jakie potrawy na przyjęcie dla przyszłych teściów??? doradzcie:) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » jakie potrawy na przyjęcie dla przyszłych teściów??? doradzcie:)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: jakie potrawy na przyjęcie dla przyszłych teściów??? doradzcie:)

chciałabym kiedys zaprosic rodzine chłopaka do siebie, chcę by wkońcu nasze rodziny się poznały. Moi rodzice nie żyją już, mieszkam sama także nie mogę liczyc na pomoc w gotowaniu, a ze szwagierkami nie mam jakiegoś zażyłego kontaktu. Więc proszę Was o radę:) O dania na ciepło oraz dania na zimno, na przystawkę:) u mnie w rodzinie zawsze podawało się warzywną sałatke, jajka z majonezem, ogóreczki, kanapki, wędlinka, pomidorki, bigos. Zawsze skromnie. Ja jak jestem u chłopaka to szczególnie w niedziele obiad jest syty, schabowy, ziemniaki, kluski śląskie albo kartacze, schab pieczony, albo nadziewany śliwką, mięs jest różnych dużo:) ale ja nie potrafię aż tak gotowac. A chciałabym podac coś więcej niż bigos i sałatke;) poradzcie mi coś, jakieś przepisy lub ogólne dania, tylko proszę Was, nie wymyślne! Chcę aby to były dania tradycyjne. Brakuje u mnie w domu ręki mamy dlatego muszę radzic sobie sama

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jakie potrawy na przyjęcie dla przyszłych teściów??? doradzcie:)

u mnie w rodzinie zawsze podawało się warzywną sałatke, jajka z majonezem, ogóreczki, kanapki, wędlinka, pomidorki, bigos.

Nie obraź się, ale to jest zestaw akurat pod kielicha, a nie na pierwszą kolacje dla teściów.

Z tego, co piszesz o ich kuchni wynika, ze preferują raczej kuchnie bardzo konkretną, tłustą, tradycyjną.

Musisz to połączyć - aby nie stwierdzili, że sie nie najedli, bo Ty silisz sie na oryginalnośc i nowoczesność.

Co innego, jeżeli to będzie kolacja - a co innego, gdy obiad.

Pamiętaj, że BARDZO ISTOTNĄ sprawą jest wystrój stołu - bez ozdobników, serwetek z drogerii i innych pierdół.

Na stole nie może byc za dużo żarcia, bo będzie nieelegancko.

Najpierw przystawki - może cos w galarecie? Schabik z jajkiem lub szynka ze szparagami? To chyba dość proste... Do tego możesz tę swoja sałatke jarzynową, skoro lubisz. Będzie tradycja.

Potem coś ciepłego - daruj sobie bigos. Może najpierw barszcz z pasztecikiem lub krokietem...Może parówki z piekarnika, z serem i boczkiem wędzonym. Może udka kurczaka ciekawiej zrobione?
Na deser miej własne ciasto, może lody z mnóstwem dodatków?
Do jedzenia odpowiednie wino stołowe, dopasowane do dań.

3

koma5 dlatego tu napisałam bo właśnie już dawno u mnie w domu nie było większego przyjęcia i z tego co pamiętam (mieszkam sama już 4 lata) to właśnie był ten bigos, ogórki, jajka i sałatka... Dlatego tu napisałam żeby nie narobic sobie wstydu:):)

Powiedzmy że spotkanie odbędzie się wieczorem, czyli kolacja. Najpierw podaje się przystawki?? Schabik z jajkiem, hm nie umiem tego przygotowac, może więc galareta mięsna?? (jesli możesz to napisz przepis dokładny tego schabu z jajkiem)
Barszcz czerwony umiem gotowac bardzo pyszny, gorzej z krokietami, mogą byc kupne?? Udka kurczaka w panierce?? sałatkę mogłabym zrobic inną, nie warzywną. Ciasto odpada bo mam zepsuty piekarnik:/ jedynie kupione w cukierni.  Każda Wasza rada bardzo mi się przyda! :)

4

salatki:
pieczarkowa-pieczarki obrane cale wzucic do wody na 3-5min, wyjac i zlac zimna woda, pokroic w plastry, do tego ser zolty  pokrojony w kostke i troche cebuli do tego sol pieprz majonez i gotowe

moze ryba gotowana na parze z warzywami, brokulami itp. ?

a jesli tesciu lub pojesc to kotlet z piersi :-)

6

Hmm a ja mysle, ze tesciowie nie bada dosc wymagajacy, jezeli beda wiedzieli ze przygotowujesz wszystko sama, moze podbytaj chlopaka, jakie szczegolne dania im smakuja? w internecie jest bardzo duzo przepisow z dolaczonymi komentarzami :) Zycze powodzenia !

"Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej."

7

przede wszystkim podpytaj chłopaka, sama podpatrz co jedzą i jak jedzą. Czy tradycyjne dania,czy raczej wymyślne?

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

8

U mnie w rodzinie, przy takich okazjach dobrze sprawdza się schab ze śliwką... palce lizać... do tego pure albo ryż zasmażany z czosnkiem i jakieś surówki... i wytrawne czerwone wino...

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » jakie potrawy na przyjęcie dla przyszłych teściów??? doradzcie:)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018