje serce mam ja tylko.'

20

juz nieraz korzystalam z takich list pomagaja:)
jesli chodzi o ksiazki, to do tych pozytwnie rozwijajacych moge zaliczyc : "Coelho Paulo - Podręcznik Wojownika Światła"

oto fragment:

Każdy wojownik światła bał się kiedyś podjąć walkę.
Każdy wojownik światła zdradził i skłamał w przeszłości.
Każdy wojownik światła utracił choć raz wiarę w przyszłość.
Każdy wojownik światła cierpiał z powodu spraw,
które nie były tego warte.
Każdy wojownik światła wątpił w to, że jest wojownikiem światła.
Każdy wojownik światła zaniedbywał swoje duchowe zobowiązania.
Każdy wojownik światła mówił ?tak", kiedy chciał powiedzieć ?nie".
Każdy wojownik światła zranił kogoś, kogo kochał.

l dlatego jest wojownikiem światła.
Bowiem doświadczył tego wszystkiego i nie utracił nadziei,
że stanie się lepszym człowiekiem.

21

Przebywanie z ludzmi o pozytywnej energii, unikac jak ognia tych, co tylko nas doluja, a po spotkaniu z takowymi, czujemy sie jakby nam przybylo kilka lat.

22

no to chyba ja calkiem powinnam zmienic towarzystwo ;/ z jednej strony. a z drugiej nie. roznie to bywa, czasem pozytywnie czasem nie.

23

no to je zmien, towarzystwo duzo dziala, ":podczep sie" pod pozytywnych ludzi,ktorzy Cie beda wspierac
polecam Ci ksiazke "7nawyków skutecznego nastolatka"
autorstwa Seana Coveya
zdziala cuda:)

24

poszukam takiej wink dzieki za porade smile

25

Moshi Moshi napisał/a:

juz nieraz korzystalam z takich list pomagaja:)
jesli chodzi o ksiazki, to do tych pozytwnie rozwijajacych moge zaliczyc : "Coelho Paulo - Podręcznik Wojownika Światła"

oto fragment:

Każdy wojownik światła bał się kiedyś podjąć walkę.
Każdy wojownik światła zdradził i skłamał w przeszłości.
Każdy wojownik światła utracił choć raz wiarę w przyszłość.
Każdy wojownik światła cierpiał z powodu spraw,
które nie były tego warte.
Każdy wojownik światła wątpił w to, że jest wojownikiem światła.
Każdy wojownik światła zaniedbywał swoje duchowe zobowiązania.
Każdy wojownik światła mówił ?tak", kiedy chciał powiedzieć ?nie".
Każdy wojownik światła zranił kogoś, kogo kochał.

l dlatego jest wojownikiem światła.
Bowiem doświadczył tego wszystkiego i nie utracił nadziei,
że stanie się lepszym człowiekiem.

To tak jak u mnie tylko piąty wers odpada smile

Ludzie...z każdą minutą zaskakują mnie coraz bardziej smile

26

Wiecie co, myślę, że większość problemów z samooceną polega na idealizowaniu całego otoczenia i posługiwaniu się stereotypami. Robiąc wyraźny mur między JA a INNI można się nieźle urządzić. Mamy fałszywy obraz innych, wydaje nam się, że większość społeczeństwa jest pięknymi ludźmi sukcesu, którzy czują się spełnieni i mają wszystko czego trzeba, motywacje, cudownych partnerów, genialne wykształcenie... A zazwyczaj widzimy to co jest na zewnątrz. Inni ludzi pracują też czasem nad naszym poczuciem niskiej wartości i tak to się kręci. Najlepszy sposób to spojrzeć na innych jak na ludzi , którzy też mają jakieś kompleksy, jakieś problemy, traumy, przegrane marzenia... A na tych co nas dołują jak na istoty które same próbują podnieść swoją samoocenę dołowaniem innym. I polecam metodę z kartką papieru i wypisywaniem dobrych cech... Sama też czasem muszę się podnieść ze złego myślenia o sobie, więc wiem co mówię! smile

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

27

Oj też muszę z tą kartką spróbować smile

Ludzie...z każdą minutą zaskakują mnie coraz bardziej smile

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Na niską samoocenę polecam...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018