Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Chcialam sie zapytac moze ktos bedzie znal odp na moje pytanie. Kompletnie nie mam pojecia na temat rozliczania sie z urzedem skarbowym. Chcialabym wiedziec czy moge liczyc na jakis zwrot pieniedzy jesli chodzilam na staz ktory trwal 8,5 miesiaca? Prosze o jakies odpowiedzi bo jestem zielona na ten temat.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Przede wszystkim powinnaś do 15 lutego dostać PIT-11 z Urzędu Pracy. Bo Urząd Pracy kierowł Cię na staż, tak? Jak dostaniesz ten PIT-11 to powinnaś wypełnić PIT-37. Jesli masz problem z jego wypełnieniem to mozesz kupić sobie CD, które dołączają do gazet "Podatki 2010". Wpisujesz tam tylko dane i samo Ci się wszystko wylicza. Na niektórych portalach internetowych tez można taki program ściągnąć za darmo.

3 Ostatnio edytowany przez Agatka (2011-01-27 13:08:58)

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Tak wiem czekam na PIT ale np moja mama chodzila na staz 3 miesiace a PIT przyszedl jej i musiala rozliczyc sie tylko z 1 miesiaca wiec o co chodzi? UP oszukuje czy to tak ma byc? Nie rozumiem z tego nic.
Po prostu nie znam sie na tym i chcialabym aby ktos mi wytlumaczyl jak to jest ze stazem i rozliczaniem sie.

4

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Nie rozumiem, co to znaczy, ze musiała się rozliczyć z 1 miesiąca. Może ten staż był na przełomie roku? I nie zawsze dostaniesz pełen zwrot wpłaconego podatku. Zalezy, ile zarobiłaś. Powinni Ci wysłac PIT za rok 2010 i z niego się rozliczasz.

5

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

W jednym roku odbywala staz 3 miesiace a UP wzial pod uwage tylko jeden miesiac a nie trzy.

6

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

To jeśli tak było to mama powinna zgłosić się do UP i wyjaśnić sprawę.

7

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Mam pytanie odbywałam staż w roku 2010 i otrzymywałam 890,60zł. netto ale brutto tak samo było napisane teraz nie wiem czy mam sie za ten staż rozliczyc ?? prosze o szybką odpowiedz

8

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

W zeszłym roku byłam na stażu musiałam się rozliczyć z każdego przepracowanego miesiąca ....więc moja odpowiedz brzmi oczywiście musisz się rozliczyć .

9

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Witam. Chcialam o cos zapytac. W roku 2010 od lutego do listopada odbywalam staz z Urzędu Pracy. W tym roku chcialam sie rozliczyc ale do tej pory nie przyszed; PIT. Poszlam do Urzedu i zapytalam czy go dostane. Powiedziano mi, ze od 2010 weszla nowa zmiana i ja nie musze sie rozliczac. Tzn, ze Urzad zrobi to za mnie i przesla pieniadze czy w ogole ich nie dostane? prosze o odp.

10

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Witam!!!
prosze o pomoc. od stycznia 2010 do kwietnia 2010 przebywalam na stażu w urzedzie pracy. dzis jest 25 marca 2011 a ja nadal zadnego pitu nie dostalam ani z up. skąd mam go wziac?? pomózcie. do urzedu mam dosc daleko. wysylalam maila kilka razy a narazie zadnej odpowiedzi nie dostalam a dodzwonic sie tez nie mozna. caly czas zajete..

11 Ostatnio edytowany przez asiek_110 (2011-03-25 17:19:41)

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Nie wiem czy przepisy się zmieniły, ale ja równiez odbywałam staż w 2010 i normalnie dostałam pit 11 z urzędu pracy, z którego musiałam się rozliczyć. Wprawdzie przyszedł po 15.02 ale przyszedł. Jeśli byłyście kierowane na staż z urzędu pracy to należy się wam zwrot ( ja przynajmniej taki dostałam). Radziłabym mimo wszystko podejśc do Urzędu i zapytać, aby Pani przytoczyła przepis, który się zmienił i jak on teraz brzmi ( moge się założyć, że nie bedzie wiedziała), a drugiej koleżance radze jednak pofatygowac sie do urzedu, bo telefonami nic nie zdziała, nawet jak sie dodzwonisz to zbędą Cię i tyle ot taka polska polityka w urzędach. Ja nie wiem jak to dokładnie prawnie wygląda, ale staż to praca zarobkowa, odprowadzane są składki więc z każdej pracy zarobkowej, z każdego dochodu trzeba się rozliczyc. Nawet moja siostra mając praktyke w szkole zawodowej musiała sie rozliczyc,, ale MUSIALA. Więc nie rozumiem jakie przepisy się zmieniły. Radzę Ci spróbuj to jak najszybciej wyjaśnić, albo niech Ci Pani na piśmie da,że Urząd Cię sam rozliczy, bo potem możesz mieć z tego niemiłe konsekwencje.

12

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Mam pytanie, tylko proszę o w miarę logiczną odpowiedź. Jestem stażystką odbywającą staż z pup. Chciałam się rozliczyć z us ale urzędniczka miała problem z wbiciem mojego pitu do systemu. Przyjęła jednak pit i powiedziała źe wyjaśnią sytuację. Dlaczego taka sytuacja miała miejsce?

13

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Mam jeszcze pytanie o zwrot podatku. Czy mi jako stażystce on się należy bo słyszałam 2 różne opinie.

14

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

iwonabrygida, rozliczyłaś pit? To w picie Ci wyszło, czy masz podatek do zwrotu, czy do zapłaty.

15

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Wszystko zależny od tego z jakich pieniędzy finansowany był staż. Jeżeli staż finansowany był z pieniędzy unijnych (EFS) to PUP nie wystawił PIT-11 gdyż od tych dochodów nie były pobierane zaliczki na podatek, natomiast jeżeli staż finansowany był z Funduszu Pracy wtedy zaliczki były pobierane i powinien być wystawiony PIT-11 przez PUP i z tych pieniędzy trzeba się rozliczyć.

16

Odp: Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Proszę mi powiedzieć co z rozliczeniem się  jeśli staż nie był przez biuro pracy tylko przez podkarpacką agencje konsultingowo doradczą, staż trwał 6 mies pani twierdzi że pitow nie wystawiają więc nie wiem jak się z tego rozliczyć? Czy są staże które nie podlegają rozliczeniu??

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Staż a rozliczenie sie z urzedem skarbowym.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024