Kwiaty doniczkowe i ich hodowla. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Kwiaty doniczkowe i ich hodowla.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

1

Temat: Kwiaty doniczkowe i ich hodowla.

Dziewczyny, chciałabym hodować roślinki doniczkowe. Co prawda nie mam specjalnego doświadczenia. Może podpowiecie jakieś wskazówki co do hodowli odpowiednich roślin.
Zdaję sobie sprawę, że większość roślin ma swoje indywidualne potrzeby i odpowiednio należy się ją zająć dlatego liczę na Wasze wskazówki i Wasze doświadczenie.
Oczywiście chciałabym hodować jakieś ciekawe gatunki.

Było by miło jeśli pokażecie swoich "podopiecznych", podacie nazwę i sposób hodowli smile

Liczę na ciekawe rozwinięcie tematu i ciekawe wypowiedzi smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kwiaty doniczkowe i ich hodowla.

Nikuś może na początek kup sobie dracenę. Jest to roślina w miarę łatwa w pielęgnacji. Lubi być w cieple, gdzieś min 15 stopni.Roślina lubi miejsca słoneczna ale światło powinno być rozproszone, nie lubi bezpośredniego silnego nasłonecznienia. Latem czesto się ją podlewa a zimą troszkę mniej. Jest nawet ładnym kwiatem a fajnie się ją pielęgnuje.
A takieogólne rady. To przede wszystkim podlewanie. Ale nie możesz przesadzić, żeby kwiaty nie były zbyt mocno podlane. Kup sobie jakąś odżywkę do kwiatów doniczkowych, taką uniwersalną i raz na jakiś czas podlewaj. Ja mniej więcej raz-dwa razy w miesiącu wkładam wszystkie kwiaty do wanny i delikatnie je oblewam wodą. Nie są potem zakurzone i ladnie wyglądają.

3

Ja też polecam Ci draceny. A także skrzydłokwiaty, nie trzeba ich dużo podlewać, lubią cieniste i spokojne miejsca. Fikus goldie też mógłby być dla nie zaawansowanego hodowcy kwiatów doniczkowych wink Polecam postawić go na parapecie, u mnie jest na oknie wschodnim i ładnie rośnie. Jeśli chcesz coś pnącego to najlepiej Scindapsus, Epipremnum, bądź Hoja Woskownica - uwielbiam jak kwitnie, ślicznie pachnie w domu smile
Ja nawożę moje roślinki co 3 miesiące, raz w tygodniu (latem prawie codziennie) zraszam liście, a raz w miesiącu wkładam do wanny, żeby je wykąpać z kurzu wink
Jeśli masz dużo miejsca możesz kupić Monsterę Delicjosa, uwielbiam tę roślinę, powoli brakuje mi na nią już miejsca sad Pamiętaj tylko, aby latem codziennie zraszać jej liście i dużo podlewać (nie przelewać!)
Kocham rośliny doniczkowe, mam ich wszędzie pełno! big_smile Pochwalę się, że posiadam własnej hodowli cytryny, mandarynkę, grejpfruta i awokado big_smile Obecnie moje cytrusy zimują w spokoju wink

4

Acha i pamiętaj, żeby rośliny doniczkowe zawsze podlewać (i zraszać) ODSTANĄ WODĄ.

5

ja również lubię rośliny.
na początek polecam Ci paprotkę. Według mnie jeżeli obserwuje się kwiaty, ich potrzeby, to później człowiek nabiera wprawy i umie zadbać o roślinę.
Ważne jest,abyś podlewała kwiaty umiarkowanie i wodą odstaną.
Poza tym ważny jest nawóz, najlepiej z dżownic;) uniwersalny do wszystkich kwiatów.

Ja hoduję mało wymagające rośliny(trochę trudniejsze w hodowli: uwielbiam zamię i bananowca).
Posiadam kilka storczyków.Jeżeli  chciałabyś wiedzieć jak o nie dbam,to napisz;)

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

6

Ja nie polecam paprotki na początek, nie w każdym miejscu czują się dobrze. Potem zmarnieją i Nikusi będzie przykro wink

7

dlaczego? Ja właśnie zaczynałam od paprotek.
Ważne,żeby stała w jednym miejscu,miała odpowiednią doniczkę i żeby nie była narażona na działanie słońca( okna od wschodu).

''Bo wszystko czego chcę

8

Dziękuję Wam bardzo bardzo przydatne informacje i ciekawe roślinki smile Ja właśnie słyszałam, że paprotki nie zawsze lubią rosnąć wszędzie. Słyszałam też, że jak w danym domu rośnie dobrze bluszcz to paprotka nie będzie, a jak paprotka to bluszcz nie będzie rósł.

Grudzień też mi się podoba, ale muszę najpierw gdzieś zamieszkać na stałe, bo wiem, że ta roślinka nie lubi zmian, w ogóle najlepiej nie ruszać.

Vilena A jak to się stało, że masz takie boskie roślinki jak cytryny, mandarynki, avocado i grejpfruta z pestek posadziłaś i Ci wyrosły?? Trudno się je hoduje???

Juliette[b] Storczyki są dla mnie najwspanialszymi kwiatkami i bardzo bym chciała mieć choć jednego, żeby mu było dobrze u mnie. Jeśli możesz to napisz jak to się robi żeby było im dobrze tongue
Ja słyszałam, że lubią częste podlewanie ale w małych ilościach.

[b]Agatko poszukałam po necie Draceny i jest wiele odmian jaką masz ?? Najlepiej wklej obrazek, wzroku zapamiętam smile

9 Ostatnio edytowany przez Juliette (2010-12-07 20:06:34)

Nikuś, storczyki lubią stać w ciepłym i wilgotnym miejscu( u mnie jest to łazienka - okno od południa).

Podlewanie - kiedyś robiłam tak,że 'przelewałam'  je przegotowaną wodą lub zamaczałam na kila godz.w wodzie,wyjmowałam i stawiałam w suchej podstawce, bo słyszałam,że storczyki nie mogą stać w wodzie,bo to naraża je na choroby i to chyba bzdura, bo ostatnio robię tak,że co kilka dni nalewam po troszku wody do podstawki.Ta woda paruje(czyli tak jak lubią storczyki) i udało się! Mój storczyk puścił nowy pęd!Więc ta metoda jest kapitalna.
Aby nie być gołosłowną wstawiam zdjęcie mojego storczyka
http://img836.imageshack.us/img836/9724/dscn4594x.jpg

ten jest ok,ale mam  zdjęcia jak był jeszcze większy i miał więcej kwiatów.
Pochwalę się w czwartek,bo nie mam kabla do komórki:)

''Bo wszystko czego chcę

10

W takim razie proszę też o poradę.
Zawsze miałam sporo kwiatów i teraz mam mieszkanie od wschodu i slońce tylko rano więc w zimę ciemności zapadają bardzo szybko.Z paproci już zrezygnowałam bo marnieją pokolei,została mi tylko yuka i bluszcz a na parapetach kaktusy.
Co mogłoby w takich pomieszczeniach rosnąć?

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

11

Najłatwiejsza w hodowaniu dracena to Dracena Marginata, oto moje palemki (na mniejszym zdjęciu jest Dracena Compacta):
http://img820.imageshack.us/img820/7242/01draceny.jpg
(Sorry za nie proszonych gości na zdjęciach, ale ściągnąć u mnie kwiatki z górnych półek to dla moich zwierzaków nie lada gratka wink)

Cytrusy i Awokado wyhodowałam z pestek big_smile Bardzo łatwo można to zrobić: wsadzamy pestkę na ok.1cm do ziemi i pilnujemy, żeby cały czas ziemia była dość mocno mokra. Oto moje około dwu letnie cytryny (nie pamiętam dokładnie kiedy je posadziłam):
http://img227.imageshack.us/img227/5515/02cytryny.jpg

Jeszcze pochwalę się dwiema z kilku moich ukochanych roślinek smile
Ficus Goldie i Zamioculcas smile:
http://img508.imageshack.us/img508/2518/03ficusizamio.jpg

12

Piękne zdrowe okazy -gratuluję

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

13

Nikus chodziło mi o takie draceny, które Vilena wkleiła. A taką cytruyne to moja teściowa posadziła i jest śliczna. Chyba tez sobie posadzę smile
Vilena piekne masz kwiaty. A i zwierzaczki też słodkie smile

14

Amis, ja mam jukę w pokoju od wschodu i difenbachię( nie wiem jak to się pisze).ostatnio kwiat jest trujący,więc jeśli masz dzieci, to odradzam.

Z kwitnących śliczna jest begonia i naprawdę dziecinnie łatwa w utrzymaniu.

''Bo wszystko czego chcę

15

Agatka - dzięki! smile

Juliette też mam Jukę na wschodnim oknie i ładnie rośnie smile

16

postaram się o begonie -dzieki juliette

17

Moja dracena potrzebuje reanimacji. Jak jej pomoc? Wygląda jakby usychała, liście stają się brązowe. Ustawiona jest w umiarkowanie słonecznym miejscu i podlewana dwa razy w tygodniu.

18

Dziewczyny moj fikus potrzebuje pomocy, czy ktos moze mi doradzic co zrobic?
Kupilam pare lat temu 15 cm roslinke teraz ma 1.5 m i zaniemogla. Liscie zolkna i odpadaja, i tak nieladnie sie wywijaja  zarowno mlode listki jak i stare duze liscie, czy ona gnije? Kupilam dzis donice wieksza i ziemie i zastanawiam sie czy usunac nadgnile korzenie? Co ja mam robic?

Sa dwie drogi, aby przezyc zycie. Jedna to zyc tak,jakby nic nie bylo cudem. Druga to zyc tak jakby cudem bylo wszystko.

A. Einstein

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Kwiaty doniczkowe i ich hodowla.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018