Zbyt częste oddawanie moczu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Zbyt częste oddawanie moczu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: Zbyt częste oddawanie moczu

Częste oddawanie moczu (tzw. częstomocz) to objaw wielu chorób, zarówno tych poważnych jak i całkiem niegroźnych. Najczęściej oznacza zapalenie pęcherza moczowego lub problemy z nerkami. Jeśli zignorujemy oznaki jakie daje nam nasz organizm możemy doprowadzić do pogorszenia naszego stanu zdrowia i być może powstania jakiejś poważnej choroby. Tylko powstaje pytanie - kiedy to jest "zbyt często"? Ważne żeby zachować zdrowy rozsądek i z każdym najmniejszym problemem nie biec do lekarza.
Pomijam już fakt, że parcie na pęcherz czy też częste  oddawanie moczu w nocy to problem zwyczajnie bardzo uciążliwy, bo przecież nie zawsze istnieje możliwość skorzystania z toalety. Jakie są konkretne przyczyny częstomoczu? Czy problem może pojawić się z dnia na dzień bez żadnych wcześniejszych oznak? Może znacie kogoś kto ma częstomocz czy inne problemy z oddawaniem moczu? Co pomogło rozwiązać ich problem? I do jakiego specjalisty należy się udać, aby zdiagnozować problem?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zbyt częste oddawanie moczu

Wydaje mi się, że najlepiej udać się do urologa... Moja koleżanka chyba do takiego lekarza właśnie chodziła jak miała zapalenie... O ile dobrze pamiętam smile 
a co to znaczy "często" - nie wiem...  wydaje mi się, że każdy powinien zaobserwować kiedy odczuwa większe niż zwykle parcie na pęcherz lub częściej musi chodzić do łazienki. Wtedy powinien poczuć się zaalarmowany i zrobić jakieś szczegółowe badania (może na początek wizyta u internisty?). jeśli dodatkowo przy oddawaniu moczu odczuwasz ból, jest to dodatkowym sygnałem, że coś jest nie w porządku. Inną kwestią jest ciąża a oddawanie moczu. Niektóre kobiety cierpią wtedy na częste oddawanie moczu, a po ciązy  problem sam znika.

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

3

wiesz,zależy to wszystko od danej osoby.
Ja jestem zdrowa,a często chodzę siusiać i moja pani doktor powiedziała,że taki mój urok.
Zmarznę lub się zestresuję - i non stop latam do łazienki jak wariat.
Teraz to już się z tego śmieję i wszyscy w rodzinie także,ale na początku nie było mi tak wesoło.

Ja najpierw byłam u internisty, robiłam badania,było okej,ale i tak na wszelki wypadek dostałam skierowanie do urologa.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

4

W dzieciństwie przeszłam dwie poważne operacje na wrodzoną wadę nerek, refluks. Początki choroby objawiały się bólem nerek i pęcherza, bardzo częstym oddawanie moczu. Miałam złe wyniki posiewu moczu. Z czasem objawy coraz bardziej się powiększały. Wyniki badania moczu były coraz gorsze, w końcu fatalne. Leczyłam się u urologa. Potem kierowano mnie do neurologa. Na pierwszą operację zdecydowano się w wieku 8 lat. Na drugą natomiast w wieku 11 lat. Po operacjach musiałam jeździć na częste kontrole. Polegały one na bolesnych zabiegach. Po 3 latach byłam już w zasadzie zdrowa. Nie musiałam jeździć na kontrole, ból ustał i przestałam często oddawać mocz. Mówili, że powinno być dobrze, ale muszę dbać o swoje zdrowie, tzn. ciepło się ubierać, unikać przeziębień itp, dbać o nerki...
Teraz mam 20 lat. Niestety objawy, mimo przestrzegania zasad które były mi nadane wróciły. Mój pęcherz bardzo często się przeziębia w zasadzie w z byle powodu mimo że ciepło się ubieram i dbam o to żeby nigdzie czasem mnie nie owiało, boli (niekiedy bardzo mocno), często oddaje mocz. Jest to krótkotrwałe, ale na prawdę bardzo częste. Np. w tygodniu potrafię przeziębić sobie pęcherz 2-3 razy. Wtedy zaradzam gorącymi kąpielami, tabletkami ziołowymi. Pomaga, ale na krótko. Z problemem zgłosiłam się do lekarza rodzinnego. Po przeanalizowaniu mojej historii choroby zostałam pokierowana do urologa. Historia zaczyna się powtarzać... Mam nadzieję, że jednak nie bd takiego finału jak ostatnio. Wszystko okażę się w październiku...

5

ja oddawałam częściej mocz, jak miałam zapalenie pęcherza. wtedy pomogła mi furagina i prouro, które łykałam jeszcze jakiś czas po tej infekcji, więc polecam jakby co!

6

Czasem czeste oddawanie moczu jest zwykla wypadkowa wskutek diety i nie ma nic wspolnego z choroba. Tak jak i kolor rozowy lub ciemno zolty w moczu. Cwiklowe buraczki... wiadomy efekt, podobnie tabletki zelaza lub B-complex. Nieraz ludzie panikuja a przyczyna jest blacha i oczywista. Ale jesli nie widzimy logicznego wytlumaczenia powodu czestego oddawania moczu, to wtedy trzeba wziac baczenie na swoj organizm i pomyslec, czy nie bedzie lepiej isc do lekarza. Bo lekarz tez  z poczatku bedzie sugerowal, ze moze dieta albo za duzo wypitych plynow. Np. czarna, mocna kawa szczegolnie ta naturalna mielona powoduje czestomocz. Ja po kawie latam kilka razy na godzine... Podobnie kilka piw, nie ma mocnych, trzeba wydalic ...duzo i czesto. Mam tez problem, gdy jest zimno na dworze, a musze wyjsc, to nie pije wogole, albo odrobine...niska temperatura powoduje u mnie zmniejszona pojemnosc pecherza, mimo ze jestem ubrany cieplo, moge doslownie co 5, 10 minut oddawac porcje moczu, nie potrafie zmagazynowac na pozniej. Klopotliwe.... Gdy wroce do cieplego pomieszczenia wszystko jest Ok. W przypadku bardziej kobiet, to moze byc tez przyczyna oslabionych miesni Kegla. Moze dochodzic nawet do popuszczania bezwiednego... Nastepny kobiecy problem. Ustawicznie przeziebiony pecherz i nerki, bo kobietki chca wygladac szalowo, modnie. Krotkie spodniczki, cienka skapa bielizna, krotkie bluzeczki pokazujace pepek i kawalek pupci. Mieszkam w Anglii, tam angielki zima wrecz chodza jakby byly na plazy w Hiszpanii, z zaczerwieniona skora nie od slonca a od zimna i wiatru. Oczywiscie nie wszystkie angielki, zeby byc obiektywnym. W pierwszych miesiacach pobytu myslalem, ze tak duzo prostytutek wokolo reklamuje sie, okazuje sie, ze w Angli bardzo a bardzo ciezko znalezc prostytutke, a jesli juz sie takowa znajdzie, to nie rzuca sie w oczy, albo nawet nie jest atrakcyjna..... To tak na marginesie chorob pecherza wink

7

u mnie było to spowodowane najprawdopodobniej jakąś infekcją związaną z basenem. zaczęło się lato, pojechaliśmy do Egiptu na all inclusive i już jak nic dwa dni złapałam takie pieczenie, ciągłe siusianie, biegałam jak kot z pęcherzem i nie miałabym żadnej radochy z tej pięknej pogody gdyby nie inni Placy którzy dali mi urofuraginum max i szybko bardzo mi pomogło, ale tak szczerze mówiąc, to nie wyobrażam sobie gdybym miała tak spędzić cały urlop

8

najgorsze co może być to jak na wypadzie za granicą cię takie coś dopadnie, dobrze jest do podręcznej apteczki wziąć coś bez recepty na pęcherz, bo jednak nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać, a spędzenie wyjazdu na toalecie to średnio kusząca perspektywa

9

Szczególnie jak ktoś ma z tym problemy smile U mnie na wyjeździe się nie zdarzyło, ale  urofuraginum warto mieć bo kiedyś i mnie zapalenie dopadło i nie jet to przyjemne uczucie smile

10

skorzystam, że już jest podobny wątek, bo mam podobny problem. odkąd pamiętam zawsze coś tam popuszczałam w majtki, zawsze jakieś parę kropelek, jakieś 10 lat temu byłam z mamą u lekarza rodzinnego, ta -po badanym już moczu- stwierdziła że nic takiego się nie dzieje i ze mam nie pić nic po godz 18 i problem ustanie. niestety nie ustał, dwa jak mogę nic nie pić w sytuacji gdy mi się chce pić? i ten problem jest po dziś dzień. noszę wkładki higieniczne codziennie, bo gdy nie noszę zawsze mam mokre majtki i trochę spodnie, często oddaję mocz, zazwyczaj gdzieś co pół godziny-godzinę ale czasami zdarza się że idę spowrotem do toalety po 10 minutach bo wydaje mi się że nie wiadomo jak mi się chce a tu wyleci parę kropelek i koniec. wstydzę się, że pójde do urologa a tam w kolejce sami faceci w wieku mojego ojca albo więcej i ja jedna

11

Częstomocz po wykluczeniu zakażenia układu moczowego może być objawem kilkunastu różnych schorzeń. Warto udać się do urologa, który wykona USG z pełnym pęcherzem (ocena pęcherza i zalegania po oddaniu moczu). Częstomocz może być wynikiem nadreaktywności pęcherza moczowego czyli jego nieprawidłowej funkcji. Sprawdzenie poziomu cukru we krwi pozwoli na wykluczenie poliurii związanej z nieprawidłowym, wysokim stężeniem glukozy we krwi.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Zbyt częste oddawanie moczu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018